Løperparet Marit Haslie og Kristoffer Lamøy vant årets første løp i Follotrimmen
Follotrimmen startet sesongen under strålende og vårlige forhold i Ski tirsdag ettermiddag. Det var samboerparet Marit Haslie og Kristoffer Lamøy som tok første stikk i den cirka 5 km lange løypen med dobbeltseier til Ottarsrudgrenda Run Club.
Marit Haslie er tilbake i godt, gammelt slag etter å ha blitt mamma. Før start lurte hun og samboer Kristoffer Lamøy på underlaget, og om det var innafor å løpe med asfaltsko. Joda, med unntak av et par hundre meter på sti gjennom skogen bak Ski Idrettspark helt på slutten, går løpet hovedsaklig på asfalt, i tillegg til et litt lengre strekk på grus og 350 meter på tartandekket inne på Ski stadion i starten.


Duoen sine vinnertider var 17:14 på Kristoffer, som også løper for Åsen IL, og 18:41 på Marit.
Nærmest av mennene fulgte Eric Holtquist fra Frogn Kommune BIL med 17:26 (vinner av klasse M40-44 år), Magnus Sikora Ingstad (vinner av klasse M25-29) på 17:29, Tore Jakobsen (vinner av klasse M45-49) på 17:33 og «Chilandslagets» Sebastian Endrestad som også kom under 18 minutter med 17.42. Sebastian representerer Chile i langrenn, derav navnet.
Søstrene Ellinor og Henni Solberg tok de to andre «pallplassene» hos kvinnene med 19:34 og 19:35 i klasse K16-19 år, mens vinner av K35-39 Siri Gulliksen Schüller var fjerde raskeste dame på 21:49.
Det var kjempefine forhold med 13-14 grader og sol i Ski på Follotrimmens sesongstart. I grell kontrast til samme løp som for et par år siden faktisk måtte avlyses på grunn av stort og uventet snøfall! Det var ikke mye som minnet om vinter denne gangen, tvert om var det særdeles vårlig stemning både langs løypen og i praten før og etter løpet. Follotrimmen er først og fremst mosjonistenes arena, og det sosiale har stor betydning for at så mange kommer igjen år etter år. Mange velger også trimklassen der man går løypen alene eller sammen med venner eller gode kollegaer. Målet for de fleste er å fullføre minst fem av de åtte løpene, som kvalifiserer til et fint rødvinsglass. Alltid greit å ha et mål å strekke seg mot.
Neste løp er onsdag 7 mai i Ås. Alle de øvrige syv løpene går på onsdager med start klokken 18:00, men på ulike steder i Follo. Du kan fortsatt melde deg på hele karusellen eller enkeltløp, og se terminlisten for løpene i Follotrimmen HER.
Resultater Follotrimmens 1.løp, 29.april, i Ski

Team Sportsmanden stilte med fyldig tropp
Også i år er Team Sportmanden med å sette farge på Follotrimmen med en fyldig kontingent. Best av teamets løpere var Elin Sophie Ones som hadde femte beste tid av damene og vant klasse K40-44 på 22:23 – og Halvor Steinsholt som løp på 20:03.
Team Sportsmandens deltakere fikk følgende resultater:
Elin Sophie Ones, 22:23 – nr 1 i K40-44
Hege Bakken, 24:14 – nr 2 i K40-44
Merete Bolin, 23:52 – nr 1 i K55-59
Inger Anne Pedersen, 25:18 – nr 2 i K55-59
Halvor Steinsholt, 20:03 – nr 4 i M35-39
Jan Billy Aas, 22:15 – nr 3 i M40-44
Christoffer Ladstein, 20:48 – nr 4 i M50-54
Dag Hjerpseth, 22:26 – nr 6 i M50-54
Svein Hagen, 20:41 – nr 2 i M60-64
Frode Monsen, 21:36 – nr 3 i M60-64
Hans-Jørgen Lund, 22:23 – nr 4 i M60-64
Steinar Lien, 22:56 – nr 6 i M60-64
Flere medlemmer i Team Sportsmanden deltok også for sine respektive bedriftslag.
Her er noen bilder med fokus på av Team Sportsmanden sine deltakere.
PS: Er det flere som har lyst å bli med i Team Sportsmanden, kan du lese mer og melde deg inn HER.


Medlemmer i Team Sportsmanden får 15 % rabatt på skoene via nettbutikken til Xtep Nordic.














Foto: Frode Monsen / Sportsmanden.no
Sportsmanden.no