Johan Hoel vant 10 km i Stomperud

Den lovende langrennsløperen Johan Hoel fra Åsen IL vant den kontrollmålte 10-kilometeren i Stomperudkarusellen tirsdag på 35.48.

Langrennsløperen har hatt et flott gjennombrudd i år som en av landets beste juniorløpere, og i tillegg spist kirsebær med eliten. Han ble bl.a nr 19 i senior-NM på 30 km med skibytte og imponerte også i Birken, der han vant klassen sin med hele 8 minutter.

Annonse (Klikk på bildet for info)
Johan-Hoel-mars2013
Johan Hoel har nettopp avsluttet en meget god langrenssesong. Som første skritt mot en ny sesong vant han 10 kilometeren i Stomperudkarusellen.
Foto: Arnstein Andreassen


Langrennsløperne pleier jo ikke å ta lang pause etter sesongen og starter gjerne oppkjøringen mot en ny sesong allerede i mai. Så hva passer da bedre enn å få med seg noen løp i hjemtraktene.

På 2.og 3.plass kom Henrik Fleisje (36.50) og Knut Arne Dæhlen (38.10), mens raskeste kvinne var veteranen Marianne Moe fra Fet Skiklubb på 45.04.

Løypen var ny av året, en rask og lettløpt kontrollmålt 10 km på asfalt og noe grus, med start og mål på Idrettsplassen i Lørenfallet, Sørum.

Neste løp i Stomperudkarusellen er tirsdag 4.juni.

Steinar Lien konkurrerer mye. I Stomperudkarusellen ble det 5.plass totalt og seier i klasse 45-49 år på 39.43. Her i aksjon under Follotrimmen for et par uker siden. Foto: Trond T. Hansen
Steinar Lien konkurrerer mye. I Stomperudkarusellen ble det 5.plass totalt og seier i klasse 45-49 år på 39.43. Her i aksjon under Follotrimmen for et par uker siden. Foto: Trond T. Hansen

Resultater Stomperudkarusellen, løp 2, Sørum 07.05.2013

Annonse (Klikk på bildet for info)

Jenter 13-14 år 

Plass Start Tid
1 0532 Thea Johnsen Gif 05.10,5

 

 

3 påmeldte. 3 startet. 1 resultater.

Jenter 15-16 år

Plass Start Tid
1 0507 Frida Moen Hammeren Sørum il 06.03,2

 

 

4 påmeldte. 4 startet. 1 resultater.

Menn aktive 17-34 år

Plass Start Tid
1 0094 Johann Hoel Åsen IL 35.48,6
2 0023 Halvor Jødahl Privat 38.57,8 03.09,2
3 0015 Fredrik Dahl Sørum il 40.54,2 05.05,6
4 0035 Erik Andre Kristiansen Rimi 41.10,5 05.21,9
5 0099 Ole Jakob Michelsen Privat 43.24,2 07.35,6
6 0090 Gunnar Peder Magnus Foss Worldwide 44.21,2 08.32,6
7 0004 Alf Kristian Nyborg ØRP 44.27,2 08.38,5
8 0085 Eirik Haugen Sørum il 44.57,8 09.09,2
9 0034 Anders Brænna Rimi 47.28,8 11.40,1
10 0005 Paul Shcmidt Sørum il 54.40,7 18.52,1

 

 

14 påmeldte. 14 startet. 10 resultater.

Menn veteran 35-39 år

Plass Start Tid
1 0095 Henrik Fleisje YIT BIL 36.50,2
2 0007 Knut Arne Dæhlen Aurskog Høland FIL 38.10,5 01.20,3
3 0081 Henning Olsen AF BIL 42.39,6 05.49,4
4 0082 Joar Lund Sørum il 44.08,0 07.17,8
5 0031 Steinar Wølner Sørum il 44.52,2 08.02,0
6 0074 Trond Hegrenæs Sørum il 49.02,6 12.12,4
7 0016 Roy Arne Syversrud Romerike Ultraløper klubb 51.49,0 14.58,8

 

 

11 påmeldte. 11 startet. 7 resultater.

Menn veteran 40-44 år

Plass Start Tid
1 0086 Morten Buer Lørenskog FIL 44.02,3
2 0108 Geir Lundell Team Jumbo 44.26,2 00.23,9
3 0014 Vidar Fjelltun Sørumsand IF 45.44,2 01.41,8
4 0019 Lars Petter Syversrud T & B Hansen 46.25,1 02.22,7
5 0084 Jørn Wrangell Løpsklubben 1814 BIL 48.56,3 04.53,9

 

 

8 påmeldte. 8 startet. 5 resultater.

Menn veteran 45-49 år

Plass Start Tid
1 0002 Steinar Lien Oppegård IL 39.43,2
2 0100 Dag Olav Kjernsholen AHF 40.09,1 00.25,8
3 0025 Stein Randby Sørum il 41.07,6 01.24,4
4 0037 Steinar Bråten Sparebank 1 Forsikring 41.53,5 02.10,2
5 0106 Roar Antonsen AFSK Triatlon 42.08,5 02.25,3
6 0105 Kjetil Røed AFSK 51.38,7 11.55,4

 

 

11 påmeldte. 11 startet. 6 resultater.

Menn vetaran 50-54 år

Plass Start Tid
1 0036 Jan Kristian Bredesen Free Runners 42.19,4
2 0091 Ole A Solberg Privat 45.01,5 02.42,0
3 0098 Lars Tallhaug Mangenfjellet Turlag 45.11,4 02.51,9
4 0093 Erik Hoel Privat 46.05,7 03.46,2
5 0104 Leif Hagen Privat 47.47,3 05.27,8
6 0040 Bjørn Skeie FFI BIL 56.46,7 14.27,2

 

 

9 påmeldte. 9 startet. 6 resultater.

Menn vetaran 55-59 år

Plass Start Tid
1 0092 Tore J Berg Ceres 42.49,5
2 0083 Sigmund Jensen Romerike Runners Team 43.17,7 00.28,2
3 0067 John Lystad Ekornes BIL 46.16,2 03.26,7
4 0069 Erland Nærby Privat 55.55,4 13.05,9

 

 

6 påmeldte. 6 startet. 4 resultater.

Menn veteran 60-64 år

Plass Start Tid
1 0065 Ivar Egeberg Blaker IL 41.36,3
2 0045 Bjørn Knudsen Stovnerkammeratene 44.19,4 02.43,1
3 0012 Ragnar Møllegaard Sørum il 46.02,7 04.26,4
4 0010 Arne Langseth Aurskog Høland FIL 47.37,0 06.00,7
5 0001 Per Johan Dulsrud Romerike Runners Team 47.52,7 06.16,3
6 0103 Jan Sagsveen Sørum il 48.09,9 06.33,6
7 0009 Erik Holt Fet Friidrettsklubb 49.23,5 07.47,2
8 0028 Trond Løfgaard Sørum il 54.52,4 13.16,0
9 0044 Ottar Arnold Eide Oslo kommune 57.35,8 15.59,5
10 0080 Jarle Sørby Fjellfoten Sykkelklubb 1:04.19,8 22.43,4

 

 

10 påmeldte. 10 startet. 10 resultater.

Menn veteran 65-69 år

Plass Start Tid
1 0018 Tor Arne Stenhaug Romerike Runners Team 41.19,0
2 0079 Bjørn Lauglo Stovnerkammeratene 42.17,5 00.58,4
3 0013 Harald Stokstad Sørum il 49.05,2 07.46,2
4 0076 Widar Hellerud Møller BIL 49.49,1 08.30,1
5 0006 Torleiv Flystveit Sørum il 1:05.30 24.10,9

 

 

6 påmeldte. 6 startet. 5 resultater.

Menn veteran 70-74 år

Plass Start Tid
1 0064 Ove Åserud AHF 46.32,6

 

 

3 påmeldte. 3 startet. 1 resultater.

Kvinner aktive 17-34 år

Plass Start Tid
1 0107 Sarah Rød Andersen Privat 59.00,5

 

 

7 påmeldte. 7 startet. 1 resultater.

Kvinner veteran 40-44 år

Plass Start Tid
1 0032 Aslaug Tveit Sørum il 46.26,2
2 0024 Siv Møllegaard Randby Sørum il 46.26,5 00.00,3
3 0097 Cathrine Årstad Olsen Norcem 50.10,0 03.43,8
4 0102 Hilde Henningsen Sørum il 56.30,2 10.04,0

 

 

9 påmeldte. 9 startet. 4 resultater.

Kvinner veteran 45-49 år

Plass Start Tid
1 0042 Marianne Moe Fet Skiklubb 45.04,3
2 0070 Reidun Tveit Sund Privat 48.13,8 03.09,5
3 0008 Trine Nygårdsmoen Høiseth Sørum il 51.35,8 06.31,5
4 0101 Trine Jørgensen Sørum il 1:00.33,3 15.28,9

 

 

6 påmeldte. 6 startet. 4 resultater.

Kvinner veteran 50-54 år

Plass Start Tid
1 0011 Frøydis Hallstensen Øyen Romerike Runners Team 47.05
2 0030 Mari-Anne Egge Romerike Runners Team 55.04,0 07.59,0

 

 

2 påmeldte. 2 startet. 2 resultater.

Kvinner veteran 55-59 år

Plass Start Tid
1 0003 Trude Ask Privat 59.04

 

 

1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater.

Kvinner veteran 70-74 år

Plass Start Tid
1 0096 Wenche Haga Peppes piza jessheim 1:14.40

 

 

1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater.

Gutter 11-12 år

Plass Start Tid
1 0504 Anders Horvei Frogner IL 04.59,7
2 0506 Sivert Svardal Fet Skiklubb 05.09,6 00.09,8
3 0525 Espen Aakevik Fet Skiklubb 05.10,2 00.10,5
4 0526 Daniel Aakervik Fet Skiklubb 05.21,7 00.21,9
5 0528 William Buer Aksessnett AS 05.58,5 00.58,8

 

 

10 påmeldte. 10 startet. 5 resultater.

Gutter 13-14 år

Plass Start Tid
1 0529 Ole Martin Sandness Sørum il 04.40,6
2 0512 Amund Teveit Andresen Sørum il 04.41,3 00.00,7
3 0533 Bjørn Olav Blakstad Sørum il 04.51,0 00.10,4
4 0530 Henrik Næss Sørum il 05.03,6 00.23,0
5 0514 David Eian Sørum il 05.21 00.40,4
6 0505 Stig Fjelltun Sørumsand IF 05.43,6 01.03,0
7 0516 Sverre Randby Sørum il 05.57,8 01.17,2

 

 

12 påmeldte. 12 startet. 7 resultater.

Gutter 15-16 år

Plass Start Tid
1 0531 John Birk Johnsen Gif 41.10,2

 

 

2 påmeldte. 2 startet. 1 resultater.

 

sportsmanden.no

 

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2013
Spre idrettsglede og gjør Sportsmanden mer kjent med å dele innlegget!