MaratonOslo Maraton

Prestsæter vant NM i maraton for menn

Pressemelding 20.09.25Fra SK Vidar/BMW Oslo Maraton

Sjur Prestsæter ble norsk mester i maraton under dagens BMW Oslo Maraton i Oslo-gatene. SK Vidar-løperen fikk vinnertiden 2:22:28. Årets Oslo Maraton er nemlig også norsk mesterskap på distansen.

I den siste halvparten av løpet var det trioen Magnus Warvik (M24-34) fra SK Vidar, Sjur Krystad Prestsæter (M35-39) fra SK Vidar og Tage Morken Augustsson (M35-39) fra Varegg Fleridrett som holdt sammen og dannet tetklyngen.

På de siste kilometerne var det Warvik og Prestsæter, begge fra arrangørklubben SK Vidar, som dro fra i teten.

- - - - - Annonse (klikk på bildet) ⬇️ - - - - -

– Vi lå veldig tett, og jeg følte meg ikke sikker på seieren før de siste meterne. Jeg fikk krampe i leggen mot slutten, men det holdt inn. Kroppen føltes litt passe i starten, men det ble bedre etter hvert, sier Sjur Krystad Prestsæter.

Han ble pappa for to dager siden, og han var usikker på om han skulle starte i NM. Det var en rørt NM-vinner som ble intervjuet etter gull-løpet.

Magnus Warvik var andremann i mål på tiden 2:22.34, mens Tage Morken Augustsson ble tredjemann i mål under BMW Oslo Maraton på tiden 2:23:21.

Det er i år utsolgt på samtlige distanser og totalt 25 000 deltakere på distansene maraton, halvmaraton, 10 for Grete, racing, Oslotrippelen og barn- og ungdomsløpene. Dette er ny Oslo Maraton-rekord.

I fjor var det totalt 23 288 deltakere i BMW Oslo Maraton mot 20 100 i 2023. Oslo Maraton startet i 1981 og er nå 44 år.

På maraton-distansen stiller 5 000 deltakere i årets utgave. Flest deltakere løper halvmaraton, nemlig 11 000 løpere. Distansen «10 for Grete» har 7 800 påmeldte. 130 løpere er påmeldt på Oslotrippelen, mens 28 stilte til start i racing. I tillegg er det kortere løp for barn og ungdom.

Både 10 km og maraton er i dag offisielle NM.

Se mer om BMW Oslo Maraton her:  BMW Oslo Maraton | Norges største gateløp!

Se resultater med mer på:

https://live.ultimate.dk/desktop/front/index.php?eventid=6713&ignoreuseragent=true

BMW Oslo Maraton @ UltimateLIVE

Se resultater med mer på:

FØRST I MÅL: Sjur Krystad Prestsæter ble norsk mester på maratondistansen under BMW Oslo Maraton. Foto: Helge Øgård Meisal/Meisal Media.

Sportsmanden kommer med mer fra Oslo Maraton.

Sportsmanden.no

Spre idrettsglede og gjør Sportsmanden mer kjent med å dele innlegget!
- - - - - Annonse (klikk på bildet) ⬇️ - - - - -