Birkebeinerløpet i nydelig vær

Til tross for mye nedbør de siste ukene, var det flott vær og meget gode forhold under Birkebeinerløpet lørdag, som for andre gang gikk i ny trasé og for første gang tidlig på sommeren.

Her er 30 bilder fra eliteklassen for menn, som ble vunnet av Weldu Negash fra BUL, i år som i fjor, foran Tesfayohannes Mesfun fra Bodø Friidrettsklubb, med Øystein Sylta fra SK Vidar på tredjeplass.

Annonse (Klikk på bildet for info)

Sportsmanden kommer med flere bildereportasjer og oppdaterer med mer tekst etter hvert. 

Menn-elite-1-Wako-i-tet
Teten i Eliteklassen passerer ettter en drøy kilometer. Gishe Abdi Wako fra Lillehammer IF, som er godt kjent i traktene fra Birkebeiner Skistadion, har tatt teten. I fjor ble løypen endret og starten flyttet fra Sjusjøen, en endring som stort sett er blitt godt mottatt, da det blir færre nedoverbakker.

Menn-elite-2-firerbanden
Wako ble til slutt nr 4, men vant klasse 20-24 år. Nærmest Wako på bildet følger Tesfayohannes Mesfun, som ble nr 2 også i mål, mens Øysten Sylta på tredje her tok den siste pallplassen i mål.

 

Vant gjorde denne karen, i år som i fjor, Weldu Negash, som passerte på fjerdeplass her.
Vant gjorde denne karen, i år som i fjor, Weldu Negash, som passerte på fjerdeplass.
Menn-elite-3-Øystein-Sylta
Øystein Sylta er ikke bare en av Norges beste løpere, han er også en av de mest konkurranseglade. Forrige helg ble han norgesmester i duathlon, og dagen etter Birkebeinerløpet vant han Menyløpet ved Sognsvann.

Menn-elite-5-Morten-Eide-Pedersen
Langrennsløper Morten Eide Pedersen fra Lillehammer Skiklubb tok en knallsterk 5.plass og ble nr 2 i klasse 25-29 år. Pedersen vant ungdomsklassen i langløpscupen Swix Ski Classics i år og ble nr 11 sammenlagt totalt.

Menn-elite-6

Menn-elite-7

Menn-elite-8

Menn-elite-9

Menn-elite-10

Menn-elite-11

Menn-elite-12

Menn-elite-13

Menn-elite-14

Menn-elite-15

Menn-elite-16

Menn-elite-17

Menn-elite-18

Menn-elite-19

Menn-elite-20

Menn-elite-21

Menn-elite-22

Menn-elite-23

Menn-elite-24

Menn-elite-25-OA-Eiksund

Menn-elite-26

Menn-elite-28

Menn-elite-29

Menn-elite-30-skilt


Topp 10 menn elite:

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 128 Weldu Negash Gebretsadik IL BUL 01:05:26
2 14 Tesfayohannes Mesfun Bodø Friidrettsklubb 01:06:25
3 95 Øystein Sylta Sk Vidar 01:06:33
4 181 Gishe Abdi Wako Lillehammer IF 01:09:10
5 189 Morten Eide Pedersen Lillehammer Skiklub 01:13:43
6 26 John Christian D. Hanssen Asker Sk 01:13:57
7 1216 Asgeir Bakken Rognstad NTNUI 01:14:16
8 222 Roger Aa Djupvik Lillehammer Skiklubb 01:14:28
9 67 Jon Olsen Oslo Sportslager 01:14:45
10 20 Ian Mallams Boulder 01:14:46

Alle resultater


Sportsmanden kommer med flere bildereportasjer både fra eliteklassen for kvinner og for andre løpere.

 

sportsmanden.no
Spre idrettsglede og gjør Sportsmanden mer kjent med å dele innlegget!

3 thoughts on “Birkebeinerløpet i nydelig vær

Kommentarfeltet er stengt