Sterk seier til Thomas Henriksen på Budor

Solfrid Braathen suveren i dameklassen

Thomas Henriksen imponerte med seier og løyperekord med ett sekund (Sjur Røthe hadde den gamle) da han spurtbeseiret Jerry Ahrlin og Kjetil Hagtveit Dammen i Budorrennet. Alle tre knep seg under to timer i det 46 km lange rennet på Hedmarsvidda, som er en av de første turrennsklassikerne og seedingrenn for Birken, med solid innslag av både eliteløpere og mosjonister.

7-IMG_4794-Henriksen-Dammen-MagneHansen
Thomas Henriksen ble nummer 12 i Romjulsrennet på Sjusjøen. Da ble han slått av klubbkollega Kjetil Dammen i Team LeasePlan, som her følger i rygg. Nå fikk Henriksen revansje, og gikk samtidig helt til topps i Budorrennet. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)

Interessante navn fulgte også på de neste plassene. Ikke minst knytter det seg stor spenning til Thomas Alsgaard sitt come-back, og etter at han forble programhelt i Romjulsrennet på Sjusjøen, fikk vi nå den første pekepinnen på formen, da Thomas knep fjerdeplassen. Også han kom under 2 timer, visstnok som den eneste av kvartetten med festesmurning.

Arne Post holder fortsatt et meget høyt nivå og kan matche de fleste på sine beste dager. (Foto: Bjørn Hytjanstorp / Sportsmanden)
Arne Post holder fortsatt et meget høyt nivå og kan matche de fleste på sine beste dager. (Foto: Bjørn Hytjanstorp / Sportsmanden)

Og om Alsgaard skulle ha omdefinert seg fra mosjonist til seriøst satsende langløper, så kommer en kar som for lengst har trappet ned, men som fortsatt holder godt nivå på femteplass, nemlig Arne Post. Ikke verst å ta skalpen til hardtsatsende Pål Golberg, høyaktuell OL-deltager som har tatt sin første seier i verdenscupen i år, men som har slitt litt med sykdom siden og derfor var uaktuell for Tour de Ski. Golberg ble nummer seks på Budor.

BeitoSprinten2013-Pal-Golberg
Pål Golberg er på vei tilbake, men fikk likevel stryk av fem løpere i Budorrennet. Her fra Beitosprinten. (Foto: Bjørn Hytjanstorp / Sportsmanden)

 

Damevinner ble Solfrid Braathen. Ikke første gangen den dyktige Høybråten & Stover-løperen vinner denne typen renn. hun har blant annet vunnet Holmenkollmarsjen de to siste årene. Nå vant Braathen med over seks minutter til en av Norges beste motbakkeløpere og fjorårets Norseman-vinner Inger-Liv Bjerkreim Nilsen, samboer til Dammen, som tydeligvis konkurrerer flittig og på høyt nivå året rundt.

Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)
(Foto: Bjørn Hytjanstorp / Sportsmanden)
Solfrid Braathen dokumenterte solid form og tok en klar seier. (Foto: Bjørn Hytjanstorp / Sportsmanden)

RESULTATER:

K16-17 år
Klubb Plass Navn Start nr. Tid Etter
1 Sigrid Fu Skjelbostad Mjøsski 1 3:34:36 00:00
Fullførte:1 Påmeldte:1 Startende: 1

K18-19 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Nora Lillehagen Korpberget Rustad IL Langrenn 2 2:57:56 00:00
Fullførte:1 Påmeldte:1 Startende: 1

K20-24 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Marit Vala NTNUI 3 2:39:49 00:00
2 Ingrid Berge NTNUI 5 2:57:08 17:19
3 Ellen Thea Dalbak Odontologen BIL 412 4:21:36 1:41:47
Fullførte:3 Påmeldte:5 Startende: 3

K25-29 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Inger Liv Bjerkreim Nilsen Team IsklarRustad IL 8 2:26:29 00:00
2 Ingrid Vikman Gjerdrum IL- Ski 10 2:33:36 07:07
3 Sofie Johansson Hamar skiklubb 9 2:43:00 16:31
4 Marthe Kristine Hafsahl Karset Team SKIGOVang Skiløperforenin 11 2:44:33 18:04
5 Frida Næss-Ulseth Team Jobzone 2 7 2:48:00 21:31
6 Maren Thomasgaard TeamSKIGO 13 2:48:43 22:14
7 Stine Haugen Team Jobzone 2 12 2:56:59 30:30
Fullførte:7 Påmeldte:7 Startende: 7

K30-34 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Solfrid Braathen Høybråten og Stovner Team Ski 15 2:20:13 00:00
2 Live Kolstad Haanshus Lillehammer skiklub 16 3:14:27 54:14
3 Ingrid Haaskjold N 14 3:28:00 1:07:47
Fullførte:3 Påmeldte:3 Startende: 3

K35-39 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Heidi Tronbøl Fet o-lag 18 3:26:19 00:00
2 Kristin Foskum Skiforeningen 441 3:47:56 21:37
3 17 55:33 29:14
Fullførte:3 Påmeldte:3 Startende: 3

K40-44 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Lin Iren Sætre Hernes ILTeam sentrum sport Tr 21 2:34:11 00:00
2 Line Rasmussen Petersen If BIL 24 2:51:14 17:03
3 Magnhild Fjøsne Bredesen TelenorNittedalHufserypene 19 2:55:03 20:52
4 Rita Milli Eidsvold Værks Skiklub 20 3:27:06 52:55
5 Nanna Rosendahl Ravnaas Ottestad Ski 22 3:27:21 53:10
6 Mari-Elisabeth Ellevold Team Mari 23 3:36:36 1:02:25
7 Gry Larsen ukjent 25 4:12:42 1:38:31
Fullførte:7 Påmeldte:7 Startende: 7

K45-49 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Liv-Janne Øvrebust Bjørndal IF 26 2:38:20 00:00
2 Marianne Myklebust Hamar skiklubb 28 2:39:16 00:56
3 Kari Øvsthus Opil 27 2:57:13 18:53
4 Veronika Skaret Lillomarka Skiklubb 417 3:35:25 57:05
Fullførte:4 Påmeldte:4 Startende: 4

K50-54 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Jorun Kildahl Skiforeningen 404 3:14:21 00:00
2 Ann Elisabeth Gunnulfsen Slemmestad IF 29 3:54:12 39:51
3 Lene Gjelseth Dalbak Fet Skiklubb 411 4:28:28 1:14:07
Fullførte:3 Påmeldte:3 Startende: 3

K55-59 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Turid Haugen Karset Vang skiløperforening 30 3:14:25 00:00
Fullførte:1 Påmeldte:1 Startende: 1

M16-17 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Patrick Fossum Kristoffersen Ullensaker skiklubb 37 2:24:02 00:00
2 Marcus Arnesen Høland IL 39 2:28:56 04:54
3 Sindre Johansen Spydeberg IL Ski 40 2:34:10 10:08
4 Jens Andersen Ullensaker skiklubb 33 2:35:21 11:19
5 Sivert Bakken Vingrom IL 35 2:36:49 12:47
6.Sander Berntsen Mjøsski 2:6 444 37:45 13:43
7 Eirik Bergo Røa IL 432 2:38:12 14:10
8 Johannes Bordal Mjøsski 443 2:39:26 15:24
9 Øystein Nordaas Strandbygda IL 38 2:39:40 15:38
10 Hans Kristian Sørum Mjøsski 34 2:44:55 20:53
11 Trym Overrein Lunde Røa IL 434 2:58:32 34:30
12 Karsten Østeberg Vaaler IFTeam Solørski 36 2:58:37 34:35
13 Daniel D. Medlien Moelven ILTeam Sjusjøen 31 3:17:34 53:32
14 Edward Brandteøy Fet Skiklubb 429 3:29:17 1:05:15
15 Morten Olsen Ottestad IL 418 4:11:50 1:47:48
DNF Lars Sørensen Rustad IL 32
Fullførte:15 Påmeldte:16 Startende: 16

M18-19 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Jonas Pedersen Nesodden IF 41 2:25:26 00:00
2 Jørund Vala Rustad IL 44 2:33:17 07:51
3 Simen Wahlstrøm Ringelia Idrettslag 43 2:51:07 25:41
4 Nikolai Skyrud Grue IL 42 3:12:42 47:16
DNF Martinus Solheim Konnerud IL 420
Fullførte:4 Påmeldte:5 Startende: 5

M20-24 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Pål Golberg Gol IL 71 2:00:38 00:00
2 Stian Hoelgaard Gjesdal IL Team NPRO 55 2:00:39 00:01
3 Joar Andreas Thele Lyn Ski / Team Centric 427 2:09:24 08:46
4 Eivind Klemoen Vind IL 67 2:11:28 10:50
5 Espen Aleksander Sørlie NTNUITeam Sentrum Sport Trysil 59 2:12:32 11:54
6 Morten Sønsteby Rustad IL 62 2:12:34 11:56
7 Stian Storsveen JømnaHeradsbygd Langrenn 77 2:13:09 12:31
8 Erik Johansson tranemo if 45 2:13:29 12:51
9 Vegard Øie NL Ski 75 2:15:44 15:06
10 Ola Kristoffer Tosterud Nes Ski 48 2:17:14 16:36
11 Jonas Amundsen Nes Ski 60 2:17:49 17:11
12 Simen Engebretsen Nordli Vang skiløperforening 58 2:17:55 17:17
13 Amund Øverjordet NTNUI 52 2:20:37 19:59
14 Svein Erik Sandsnes Oppegård il 72 2:23:51 23:13
15 Erik Rokkerud Strømmen Lillestrøm 56 2:25:20 24:42
16 Morten Buchholdt Stor-Elvdal SK 74 2:26:55 26:17
17 Tony Gjendahl Vang skiløperforening 68 2:27:23 26:45
18 Lars Anders Tenold Nordre Eidsvoll IL 78 2:28:19 27:41
19 Marius Bergane Konnerud IL 54 2:29:13 28:35
20 David Gottfridsson Nittedal IL 424 2:34:09 33:31
21 Christian Grønvold Lillomarka Skiklubb 73 2:34:32 33:54
22 Sondre Fagerås Strømmen Lillestrøm 22 435 2:37:23 36:45
23 Martin Kavli Lysgaard Skiforeningen 49 2:38:25 37:47
24 Erik Olsen NTNUI 46 2:39:32 38:54
25 Kent Johansen Wislan Rør 63 2:54:27 53:49
26 Erling Viljugrein Stølen NTNUI 69 2:56:56 56:18
27 Marius Pettersen Strømmen Lillestrøm Skiklubb 61 2:59:05 58:27
28 Espen Gundersen Rusten Rena IL 428 3:03:23 1:02:45
29 Anders Helgerud NMK Aurskog Høland 447 3:12:22 1:11:44
30 Andreas Fallingen Ødegård NOTEAM 402 3:17:52 1:17:14
31 Håvard Langnes Politihøgskolen 47 3:25:18 1:24:40
32 Mats Rune Moen Team topptrent 70 3:26:51 1:26:13
33 Oscar Semb Fredricsson Team SIB Bakeries 66 3:27:45 1:27:07
34 Nicolai Heia NOTEAM 413 4:21:36 2:20:58
DNF Fredrik Skjerven Bækkelaget 80
DNF Simen Farbu Swensen Zag Ski 79
DNF Thomas Gjestrumbakken Spydeberg IL 50
Fullførte:34 Påmeldte:43 Startende: 37

M25-29 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Christoffer Callesen Heggedal ILTeam LeasePlan Go 93 2:01:09 00:00
2 Jonas Nielsen Lørenskog SkiklubbTeam NPRO 117 2:03:46 02:37
3 Vegard Kjølhamar Fossum IF Bull Ski og Kajakk 109 2:06:39 05:30
4 Kristian Braathen Høybråten og Stovner IL 88 2:06:40 05:31
5 Didrik Smith Fossum IFBull Ski go Kajakk 81 2:06:45 05:36
6 Eirik Kurland Olsen Lillehammer skiklubTeam Coop 102 2:09:52 08:43
7 Steffen Sæterhagen Paulsen magnor ul 99 2:11:17 10:08
8 John Christian Deighan Hanssen Asker SK 112 2:14:35 13:26
9 Eivind Haakenstad Godli Svea Skilag 108 2:15:02 13:53
10 Marius Osvold Strandbygda IL 98 2:15:13 14:04
11 Ståle Fenstad Team SKIGO 116 2:18:05 16:56
12 Thorstein Molle Spydeberg 110 2:20:31 19:22
13 Torbjørn Vala NTNUI 113 2:20:39 19:30
14 Thomas Asbjørnslett Eidsvold værks skilklubb 106 2:25:05 23:56
15 Andreas Ree Milslukern Sport 111 2:25:37 24:28
16 Håkon Olsrud NordbygdaLøten Ski 101 2:27:00 25:51
17 Svend Vinje Lyn ski Team Npro 85 2:27:01 25:52
18 Lasse Søberg Høybråten og Stovner IL 95 2:31:06 29:57
19 Kim Andre Hansen Nesodden SK 103 2:31:59 30:50
20 Ola Myklatun Krosness NTNUI 84 2:32:43 31:34
21 Magnus Nilsen Team Beitosport.no 90 2:35:00 33:51
22 Simen Bjøringsøy Veidekke BIL 105 2:38:08 36:59
23 Ivan Ruud SSK 89 2:39:02 37:53
24 Simon Engelien Ramskeid Team Stredet 91 2:43:30 42:21
25 Vegar Lien Team Høygir MjøsSki 104 2:47:40 46:31
26 Didrik Dæhlin Jernlungen if 100 2:48:02 46:53
27 Andreas Skjetne Team Stredet 2:27 439 48:28 47:19
28 Christian Brækken Lyn Ski 83 2:52:55 51:46
29 Espen Solstad EY Bil 97 2:54:21 53:12
30 Håkon Gunnerius J Hagen NTNUI 426 2:55:23 54:14
31 Daniel Aarum TEAMNPRO2 94 2:56:23 55:14
32 Hans Thorvald Nygaard VESTRINGEN IL 107 3:10:33 1:09:24
33 Joachim Helmeriksen Team Stredet 440 3:11:35 1:10:26
34 Jørn Øyvind Rønes SimensenNordre Trysil IL 115 3:16:34 1:15:25
35 Thomas Flemmen Team Stredet 82 3:16:55 1:15:46
36 Erling Evenstuen Nøk BilRendalen 87 3:24:10 1:23:01
37 Rolf Daniel Østvåg NOTEAM 96 3:38:23 1:37:14
38 Fredrik Tvedt Lorentzen Sib bakeries 114 3:46:03 1:44:54
Fullførte:38 Påmeldte:40 Startende: 38

M30-34 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Kjetil Hagtvedt Dammen Rustad ILTeam LeaseplanGo 119 1:58:26 00:00
2 Arne Post Team United Bakers 143 2:00:11 01:45
3 Tore Stengrundet Nordre Trysil ILTeam Sentrum S 151 2:07:29 09:03
4 Christian Gjertveit Driv IL 137 2:08:17 09:51
5 Knut Anders Hatlen Stranda IL 146 2:09:38 11:12
6 Morten Aas Team Sentrum Sport Trysil 125 2:12:35 14:09
7 Petter Jørgensen Team Oslo Sportslager 421 2:14:07 15:41
8 Erik Gjerdbakken Team Oslo Sportslager 147 2:16:32 18:06
9 Marius Borger Spydeberg IL 139 2:17:24 18:58
10 Ronny Bakke Milslukern Sport 131 2:20:07 21:41
11 Ove Antvord Haugereid Hamar skiklubb 132 2:21:56 23:30
12 Johan Nylund Storsveen Vang skiløperforening 140 2:25:51 27:25
13 Øyvind Hasli Eina Sportsklubb 134 2:29:16 30:50
14 Morten Bergesen Team SKIGO 153 2:29:24 30:58
15 Christian Rønning Lillehammer skiklub 135 2:30:11 31:45
16 Tony Bjørnbakken magnor ul 148 2:32:15 33:49
17 Asbjørn Herland Berge Accenture BIL 142 2:37:03 38:37
18 Tor Arne Moen Ottestad Ski 120 2:42:40 44:14
19 Erion Haxhi Nordre Trysil IL 124 2:44:03 45:37
20 Kim Evanger NOTEAM 419 2:44:30 46:04
21 Tore Søiland Lillomarka Skiklubb 133 2:44:53 46:27
22 Lars Åstrøm FMC 138 2:48:08 49:42
23 Erik Bøhler Hansen Driv IL 127 2:49:11 50:45
24 Magnus Engehaugen Hernes IL 123 2:50:12 51:46
25 Stian Rønning Toten-Kranken CK 122 2:50:59 52:33
26 Sigbjørn Andresen Veritas BIL 130 2:53:50 55:24
27 Amund Sigstad Herne IL 152 2:56:44 58:18
28 Johan Lindelien Schwartz Capgemini Consulting 121 3:01:39 1:03:13
29 Petter Hallerby Løten O-Lag 118 3:11:37 1:13:11
30 Lars Yngve Moen Team topptrent 144 3:17:52 1:19:26
31 Henning Kårstad Myrstubben raring 31 126 3:20:19 1:21:53
32 Hans-Kristian Larsen SK Rye 150 3:22:44 1:24:18
33 Jonas Østvold Myrstubben racing 128 3:35:54 1:37:28
34 Erlend Olsen Søre Osen IL 437 3:36:07 1:37:41
DNF Magnus Rognstad Neby Ottestad IL 149
Fullførte:34 Påmeldte:39 Startende: 35

M35-39 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Thomas Henriksen Fossum if 170 1:58:20 00:00
2 Jerry Ahrlin Brunflo IF 172 1:58:21 00:01
3 Svein Tore Sinnes Tonstad il Team NPRO 175 2:00:49 02:29
4 Ole-Jacob Følling Team NPRO 2 164 2:20:00 21:40
5 Espen Almlid Hamar skiklubb 442 2:20:36 22:16
6 Erlend Gjestrud Brynehein stakerlag 183 2:21:23 23:03
7 Ståle Grøthe Hemsedal IL 188 2:22:44 24:24
8 Runar Sannerud Hurdal IL Team Sannerud 180 2:23:58 25:38
9 Mikal Homble SSK 159 2:24:01 25:41
10 Gert Moen Vingrom IL 178 2:24:06 25:46
11 Erling Lefsaker Andebu IL 185 2:24:28 26:08
12 Alexander Hagen Soonck ski Bjørnstad sport 169 2:32:49 34:29
13 Christian Høe Telenor BIL 162 2:41:40 43:20
14 Torgeir Røstberg Union 167 2:44:47 46:27
15 Øystein Skjærholt Team Egotrip 422 2:46:11 47:51
16 Simon Ruud SSK 171 2:48:08 49:48
17 Sæming Eggen Hydro BIL 184 2:48:40 50:20
18 Bjørn Brynhildsvoll Vang skiløperforening 160 2:51:16 52:56
19 Frode Restad Vallset IL 173 2:53:16 54:56
20 Kristian Viberg Raufoss Gjøvik Sykkelklubb 187 2:54:54 56:34
21 Halvor Finstad Ottestad IL 154 2:55:19 56:59
22 Kai Solem Åslia Skilag 155 2:56:05 57:45
23 Jim Henning Olsen Better Globe 408 2:56:38 58:18
24 Thomas Hestvik RPI 176 2:58:26 1:00:06
25 Erich Keller Atea 186 2:59:00 1:00:40
26 Bjørn Henrik Christoffersen Askim IF 168 2:59:26 1:01:06
27 Christian Elsebutangen NOTEAM 157 3:02:23 1:04:03
28 Henning Skilbred OPIL Team Conan 189 3:02:24 1:04:04
29 Tom Andre Mork Nittedal Banqet Racers 165 3:06:20 1:08:00
30 Marius Alfredsen Union Eiendomskapital 181 3:09:27 1:11:07
31 Daniel Alexander Holm Team NPRO 174 3:09:51 1:11:31
32 Kenneth Nordseth Lunner toppidrettslag 163 3:12:46 1:14:26
33 Erlend Ringsgård Trøsken IL 156 3:30:31 1:32:11
34 Amund Hønningstad Stavanger 161 3:56:16 1:57:56
35 Tom-Helge Butteberg Sand IL 158 4:00:14 2:01:54
DNF Andreas Beck Team United Nurseries 190
DNF Tron Witt Sørkedalens IF 179
Fullførte:35 Påmeldte:40 Startende: 37

M40-44 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Thomas Alsgaard Eidsvold Værks Skiklub 203 1:59:52 00:00
2 Vidar Igeltjørn Hamar skiklubb 415 2:14:10 14:18
3 Klaus Øiseth Team G-Sport AskerØiseth Prosj 236 2:15:03 15:11
4 Jo Simen Skog Team NPRO / Stovnerkameratene 414 2:16:52 17:00
5 Arild Hagesveen Team SKIGOMilslukern 252 2:19:03 19:11
6 Odd Arne Nerigård Drammens ballklubb 204 2:19:26 19:34
7 Trond Are Hoel Grenland Hundekjørerklubb 208 2:19:28 19:36
8 Per Christian Pettersen Moss Skiklubb 245 2:22:34 22:42
9 Jan Magne Galåen Kjelsås 202 2:23:11 23:19
10 Stig Robert Larsen Transform Milslukern 210 2:23:52 24:00
11 Svein-Erik Smestad Skimt 197 2:23:56 24:04
12 Torleiv Yli Myre Hamar skiklubb 221 2:26:13 26:21
13 Jon Camillo Wille oseberg skilag 228 2:26:27 26:35
14 Haagen Løvseth Åsmarka il 192 2:28:16 28:24
15 Tor Oskar Rydheim Peab BIL Ullensaker Skiklubb 212 2:33:26 33:34
16 Bent Granby Follo SK 222 2:33:38 33:46
17 Eivind Lund Nittedal Banquet Racers 244 2:33:45 33:53
18 Rune Nordengen Lyn Ski 206 2:34:04 34:12
19 Ulf Erik Forsbakk Driv IL 235 2:34:21 34:29
20 Frode Myrmel Spydeberg IL Langrenn 242 2:37:34 37:42
21 Morten Parthaugen Torpa IL 430 2:40:38 40:46
22 Frithjof Herland Opsal Moss Skiklubb 218 2:41:14 41:22
23 Bjørn Arild Bøhleng Eggprodukter AS 198 2:41:49 41:57
24 Stig Olav Rognstad Milslukern 223 2:42:59 43:07
25 Jo Christer Frysjøenden Norske Backer 247 2:43:17 43:25
26 Lars Hugo Braadland Olsen Skiforeningen 219 2:43:26 43:34
27 Inge Ugland Opil 196 2:44:01 44:09
28 Ståle Hansen Stovnerkameratene 217 2:46:19 46:27
29 Harald Lunde magnor ul 199 2:46:51 46:59
30 Sandor Angi Hamar skiklubb 229 2:47:09 47:17
31 Rory Gundersen Stovnerkameratene 211 2:50:45 50:53
32 Tom Bergan Fet Skiklubb 200 2:51:02 51:10
33 Kristian Wilhelmsen Blodsmak Sportsklubb 248 2:51:04 51:12
34 Per Dave Holtung Nes Ski 251 2:52:06 52:14
35 Sondre Aarrestad Kjelsås 406 2:53:14 53:22
36 Vebjørn Myhr Svarstad il 253 2:53:17 53:25
37 Kjell Vegard Opheim SG Finans 207 2:54:03 54:11
Thomas Frølich-Olsen Fredrikstad SK 241 2:54:03 54:11
39 Aslak sira Myhre Kaninbyen – Milslukern 233 2:57:07 57:15
40 Johannes Almås Furnes Skiløperforening 237 2:57:44 57:52
41 Bjørn Vestheim Ingen 220 2:59:26 59:34
42 Brynjar B. Kvamme Haslum Il 205 3:01:19 1:01:27
43 Thomas Langseth Team NPRO2SKIMT 3:43 232 02:54 1:03:02
44 Asle Finnesand NordbygdaLøten Ski 213 3:05:47 1:05:55
45 Eiliv Madssen Nets Active 231 3:06:27 1:06:35
46 Arne Skogseth Nes Ski Turrenngutta 194 3:06:37 1:06:45
47 Thomas Tresselt Handelsbanken BIL 425 3:08:52 1:09:00
48 Bjarne Hønningstad NLSKI 239 3:09:23 1:09:31
49 Rune Thomassen Hamar skiklubb 224 3:09:56 1:10:04
50 Erik Hagen Mjøsski 209 3:12:39 1:12:47
51 Sigmund Henriksen bjerke il ski 238 3:12:56 1:13:04
52 Kåre Rønhede Københavns skiklub 249 3:14:13 1:14:21
53 Jens Torp Åslia SL 225 3:22:42 1:22:50
54 Christen Vagle Fedre for skisportens fremme 243 3:30:57 1:31:05
55 Frank Laugen Hamar Skiklubb Forsvaret 246 3:32:41 1:32:49
56 Klaus Marius Hansen Københavns skiklub 191 3:32:42 1:32:50
57 Terje Fatnes SEB 195 3:38:00 1:38:08
58 Steinar Johnsen team npro2 230 3:44:08 1:44:16
59 Idar Torskangerpoll Skiforeningen 250 3:48:47 1:48:55
60 Inge André Selnes Affecto BIL 234 3:59:15 1:59:23
61 Morten Engeset-Nordanger na 215 4:27:36 2:27:44
DNF Robert Skar Sparebank1 Forsikring 216
DNF Stein Ove Bergli Snertingdal IF – Ski 227
DNF Rune Torseth Fokus På Din Helse 226
Fullførte:61 Påmeldte:67 Startende: 64

M45-49 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Ronny Bråten Spydeberg IL 299 2:13:02 00:00
2 John M. Lervik Asker Skiklubb 296 2:14:27 01:25
3 Lars Erik Stinterud Lillehammer skiklub 270 2:16:55 03:53
4 Rune Svartvadet Vang skiløperforening 268 2:18:55 05:53
5 Nils Berg Rustad IL 285 2:26:14 13:12
6 Arnfinn Pedersen Nesodden IF 297 2:26:45 13:43
7 Frank Grønvold Lillomarka Skiklubb 302 2:26:51 13:49
8 Kenneth Harlem Lillomarka Skiklubb 266 2:27:33 14:31
9 Geir Thoresen Røa IL NPRO 2 301 2:28:20 15:18
10 Vegard Fluge Samuelsen IL Try Statoil BIL 257 2:29:18 16:16
11 Carl Arthur David-Andersen Milslukern Sport 263 2:29:49 16:47
12 Ole Martin Nyberget Forsvarsbygg 294 2:29:53 16:51
13 Christian P. Mathiesen Stor-Elvdal Skiklubb 256 2:30:04 17:02
14 Sven Nylund Molde og Omegn IF 286 2:31:30 18:28
15 Inge Øyen Strandbygda IL 275 2:31:57 18:55
16 Knut Bergo Røa IL 433 2:33:32 20:30
17 Sveinung Grov Rustad 273 2:34:11 21:09
18 Nicholas Martin Hydro BIL 300 2:35:46 22:44
19 Bjørn Ole Inglingstad Rustad IL 293 2:37:27 24:25
20 Marius Vamnes Nesodden IF 272 2:38:43 25:41
21 Tor-Arne Østlie Lørenskog CK 2:21 262 39:44 26:42
22 Svend Arne Ytterbøl Halden Skiklubb 291 2:43:05 30:03
23 Systad Rolv Anders Lyn Ski 271 2:44:14 31:12
24 Rune Nygård Skiptvet 298 2:44:26 31:24
25 Kent Aurbakken Köla AIK, Sverige 409 2:45:40 32:38
26 Lars Pederstad fredrikstad skiklubb 276 2:48:23 35:21
27 Frode Hovland Holmen if 274 2:50:22 37:20
28 Roger Kjeverud Nordre Trysil 282 2:50:36 37:34
29 Pål Rise Skiforeningen 258 2:51:08 38:06
30 Pål Kværnrud Nittedal Banquet Racers 265 2:52:25 39:23
31 Lars Magnus Holter Grue IL 214 2:54:02 41:00
32 Morten Sjursen Haslum 290 2:57:19 44:17
33 Morten Moen Hamar skiklubb 254 2:57:53 44:51
34 Gunnar Berge Rustad IL 281 2:58:33 45:31
35 Rune Jacobsen Bygdø IL 410 2:58:53 45:51
36 Ulf Fjelldal Rustad 259 2:59:36 46:34
37 Per Arne Andersen Skiforeningen 431 2:59:39 46:37
38 Bjørn Sveum Team NPRO 2 260 3:01:11 48:09
39 Atle Tangen Skiforeningen 269 3:05:20 52:18
40 Rune Johansen SmartMotor 255 3:10:02 57:00
41 Trond Aslaksen Union 423 3:10:20 57:18
42 Per Bøymo Rustad IL 287 3:16:38 1:03:36
43 Vidar Augustin Fredrikstad IF 261 3:23:09 1:10:07
44 Pål Brenni . 279 3:23:46 1:10:44
45 Heggelund Olav Furnes SF 280 3:27:42 1:14:40
46 Terje Arnesen Turrenngutta 295 3:28:02 1:15:00
47 Petrus Eide NorbygdaLøtenSki 278 3:28:33 1:15:31
48 Erik Cronblad Wollan Nittedal Banquet Racers 289 3:37:06 1:24:04
49 Bjørn-A Ullersmo Kløfta IL Sykkel 407 3:37:34 1:24:32
50 Remi Norbeck Ingen 284 3:38:31 1:25:29
51 Fredrik Kveen Fedre for skisportens fremme 303 3:41:53 1:28:51
52 Arne Martin Skyrud Grue IL 288 3:59:56 1:46:54
53 Magne Bergersen NCC BIL 283 4:29:22 2:16:20
Fullførte:53 Påmeldte:57 Startende: 53

M50-54 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Geir Strandbakke team sport 1 LillehammerLilleh 324 2:08:09 00:00
2 Jostein Frorud Skiptvet I.L 315 2:18:23 10:14
3 Dag Nylund NordbygdaLøten Ski 304 2:19:29 11:20
4 espen kristiansen Rustad IL 337 2:19:30 11:21
5 Bo Lars Engdal Koll 339 2:21:40 13:31
6 Kolbjørn Kittelsrud Vestre Gran IL 314 2:25:05 16:56
7 Morten Rød Rustad IL 331 2:27:51 19:42
8 Thor-Erik Messel Bjørndal IF 325 2:28:11 20:02
9 Leif Sørensen Rustad IL 323 2:29:55 21:46
10 Per Hasselstrøm Lillomarka SkiklubbAker 10 Soluti 319 2:34:53 26:44
11 Petter Gunnulfsen Hafslund BIL 317 2:37:04 28:55
12 Lars Aarvig Oppegård I.L 308 2:40:07 31:58
13 Rolf Bakken Hernes IL 307 2:40:31 32:22
14 Tore Angelsen Frukt.no 311 2:42:38 34:29
15 Tommy Lyse Hafslund BIL 341 2:44:05 35:56
16 Jon Rørdam Høybråten og Stovner 305 2:44:38 36:29
17 Jan Bøye Leirhol Veidekke BIL Biri 333 2:45:45 37:36
18 Jon Steinar Mjølnerød Halden Skiklubb 322 2:45:50 37:41
19 Bjørn A Hagen ROS IL 312 2:46:23 38:14
20 Sandvik Tom Steinar Esso Sport 330 2:47:00 38:51
21 Svein Sætre fredrikstad skiklubb 327 2:47:03 38:54
22 Asbjørn Lid Opil 310 2:48:33 40:24
23 Jarle Pettersen Strømmen Lillestrøm Skiklubb 340 2:49:32 41:23
24 Lehne Tom Erik BDO 336 2:50:51 42:42
25 runar hansesætre Halden 326 2:52:35 44:26
26 Larsen Stein Ole Kongsvinger IL Ski 338 2:55:56 47:47
27 Fredrik W. Baumann Team NPRO 2 342 2:57:34 49:25
28 Bjørn Magne Solhaug Hvam IL 343 3:01:13 53:04
29 Even Anders Tosterud Feiring IL 313 3:03:08 54:59
30 Ståle Elgshøen Nordre Trysil IL 335 3:11:08 1:02:59
31 Anders Dege Fredrikstad SK 446 3:11:48 1:03:39
32 Andrè Sundero Hindsæter 332 3:12:13 1:04:04
33 Hans Gunnar Lien Forsvaret FLO Kolsås 316 3:13:47 1:05:38
34 Terje Svensson Fredrikstad IF 318 3:41:04 1:32:55
35 Fredrik Cappelen Undertoppen 445 3:42:08 1:33:59
36 Hans Petter Lundgaard Nøtterøy IF 306 3:46:57 1:38:48
37 John Sagbakken NOTEAM 401 4:01:37 1:53:28
Fullførte:37 Påmeldte:43 Startende: 37

M55-59 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Svein Roger Løken Toten Treningssenter 348 2:15:06 00:00
2 Erik Næss Siemenslaget 354 2:19:07 04:01
3 Eirik Næss-Ulseth Team Coremine 347 2:20:19 05:13
4 Aadne Bækken Handelsbanken BIL 361 2:28:22 13:16
5 Per Solbakken Lillehammer skiklub 349 2:31:12 16:06
6 Sverre Kr Bjølgerud Vikersund I F 356 2:32:03 16:57
7 Stein Roar Hopen Statoil BIL Oslo 366 2:36:18 21:12
8 Inge Nessiøy Ull/Kisa 436 2:38:36 23:30
9 Arne Jørgen kildahl Skiforeningen 403 2:41:25 26:19
10 Pål Bjerke Bjerke I L ski 357 2:43:25 28:19
11 Edvard Dahl Hamar skiklubb 364 2:43:56 28:50
12 Arne Brandslien VESTRINGEN IL 345 2:46:55 31:49
13 Pål Hansen-Tangen Asker Skiklubb 353 2:54:19 39:13
14 Tommy Brenna Brandbu 362 2:55:26 40:20
15 Ivar Nikolai Olsen Skiforeningen 2:15 358 57:41 42:35
16 Trond Aaslid Fredrikstad SK 365 2:57:48 42:42
17 Mads Borge Bygdø IL 405 3:01:44 46:38
18 Kjell Christian Martinsen BjørndalDNB 351 3:03:04 47:58
19 Henning Holter Christensen Hamar skiklubb 355 3:05:27 50:21
20 Sjur Bakken Opil 438 3:13:30 58:24
21 Tom Scharning Rustad IL 344 3:14:52 59:46
22 Tormod Øvergaard Vestre Aker Sk Skiforeningen 360 3:16:42 1:01:36
23 Johan Leif Øverland Rustad 346 3:22:05 1:06:59
24 Ketil Berge Vestre Aker 363 3:24:39 1:09:33
25 Baard Haugen Rustad IL 359 3:34:57 1:19:51
DNF Bjørn Erik Ramtvedt Trøsken IL 350
Fullførte:25 Påmeldte:27 Startende: 26

M60-64 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Torstein Rudihagen Lillehammer skiklubb 371 2:35:19 00:00
2 Tom Morten Kristiansen statnett 368 2:49:31 14:12
3 Leo Lansbergen SLT Nederland 370 2:54:10 18:51
4 Aasmund Bjørnstad Feiring IL 367 2:55:28 20:09
5 Svein Anders Sørsdal Alcatel-Lucent 375 2:56:18 20:59
6 Magne Martinsen Trysilgutten 372 2:58:17 22:58
7 Gudmund FORSETH VESTRINGEN IL 373 2:58:52 23:33
8 Terje Lassesen Skiforeningen 374 3:15:45 40:26
9 Per Tommy Antonsen Minibuss 24-7 BIL 369 3:48:49 1:13:30
Fullførte:9 Påmeldte:9 Startende: 9

M65-69 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Olaf Knai Hurdal IL 382 2:34:12 00:00
2 Odd Steinar Låveg Nannestad S.K. 379 2:37:06 02:54
3 Bjørn Harald Jordan Oddersjaa 380 2:51:02 16:50
4 Harald Austgarden Vestringen i.l. 376 2:55:09 20:57
5 Kjell Ivar Skjemstad Svea Skilag 377 3:04:26 30:14
6 Per Øyvind Tveiten Kvam LSK 416 3:10:19 36:07
7 Steinar Winther Christensen Lyn 381 4:12:43 1:38:31
8 Svein Oskar Jansen fredrikstad skiklubb 378 4:20:07 1:45:55
Fullførte:8 Påmeldte:8 Startende: 8

M70-74 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Gunnar Kavli NordbygdaLøten 383 4:00:04 00:00
Fullførte:1 Påmeldte:1 Startende: 1

sportsmanden.no

 

Lik gjerne
Del gjerne
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)

2 kommentarer til «Sterk seier til Thomas Henriksen på Budor»

Kommentarfeltet er stengt