Trømsøkarusellen – populært løp i nord

Tromsøkarusellen 27. mai 2015 – Tromsøhallen Sør

TK270515_IMG_01
Tromsøkarusellen går i flotte omgivelser! Her fra onsdagens løp, årets syvende i rekken.
Tekst og foto: Sportsmanden / Sindre Torp

Tromsøkarusellen er en løpskarusell som strekker seg fra våren til høsten, og har løp nesten ukentlig, med unntak av i juli måned. Karusellen er svært variert med tanke på løpenes karakter og inneholder alt fra 3000 m baneløp, terrengløp, 10 km til halvmaraton. Løpene arrangeres av bedriftsidretten i Troms og Finnmark og i 2015 kan karusellen by på hele 21 løp (inkludert to løp med egen påmelding) gjennom sesongen. Løpene er for deltakere på alle nivåer og i alle aldre.

Like før start i det syvende løpet i Tromsøkarusellen
Like før start i det syvende løpet i Tromsøkarusellen

Overvekt av kvinner

Onsdag den 27. mai gikk det syvende løpet i Tromsøkarusellen 2015 av stabelen ved Tromsøhallen på toppen av Tromsøya. 428 deltagere løp gjennom den 6,2 km lange løypa. Og det var faktisk flere kvinner enn menn som løp, med hele 234 kvinner mot 194 menn som fullførte. Løypa går på grus i lysløypetraseen på Tromsøya, og er delvis kupert. Det var ypperlige værforhold, med delvis skyet og 13-14 grader i lufta, og sett bort ifra et par mindre partier med noe snø, var løypa tørr og fin.

Sterke vinnerne går for seier også på 10km i MSM

Kristian Ulriksen fra Tromsø Løpeklubb kom først til mål i den krevende løypa og vant overlegent på tiden 20.39, nesten ett minutt foran nummer to, Edvin Frost, med Torgeir Sulen Hovland et par sekunder bak der igjen. Begge disse representerer NTG. Dameklassen ble vunnet av Yngvild Kaspersen på tiden 22.08, foran Hilde Aders. De representerer begge Tromsø Løpeklubb, og var i en egen klasse på onsdag.

De to vinnerne kan vise til svært gode resultater også i tidligere løp i årets karusell, og de har begge som mål å vinne mila under Midnight Sun Marathon, som arrangeres i Tromsø den 20. juni.

TK_Kristian-Ulriksen_IMG_3461
VANT: Kristian Ulriksen på vei mot seier i Tromsøkarusellen.
TK_Yngvild Kaspersen_IMG_3474
VANT: Yngvild Kaspersen var raskest av damene.
Hopp_IMG_3437
Hopp og sprett og tjo og hei!

IMG_3410 IMG_3419 IMG_3428 IMG_3430 IMG_3437 IMG_3464 IMG_3465 IMG_3468 IMG_3476 IMG_3477 IMG_3478 IMG_3492 IMG_3499 IMG_3508 IMG_3519 IMG_3520 IMG_3526 IMG_3530 IMG_3534 IMG_3574 IMG_3593 IMG_3594

IMG_3601
Alle foto: Sportsmanden / Sindre Torp

 

De 50 beste menn: 

1 402 ULRIKSEN Kristian NOR Tromsø Løpeklubb / Econor M16-39 Pulje 1 20:39.6 0:00.0
2 1002 Frost Edvin NOR NTG/U23 M16-39 Pulje 1 21:33.1 0:53.5
3 996 HOVLAND Torgeir Sulen NOR NTG/U23 M16-39 Pulje 1 21:35.9 0:56.3
4 765 Mortensen Einar NOR Northern Runners M16-39 Pulje 1 21:45.8 1:06.2
5 442 Brustad Rune NOR Brustadbua Stortorget Tromsø M40-49 Pulje 1 21:48.1 1:08.5
6 340 Mikkelsen Espen NOR JM Hansen M16-39 Pulje 1 21:58.8 1:19.1
7 398 Pettersen Kristian NOR Tromsø Løpeklubb M16-39 Pulje 1 21:59.6 1:19.9
8 506 Mikalsen Roger NOR Tromsø Løpeklubb/Studio 7 M40-49 Pulje 1 22:16.4 1:36.8
9 653 Lyngedal Øyvind NOR UNN M40-49 Pulje 1 22:19.9 1:40.3
10 404 Kristensen Karl-Peter NOR Tromsø Skiklubb Langrenn M16-39 Pulje 1 22:43.1 2:03.4
11 408 Mangerud Karl Magnus NOR Tromsø Triathlonklubb M16-39 Pulje 1 22:45.7 2:06.1
12 948 Pettersen Henning NOR Aker Solutions M16-39 Pulje 1 22:49.0 2:09.4
13 729 Ärnström Anders Mikkola NOR Frisklivsentralen/Northern Runners M40-49 Pulje 1 22:51.2 2:11.6
14 501 Kollstrøm Stein Olaf NOR Tromsø Løpeklubb / Grønnåsen Skole M40-49 Pulje 1 23:01.0 2:21.3
15 405 Martinsen Iver NOR Tromsø Skiklubb Langrenn M16-39 Pulje 1 23:07.1 2:27.5
16 348 Sønvisen Tor Erik NOR Microsoft Tromsø M16-39 Pulje 1 23:20.1 2:40.4
17 360 Arnesen Mikael NOR Northern Runners M16-39 Pulje 1 23:21.1 2:41.5
18 666 Nergaard Anders NOR Northern Runners M16-39 Pulje 1 23:22.9 2:43.3
19 456 Simonsen Stian NOR KSAT BIL M40-49 Pulje 1 23:26.4 2:46.8
20 1052 Josefsen Erik NOR Danske Bank M16-39 Pulje 1 23:37.4 2:57.8
21 391 Harbitz Martin NOR Team Kjetbitz M16-39 Pulje 1 23:38.0 2:58.3
22 801 Christiansen Kjetil NOR Indira Management AS M16-39 Pulje 1 23:40.6 3:01.0
23 312 Klausen Tom NOR TROMSØ M16-39 Pulje 1 23:46.3 3:06.7
24 665 Wang Ørjavik Knut NOR BUL Tromsø M Ungdom Pulje 1 23:48.1 3:08.5
25 783 Engen Jakob Brones NOR Kvaløysletta Skilag M Ungdom Pulje 1 23:50.0 3:10.4
26 419 Loe Ole Martin NOR UiT Norges Arktiske Universitet M16-39 Pulje 1 23:51.6 3:11.9
27 1053 Kvamme Rasmus Odland NOR Tromsø Skiskytterlag M16-39 Pulje 1 24:00.9 3:21.3
27 654 Nordnes Tore NOR UNN Tromsø M40-49 Pulje 1 24:00.2 3:20.6
29 812 Hansen Rolf NOR Tromsø Løpekarusell M50-59 Pulje 1 24:05.6 3:26.0
30 736 Myhre Per Inge NOR Tromsø Løpeklubb M16-39 Pulje 1 24:27.5 3:47.9
31 1077 Wik Halvor NOR TSSL M16-39 Pulje 1 24:35.1 3:55.4
32 1009 Grønli Simen NOR NTG/U23 M16-39 Pulje 1 24:38.4 3:58.8
32 328 Solberg Jan Harald NOR Blodsting Løpeklubb M16-39 Pulje 1 24:38.8 3:59.2
34 1 Føre Thomas K. NOR Northern Runners/Aker Solutions M16-39 Pulje 1 24:40.9 4:01.3
34 367 Sørensen Øyvind NOR Northern Runners M16-39 Pulje 1 24:40.1 4:00.5
36 1032 Gerhardsen Eirik Silsand NOR Tromsø Skiskytterlag M16-39 Pulje 1 24:46.5 4:06.9
37 407 Vassmyr Per NOR Tromsø Skiskytterlag M16-39 Pulje 1 24:47.0 4:07.4
38 500 Benjaminsen Sverre NOR Tromsø Løpeklubb M40-49 Pulje 1 24:58.5 4:18.8
39 350 Pedersen Kai-Marius NOR Microsoft Tromsø M16-39 Pulje 1 24:59.9 4:20.3
40 546 Fugelsø Gunnar NOR Northern Runners/Statens Vegvesen M50-59 Pulje 1 25:05.1 4:25.5
41 647 Sarti Fabio NOR TROMSØ M40-49 Pulje 1 25:08.5 4:28.9
42 750 Eliassen Martin NOR Jm Hansen M16-39 Pulje 1 25:24.5 4:44.8
43 704 Arnesen Fredd NOR Tromsø Løpeklubb / Troms Kraft M40-49 Pulje 1 25:26.9 4:47.2
44 382 Pedersen Heikki NOR Sparebank 1 Nord- Norge M16-39 Pulje 1 25:30.8 4:51.2
45 524 Herstad Anders Reed NOR Breivang Vgs M50-59 Pulje 1 25:35.0 4:55.4
46 343 Hansen Henrik Adrian NOR Kvaløysletta Skilag M16-39 Pulje 1 25:41.9 5:02.3
47 473 Sørensen Kai Hugo NOR Northern Runners M40-49 Pulje 1 25:44.8 5:05.1
48 894 Vik Magnus NOR Tromsø Maritime Skole M40-49 Pulje 1 25:53.8 5:14.1
49 493 Skogvang Vidar NOR Spider Industrier As M40-49 Pulje 1 25:56.9 5:17.3
50 648 Hansen Tom NOR Blodsting Løpeklubb M40-49 Pulje 1 25:59.1 5:19.5

Topp 50 kvinner:

1 975 Kaspersen Yngvild NOR Tromsø Løpeklubb K16-39 Pulje 1 22:08.8 0:00.0
2 97 Aders Hilde NOR Tromsø Løpeklubb K16-39 Pulje 1 22:54.1 0:45.3
3 95 KVERNMO Kathrine NOR Tromsø Løpeklubb K16-39 Pulje 1 25:16.0 3:07.2
4 1019 Haustreis Stine NOR Tromsø Løpeklubb K16-39 Pulje 1 25:21.1 3:12.3
5 990 KJELLBERGVIK Anette NOR NTG/U23 K16-39 Pulje 1 25:58.8 3:50.0
6 110 Pfuhl Gerit NOR UiT B.I.L. K16-39 Pulje 1 26:16.8 4:08.0
7 24 Skavdahl Hilde NOR Kvaløya K16-39 Pulje 1 26:17.2 4:08.4
8 153 Slettbakk Åse NOR Chicks On The Run K40-49 Pulje 1 26:55.8 4:47.0
9 829 Reingjerdskog Elise NOR Tuil Ski K16-39 Pulje 1 26:57.5 4:48.7
10 118 Hanssen Jannike Kjersti NOR UNN K16-39 Pulje 1 27:01.5 4:52.7
11 974 Møllermartinsen Therese NOR Tromsø Løpeklubb K16-39 Pulje 1 27:15.9 5:07.1
12 96 Olsen Cecilie NOR Tromsø Løpeklubb K16-39 Pulje 1 27:22.1 5:13.3
13 39 Schneider Elise NOR Ekrehagen Skole B.I.L. K16-39 Pulje 1 27:36.7 5:27.9
14 1076 Olsen Idunn Raade NOR TSSL K16-39 Pulje 1 27:43.1 5:34.3
15 104 Fause Ida Margrethe NOR TUIL Ski K16-39 Pulje 1 27:44.4 5:35.5
15 59 Larsen Tine NOR Northern Runners K16-39 Pulje 1 27:44.1 5:35.3
17 711 Darbo Siv NOR TUIL Friidrett K40-49 Pulje 1 27:55.0 5:46.2
18 71 Heinänen Saana FIN Northern Runners K16-39 Pulje 1 28:07.4 5:58.5
19 62 Dahlberg Elisabeth NOR Northern Runners K16-39 Pulje 1 28:09.5 6:00.6
20 15 Eikedal Marthe Figenschau NOR TROMSDALEN K16-39 Pulje 1 28:13.0 6:04.1
21 19 Godager Marthe NOR TROMSØ K16-39 Pulje 1 28:30.2 6:21.4
22 209 Hansen Gerd Irene NOR Tromsø Løpeklubb K40-49 Pulje 1 28:34.3 6:25.5
23 208 Mortensen Helene Wang NOR Tromsø Løpeklubb K40-49 Pulje 1 28:38.3 6:29.5
24 1041 Lundamo Trine NOR Multiconsult K16-39 Pulje 1 28:40.1 6:31.3
25 8 Harila Kristin NOR Northern Runners/Skeidar K16-39 Pulje 1 28:44.0 6:35.2
26 625 Skille Lene NOR TROMSØ K40-49 Pulje 1 28:50.4 6:41.6
27 279 Wintervold Elin NOR Tromsø Løpeklubb/WINTERVOLD K50-59 Pulje 1 29:02.8 6:54.0
28 1064 Jensen Laila NOR TROMSØ K40-49 Pulje 1 29:08.4 6:59.6
28 836 Væråmoen Ingrid Røe NOR UNN K16-39 Pulje 1 29:08.9 7:00.1
30 237 Knutsen Inger-Lise NOR UNN K40-49 Pulje 1 29:14.7 7:05.9
31 112 Berg Kristel NOR UiT B.I.L. K16-39 Pulje 1 29:28.2 7:19.4
32 122 Helgesen Ingvild B. NOR Via Egencia Tromsø K16-39 Pulje 1 29:52.3 7:43.5
33 660 Glasø Martine Utland NOR TROMSØ K16-39 Pulje 1 30:00.2 7:51.4
34 672 Holst Maria NOR TROMSØ K40-49 Pulje 1 30:01.3 7:52.5
35 633 Holsæter Ann Mari NOR UiT-BIL Spreke Tanker K40-49 Pulje 1 30:08.3 7:59.5
36 142 Dahl Siv-Helle NOR TROMSDALEN K40-49 Pulje 1 30:13.5 8:04.6
37 865 Hauan Turi Kristin NOR TROMSØ K40-49 Pulje 1 30:14.2 8:05.4
38 235 Lydersen Trine NOR UiT Norges Arktiske Universitet K40-49 Pulje 1 30:23.2 8:14.4
39 901 Skildheim Cecilie Arder NOR Tromsø Skiklubb Langrenn K40-49 Pulje 1 30:27.6 8:18.8
40 123 Kolsum Ina NOR WINTERVOLD K16-39 Pulje 1 30:33.0 8:24.1
41 107 Lilleng Helga NOR UiT K16-39 Pulje 1 30:47.8 8:39.0
42 131 Henriksen Birgith NOR Kvaløya K40-49 Pulje 1 30:58.4 8:49.5
42 46 Stenersen Leonore NOR JOIK-Norge K16-39 Pulje 1 30:58.7 8:49.9
44 685 Jakobsen Ruth NOR TUIL K60-69 Pulje 1 31:02.0 8:53.2
45 696 Heimdal Hilde Stenseth NOR SATS K16-39 Pulje 1 31:10.4 9:01.6
46 150 Teigen Nina NOR Advokatfellesskapet Centrum AS K40-49 Pulje 1 31:15.7 9:06.9
47 13 Elvebakk Sonja NOR TROMSØ K16-39 Pulje 1 31:16.4 9:07.6
47 92 Os-Trandem Emilie NOR Tromsø Hockey K16-39 Pulje 1 31:16.5 9:07.7
49 3 Bllata Edlira NOR NAV Tromsø K16-39 Pulje 1 31:20.1 9:11.2
50 754 Sveinsdottir Linda ISL TROMSØ K16-39 Pulje 1 31:21.3 9:12.4

 

Fullstendig resultatliste 

Mer informasjon om Tromsøkarusellen finner du HER.

 

Sportsmanden.no 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 3
    Shares
Annonse. Nå HALV PRIS på Lactoferrin Gold på Innovatera.no når du bestiller via klikk på bildet