Simonsen med trippel, seiret på Sofiemyr

Og Stine Aarstad forsvarte seieren fra sist.

Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)

Simonsen-forside

Geir Simonsen fra Drøbak har vært vårens slager i Follotrimmen. I kveld tok han sin tredje seier, i tillegg til en andre- og en tredjeplass. Sterke saker av veteranen som fyller 48 i år.

Som vanlig var han ikke raskest ut fra start. Unge Geir Gjessing hadde en overraskende stor ledelse ut på gressbanen på Sofiemyr etter et par hundre meter. På løypens letteste parti, nedover Kongeveien og inn langs golfbanen, dannet det seg en gruppe på fem mann, som stort sett holdt sammen inn i lysløypen ved klubbhuset til Oppegård IL og i de påfølgende bratte bakkene.

Men i det litt flatere partiet etter drøye 4 km, økte Simonsen tempoet og fikk en liten luke til forfølgerne, anført av Jan Billy Aas. Ingenting var imidlertid avgjort før løperne passerte  broen over Taraldrudveien, men i de påfølgende nedoverbakkene skaffet Simonsen seg en solid luke som holdt helt inn. Ut av lysløypen og inn på Fløisbonnveien ble så Aas innhentet og passert av Marius Borger, som har vært med i tetkampen i hvert eneste løp, men som igjen måtte nøye seg andreplass, med Jan Billy på tredje.

I dameklassen forsvarte Stine Aarstad ganske greit seieren fra forrige løp i Drøbak, og står nå med rekken 2-2-1-1. Nest raskest var Marion Solbjørg og Marianne Molle.

Selv med kjempeflott løpsvær, var det flere av de «faste» løperne som stod over dagens løp. Ingen av de to damevinnerne fra de 3 første løpene stilte, og også på herresiden var det noe mer glissent enn det pleier. Det henger trolig sammen med at flere sparte seg til helgens Birkebeinerløp, men skal ikke på noen måte ta glansen fra de som stilte til start.

Her er første serie med 20 bilder bilder, tatt i den rekkefølgen løperne kom ut på gangstien ved Kongeveien, etter 5-600 meter. Tekst og flere bilder kommer etter hvert.

Starten-1

Starten-2

Starten-3

Starten-4

Starten-5

Starten-6

Starten-7

Starten-8

Starten-9

Starten-10-Aarstad

 

Starten-11

Starten-12

Starten-13

Starten-14

Starten-15

Starten-16

Starten-17

Starten-18

Starten-19

Starten-20

 

Resultater Follotrimmens 5.løp fra Sofiemyr 6. juni 2013

Damer 16-19 år

1) Anna Waaler, Team Waaler, 44:20

2) Sofie Danbolt Tveter, Langhus, 45:53

2) Sara Løvtveit, Langhus, 45:53

4) Martha Hagbø, Ås Il, 46:34

 

Damer 20-24 år

1) Gunhild Nersten, Ski, 53:12

 

Damer 25-29 år

1) Marion Solbjørg, Frogn Kommune, 37:31

2) Nina Torp, Langhus, 43:27

3) Benedikte Bøe, Oslo, 55:03

 

Damer 30-34 år

1) Birgit Strøm Eriksen, Ås, 41:15

2) Siv Bakkerud, Oil, 45:22

3) Kristin Bakkland, IBM, 52:49

4) Linde Stormo, Son, 1:07:57

 

Damer 35-39 år

1) Stine Aarstad, Ås Il – Shf, 35:29

2) Marianne Molle, Ås Kommune, 38:57

3) Gro Øyehaug, Ski, 42:57

4) Kristin Knudsen, Kreftregisteret, 44:07

5) Stine Schierning, Lantmännen Unibake As, 49:04

6) Bente Slåttøy, Langhus, 52:44

7) Camilla Kristiansen, Ski, 54:24

8) Kine Lånfjell, Ski, 55:48

 

Damer 40-44 år

1) Stine Aakervik Pedersen, Betonmast, 39:46

2) Helga Kringen, Skiløperne, 42:58

3) Janne Roven, Drøbak, 49:34

4) Caroline Nicol, Ski, 53:10

5) Tonje Bringsvor, Skijoggerne, 54:42

Marianne Teigen, Skibertene (Fullført)

 

Damer 45-49 år

1) Karin Johansen, Stamina Hot, 39:21

2) Ellinor Sekkesæter, Frogn Kommune, 39:49

3) Mona Cathrine Johannessen, Nordby, 40:28

4) Will Rook, Ås, 40:59

5) Kristin Rustad, Drøbak, 42:15

6) Anita Myrmæl, Skijoggerne, 44:08

7) Cecilie Yri, Ås, 45:01

8) Mariann Sandelin, Nesodden Team 2, 46:50

9) Elisabeth Hellum, Sofiemyr, 48:05

10) Sylvie Bjerkholt, Oppegård, 48:39

 

Damer 50-54 år

1) Nina Ystehede, Nowaim, 41:21

2) Greta Løkhaug, Nowaim, 42:29

3) Kjersti Gram Andersen, Skimilajoggen, 43:22

4) Bente Leknes, Pedersen & Skogholt As, 44:44

5) Anne G. Kraggerud, Skimilajoggen, 45:18

6) Nina Visjø Veby, Skiløperne, 47:18

Tone Schanke, Oppegård (Fullført)

 

Damer 55-59 år

1) Alvilde Dancke, Joggekameratene, 40:52

2) Ellen Høyer, Sunnaas, 46:33

3) May Britt Esse Berge, Oppegård Kommune, 49:51

 

Damer 60-64 år

1) Turid Malmo Knutsen, Joggekameratene, 44:15

2) Lisbeth Villien, Nesodden, 44:29

 

Herrer 16-19 år

1) Benjamin Langebekk, Kolbotn Skimt, 31:46

2) Geir Gjessing, Ski, 32:21

 

Herrer 20-24 år

1) Erik Marthinsen, Jotunveien Il, 31:39

2) Kjetil Berntzen, Kolbotn, 32:21

3) Halvor Steinsholt, Ås Il, 33:07

4) Thomas Kalsnes, Langhus, 38:30

5) Lars Rolland, Ski, 39:45

 

Herrer 25-29 år

1) Henrik Brøvig, Oppegård, 30:27

2) Håvard Schanke, Oppegård IL, 35:25

 

Herrer 30-34 år

1) Marius Borger, Indre Østfold Bygg As, 29:13

2) Jan Billy Aas, Skiløperne, 29:41

3) Christian Gjertveit, Driv, 29:45

4) Sverre Sørensen, Dynatek, 31:46

5) Kjetil Østerås, Ø. Myke Produksjoner, 33:11

6) Simon Bryntsen, Vind Il, 37:12

7) Bård Husum, Asko Sentrallager, 38:34

8) Per Øyvind Weydahl, Kråkstad, 47:24

 

Herrer 35-39 år

1) Kristian Køhn, Drøbak Showgirls, 35:44

2) Håkon Westhagen, Oslo, 37:10

3) Martin Aamoth, Asfaltsliterne, 37:42

4) Fredrik Dahlberg, Oslo, 39:33

5) Rune Taranger, Drøbak, 41:03

6) Frank Richard Larre, Playgamers, 42:26

7) Vidar Waaler, Team Waaler, 45:42

8) Tommy Nordmark, Asko Øst, 46:38

9) Jan Øyvind Woldene, IBM, 48:02

 

Herrer 40-44 år

1) Joar Markhus Rodal, Finstad Fortløpende, 30:50

2) Dag Spilde, Osi, 30:57

3) Christoffer Ladstein, Kolbotn, 33:35

4) Mads Larsen, Oec Consulting, 34:53

5) Tom Agard, Kråkstad, 36:28

6) Dag Hjerpseth, Langhus, 36:39

7) Dan Solsvik, Ås, 36:42

8) Harald Schyttz, Ås Il, 38:46

9) Øyvind Gjære, Gjære It, 39:00

10) Jørgen Hole, Skiløperne, 39:47

11) Jon Røsok, Drøbak-Frogn, 40:19

12) Pål Andre Knudsen, Ibm Klubben, 40:49

13) Peer Sørnes, Vestby, 43:32

Øyvind Emil Hansen, Ås Vgs Tip (Fullført)

 

Herrer 45-49 år

1) Geir Simonsen, Telenor / Drøbak-frogn Il, 28:58

2) Bård Brune, Kråkstad Il, 29:49

3) Rolf Gran, Mattilsynet, 32:09

4) Knut Bjørn Stokke, Umb Bil, 32:20

5) Arve Mjelde, Ski Kommune, 34:34

6) Jim Tørresen, Sofiemyr, 35:40

7) Jonny Nordøy, Bsk, 35:56

8) Fredrik Sandnes, Ellens Mosjon Og , 37:42

9) Christian Ramstad, Øvre Hebekk Kajakk-, 37:46

10) Stephan Rirsch, Finstad Fortløpende, 38:00

11) Geir Rognhaugen, Langhus, 38:01

12) Trond Ole Moldvær, Langhus, 38:17

13) Endre Vindheim, Spiridon, 39:31

14) Trond Johannessen, Ski, 39:38

15) Atle E. Larsen, Nortura, 40:06

16) Kristian Kaltenborn, Langhus, 40:38

17) Bjørn Rosmo, Drøbak, 41:32

18) Jan T Engebretsen, VG, 42:18

19) Lars Kristian Hemstad, Flimmer & Trimmer, 42:38

20) Harald Vidsjå, Nesodden Team 2, 43:13

21) Jan Erik Bjerkholt, Oppegård, 44:03

22) Stephen Lasse Emmitt, Kreativ Tømrerservice, 45:06

23) Kjartan Haraldsen, VG, 46:52

24) Tom Ole Eilertsen, Siggerud, 47:01

25) Morten Østreng, Gamle Oslo Hk, 49:23

26) Trond Langseth, UMB-Bil, 50:30

27) Jørn Andersen, Greverud, 51:33

28) Raymond Hansen, Siggerud, 56:21

 

Herrer 50-54 år

1) Bjørn Huso, Slf Bil, 34:27

2) Jan Erik Thoresen, Oppegård IL, 35:17

3) Odd-Tore Eide, Helse-invest As, 35:49

4) Erik Nøkleby, Skd Bil, 35:59

5) Terje Strømsnes, Kolbotn, 36:02

6) Arne Iversen, Abb Bil, 37:05

7) Rolf Hodnekvam, Siggerud IL, 38:02

8) Finn Erik Mathisen, Nordea Bank Norge Asa, 38:03

9) Eric Brechan Aas, Joggekameratene, 38:59

10) Jarle Rasmussen, Runfun, 40:16

11) Sigurd Løtveit, Langhus, 40:43

12) Jon Weydahl, Drøbak Maratonklubb, 40:56

13) Geir Granholt, Dnb, 41:16

14) Åge Kristiansen, Frogn Kommune, 41:22

15) Jan-Reidar Andreassen, Amerikan Express Sport, 42:28

16) Magne Kristiansen, Frogn Kommune, 44:23

17) Trond Haraldsen, Bioforsk Bil, 44:27

18) Svein Thomsen, Fjeld Løbeklubb, 44:30

19) Dag H Uthaug, Posten, 45:37

20) Espen Olsen, Tårnåsen, 45:39

21) Frank Sandberg, Frogn Kommune, 47:10

22) Henning Bjørnland, IBM, 50:41

Frode Monsen, Oppegård IL (Fullført)

 

Herrer 55-59 år

1) Kjell Christian Martinsen, Oppsal/bjørndal, 33:26

2) Håvard Steinsholt, Umb – Ilp, 36:56

3) Arnstein Farstad, Joggekameratene, 37:36

4) Lars Folland, Ås, 37:49

5) Bent Rodem, Ibm Klubben, 38:09

6) Øystein Simensen, Langhus, 39:58

7) Petter Tidemand-Fossum, Kølabonn Sykkelklubb, 40:56

8) Terje Haraldsen, Skimilajoggen, 41:39

9) Lars A Boge, Ski, 42:16

10) Harald Stenvik, Siggerud, 44:05

11) Jon Furu, Skimilajoggen, 45:18

12) Knut Egil Bøe, Ås, 46:35

13) Kåre Iversen, Miljøsalongen Atletklubb, 49:44

14) Stein Are Karlsen, Ski, 53:28

Daniel Danson, Oppegård Kommune (Fullført)

 

Herrer 60-64 år

1) Nils Thorsen, Soon Ck, 38:05

2) Klaas Neij, Vestby Kommune, 40:55

3) Christen Settemsdal, Joggekameratene, 43:33

4) Hjalmar Store, Skimilajoggen, 46:17

5) Christian Lillo, Ski, 48:51

6) Birger Weydahl, Dmk, 51:02

 

Herrer 65-69 år

1) Knut Bertheussen, Frogn Kommune, 44:29

2) John Røyrvik, Ks, 45:11

3) Terje Hellemose, Svartskog, 46:08

 

Herrer 70-74 år

1) Gjermund Tveito, Joggekameratene, 40:22

 

Herrer 75-79 år

1) Leif Hagen, Dmk, 47:30

 

Herrer over 80 år

1) Steinar Nilsen, Oil, 53:38

 

Lik gjerne
Del gjerne
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)