Tony Gjerde leder halvmaraton i Løpskarusellen – se alle resultater på 5 km, 10 km og 21,1 km til nå

Her er status over løp drøye halvveis ut i Vårkarusellen

Run4life Løpskarusellen – tidligere Sportsmandens Løpskarusell – som har vært arrrangeret som en virtuell løpskarusell i to år før koronakrisen har medført en strøm av nye arrangører som kaster seg på den nye “bølgen” – er drøye halvveis ut i den første sesongkarusellen. Vårkarusellen avsluttes 31.mai, så det er fortsatt god tid til å melde seg på (se nederst) og løpe både 5 km, 10 km og halvmaraton. Du kan løpe så mange ganger du selv vil. Det kåres vinnere både per distanse og sammenlagt, ut fra summen av de beste tidene dine på de tre distansene.

Ingenting er altså avgjort, men det skal nok bli vanskelig å slå tiden til Tony Gjerde fra Bøler IF på halvmaraton på 1.13.50. Dermed suser han inn på 2.plass på Kondis sin statistikk over de beste tidene i virtuelle løp. På forsidebildet er Gjerde i aksjon i Nøklevann rundt for et par år siden (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden.no)

Og med den sterke tiden 35.31 på 10 km, vil Eivind Bjørhei gå helt til topps på samme liste! Foran Henrik Brøvig, som har 35.55 og ligger på 2.plass på samtlige tre distanser! (Oppdatert!)

Her er alle innsendte resultater per 20.april på de tre distansene:

Løpskarusellen 21,1 km – resultater per 20.april

Alle løpMENNKLUBBTIDKLASSEDato
1Tony GjerdeBøler IF1.13.50M20-3904.apr
2Henrik BrøvigOppegård IL / JV1.20.09M20-3929.mar
3Kjell Arne OlsenLørenskog FIL / Team Sportsmanden1.22.44M60-6928.mar
4Harald SlettemarkTeam Sportsmanden1.23.38M50-5929.mar
5Henning MortensenTeam Sportsmanden1.24.20M20-3929.mar
6Stig Fjelldahl BDO AS1.24.30M40-4921.mar
7Tommy Øvsterud IL Skade Friidrett og triathlonklubb1.25.05M40-4928.mar
8Per Arne RolstadTeam Sportsmanden1.25.15M20-3929.mar
9Stig KongsvikHyllestad IL 1.26.13M20-3905.apr
10Eivind BjørheiOppegård IL/Norconsult BIL1.26.38M20-3928.mar
11Vidar EllefsenTeam Sportsmanden1.26.58M60-6905.apr
12Torstein HermansenTormod skilag1.27.20M20-3929.mar
13Vidar Ellefsen Team Sportsmanden1.30.59M60-6928.mar
14Frode MonsenTeam Sportsmanden1.31.04M50-5929.mar
15Tom Erik ÅsenSkåbu Fjellmaraton1.31.45M20-3929.mar
16Terje DahlAsker Skiklubb Turløpergruppa1.32.06M50-5905.apr
17Egil LøkenTeam Sportsmanden1.32.21M50-5928.mar
18Åsmund HellesøyStord IL Langrenn1.32.56M40-4929.mar
19Kjell Sture JensenSkeisvang Marathon Group1.33.35M50-5929.mar
20Thomas Rene Hansen1.35.43M40-4929.mar
21Knut Bjørn Stokke NMBU BIL1.35.53M50-5929.mar
22Øyvind Kvernen Team Hverdagstrening1.35.55M40-4920.mar
23Morten VestvikTeam Sportsmanden1.36.42M50-5929.mar
24Amund SigstadHernes IL 1.36.54M20-3924.mar
25Vidar Ellefsen Team Sportsmanden1.36.54M60-6918.apr
26Egil LøkenTeam Sportsmanden1.37.06M50-5905.apr
27Morten VestvikTeam Sportsmanden1.38.17M50-5908.mar
28Gunnar JonssonTeam Sportsmanden 1.39.18M50-5929.mar
29Steinar LienTeam Sportsmanden1.40.26M50-5928.mar
30Vidar EllefsenTeam Sportsmanden1.41.17M60-6917.mar
31Morten VestvikTeam Sportsmanden1.41.19M50-5913.apr
32Anders Loe KibsgaardGjensidige Sport1.41.38M40-4928.mar
33Harald SlettemarkTeam Sportsmanden1.41.48M50-5928.mar
34Tommy Jacobsen FK Bergen Nord1.44.47M20-3929.mar
35Kjell Arne OlsenTeam Sportsmanden / Veldre Friidrett1.45.08M60-6915.mar
36Jan Rune NulandTeam Sportsmanden1.46.26M40-4928.mar
37Rolf BakkenFIK Orion / Team 55+1.46.26M60-6929.mar
38Terje HultTeam Sportsmanden1.48.00M60-6910.apr
39Arnstein ArvesenTeam Sportsmanden1.49.07M60-6927.mar
40Morten VestvikTeam Sportsmanden1.50.14M50-5914.mar
41Halvor SteinsholtTeam Sportsmanden1.50.16M20-3929.mar
42Roald LilletvedtNTNU BIL1.51.16M60-6910.apr
43Frode HalvorsenHaugesund Triathlonklubb1.51.39M40-4928.mar
44Morten VestvikTeam Sportsmanden1.53.06M50-5901.mar
45Arnstein ArvesenTeam Sportsmanden1.57.29M60-6910.apr
46Jan Rune NulandTeam Sportsmanden1.57.57M40-4909.apr
47Trond VatnalandSpirit Stavanger 1.59.26M40-4927.mar
48Åsmund HellesøyStord IL Langrenn2.02.41M40-4905.apr
49Peder GuldbjørnsenTeam Sportsmanden2.02.56M60-6926.mar
50Roald LilletvedtNTNU BIL2.04.04M60-6929.mar
51Knut Johannes HalligstadHaugesund Triathlonklubb2.19.15M50-5929.mar
52Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb2.24.48M60-6929.mar
53Aksel LøvenholmHovding2.33.54M70+30.mar
KVINNERKLUBBTIDKLASSEDato
1Kristin Overvaag#høgepålivet1.34.25K50-5928.mar
2Inger Johanne KloksetTeam Sportsmanden 1.40.14K50-5929.mar
3Anne Renate BergtunAsker Skiklubb Turløpergruppa1.43.38K40-4929.mar
4Inger Johanne KloksetTeam Sportsmanden1.46.35K50-5908.mar
5An-Magritt EideTeam Sportsmanden / Kolbotnløperne1.48.08K40-4912.apr
6An-Magritt EideTeam Sportsmanden / Kolbotnløperne1.48.29K40-4928.mar
7Anne Lise Waal1.49.55K40-4910.apr
8Inger Johanne KloksetTeam Sportsmanden1.53.06K50-5901.mar
9Stine MoesgaardKolbotnløperne1.53.55K40-4928.mar
10Inger Johanne KloksetTeam Sportsmanden1.58.57K50-5913.apr
11Marit LundanesTeam Sportsmanden / Kolbotnløperne 1.59.45K50-5913.apr
12Heidi YvenStjernene2.03.48K50-5927.mar
13Vera NystadSøgne IL Friidrett2.14.44K70+12.apr
14Ann-Cecilie LarsenUIO2.14.58K40-4929.mar
15Liene More2.15.09K40-4928.mar
16Vigdis EspenesHaugesund Triathlonklubb2.20.46K50-5928.mar
17Trine-Lise Nørstad InglésTjøme Løpeklubb2.44.07K20-3910.apr
18Trine-Lise Nørstad InglésTjøme Løpeklubb2.48.28K20-3929.mar

Løpskarusellen 10 km – resultater per 20.april

TIL TOPPS: Eivind Bjørhei (bildet), Henrik Brøvig og Mads Berge har alle bedre tid enn bestetiden som er registrert på Kondis sine lister over resultater fra virtuelle løp.
(Foto: Frode Monsen)
Alle løpNAVNKLUBBTIDKLASSEDato
1Eivind BjørheiOppegård IL/Norconsult BIL35.31M20-3913.apr
2Henrik BrøvigOppegård IL / JV35.55M20-3910.apr
3Mads Berge Team Sportsmanden36.45M23-3914.mar
4Kjell Arne OlsenTeam Sportsmanden / Veldre Friidrett37.05M60-6921.mar
5Per Arne RolstadTeam Sportsmanden38.17M20-3906.apr
6Stig KongsvikHyllestad IL 38.40M20-3922.mar
7Terje DahlAsker Skiklubb Turløpergruppa41.34M50-5912.apr
8Vidar EllefsenTeam Sportsmanden41.36M60-6904.apr
9Jan Billy AasTeam Sportsmanden41.55M20-3922.mar
10Egil LøkenTeam Sportsmanden42.12M50-5922.mar
11Stig GunleiksrudUll Kisa IL / Team Sportsmanden42.12M50-5911.apr
12Egil LøkenTeam Sportsmanden42.47M50-5907.apr
13Morten VestvikTeam Sportsmanden43.11M50-5922.mar
14Frode MonsenTeam Sportsmanden43.23M50-5922.mar
15Jørgen SaxegaardTeam Sportsmanden43.55M50-5921.mar
16Steinar LienTeam Sportsmanden44.21M50-5909.apr
17Morten VestvikTeam Sportsmanden44.28M50-5907.apr
18Vidar EllefsenTeam Sportsmanden44.36M60-6921.mar
19Morten VestvikTeam Sportsmanden46.22M50-5905.mar
20Jan Rune NulandTeam Sportsmanden47.51M40-4904.apr
21Terje HultTeam Sportsmanden48.23M60-6905.apr
22Jan Rune NulandTeam Sportsmanden48.34M40-4922.mar
23Morten Stiansen Haugeland48.44M20-3910.apr
24Stein PaulsenTeam Sportsmanden48.51M60-6922.mar
25Jan Rune NulandTeam Sportsmanden50.45M40-4908.mar
26Kjell Vidar Opdal Løpegruppa Kjeppjagd51.21M20-3922.mar
27Rolf GranTeam Sportsmanden52.50M50-5906.apr
28Peder GuldbjørnsenTeam Sportsmanden52.53M60-6919.apr
29Roald LilletvedtNTNU BIL 52.58M60-6919.mar
30Øyvind KvernenTeam Hverdagstreneren54.02M40-4916.mar
31Peder GuldbjørnsenTeam Sportsmanden54.33M60-6901.apr
32Erik Brechan AasFollo Løpeklubb / Skiløperne54.54M50-5922.mar
33Terje HultTeam Sportsmanden55.22M60-6922.mar
34Stein PaulsenRustad IL55.35M60-6925.mar
35Peder GuldbjørnsenTeam Sportsmanden55.55M60-6930.mar
36Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb57.29M60-6921.mar
37Arvid MathiesenTeam Sportsmanden58.17M50-5906.mar
38Peder GuldbjørnsenTeam Sportsmanden58.24M60-6912.apr
39Peder GuldbjørnsenTeam Sportsmanden58.45M60-6907.apr
40Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb58.56M60-6920.mar
41Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb59.32M60-6922.mar
42Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb1.00.25M60-6901.apr
43Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb1.04.38M60-6924.mar
44Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb1.05.16M60-6916.mar
45Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb1.05.16M60-6918.mar
46Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb1.05.49M60-6931.mar
47Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb1.05.54M60-6917.mar
48Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb1.07.23M60-6925.mar
49Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb1.08.13M60-6923.mar
50Stein Viken1.09.57M70+18.apr
51Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb1.11.29M60-6930.mar
52Stein Viken1.16.01M70+04.apr
53Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb1.47.46M60-6926.mar
54Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb1.58.10M60-6928.mar
55Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb2.03.42M60-6919.mar
KVINNERKLUBBTIDKLASSEDato
1Elin Solvang43.28K40-4922.mar
2Inger Johanne KloksetTeam Sportsmanden45.59K50-5904.apr
3Marthe Tøsse LøvsethEidsiva Bredbånd 46.07K40-4910.apr
4Tone Oraug 46.11K40-4922.mar
5An-Magritt Eide Team Sportsmanden / Kolbotnløperne 47.42K40-4922.mar
6Elin Sophie OnesTeam Sportsmanden47.56K20-3922.mar
7Marit LundanesTeam Sportsmanden / Kolbotnløperne 48.10K50-5911.apr
8Anne Lise Waal48.32K40-4913.apr
9Inger Johanne KloksetTeam Sportsmanden49.06K50-5915.mar
10Stine MoesgaardKolbotnløperne49.45K40-4910.apr
11Gry PladsenTeam Sportsmanden52.40K40-4929.mar
12Heidi YvenStjernene 53.29K50-5920.apr
13Heidi YvenStjernene 56.39K50-5906.apr
14Trine-Lise Nørstad InglésTjøme Løpeklubb1.09.15K20-3909.apr
KOM IGJEN! Knut Bjørn Stokke har løpt både 5 km og halvmaraton i Løpskarusellen.
(Foto: Steinar Lien)

Løpskarusellen 5 km – resultater per 20.april

NAVNKLUBBTIDKLASSEDato
1Roger ThompsonTeam Sportsmanden16.48M40-4928.mar
2Henrik BrøvigOppegård IL / JV17.13M20-3912.apr
3Eivind BjørheiOppegård IL / Norconsult BIL17.15M20-3922.mar
4Per Arne RolstadTeam Sportsmanden17.34M20-3922.mar
5Henning MortensenTeam Sportsmanden17.34M20-3927.mar
6Kjell Arne OlsenTeam Sportsmanden / Veldre Friidrett17.49M50-5914.mar
7Halvor Myhrvold Rustad IL 18.10M20-3922.mar
8Tommy Øvsterud IL Skade Friidrett og triathlonklubb18.27M40-4919.apr
9Jan Billy AasTeam Sportsmanden18.46M20-3921.mar
10Ivar Andreas SandøBFG Bergen Løpeklubb18.54M60-6907.apr
11Øystein Høines LarsenThe Beast OCR Team19.00M20-3921.mar
12Kjell Sture Jensen Skeisvang Marathon Group19.20 M50-5926.mar
13Terje DahlAsker Skiklubb Turløpergruppa19.32M50-5910.apr
14Øyvind Kvernen Team Hverdagstrening19.38M40-4921.mar
15Knut Bjørn Stokke NMBU BIL19.50M50-5922.mar
16Egil LøkenTeam Sportsmanden19.57M50-5921.mar
17Tom Erik ÅsenSkåbu Fjellmaraton19.57M20-3921.mar
18Frode MonsenTeam Sportsmanden20.12M50-5921.mar
19Morten VestvikTeam Sportsmanden20.16M50-5921.mar
20Stig GunleiksrudUll Kisa IL / Team Sportsmanden20.23M50-5918.apr
21Morten VestvikTeam Sportsmanden20.31M50-5908.apr
22Christoffer Ladstein Team Sportsmanden20.33M40-4924.mar
23Terje DahlAsker Skiklubb Turløpergruppa20.33M50-5929.mar
24Amund SigstadHernes IL 20.35M20-3908.apr
25Vidar EllefsenTeam Sportsmanden20.55M60-6907.apr
26Frode MonsenTeam Sportsmanden21.07M50-5912.mar
27Nils-Erik Jensen21.34M40-4923.mar
28Vidar EllefsenTeam Sportsmanden21.50M60-6921.mar
29Steinar LienTeam Sportsmanden21.54M50-5921.mar
30Leif ØverlandRustad IL 22.11M60-6922.mar
31Stein PaulsenTeam Sportsmanden22.11M60-6909.apr
32Kjell Vidar Opdal Løpegruppa Kjeppjagd22.20M20-3921.mar
33Jan Rune NulandTeam Sportsmanden22.29M40-4924.mar
34Geir Arne Nordengen LCK22.30M40-4910.apr
35Tormod ReiersenTeam Sportsmanden22.31M50-5905.apr
36Arnstein ArvesenTeam Sportsmanden22.34M60-6922.mar
37Jan Rune NulandTeam Sportsmanden22.44M40-4905.apr
38Per Magnar StavlandTeam Sportsmanden22.53M50-5920.apr
39Roald Lilletvedt22.58M60-6922.mar
40Morten Stiansen Haugeland23.11M20-3907.apr
41Terje HultTeam Sportsmanden23.22M60-6906.apr
42Jan Rune NulandTeam Sportsmanden23.31M40-4921.mar
43Stein PaulsenTeam Sportsmanden23.45M60-6930.mar
44Jan Rune NulandTeam Sportsmanden23.50M40-4901.mar
45Jan Rune NulandTeam Sportsmanden24.21M40-4916.mar
46Peder GuldbjørnsenTeam Sportsmanden24.33M60-6914.mar
47Thomas Rene Hansen24.38M40-4904.apr
48Peder GuldbjørnsenTeam Sportsmanden24.51M60-6916.mar
49Roald LilletvedtNTNU BIL 25.38M60-6917.mar
50Peder GuldbjørnsenTeam Sportsmanden25.42M60-6920.apr
51Trond VatnalandSpirit Stavanger 26.17M40-4922.mar
52Steinar HaukåsEikanger IL26.19M60-6922.mar
53Arvid MathiesenTeam Sportsmanden26.48M50-5925.mar
54Morten Stiansen Haugeland28.03M20-3901.apr
55Morten Stiansen Haugeland28.22M20-3903.apr
56Morten Stiansen Haugeland28.42M20-3917.apr
57Morten Stiansen Haugeland28.43M20-3905.apr
58Morten Stiansen Haugeland29.19M20-3908.apr
59Stein Viken32.27M70+16.apr
60Stein Viken33.38M70+30.mar
61Stein Viken33.49M70+02.apr
62Stein Viken33.54M70+08.apr
63Stein Viken35.09M70+28.mar
64Stein Viken35.14M70+14.apr
65Åsmund HellesøyStord IL Langrenn46.00M40-4922.mar
Marianne Sandvik har nest beste tid av kvinnene på 5 km.
(Foto: Øyvind Kvernen)
KVINNERKLUBBTIDKLASSEDato
1Elin Solvang21.25K40-4921.mar
2Marianne SandvikOPIL21.37K40-4921.mar
3Anne Renate Bergtun Asker Skiklubb Turløpergruppa21.49K40-4926.mar
4Mona Brundtland BUL 22.04K50-5922.mar
5Inger Johanne KloksetTeam Sportsmanden22.04K50-5908.apr
6Marit LundanesTeam Sportsmanden / Kolbotnløperne 22.34K50-5904.apr
7An-Magritt Eide Team Sportsmanden / Kolbotnløperne 22.51K40-4921.mar
8Gry PladsenTeam Sportsmanden23.36K40-4921.mar
9Stine MoesgaardKolbotnløperne23.59K40-4921.mar
10Heidi YvenStjernene24.01K50-5901.apr
11Heidi YvenStjernene 24.26K50-5922.mar
12Tone Oraug 24.59K40-4921.mar
13Liene Moore27.46K40-4922.mar
14Gunn Romsloe30.37K20-3910.apr
15Trine-Lise Nørstad InglésTjøme Løpeklubb32.39K20-3904.apr
16Sigrund Drivenes33.33K40-4922.mar
17Trine-Lise Nørstad InglésTjøme Løpeklubb33.42K20-3931.mar
18Karin Haugan Rognmo42.36K50-5922.mar
19Trine-Lise Nørstad InglésTjøme Løpeklubb44.18K20-3911.mar

Løpskarusellen er delt inn i Vårkarusellen, Sommerkarusellen og Høstkjarusellen.

Vårkarusellen pågår ut mai, og endelige resultatlister kommer etter det. Savner du resultatet ditt på listen, så sjekk om du har sendt inn resultatet i skjema eller send en mail til frode@sportsmanden.no, så kommer du med på de endelige resultatlistene!

Bli med i Løpskarusellen og andre virtuelle løp

Ønsker du mer info om Løpskarusellen, finner du alt du trenger her.

Invitasjon til Løpskarusellen og andre virtuelle løp

Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)

Påmelding

Run4life og Sportsmanden ønsker velkommen til Løpskarusellen, Helgeløpet og andre virtuelle løp. Her fra det første helgeløpet 5 km.
(Foto: Øyvind Kvernen)


Sportsmanden.no

Lik gjerne
Del gjerne
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)