HalvBirken – menn klasse 40+

Geir Strandbakke med sterk seier

I den andre klassen i HalvBirken, for alle over 40 år, var det den sterke veteranen Geir Strandbakke fra Team Sport1 Lillehammer som vant. Det har han gjort flere ganger i år, som i Holmenkollmarsjen, men da i klasse 50-54 år. At han nå henviste de to siste års vinner Ronny Bråten til andreplass og slo en rekke andre løpere som er inntil 10 år yngre, er sterkt. Strandbakke viser storform og det blir nok litt av et bikkjeslagsmål i den sterke 50-årsklassen når selve Birkebeinerrennet går på lørdag.

SAMSUNG CSC
Vinner av klasse 40+ Geir Strandbakke i midten her, bak John Markus Lervik, som trass i tøffe runder i rettsapparatet har opprettholdt en imponerende form og ble nummer 3 i mål.
SAMSUNG CSC
Begge passerte imidlertid etter sterke Ronny Bråten fra Spydeberg etter 4 km. Men de to siste års vinner av klassen, måtte denne gangen ta til takke med andreplass.
SAMSUNG CSC
Tidligere journalist i Finansavisen Steinar Grini (bakerst) ble nummer 6, i år som i fjor. Her får han god pes av Bjerkrheim junior, Kjetil Andre….
SAMSUNG CSC
…mens pappa Tore Bjerkrheim, som også vanligvis konkurrerer i klasse 50-54, imponerte med en 9.plass i klassen.
SAMSUNG CSC
Knut Beck Engebretsen, fjorårets vinner av klasse 50-54 år i selve Birken, måtte nøye seg med en 15.plass i generalprøven.

 

Alle bilder: Frode Monsen, Sportsmanden.

Se også: HalvBirken i bilder – elite menn

 

Resultater topp 50 i klasse 40+

Plass Navn Klubb Startnr. Tid Totalplass Pulje
Klasse: HM40, (HalvBirken Menn 40 år og eldre) Makstid:
1 Strandbakke, Geir Team Sport 1 Lillehammer/Lillehammer Skiklub 50197 01:10:58 17 1
2 Bråten, Ronny Spydeberg IL 50072 01:11:09 19 1
3 Lervik, John Markus Asker Skiklubb 50143 01:11:56 21 1
4 Syversen, Gøran Harestua IL 50203 01:12:37 23 1
5 Thon, Jarle Skiptvet IL 50207 01:13:24 29 1
6 Grini, Steinar Hegnar Media/Team KPMG 50093 01:14:01 33 1
7 Talmo, Frode Koll IL 50284 01:15:27 38 1
8 Wiig, Rune Andre Skimt/ Team KPMG 50218 01:15:35 39 1
9 Bjerkrheim, Tore Nesbyen IL- Sportsmaster 50066 01:15:45 40 1
10 Milli, Øystein Eidsvold Værks Skiklub 50161 01:15:48 41 1
11 Sollien, Thomas Ruud Lommedalens IL 50194 01:16:45 49 1
12 Triumf, Isak Bjørndal IF 50211 01:16:47 50 1
13 Risebrobakken, Bjørn Eidsvold Værks Skiklub/G-Sport Kløfta 50178 01:16:48 52 1
14 Grov, Sveinung Rustad IL 50268 01:17:00 55 1
15 Engebretsen, Knut Beck Overtoppen Bull Ski & Kajakk 50078 01:17:08 57 1
16 Jøranli, Vegar Nordre Land IL 50134 01:17:11 58 1
17 Sveen, Helge Strandbygda il 50201 01:17:42 60 1
18 Wiig, Svein Team KPMG 50246 01:18:37 64 1
19 Galåen, Jan Magne Rasmussengruppen 50088 01:18:45 68 1
20 Thoresen, Geir Røa IL/ NPOR 50208 01:19:26 77 1
21 Evensen, Frode Andre Oslofjord Triatlon 50081 01:19:36 78 1
22 Hustad, Ståle Kristian Byåsen IL/ Inovo Consulting 50119 01:19:38 79 1
23 Lunde, Ketil Røa IL 50150 01:19:53 82 1
24 Røthe, Stig Gunnar Voss IL/Vossalangrenn 50185 01:20:11 85 1
25 Skjellerudsveen, Einar A. Lillehammer Skiklub 50190 01:20:25 87 1
26 Gavoll-Hansen, Kenneth Bouvet AS / Team Oslo Sportslager 50089 01:20:26 88 1
27 Myrmel, Frode Spydeberg IL Langrenn 50164 01:20:47 90 1
28 Birkelund, Vidar Gjerdrum 50063 01:21:13 94 1
29 Øygarden, Roar Gjerstad i.l. 50225 01:21:17 97 1
30 Flenvold, Kjetil Nordre Trysil IL 50085 01:21:18 98 1
31 Støkken, Thomas Njård 50516 01:21:35 101 1
32 Haverstad, Tore Harpefoss IL 50111 01:21:40 103 1
33 Austjord, Kjetil Svea skilag 50058 01:21:43 104 1
34 Sjulstad, Harald Sport 1 Hvittingfoss 50264 01:21:47 105 1
35 Gundersen, Thorkild 50526 01:21:53 107 1
36 Gjerdingen, Halvor Søndre Ål Spkl 50090 01:21:55 108 1
37 Melhus, Ole Heming 50156 01:22:09 110 1
38 Løkken, Ola Idar Gausdal skilag 50152 01:22:11 111 1
39 Løite, Knut-Arne Sørkedalens IF 50151 01:22:19 113 1
40 Aas, Torkild 50229 01:22:20 115 1
41 Akersveen, Vegard Bouvet BIL 50050 01:22:27 119 1
42 Inglingstad, Bjørn Ole Rustad IL – Team Aktiv Bygg 50124 01:22:43 120 1
43 Arnesen, Rune Fredrikstad Skiklubb 50274 01:22:51 123 1
44 Eidsnes, Magne Spydeberg IL 50513 01:22:53 125 1
45 Majormoen, Stian Nesbyen IL 50154 01:22:54 126 1
46 Haug, Njål Eirik Driv IL 50103 01:22:55 127 1
47 Haugeto, Øyvind Ringkollen Skiklubb 50110 01:23:15 129 1
48 Forsbakk, Ulf Erik Driv IL 50086 01:23:29 131 1
49 Dahling, Martin Hernes IL / Eidsiva BIL 50076 01:23:45 132 1
50 Svendsen, Bjørn Mjøndalen IF 50202 01:24:07 135 1

 

Spre idrettsglede og gjør Sportsmanden mer kjent med å dele innlegget!

One thought on “HalvBirken – menn klasse 40+

Kommentarfeltet er stengt