Solfrid Braathen igjen raskeste kvinne i ABIK-karusellen

Og Arian Loshamn slo til med seier på Eidsvoll

Det var varme, tørre og fine forhold da Arian Loshamn og Solfrid Braathen vant det syvende løpet i ABIK-karusellen, et 5 km langt terrengløp fra skistadion til arrangøren Eidsvold Værk Skiklub. Loshamn deltok såvidt vi vet for første gang og slo til med en overlegen seier på den gode tiden 17.34.  Det var adskillig tøffere kamp om andreplassen, der det bare skilte 5 sekunder mellom toer Amund Hognestad Jensen (19.07), Håvard Holmedal og veteranen Bjørn Tore Gullord.

ABIK-Eidsvoll-Verk16August-Solfrid-Braathen
Solfrid Braathen i farta igjen – var på ny raskeste kvinne i ABIK-karusellen på Eidsvoll.  Foto: Bjørn Hytjanstorp

På damesiden var det total dominans av den såkalte langdistansegruppen, og igjen var Solfrid Braathen aller raskest. Hun vant på sterke 19.41 og hadde kun de tre nevnte herrer foran seg i mål. På de neste plassene kom Elbjørg Moxnes (20.01) og Elika Nodland Meiland (20.45), og hele fem løpere fra denne puljen var foran beste kvinne i den tradisjonsrike «kortløypen» der de aller fleste kvinnene deltar. «Kortløypen» var for øvig nok en gang like lang som «langløypen», så det er kanskje på høy tid å samkjøre de to alternativene for hele karusellen.

ABIK-Eidsvoll-Verk16August-Startnummer213
Fine og sommerlige forhold på Eidsvoll. Foto: Bjørn Hytjanstorp
ABIK-Eidsvoll-Verk16August-Startnummer388
Arian Loshamn slo til med seier. Foto: Bjørn Hytjanstorp
ABIK-Eidsvoll-Verk16August-Eldbjorg-Dirdal-Moxnes
Foto: Bjørn Hytjanstorp
SAMSUNG CSC
Håvard Holmedal var tredje raskest på Eidsvoll. Her er han i aksjon på første løp på Kjeller. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)
SAMSUNG CSC
Veteranen Maybritt Nordsveen Hustad var raskest av kvinnene utenom de beste i «langdistansepuljen». Her fra terrengløpet på Fet før sommerferien. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)

Best tid av kvinnene utenom langdistansegruppen var faktisk veteranen Maybritt Nordsveen Hustad i klasse 50-54 år. Hun er moren til Sofie Nordsveen Hustad, det unge langrennstalentet som var aller raskeste kvinne i løpene på Jessheim og på Fet. Datteren stilte ikke til start i går.

SAMSUNG CSC
Siri Anne Mørk Hansen vant klasse 45-49 år. Her fra årets første løp.
(Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)
SAMSUNG CSC
Mens Anne.Brit Strandset vant klasse 55-59 år. Også hun er her knipset under årets første løp. Siri Anne Mørk Hansen vant klasse 45-49 år. Her fra årets første løp. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)

Resultater

Resultatliste 7. løp i ABIK Karusellen 2016
Arrangør: Eidsvold Værks Skiklub, 16.08.2016

Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)

5KM

Kvinner:

K16-19
1,Kamilla Mørk Hansen,Gjerdrum IL,24:52
2,Ellen Skrimstad,NOTEAM,26:34
K20-24
1,Kristine Strandhaug,NOTEAM,27:56
K25-29
1,Helene Lillekvelland,FFI BIL,27:33
2,Monica Sundet,NOTEAM,34:52

K35-39
1,Rigmor Bergh,Lørenskog kommune BIL,30:02
2,Camilla Myhre,Aim Norway,Fullført

K40-44
1,Julie Katrine Lindstad,Privat,Fullført

K45-49
1,Siri Anne Mørk Hansen,Gjerdrum IL,25:47
2,Merethe Andersen,NOTEAM,26:02
3,Nina Solberg,NOTEAM,28:49
4,Erica Georgsson Bratlie,NOTEAM,32:08
5,Elisabeth Bjølstad,RB 10,35:44
6,Kristin Aamodt,NOTEAM,Fullført
6,Kristin Davies,Aim Norway,Fullført
6,Helga Vareberg Christophersen,NOTEAM,Fullført

K50-54
1,Maybritt Nordsveen Hustad,NOTEAM,23:40
2,Helen Selboe,NOTEAM,24:46
3,Anne Marit Arnegaard,Romerike Runners,24:58
4,Liv Kooyman,Romerike Runners Teas,27:32
5,Astrid Nyeng,NOTEAM,28:05
6,Bente Rem ,NOTEAM,Fullført

K55-59
1,Anne-Brit Strandset,Romerike Runner`s,25:46
2,Nina Skyrud,NOTEAM,Fullført
2,Regie Eliassen,NOTEAM,Fullført
2,Tone Brodshaug,Privat,Fullført
2,Gro Gjetrang,NOTEAM,Fullført

K60-64
1,Karin Ø. Braathen,Lørenskog kommune BIL,26:50
2,Inger Perstuen Braathen,Lørenskog kommune BIL,29:12
3,Bjørg Mentzoni,Lørenskog kommune BIL,Fullført
3,Gerda Marie Grøndahl,Romerike Runners team,Fullført
3,Kjersti Sortland,NOTEAM,Fullført
3,Vigdis Fagerhus,Skedsmo kommune bedriftslag,Fullført
3,May Britt Taftø Petersen,Privat,Fullført
3,Kari Zimmer,NOTEAM,Fullført
3,Marit Sveen,Lørenskog kommune BIL,Fullført
3,Gunn Røym,Nemko,Fullført
3,Åse-Karin Lindbo,NOTEAM,Fullført

K65-69
1,Torild Pettersen,NOTEAM,Fullført
1,Anne Håkensen,Håkensen Maskin AS,Fullført
1,Anne Karin Haukaas,Skedsmo skiklubb,Fullført
1,Kari Hansen,Priv.,Fullført
1,Mia Bjøntegaard,Leirsund IL,Fullført

K70-74
1,Aud Jorun Korsmo,NOTEAM,26:17
2,Kari Furu,NOTEAM,39:09
3,Ingvil Lund,NOTEAM,Fullført
K75+
1,Eva Carlsen,NRK,41:12

Kvinner langdistanse
1,Solfrid BRAATHEN,NOTEAM,19:41
2,Elbjørg Moxnes,Gjerdrum IL,20:01
3,Elika Nodland Meiland,Privat,20:45
4,Silje Christiansen,Enebakk IF,21:03
5,Tone Fløttum,Fet friidrettsklubb,23:03
6,Tone Dirdal,Skedsmo kommune,25:33
7,Våril Bendiksen,Skedsmo vgs,25:56
8,Nina Iversen,Icopal BIL,29:03
9,Anita Aasen Kristiansen,Icopal BIL,29:50
9,Wenche Tallås Kjernsval,Icopal BIL,29:50
11,Signy Henden Rustlie,Lørenskog Friidrettslag,38:23

Menn: 

M16-19
1,Sebastian Eliassen,NOTEAM,Fullført

M25-29
1,Amund Hognestad Jensen,Eidsvold Verk Skiklubb,19:07
2,Tobias Lillekvelland,FFI BIL,21:06

M30-34
1,Arian Loshamn,Eidsvoll dyreklinikk / Kristia,17:34
2,Steinar Larsen,NOTEAM,Fullført
M35-39
1,Inge Pedersen,Nordea,21:39
2,Thor Yngve Eliassen,NOTEAM,Fullført

M40-44
1,Håvard Holmedal,NOTEAM,19:09
2,Jon Hogne Dalen,Allnex BIL,20:43
3,Thomas Laiti,NOTEAM,23:38
4,Morten Buer,Lørenskog Friidrettslag,23:53

M45-49
1,Geir Holmsen,NOTEAM,20:50
2,Harald Furuseth,ull/kisa,20:58
3,Steinar Kilde,NOTEAM,22:35
4,Espen Skrimstad,NOTEAM,22:51
5,Arne Eik,Romerike Elektro,23:59
6,Åge Haakonsen,Akershus Elektro,25:13
7,Dan Boye Nilsen,Romerike Runners team,27:51
8,Anders Tangerud,NOTEAM,31:09

M50-54
1,Bjørn Tore Gullord,Lørenskog FIL,19:12
2,Lars Sverdrup-Thygeson,Høvik Jogg,20:06
3,Geir Bråten,NOTEAM,22:13
4,Dag Frode Bjerke,Romerike Friidrett,22:15
5,Terje Solberg,Gjelleråsen IF,22:41
6,Øyvind Huse,NOTEAM,23:48
7,Håvard Nilsen,FLO/Kjeller B.I.L.,24:22
8,Jon Harald Hansen ,SLM Revisjon,27:33
9,Thor-Arne Kristoffersen,Rørteft AS,29:01

M55-59
1,Are Aarebrot,SVS VG Skole,20:27
2,Rune Sørheim,NOTEAM,20:41
3,Tor-Henning Lindhart,Nobina,22:57
4,Magnus Nordsveen,Statoil,23:13
5,Lars Straumsheim,Frogner IL,23:52
6,Tore W. Wirum,SLM Revisjon,24:04
7,Ole Solberg,NOTEAM,24:31
8,Odd Solhaug,Enebakk IF,24:48
9,Per Bjerkan,Skedsmo vgs.,25:01
10,Stein Bidne,NOTEAM,25:20
11,Dag Sundet,Nittedal IL,25:28
12,Torgeir Jakobsen ,NOTEAM,29:34
13,Kjell Martinsen,Skedsmo kommune,1:34:00
13,Karsten Tanem,NOTEAM,1:34:00

M60-64
1,Jan Gunnar Braathen,Stovnerkammeratene,21:32
2,Steinar Skaar,LK1814 BIL,22:16
3,Geir Engesæter,Postnord termo,23:08
4,Arnt Olav Sveen ,Eidsvold Verk Skiklubb,23:31
5,Arne Braathen,Stovnerkameratene,23:48
6,Anders Ask,Tollernes IL,24:04
7,Arne Langseth,Aurskog-Høland friidrettslag,25:20
8,Gunnar Fredrik Aasgaard,Lørenskog kommune BIL,25:38
9,Trygve Haug,Romerike Runners team,26:59
10,Yngvar Kirkerud,IBM Klubben,27:53
11,Paul Andersen,Privat,28:19
12,Per Johan Dulsrud,NOTEAM,28:52
13,Georg Szyperski,NOTEAM,31:24
14,Hans Eggen,NOTEAM,49:33
15,Bjørn Lage Tjernshaugen,Romerike Runners team,Fullført
15,Thor W. Larsen,No Team,Fullført
15,Dag Eliassen,NOTEAM,Fullført

M65-69
1,Bjørn Lauglo,Stovnerkameratene,21:08
2,Arne Johansen,Ull/Kisa il friidrett,23:44
3,Leif Arne Lundhagen,S.H.I.U.L,24:09
4,Rolf Meek,Romerike Friidrett,24:12
5,Vidar Sørum,Romerike Runners team,25:25
6,Frank Antonsen ,Ringnes Bil,25:41
7,Tor Hegde,Lørenskog Friidrettslag,26:28
8,Åge Sjøberg,Stovnerkameratene,26:59
9,Ole Jonny Sørensen,Hadeland FIK,27:25
10,Knut Ivar Berg,NOTEAM,27:26
11,Sigurd Steensæth,NOTEAM,27:29
12,Jarl Olsen,NOTEAM,28:54
13,Einar Luktvassli,Løpsklubben 1814 biL,30:05
14,Odd Gangås,NOTEAM,31:01
15,Asbjørn Ringstad,Icopal,Fullført
15,Jostein Brodshaug,Privat,Fullført
15,Knut Jenssen,Løpsklubben 1814BIL,Fullført
15,Svein Søbakken,Romerike Runners team,Fullført
15,Trygve Bjøntegaard,Romerike Runner`s Team,Fullført

M70-74
1,Stein Berget,Lørenskog FIL,25:08
2,Arne Ingelsrud,Sporveien Oslo B.I.L.,25:56
3,Bjørnar Thoresen,NOTEAM,27:40
4,Tor Omland,NOTEAM,31:08
5,Egil V. Steinum,Yara Oslo,31:33
6,Håkon Stefferud,NOTEAM,Fullført
6,Einar Lund,NOTEAM,Fullført
M75+
1,Odd Busmundrud,FFI,42:13
2,Olav Linde,NOTEAM,Fullført

NOCLASS
1,A1 U1 Ukjent løper,NOTEAM,1:06:04

Sportsmanden.no 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 21
    Shares
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)