Ungdomsdominans da Ulsrudvannet Rundt startet opp

Jentene i 12-13-års-klassen med de 5 beste tidene! 

Terrengkarusellen Ulsrudvannet Rundt (UVR), for øvrig en av få muligheter til å delta i gratis løp, startet opp sesongen i går, torsdag 15.mai.

– Det var rekordstor deltagelse i årets første UVR, som gikk under fine løpsforhold, forteller en av ildsjelene i arrangørklubben Bøler, Arnfinn Skjervold, til Sportsmanden. 

Med 136 løpere på startstreken, hvorav 79 menn og 57 kvinner, hadde man skilt starten med mennene fem minutter før kvinnene. 

Line-Hvamstad_NR2013
Lina Hvamstad fra Nøklevann Rundt i fjor, som hun sensasjonelt vant. (Foto: Frode Monsen, Sportsmanden.no)


Svært mange unge deltar i UVR. I fjor bemerket 12-år gamle Lina Hvamstad seg da hun vant flere av løpene på noen av de beste tidene som er oppnådd i denne tradisjonsrike karusellen, som opererer med egen adelskalender. Og unge Lina slo til igjen med seier også i årets første løp, fulgt av fire andre jenter i klasse 12-13 år på damenes sammenlagtliste!
Så det spirer og gror virkelig godt i løpsmiljøet I Østmarka og omegn!

Annonse (Klikk på bildet for info)

Også hos mennnene var det mange gode prestasjoner av unggutta, men det var arrangørklubbens Inge Hasund i klasse 35-39 år som var aller raskest med 10.06. Men bare to sekunder bak kom den 17-årige lovende langrennsløperen Jonas Kolderud Lund fra naboklubben Rustad IL. Tredjeplassen gikk til en annen langrennsløper, Steffen Sæterhagen Paulsen på 10.27, også her med en unggutt på hjul; Eldar Thomassen Fagerbakke (klasse 16-17 år) var bare sekundet bak i mål. Og den aller største klasse var gutter 12-13 år, der hele 23 fullførte, med Jacob Olsson fra Rustad IL som den raskeste.

Og selv om UVR ikke bare er for den yngre garde, var en av veteranene som løp, Trond Inge Carlsen fra Rustad, mektig imponert.

– Det var vanvittig mange gode resultater, og spesielt blant de yngste. Rekordmange løp under 12 minutter, deriblant syv 14-åringer og 12 år gamle Jakob Olsson. Det var rekorddeltakelse blant damene også i alle aldre, men 12-åringene besatte de 5 øverste plassene, og Lina (Hvamstad) suverent øverst, forteller Carlsen, som selv vant klasse 50-54 år på 12.05.

 

Alle resultater

UVR 15.5.2014
Resultatliste
Jenter 7-11 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Henriette Berg 2003 Bjørndal IF 14.45
2 Cornelia Usler 2003 Rustad IL 14.58
3 Helene Eggen 2003 Rustad IL 15.25
4 Mathilde Klokseth 2003 Rustad IL 15.52
5 Karoline Longva 2005 Rustad IL 15.53
6 Synne Selberg 2003 Strømmen & Lillestrøm 17.24
7 Mille Simensen 2003 Bøler IF Friidrett 17.26
8 Constanse Usler 2006 Rustad IL 17.27
9 Ella Håland Pedersen 2004 Rustad IL 17.33
9 Ingrid Johansen Barli 2005 Rustad IL 17.33
11 Ane Hustvedt 2005 Rustad IL 17.37
12 Oda Tretli 2005 Rustad IL 18.40
13 Sunniva Klokseth 2004 Rustad IL 18.50
14 Maja Marswall 2006 Bøler IF 19.50
15 Marie Moe 2006 Bøler IF Friidrett 19.57
16 Jenny Sandsdalen 2006 Rustad IL 20.40
17 Live Wallman 2006 Rustad IL 20.48
18 Erika A. Gjedebo 2007 Rustad IL 27.33
Jenter 12-13 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Lina Eikenes Hvamstad 2001 Rustad IL 12.21
2 Marte Tangen 2001 Rustad IL 12.49
3 Elise Viste 2001 Rustad IL 12.52
4 Carmen Usler 2001 Rustad IL 13.31
5 Dina Lund 2001 Rustad IL 14.10
6 Sille Hustvedt 2002 Rustad IL 14.23
7 Nora Tretli 2002 Rustad IL 14.45
8 Sigrun Raastad 2002 Rustad IL 14.46
9 Casandra Fredriksen 2001 Rustad IL 14.59
10 Olivia Sydor 2001 Rustad IL 15.14
11 Ida Vaagsbø 2002 Rustad IL 15.26
12 Gina Alertsen 2002 Rustad IL 15.35
13 Frida Tendal 2001 Rustad IL 16.18
14 Hannah E. Grude 2001 Rustad IL 16.36
15 Sigrid Tesaker 2001 Rustad IL 17.19
17 Anna Wallman 2002 Rustad IL 18.10
Jenter 14-15 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Marit Sletner 2000 Rustad IL 14.20
2 Nora Olafsen 1999 Rustad IL 14.36
3 Ida Brustad Helmersen 1999 Rustad IL 14.56
4 Emilie Hansen 2000 Rustad IL 15.46
5 Marte Husby 1999 Rustad IL 15.53
Jenter 16-17 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Katarina Sørhøy 1998 Bøler IF Friidrett 14.43
Kvinner 20-22 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Anette Smenes 1993 Vålerenga Fotball 14.14
2 Astrid Martinsen 1993 Haugerud Håndball 17.33
Kvinner 23-34 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Angelica Engebretsen 1987 Privat 16.27
Kvinner 40-44 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Ingjerd Tesaker 1971 Rustad IL 15.24
2 Trude Antonsen 1971 Rustad IL 15.25
3 Gro Fredheim 1973 Klemetsrud IL 16.14
4 Bjørnhild Fjeld 1974 Rustad IL 17.09
5 Monica Selberg 1973 Strømmen & Lillestrøm 17.24
6 Kristine Kolshus 1972 Privat 18.07
7 Ane Grimsmo 1971 Privat 18.41
Kvinner 45-49 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Ingrid Lutnæs 1968 Lillehammer Skiklubb 14.14
2 Elisabeth Berger 1968 Rustad IL 14.19
3 Nina Riege 1968 Rustad IL 15.05
4 Toril Husby 1968 Rustad IL 16.12
5 Renate Martinsen 1966 Bøler IF 20.00
Kvinner 65-69 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Marit Sønsteli 1949 Rustad IL 18.50
Kvinner 70-75 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Astrid Bertelsen 1944 Rustad IL 20.53
Gutter 7-11 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Henrik Jørgensen 2003 Rustad IL 13.20
2 Eugene Eliassen 2003 Klemetsrud Fotball 13.44
3 Ask Olaussen 2004 Rustad IL 14.13
4 Emil Førde Fredheim 2003 Rustad IL 14.14
5 Eskild Kolshus 2004 Rustad IL 14.57
6 Jørgen Røn 2006 Oppsal IF 16.02
7 Oscar Haslene-Lien 2004 Rustad IL 16.29
8 Sondre Olaussen 2006 Rustad IL 16.35
9 Martin Kvam Graftås 2004 Rustad IL 17.18
10 Truls Lutnæs 2006 Rustad IL 17.43
11 Jakob A. Gjedebo 2005 Rustad IL 19.03
12 Linus Vinge 2005 Rustad IL 19.06
Gutter 12-13 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Jacob Olsson 2001 Rustad IL 11.55
2 Bendik Håland Pedersen 2001 Rustad IL 12.26
3 Trym Olafsen 2002 Rustad IL 12.27
4 Jens Høie 2002 Bøler IF Fotball 12.36
5 Rasmus Vinge 2001 Rustad IL 12.57
6 Christopher Bjørge 2001 Rustad IL 13.09
7 Sander Aarstad 2001 Strømmen & Lillestrøm 13.10
8 Jesper Røn 2002 Rustad IL 13.35
9 Sondre Selberg 2001 Strømmen & Lillestrøm 13.52
10 Sander Thomasrud 2002 Bøler IF Fotball 14.47
11 Henrik Fjeld 2002 Rustad IL 14.48
12 Vegard Grøder 2002 Bøler IF Fotball 14.53
13 Emil Magnussen 2002 Bøler IF Fotball 15.32
14 Thomas Granheim Nordeide 2002 Bøler IF Fotball 15.42
15 Kristoffer Knudsen 2002 Bøler IF Fotball 15.44
16 Simen Heljesen 2001 Rustad IL 15.58
16 Andreas Hoel Sandsdalen 2001 Rustad IL 15.58
18 Herman Engholm 2002 Bøler IF Fotball 17.14
19 Lucas Trygg 2002 Bøler IF Fotball 18.08
20 Poramet Khomhutsa 2002 Bøler IF Fotball 18.26
21 Sofian Afzal 2002 Bøler IF Fotball 18.51
22 Ridwan Ahmed 2002 Bøler IF Fotball 28.04
23 Per Edvin Mæhlum 2002 Bøler IF Fotball 28.36
Gutter 14-15 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Øystein Hoel Sandsdalen 1999 Rustad IL 11.05
2 Sivert Eggen 2000 Bøler IF Friidrett 11.10
3 Amund Riege 2000 Rustad IL 11.24
4 Henrik Klepp 1999 Rustad IL 11.50
5 Morten Andre Sætre 1999 Rustad IL 11.53
6 Erlend Tørstad 1999 Bækkelagets SK 11.57
7 Torjus Fluge Fornes 2000 Rustad IL 11.58
8 Einar Westgaard 2000 Rustad IL 12.30
9 Iver Hustvedt 1999 Rustad IL 13.01
10 Markus Grønseth Olsson 1999 Rustad IL 13.03
11 Theodor Raaberg 1999 Bøler IF Friidrett 13.21
12 Sigurd Berre 1999 Bøler IF Friidrett 13.56
13 Oskar Korsbrekke 1999 Rustad IL 14.28
14 Bilal Hizai 2000 Rustad IL 14.33
Gutter 16-17 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Jonas Kolderup Lund 1997 Rustad IL 10.08
2 Eldar Thomassen Fagerbakke 1997 Bøler IF Friidrett 10.28
3 Lars Sørensen 1998 Rustad IL 10.32
4 Fredrik Oseth Nordby 1998 Bøler IF Friidrett 13.13
Menn 20-22 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Harald Sletner 1994 Rustad IL 11.09
Menn 23-34 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Steffen Sæterhagen Paulsen 1985 Bøler IF Friidrett 10.27
2 Morten Sønsteby 1991 Rustad IL 10.53
3 Atle Smenes 1989 Rustad IL 11.24
4 Trond Osvoll 1982 Rustad IL 13.25
5 Helge Skaftnes 1982 Privat 14.12
Menn 35-39 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Inge Hasund 1977 Bøler IF Friidrett 10.06
2 Fredrik Smith 1977 Rustad IL 11.00
3 Thomas Lien 1975 Privat 16.29
Menn 40-44 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Morten Vaagsbø 1971 SK Rye 10.50
2 Kjetil Jørgensen 1974 Statoil Bøler 11.22
3 Harald Tesaker 1971 Rustad IL 11.56
4 Hans Olaf Karlsveen 1973 Privat 12.11
5 Aslak Førde 1973 Klemetsrud Fotball 12.21
6 Petter Raaberg 1973 Privat 12.36
7 Frode Viste 1970 Bækkelagets SK 12.42
8 Stig Selberg 1972 Strømmen & Lillestrøm 13.09
9 Kim Hoel Halvorsen 1971 Rustad IL 14.38
10 Thomas Usler 1970 Rustad IL 17.29
11 Ståle Karlsen 1974 Privat 18.51
12 Arild Andersen 1970 Rustad IL 27.25
Menn 45-49 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Jens Christian Riege 1968 Rustad IL 12.27
2 Jørn Raastad 1966 Rustad IL 13.12
3 Frode Olafsen 1969 Privat 13.56
Menn 50-54 år
Plass Fornavn Etternavn Født Klubb Tid
1 Trond Inge Carlsen 1963 Rustad IL 12.05
2 Tormod Tørstad 1964 Bækkelagets SK 14.04

 

Neste løp i UVR er torsdag 22.mai.

Oversikt over årets løp, adelskalender og mye annet finne på løpets hjemmeside her.

 

sportsmanden.no 

 

Spre idrettsglede og gjør Sportsmanden mer kjent med å dele innlegget!