Sprintpar til topps i Romjulsrennet

Nå med 45 bilder – både av tetkampene og stemningsbilder!

Verdens beste sprintpar, Ola Vigen Hattestad og Katja Visnar, vant Romjulsrennet på Sjusjøen. Hattestad slo langløperne Morten Eide Pedersen og Geir Ludvik Aasen Ouren i spurten. De tre var de eneste som snek seg såvidt under timen, med enda to langløpere, Simen Østensen og Christoffer Callesen ytterligere ett og to sekunder bak.

Hattestads samboer, slovenske Katja Visnar, nedkjempet de to siste års vinner, Maiken Caspersen Falla og Tuva Toftdahl Staver i kamp om seieren i dameklassen.

Se fyldig billedserie – alle bilder: Sportsmanden.no / Frode Monsen. Vi begynner med:

 Bilder fra mennenes kamp

1-IMG_4780
Tetfeltet ved Kuåsen etter ca 17 km. Geir Ludvig Aasen Ouren, veteranen fra Team NPRO, drar feltet.
3-IMG_4783
Vinner Ola Vigen Hattestad henger med helt på halen av det åtte mann store tetfeltet.
4-IMG_4784-Hattestad
Ola Vigen Hattestad.
5-IMG_4787-Anders-M-Høst
Anders Mølmen Høst fra Lyn Ski / Team Centric blir nr 9.
6-IMG_4790-Trygve-Markset
Trygve Markset fra Koll IL er også inne på topp 10.
7-IMG_4794-Henriksen-Dammen-MagneHansen
Tigrene Thomas Henriksen og Kjetil Hagtvedt Dammen, med Magne Hansen på hjul, tar de tre neste plassene, med Dammen først over mål.
8-IMG_4797-Ivar-Tveiten
Ivar Tveiten fra IL Bevern / Bjørn Myhre Sport, fjorårets overraskelsesmann med 4.plass, blir nr 14 i år.
9-IMG_4799-SveinTore-Sinnes
Svein Tore Sinnes staker seg inn til 17.plass.
10-IMG_4803-Dahl-Andersen-Schwencke
Svein Halvor Dahl, Martin Andersen og Fredrik Schwencke holdt samme rekkefølgen helt til mål.
11-IMG_4807-Jonas-Nielsen
Jonas Nielsen passerte alle de tre forannevnte og knep 18.plassen i mål.
12-IMG_4809-Oldereid-Andersen
Ole Fredrik Oldereid Andersen fra Lyn Ski tar 22.plassen.
13-IMG_4812-Hans-Jørgen-Kvåle
På plassen bak kommer Hans Jørgen Kvåle fra Brandbu IF.
14-IMG_4816-Thomas-Ekren
Thomas Ekren fra Melhus og NTG Lillehammer i norske farger.
15-IMG_4819-Johan-Edin
Svenske Johan Edin fra Mora tok trolig Romjulsrennet som ledd i oppkjøringen mot Vasaloppet. Edin blir nr 25.
16-IMG_4821-HåkonHjelstuen_Rune-Ødegård
Håkon Hjelstuen og Rune Ødegård staker seg oppover den slake bakken ved Kuåsen.
17-IMG_4827-Geir-Strandbakke
Geir Strandbakke fra Lillehammer Skiklub vant klasse 46-50 år i år som i fjor.
18-IMG_4829
Idylliske forhold møter gruppen der Strandbakke fører an.
19-IMG_4832-Torjus-Børsheim_Erik-Bråten
Torjus Børsheim fra Lillehammer Skiklub drar på Erik Bråten fra Kjelsås.
20-IMG_4833-Timo-Andre-Bakken
En av verdens raskeste skiløpere, Timo Andre Bakken, som satte verdensrekord på 100 meter skisprint med 11,82 på Bislett i mai 2012. Rekorden ble slått av Ludvig Søgnen Jensen året etter, og verdensrekorden lyder nå på 11.56.

Stilstudie av en ekte langrenns-entusiast

21-Rolf-Bakken-IMG_4923
Fase1: «Mr. KONDIS HEDMARK», Rolf Bakken, in action.
21-Rolf-Bakken-IMG_4924
Fase2: Rolf gikk fort til 10.plass i klassen, men hadde til både et hei og et smil underveis!
21-Rolf-Bakken-IMG_4926
Fase3: Før «Bakkerolfen» staket seg videre de siste kilometerne til mål.
Les hans flotte beskrivelse av en Romjulsrenndrøm på bloggen hans.

Dameklassen

K2-3-Staver-Falla-IMG_4861
Det var hard kamp om seieren i dameklassen mellom rekruttlandslagets Tuva Toftdahl Staver, som her drar, og de to siste års vinner, Maiken Caspersen Falla, som følger hakk i hæl….
K-2-3-1-IMG_4862
Ooops!! Hva skjedde her da? Tuva Toftdahl Staver får problemer med, nettopp, stavene… eller kanskje det bare er en litt utradisjonell stakestil?…
K-2-Falla-IMG_4863
Maiken Caspersen Falla holder seg imidlertid på beina, og jages på sin side av Katja Visnar, i høyre billedkant.
K-3-2-1-IMG_4864
De tre som utgjorde damepallen staker seg oppover mot Kuåsen. I mål var rekkefølgen motsatt, med Visnar 7 sekunder foran Falla, mens Staver var ytterligere 21 sekunder bak. De tre var i en klasse for seg i Romjulsrennet.
K-4-Marion-Huber-IMG_4887
Fjerde beste kvinne var Marion Huber fra Tynset IF, som her drar på et kobbel med mannfolk. I mål var hun 3.36 bak Visnar.
K-5-caroline-Ziesler-IMG_4907
Lovende Caroline Ziesler fra Sandnes IL blir nr 5 og vinner klasse 19-20 år.
K-7- Inger-Hegstad-Kruger-IMG_4910
Mens veteranen Inger Hegstad Krüger fra Lyn Ski blir nr 7 totalt og vinner klasse 46-50 år.
K-8-Tone-Sundvor-IMG_4916
Tone Sundvor, Bjerkreim IL, staker seg inn til 8.plass.
K-9-Maja-Solbakken-IMG_4934
Mens Maja Solbakken fra skibygda Engerdal blir nr 9.
K-10-IMG_5208
.
K-11-IMG_5217
.

Flere stemningsbilder

Fra Romjulsrennet. Mange flere bilder kommer senere. (Foto: Frode Monsen)

22-IMG_5204 23-IMG_5207 25-IMG_5212

22-IMG_4941

26-IMG_5216 27-IMG_5221 28-IMG_5223 29-IMG_5224 30-IMG_5226 31-IMG_5230

32-IMG_5228

 Alle bilder: Sportsmanden.no / Frode Monsen

Se også reportasje fra Romjulsrennet 2012 og stemningsrapport fra fjorårets renn.

Hjemmeside med alle resultater 

RESULTATER TOPP 6 MENN OG KVINNER OG KLASSEVISE RESULTATER:

Klassevise resultater:

Romjulsrennet:

K15-16:1) Sigrid Stakston(Søre Ål IL / Søre Ål IL) 01:23:15, 2) Sara Pettersen Fuglu(Nes Ski) 01:28:59, 3) Camilla Lie(Kjelsås IL - ski) 01:36:07, 4) Henriette Furu(Gjerdrum IL - Ski) 01:36:08, 5) Tuva Ertzaas Granøien(Bærums Verk IF) 01:37:37, 6) Oda Sikkeland(IL Jardar) 01:42:20, 7) Synne Eide Rapp(Gjerdrum IL - Ski) 01:43:54, 8) Aurora Nordahl Lystad(Gjerdrum IL - Ski) 01:53:23, 9) Julie Flatner Hansen(Gjerdrum IL - Ski) 01:53:23, 10) Maiken Sandberg(Koll IL) 02:01:34, 

K17-18:1) Marte Sofie BURAAS(Lillehammer Skiklub) 01:22:04, 2) Karianne Moe(Høybråten og Stovner IL) 01:30:13, 3) Eivor Ertzaas Granøien(Bærums Verk IF) 01:47:12, 4) Elin Fossum Rye(Asker Skiklubb) 02:08:00, 

K19-20:1) Caroline ZIESLER(Sandnes IL / Sandnes IL) 01:14:55, 2) Ingrid Sørum(Gjelleråsen IF) 01:22:37, 3) Anne LARSEN 01:29:37, 4) Emilie Westli Andersen(Nordbygda/Løten Ski) 01:42:44, 5) Ingvild Mohr Hansen(NTNUI) 01:55:02, 

K21-25:1) Maiken Caspersen FALLA(Gjerdrum IL - Ski) 01:10:03, 2) Tuva Toftdahl STAVER(Heming, IL / Rekruttlandslaget) 01:10:23, 3) Marion Huber(Tynset IF) 01:13:22, 4) Tone SUNDVOR(Bjerkreim IL) 01:16:46, 5) Maja SOLBAKKEN(Engerdal SP.kl. / CU Ski Team) 01:18:46, 6) Kristine K. Torgersen(Lillehammer Skiklub) 01:23:41, 7) Ingrid HANNESTAD(NTNUI) 01:24:31, 8) Linn BAARLID(Høybråten og Stovner IL) 01:25:08, 9) Stine Fallingen Ødegård 01:25:25, 10) Marte Helene HALVORSEN(Bjørndal IF) 01:25:29, 11) Margrete Røssum Dyrhovd(Team Npro 2) 01:26:49, 12) Marianne BYFUGLIEN(NTNUI) 01:28:13, 13) Eline Granne Andresen 01:31:59, 14) Emilie Moberg(Halden CK) 01:32:05, 15) Pernille Pedersen(Eidsvold Værks Skiklub) 01:35:33, 16) Marte Kjøren(Løpsklubben 1814) 01:39:28, 

K26-30:1) Katja VISNAR(TSK Bled) 01:09:55, 2) Berit GJELTEN(NTNUI / NTNUI) 01:15:39, 3) Berthe Annette SVENKERUD(Kvaløysletta Skilag / Kvaløysletta Skilag) 01:22:28, 4) Melina Meyer Magulas(Lyn Ski) 01:31:38, 5) Heidi Bjugstad(EY BIL) 01:45:20, 6) Line Bjugstad(NTNUI) 01:47:21, 7) Kaja Stabursvik(Foren.Til Ski-Idrettens Fremme) 01:48:00, 8) Viviana Hiis(Arendal Tri/Bakermester Jørgensen) 01:55:10, 9) Marie Therese Bakkehaug(EY BIL) 01:58:22, 

K31-35:1) Live Kolstad Haanshus(Lillehammer Skiklub) 01:35:52, 2) Therese Høyer Grimstad 01:41:40, 3) Elisabeth Schönaigner(Uno-X) 01:44:45, 

K36-40:1) Linda Helland(Foren.Til Ski-Idrettens Fremme / Team SKIGO) 01:25:30, 2) Borghild OUREN(Vingrom IL) 01:28:26, 3) Katrine Amundsen(Lørenskog Skiklubb - Ski) 01:28:55, 4) Hanne Monica Storhagen(Lillehammer Skiklub) 01:30:21, 5) Mona Elisabeth Østvang(Mobil) 01:46:49, 6) Mari-Elisabeth Ellevold(Bjerke IL Ski) 01:48:21, 7) Camilla Bjerke Eriksen(DNB) 01:57:35, 

K41-45:1) Hege Skari(Lillehammer Skiklub) 01:23:05, 2) Lin Iren Sætre(Hernes IL / Team Sentrum Sport Trysil) 01:25:30, 3) Runa Flugstad(Team Flugstad) 01:43:57, 

K46-50:1) Inger Hegstad Krüger(Lyn Ski) 01:16:32, 2) Liv-Janne Øvrebust(Bjørndal IF) 01:21:51, 3) Hege Tjøgersen(Team NPRO 2) 01:23:11, 4) Kari Øvsthus(Bjørndal/Opil) 01:25:09, 5) Tone Kristin Larsen(SK Rye) 01:26:09, 6) Heidi Stadsvik(Fossum IF / Fossum I.F) 01:27:44, 7) Anne Myhr 01:31:11, 8) Aud Jørstad(Skiforeningen) 01:31:39, 9) Anne Olaussen(Follebu Skiklubb) 01:31:52, 10) Randi Berit Nyhus Hoff(Lillehammer Skiklub/Friskis&Svettis) 01:34:55, 11) Kjersti Engeland(Vestringen IL / Norkart) 01:36:01, 12) Christina Frydenlund(Ringkollen Skiklubb) 01:39:56, 13) Ingebjørg Wikstrøm(Lillehammer Skiklub / Friskis&Svettis) 01:46:22, 14) Ingrid Eide Rapp(Gjerdrum IL - Ski) 01:49:39, 

K51-55:1) Iren Tryggestad(Rustad IL) 01:29:01, 2) Marit Grumstad(Svea Skilag / Svea Skilag) 01:30:01, 3) Liv Kindem(Lillehammer Skiklub / Lillehammer Skiklub) 01:41:38, 4) Åse Gisholt(Bjørndal IF) 01:54:40, 5) Sylvi Tallhaug(Blaker IL) 01:58:36, 6) Marita Jacobsen(Søre Ål IL) 02:04:45, 

K56-60:1) Hjørdis Klonteig(Fossum IF) 01:32:11, 2) Kari Natvig(Nittedal IL) 01:37:35, 3) Marit Valset(Lillehammer Skiklub) 01:39:36, 

M15-16:1) Tor Olav Nesheim Hægeland(Rustad IL) 01:11:10, 2) Simen Myhre(Koll IL) 01:11:48, 3) Petter Bergmann(Konnerud IL) 01:13:01, 4) Trym Moeng Jensen(Kjelsås IL - ski / Langrenn) 01:14:18, 5) Marcus Arnesen(Søndre Høland Idretts- og Ungdomslag) 01:14:28, 6) Ole Jakob Warlo(Heming, IL - Ski) 01:14:31, 7) Jakob Stensåsen(Kjelsås IL - ski) 01:16:01, 8) Jan Espen Spydevold(Varteig IL) 01:16:40, 9) Sivert Risnes Bøen(Kjelsås IL - ski) 01:16:59, 10) Marius Sjølie(Haslum) 01:17:27, 11) Matias Gran-Henriksen(Fossum IF / Fossum) 01:20:57, 12) Gaute Norland(Snøhetta IL) 01:21:09, 13) Espen Hegstad Krüger(Lyn Ski) 01:21:16, 14) Øystein Kolberg Brennum(Lillehammer Skiklub) 01:22:18, 15) Lars Bjørnsgaard(Lillehammer Skiklub) 01:23:15, 16) Marius Brandbo(Næroset IL) 01:23:42, 17) Sigurd Wangen(Lillehammer Skiklub) 01:24:16, 18) Torger Haukåen(Ringebu-Fåvang Skiklubb) 01:24:36, 19) Osmund Øversjøen(Fossum IF / Fossum) 01:25:12, 20) Viktor Steen Eriksen(Bækkelagets SK) 01:25:13, 21) Torstein Stokke(Bækkelagets SK / Bækkelaget) 01:25:27, 22) Marius Ringstad(Roterud IL) 01:25:41, 23) Jørgen Jacobsen Vaet(Lillehammer Skiklub / Lillehammer Skiklub) 01:27:22, 24) Rasmus Hemma(Brøttum IL / Team Sjusjøen) 01:28:05, 25) Daniel Medlien(Moelven IL / Team Sjusjøen) 01:28:10, 26) Peder Tinius Waalen(Holmen IF) 01:29:16, 27) Martin Solbakken(IL Jardar) 01:29:17, 28) Even Tomter(Brøttum IL / Team Sjusjøen) 01:30:47, 29) Herman Andreas Andersen(Ås IL) 01:33:49, 30) Roman Magnus Lørken(Gausdal Skilag / Gausdal Skilag) 01:35:49, 31) Trym Bern Hansen(Kjelsås IL - ski / SK Rye) 01:37:41, 

M17-18:1) Stein-Erik Eriksen(Heming, IL - Ski) 01:08:54, 2) Torjus Bern Hansen(Kjelsås IL - ski / SK Rye) 01:10:09, 3) Ole-Jørgen Folkestad(Trøsken IL) 01:10:53, 4) Kristian Wøien Stø(Lillehammer Fotballklubb) 01:12:20, 5) Lars DIGERUD(Lillomarka Skiklubb) 01:12:41, 6) Torstein Furuseth Brusveen(Lillehammer Skiklub) 01:13:40, 7) Jørgen Frihagen Dahl(IL Bevern) 01:16:46, 8) Karl Jonas Johnsen(Follebu Skiklubb / Follebu Skiklubb) 01:16:51, 9) Henrik Roland Granseth(Lillehammer Skiklub) 01:20:55, 10) Jonas Knoph Bjerknes(Fossum IF) 01:23:15, 11) Ole Gustav Bergundhaugen(Mesnali Skilag) 01:26:06, 12) Kenneth Juvet Hagen(Team System-Kreditt) 01:27:58, 13) Lasse Saborowsky(Hamburger Und Germania Ruderclub) 01:29:31, 14) Per Strømseth 01:32:28, 15) Sander Skaug(Team System-Kreditt) 01:35:48, 

M19-20:1) Vinjar SKOGSHOLM(Åslia Skilag) 01:04:01, 2) Thomas EKREN(Melhus IL / NTG-L) 01:04:06, 3) Kristian A KJONERUD(Lillehammer Skiklub) 01:06:28, 4) Kristian Skar(Ring IL / Team Sjusjøen/Ring IL) 01:06:37, 5) Erik Thorstensen(Bærums Verk IF / Bærums Verk IF) 01:07:32, 6) Torgeir MOE(Høybråten og Stovner IL) 01:10:28, 7) Ole Sollien Hulbak(Hemsedal IL) 01:10:31, 8) Even Brøndbo Dahl(Hamar Skiklubb) 01:11:05, 9) Lars BERGENDAHL(Lyn Ski) 01:11:42, 10) Lars MESSEL(Bjørndal IF) 01:11:44, 11) Markus Skåttun(Høybråten og Stovner IL) 01:12:12, 12) Martin MURI(Strømmen og Lillestrøm Skiklubb) 01:12:25, 13) Sebastian AAGNES(Bærums Skiklub / Bærums Skiklub) 01:12:28, 14) Eirik BYE(Oppegård IL) 01:13:02, 15) Sigurd Sollien Hulbak(Hemsedal IL) 01:13:20, 16) Marcus Syversen 01:14:06, 17) Sverre Gunnar WARLO(Heming, IL - Ski) 01:14:30, 18) Niklas HOVLAND(Biri IL) 01:14:51, 19) Hans Bjørnsgaard(Lillehammer Skiklub) 01:14:57, 20) Johan GRUNDNES(Gjelleråsen IF) 01:16:25, 21) Matias Gjestvang Brandt(Nes Ski) 01:19:04, 22) Ådne Norland(Vollan I.K.) 01:21:08, 23) Kristian KULSET(Røa IL / NTG Bærum Sykkel) 01:22:08, 24) Eirik STONOR(Lillehammer Skiklub) 01:23:24, 

M21-25:1) Simen Hegstad Krüger(Lyn Ski) 01:00:02, 2) Stian Remseth ANDRESEN(Lyn Ski / Team Centric) 01:00:04, 3) Anders Mølmen Høst(Lyn Ski / Team Centric) 01:00:47, 4) Trygve MARKSET(Koll IL) 01:00:48, 5) Magne Hansen(Høybråten og Stovner IL) 01:00:59, 6) Jonas Frorud(Skiptvet IL / Team Hadeland) 01:02:14, 7) Petter Soleng SKINSTAD(Vind IL / Team Veidekke Innlandet) 01:02:15, 8) Svein Halvor DAHL(Skarphedin, IL / Team Synnfjell) 01:02:46, 9) Fredrik SCHWENCKE(Lyn Ski / Lyn Ski) 01:03:07, 10) Fredrik Ole Oldereid Andersen(Lyn Ski) 01:03:29, 11) Hans Jørgen Kvåle(Brandbu IF) 01:03:39, 12) Rune Malo Ødegård(Molde og Omegn IF - Ski) 01:03:57, 13) Håkon Hjelstuen(Lyn Ski) 01:04:05, 14) Espen Aleksander Sørlie(NTNUI / Team Sentrum Sport Trysil) 01:04:59, 15) Timo Andre BAKKEN(Konnerud IL / Team Veidekke Innlandet) 01:05:28, 16) Erik Bråten(Kjelsås IL - ski) 01:05:30, 17) Even Langseth BERG(Grue IL) 01:05:41, 18) Stian Roti SVENDBY(Lyn Ski / Lyn Ski/Team Milslukern) 01:06:04, 19) Jonas AMUNDSEN(Nes Ski) 01:06:27, 20) Sindre Palm(Spydeberg IL / Team Jobzone) 01:07:09, 21) Lars Maukon MUREN(Heming, IL - Ski) 01:07:58, 22) Marius OSVOLD(Strandbygda IL) 01:08:11, 23) Per Anders Eskås(Team Eskås) 01:09:17, 24) Marius Caspersen Falla(Gjerdrum IL - Ski / Team Jobzone) 01:09:34, 25) Fredrik Skirbekk VISTER(Bækkelagets SK) 01:09:34, 26) Audun Sveen FROGNER(Vang Skiløperforening) 01:09:58, 27) Johan Fredrik Ziesler(Sandnes IL) 01:10:26, 28) Eirik DANIELSEN(Gjerdrum IL - Ski) 01:10:29, 29) Petter Hattestad(Lillehammer Skiklub / Team Sport 1) 01:10:30, 30) Simen Jevne ARNESEN(Hamar Skiklubb) 01:11:52, 31) Joakim Skirbekk VISTER(Bækkelagets SK) 01:11:55, 32) Johan Knoph Bjerknes(Fossum IF) 01:12:07, 33) Ola Kristoffer TOSTERUD(Nes Ski) 01:12:16, 34) Marius Øie(NTNUI) 01:14:02, 35) Andreas Sollihagen Mauer(Høybråten og Stovner IL) 01:14:12, 36) Andre Ramskjell Larsen(Team Ramskjell) 01:14:24, 37) Kristoffer Ramskjell(Drøbak-Frogn IL / Team Ramskjell) 01:14:37, 38) Lars Jørgen Tvenge Granerud(Øvre Jerusalem Rakfisklag) 01:14:45, 39) Martin VISTER(Hærland IL) 01:14:49, 40) Erik Sebastian Ranberg(NoName) 01:14:52, 41) Christian Grønvold(Lillomarka Skiklubb) 01:15:40, 42) Erik Digerud(NTNUI) 01:17:00, 43) Anders Vister(Hærland IL) 01:17:43, 44) Torgeir SKJELDNES(Brøttum IL) 01:17:57, 45) Einar Kjelland-Mørdre(Lyn Ski / Lyn Ski) 01:22:39, 46) Øyvind Lavoll(NTNUI) 01:24:31, 47) Brede Bergseng Olsen 01:25:02, 48) Thomas Strøm(MjøsSki) 01:25:33, 49) Aleksander JOHANSEN(Gjerdrum IL - Ski / Wurth) 01:27:50, 50) Steffen Fallingen Ødegård(Odnesskilag) 01:29:14, 51) Nicolai Astrup Wiik(Team K33Gasus) 01:33:00, 52) Andreas Fallingen 01:34:24, 53) Carl Henrik Skaug(Team System-Kreditt) 02:02:07, 54) James Groeneveld 02:23:34, 

M26-30:1) Morten Eide Pedersen(Lillehammer Skiklub / Team COOP) 59:59, 2) Simen Østensen(Fossum IF / Team Centric) 59:59, 3) Christoffer CALLESEN(Heggedal IL / Team LeasePlan Go) 01:00:01, 4) Øyvind Moen Fjeld(Kjelsås IL - ski / Team NTNU) 01:00:06, 5) Jonas NIELSEN(Lørenskog Skiklubb - Ski / Team NPRO) 01:02:45, 6) Martin ANDERSEN(Engerdal SP.kl.) 01:02:52, 7) Johan EDIN(IFK Mora SK) 01:04:01, 8) Øyvind Gløersen(Rustad IL) 01:04:59, 9) Torjus Børsheim(Lillehammer Skiklub / Team Coop Talent) 01:06:13, 10) Jacob ZIESLER(Sandnes IL) 01:06:28, 11) Eirik Landheim(Tynset IF) 01:06:29, 12) Eirik WATTERDAL 01:06:47, 13) Eivind Haakenstad Godli(Svea Skilag / Team Overvektig) 01:08:01, 14) Magnus BLEKEN(Lillehammer Skiklub / Team Sport 1) 01:08:06, 15) Thorstein Molle(Spydeberg IL) 01:08:06, 16) Sverre Waaler Kaas(Heming, IL - Ski) 01:08:34, 17) Ola Erik Heen Moe(Gjerdrum IL - Ski / Sportwin) 01:08:56, 18) Kjell-christian MARKSET(Koll IL / Koll, IL) 01:09:13, 19) Andreas Martinussen(Foren.Til Ski-Idrettens Fremme / Team Oslo Sportslager) 01:09:35, 20) Frank Kjønsberg(Mesnali Skilag) 01:10:01, 21) Anders Nordby Gullhav(NTNUI) 01:12:51, 22) Lars Petter Bryn(Skiforeningen / Team Raske Gutter) 01:13:58, 23) Torgeir Hermansen 01:14:08, 24) Asgeir Risheim Kvam(Asker Skiklubb / Team NPRO2) 01:14:17, 25) Bjørn Sundvor(Bjerkreim IL) 01:14:31, 26) Sondre Stubrud(Øyer-Tretten IF) 01:14:43, 27) Tor Jonas ONSRUD(Gjøvik Skiklubb) 01:15:28, 28) Martin Thanem Holtet(Foren.Til Ski-Idrettens Fremme / Yara) 01:16:53, 29) Amund Hognestad Jensen 01:17:21, 30) Alexander Thue(Oslostudentenes IK - Ski) 01:17:37, 31) Vegar Lien(MjøsSki / Team Høygir) 01:17:37, 32) Jørgen Schia(Bergkameratene Ski / BK-Ski) 01:17:52, 33) Andreas Schwencke(Kamp/Vestheim IF) 01:19:00, 34) Ståle Fenstad(Stadsbygd IL / Team SKIGO) 01:19:47, 35) Hans Thorvald Nygaard(Vestringen IL) 01:19:49, 36) Simen Bjøringsøy(Veidekke BIL) 01:20:31, 37) Øyvind Pedersen(Lillehammer Skiklub) 01:20:37, 38) Simen Sletten(Stor-Elvdal SK) 01:23:43, 39) Hans Fredrik Årstad(McKinsey) 01:23:58, 40) Henrik Brovold(Gamle Fredrikstad Golfklubb) 01:24:13, 41) Jonas Schützenberg(Hamburger Und Germania Ruderclub) 01:26:43, 42) Arne Andreas Gjølme 01:26:45, 43) Knut Platou(EY BIL) 01:27:47, 44) Pål Opperud(Snake Oil) 01:36:23, 45) Sondre Sørtveit(Fana IL) 01:36:45, 46) Martin Sagstuen(Kpmg Law Advokatfirma As) 01:44:17, 47) Benjamin Winkler(USC Kiel) 01:47:44, 48) Dag Værvågen 02:24:17, 

M31-35:1) Ola Vigen HATTESTAD(Ørje IL) 59:58, 2) Kjetil Hagtvedt DAMMEN(Rustad IL / Team LeaseplanGo) 01:00:59, 3) Svein Tore SINNES(Tonstad IL / Team NPRO) 01:02:19, 4) Erik Wickström 01:04:08, 5) Tore STENGRUNDET(Nordre Trysil IL / Nordre Trysil IL/Team Sentrum Sport) 01:05:01, 6) Per Ola GASMANN(Ørje IL / NTG Lillehammer) 01:05:02, 7) Espen Østlien(Raufoss IL / Madshus As) 01:06:44, 8) Tore Ruud HOFSTAD(Lillehammer Skiklub / .) 01:08:00, 9) Stig Moland(Andebu IL) 01:09:38, 10) Ole Christian Fagerli(Skedsmo Skiklubb / Raumerrittet) 01:09:43, 11) Thomas Øyberg(Gjensidige Sport) 01:10:21, 12) Øyvind Hasli(Eina Sportsklubb) 01:11:37, 13) Nicolas Wærenskjold(Lyn Ski / Team Oslo Sportslager) 01:11:38, 14) Henrik Natvig(Nittedal IL) 01:12:04, 15) Kristian Brudeseth Ruud(Team Tungpusta) 01:13:02, 16) Christian Rønning(Lillehammer Skiklub / Lillehammer Skiklub) 01:17:28, 17) Lars Jacobsen(Adv.Fa Selmer Bil) 01:19:37, 18) Nils-Ingar Aadne(MOT) 01:20:16, 19) Sindre Weydahl(Båstad IL, Ski) 01:20:34, 20) Morten Bergesen(Foren.Til Ski-Idrettens Fremme / Team SKIGO) 01:21:52, 21) Kim Finsrud(Brillehjørnet) 01:22:27, 22) Sven Danielsen(Norsk Energi) 01:23:56, 23) Stian Wadahl(Vang Skiløperforening) 01:24:17, 24) Thomas Moe Næstad(Søre Ål IL / Handelsbanken) 01:24:29, 25) Håvard Klefstad 01:25:37, 26) Glenn Røisgaard(Fet Skiklubb) 01:25:51, 27) Jens Haugland(Uno-X) 01:26:25, 28) Haakon Engen(Søre Ål IL / Siemens) 01:29:41, 29) Johannes Nygaard(Førde IL) 01:31:20, 30) Peder Jørgensen(Arendal Tri/Bakermester Jørgensen) 01:34:46, 31) Harald Martens Holm(Storebrand) 01:34:56, 32) Petter Krohn(DNB) 01:36:34, 33) Trond Vegar Jostad(Snertingdal IF Ski) 01:38:36, 34) Lars Petter Brovold(Gamle Fredrikstad Golfklubb) 01:39:10, 

M36-40:1) Geir Ludvig Aasen Ouren(Øvrebø IL / Team NPRO) 59:59, 2) Thomas Henriksen(Fossum IF / Team Leaseplan Go) 01:01:04, 3) Ivar TVEITEN(IL Bevern / Bjørn Myhre Sport) 01:01:08, 4) Christian Hohl(Strindheim IL) 01:07:43, 5) Vidar Igeltjørn(Hamar Skiklubb / Hamar Skiklubb) 01:08:55, 6) Espen ALMLID(Hamar Skiklubb / Team KPMG) 01:09:59, 7) Fredrik Smith(Rustad IL) 01:10:01, 8) Anders Aalberg(Lillehammer Skiklubb) 01:11:18, 9) Per Erik Jensen 01:11:38, 10) Erlend Gjestrud(Bergkameratene Ski / Brynehein Stakerlag) 01:11:46, 11) Espen Hagen(Reinsvoll IL / Klubb Idrettsklubb) 01:11:54, 12) Torleiv Yli Myre(Hamar Skiklubb) 01:12:18, 13) Kjetil Imbsen(Sprty.No) 01:13:59, 14) Kenneth Gavoll-Hansen(Foren.Til Ski-Idrettens Fremme / Oslo Sportslager / Bouvet AS) 01:14:27, 15) Frode Nybakken(Eidsiva Team Kuzmin) 01:14:32, 16) Håkon Imbsen(Skiforeningen) 01:14:39, 17) Mikal Homble(Bjerke IL Ski / SSK) 01:16:14, 18) Terje Lybekk(Aurskog/Finstadbru SK) 01:17:17, 19) Nils Rustad(Stovnerkameratene) 01:17:30, 20) Kjetil Pedersen(Sand IF / Sand IL Ski) 01:17:32, 21) Terje Myhre(Ringebu/Fåvang Skiklubb / MBIL) 01:17:56, 22) Alexsander Hagen(Soon CK / Soon cyckleklubb ski/Bjørnstad sport) 01:18:17, 23) Knut Magnus Ljåstad(Skiforeningen / Move BIL) 01:18:52, 24) Jan Jevne(Nittedal IL / Nittedal Banquet Racers) 01:20:06, 25) Håkon Leer Sandstad 01:21:00, 26) Lars Christian Tvedt(Lyn, Ski og Fotb.kl. / Ferd) 01:21:03, 27) Trond Harald Sand(Nannestad Skiklubb) 01:22:29, 28) Fred Lund(Jardar IL / Holmenkollen Cycleklubb) 01:22:40, 29) Thomas Tronstad(OBOS) 01:23:17, 30) Børre Storhagen(Lillehammer Skiklub) 01:24:42, 31) Erich Keller(Atea) 01:25:02, 32) Thomas Heggelund(Trysilgutten, IL) 01:25:47, 33) Andreas Joner(Foren.Til Ski-Idrettens Fremme) 01:32:01, 34) Kristen Rusaanes(Lismarka Skilag) 01:34:59, 35) Daniel Spiro 01:36:17, 36) Hans Peter Ouren 01:41:31, 37) Anders Thoresen(Lederkilden) 01:45:00, 38) Roger Skogseth 01:46:17, 39) Bjørn-Olav Strand(Fossum IF / Bull Ski & Kajakk) 01:51:00, 

M41-45:1) Øyvind Viken(Team Sport 1 Lillehammer) 01:06:28, 2) Even CHIODERA(Fossum IF / Bull Ski & Kajakk) 01:06:29, 3) Terje Nyland 01:07:14, 4) Jørn Hemma(Brøttum IL / Team Sport 1 Lillehammer) 01:08:28, 5) Klaus Øiseth(Skiforeningen / Team G-Sport Asker/Øiseth Prosjekt) 01:08:56, 6) Svein Erik Larsen(MjøsSki) 01:10:29, 7) Per Christian Pettersen(Moss Skiklubb) 01:10:31, 8) Aslak Berglund(Milslukern Sport) 01:11:08, 9) Tallak Strandenæs(RS Platou ASA) 01:11:42, 10) Trond Johnsen(Raufoss IL) 01:11:57, 11) Paul Aksel Authen(Båstad IL, Ski / Team KPMG) 01:12:05, 12) Odd Arne Nerigård(Drammens Ballklubb) 01:12:16, 13) Ulf Erik Strand(Strandbygda IL) 01:12:21, 14) Frode Nilssen(Skiforeningen / Nittedal Banquet Racers) 01:13:08, 15) Haagen Løvseth(Åsmarka IL) 01:13:17, 16) Bent Inglingstad(Tollernes Il) 01:13:23, 17) Richard Høgås(Roterud IL / Team Sport1 Lillehammer) 01:13:31, 18) Toralf Melsom(Tromsø Skiklubb Langrenn) 01:14:08, 19) Knut Jo Strømsborg(Driv IL) 01:14:52, 20) Torbjørn Stokke(Bækkelagets SK / PwC) 01:14:57, 21) Morten Endreson(Rælingen Skiklubb / Tirsdagskameratene) 01:15:17, 22) Jørn Helge Dahl(Hamar Skiklubb / Benteler BIL) 01:15:32, 23) Terje Gomo(Skiforeningen / Frøy/Oslo Brannsikring) 01:15:55, 24) Lars Even Markrud 01:15:56, 25) Karl-Olaf Høntorp(Oppegård IL) 01:16:11, 26) Rune Hansen(Snertingdal IF Ski) 01:16:21, 27) Morten Omland(Kjelsås IL - ski) 01:16:50, 28) Bernt Tennstrand(Mesnali Skilag / Team Sport 1 Lillehammer) 01:16:53, 29) Tor Oskar Rydheim(Ullensaker Skiklubb / Peab BIL) 01:17:27, 30) Martin Fleischer 01:18:28, 31) Bjørn Erik Skjold(Bjerke IL Ski / Bjerke IL) 01:18:53, 32) Eivind Gundersen(Green Machines) 01:19:33, 33) Frode Myrmel(Spydeberg IL) 01:19:43, 34) Svein Ove Husnes(Heming, IL / NIAK) 01:20:49, 35) Kjetil Ask 01:20:57, 36) Vidar Evensen 01:21:04, 37) Frithjof Herland Opsal(Moss Skiklubb) 01:21:40, 38) Morten Sjumann Anderssen(Lillehammer Skiklub / Team Sport1 Lillehammer) 01:22:18, 39) Per-Ola Baalerud(Skiforeningen / Team Aker) 01:24:59, 40) Christian Barstad(Årvoll IL) 01:25:05, 41) Eddie Sjølie(FINN.No) 01:25:34, 42) Arne Eik(Skiforeningen / Romerike Elektro) 01:25:49, 43) Mads Nilsen(Gjøvik Skiklubb) 01:26:06, 44) Lars Andresen(Kjelsås IL - ski) 01:26:31, 45) Jonny Hisdal(Skiforeningen) 01:26:51, 46) Espen Tønnessen(NIAK) 01:27:25, 47) Stein Egil Granli 01:28:08, 48) Geir Morten Brandhaug(Roterud IL) 01:29:54, 49) Frank Laugen(Hamar Skiklubb / Forsvaret/Hamar Skiklubb) 01:30:00, 50) Arne Skogseth(Nes Ski / Turrenngutta) 01:32:56, 51) Arne Gunnar Ellevold(Bjerke IL Ski) 01:33:09, 52) Lars Moen(Statnett) 01:33:49, 53) Fridtjov Janson(Ringebu/Fåvang Skiklubb) 01:38:09, 54) Jørgen Hole(SkiLøperne) 01:38:32, 55) Ulf Prestegård 01:39:45, 56) Dirk Lørken(Gausdal Skilag) 01:41:33, 57) Idar Torskangerpoll(Skiforeningen) 01:52:19, 

M46-50:1) Geir STRANDBAKKE(Lillehammer Skiklub / Team Sport1 Lillehammer/Lillhammer Skikl) 01:05:07, 2) Knut Ole Viken(Drøbak-Frogn IL / Team Sport 1 Lillehammer) 01:06:45, 3) Jan Olav Beitmyren(Gjøvik Skiklubb / Tema Merida) 01:08:13, 4) Torleif Ahlsand(Kjelsås IL - ski) 01:09:04, 5) Helge Sveen(Strandbygda IL / Strandbygda IL) 01:10:10, 6) Morten Strømsodd(Ringkollen Skiklubb) 01:10:31, 7) Øystein Engesveen(Roterud IL / TeamSport1 Lhmr) 01:11:36, 8) Børge Moen(Gjøvik Skiklubb) 01:11:53, 9) Hans Tore Riibe(Hamar Skiklubb) 01:12:56, 10) Atle Andersen(Drøbak Frogn IL) 01:13:18, 11) Frank Grønvold(Lillomarka Skiklubb) 01:13:28, 12) Magne Loftesnes(Fet Skiklubb) 01:15:33, 13) Ola Kjonerud(Lillehammer Skiklub / Team Sport 1 Lillehammer) 01:17:30, 14) Kjetil Solbakken(IL Jardar) 01:18:31, 15) Bjørn Ole Inglingstad(Rustad IL / Rustad IL) 01:19:21, 16) Morten Erik Hoff(Lillehammer Skiklub / Team Sport1 Lillehammer) 01:20:09, 17) Christian Jomaas(Fossum IF) 01:20:27, 18) Tord Bern Hansen(SK Rye) 01:20:56, 19) Håkon Andersen 01:20:57, 20) Christian Steen Eriksen(Bækkelagets SK) 01:22:35, 21) Trond Martin Flatemo(Strandbygda IL) 01:22:43, 22) Svein Stadsvik(Fossum IF / Fossum) 01:22:45, 23) Tore Sletmoen(Foren.Til Ski-Idrettens Fremme) 01:22:56, 24) Eirik Jarl Bergersen(Nordea) 01:23:00, 25) Rune Nygård(Skiptvet IL) 01:23:01, 26) Ole Marcus Huse(Roterud IL / Team Sport1 Lillehammer) 01:23:33, 27) Snorre Lægran(Sweco) 01:23:54, 28) Stein Troneng(Skoppum IL / Telenor) 01:24:13, 29) Torbjørn Norland(Snøhetta IL) 01:25:57, 30) Andre Børve(Ullensaker Skiklubb / Oslo Lufthavn) 01:27:43, 31) Ulf Holberg(Det Gyldne Triangel) 01:28:12, 32) Geir Stensrud(Drøbak-Frogn IL) 01:29:15, 33) Svein Tore Aakerlund(Jaren IL / Team Sport1 Hadeland) 01:30:02, 34) Arnt Steinar Olasveen(Lillehammer Skiklub) 01:31:57, 35) Anders N Bjølseth(Strandbygda IL) 01:33:00, 36) Bård Scheie 01:33:16, 37) Bjørn Sveum(Skiforeningen / Team NPRO 2) 01:33:33, 38) Tom Werner Hansen 01:34:29, 39) Ole Christian Lang-Ree(Fossum IF / Bull Ski & Kajakk) 01:38:51, 40) Lars Boye Halvorsen(Bjørndal IF) 01:40:13, 41) Jørgen Håland(Team Skiglede) 01:41:15, 42) Erik Magnus Ring(Best For Meg Selv Igjen) 01:41:38, 43) Erik Sønsteby 01:44:43, 44) Roy Gjertvik 01:46:50, 45) Truls Furuseth(Flodhestene Fra Midtfjellet) 01:57:29, 46) Magne Bergersen(NCC BIL) 02:31:32, 

M51-55:1) Jarle Thon(Skiptvet IL) 01:11:44, 2) Thor Anders Johansen(Roterud IL / Team Sport 1 Lillehammer) 01:12:40, 3) Torbjørn Stalsberg(Næroset IL) 01:12:44, 4) Espen Kristiansen(Rustad IL / Rustad IL) 01:13:20, 5) Frode Holst(Asker Entreprenør) 01:14:15, 6) Eirik Røysheim(Søre Ål IL / Team Sport1 Lillehammer) 01:14:37, 7) Per Briskelund 01:14:48, 8) Olav Sveum 01:16:17, 9) Johs Hemma(Brøttum IL / Team Sport 1 Lillehammer) 01:17:11, 10) Rolf Bakken(Hernes IL) 01:17:54, 11) Bjørnar Tollefsen(Mangenfjellet Langdistanse) 01:18:00, 12) Torbjørn Bonkerud(Veldre Ski) 01:18:01, 13) Einar Skancke(Statsministerens Kontor) 01:19:43, 14) Kim Tronrud(Bagn IL) 01:19:55, 15) Per Hasselstrøm(Lillomarka Skiklubb / Aker Solutions) 01:20:44, 16) Thor-Erik Messel(Bjørndal IF) 01:21:00, 17) Tom Erik Lehne(Bdo) 01:22:21, 18) Terje Juliussen(Varteig IL / Varteig IL) 01:23:10, 19) Rune Evensen 01:23:37, 20) Ole Jens Brekke(Bergkameratene Ski) 01:24:03, 21) Svein Eriksen(Heming, IL - Ski) 01:24:07, 22) Lars Tallhaug(Mangenfjellet Langdistanse) 01:24:40, 23) Terje Vister(Bækkelagets SK) 01:25:05, 24) Sverre Kr Bjølgerud(Vikersund IF - Ski) 01:25:46, 25) Sigmund Schia(Bergkameratene Ski / BK-Ski) 01:26:26, 26) Dag Harald Drevsjø(Bjørndal IF / Bjørndal) 01:27:13, 27) Dagfinn Knoph Larsen(Fossum IF) 01:27:24, 28) Even Anders Tosterud(Feiring IL) 01:28:09, 29) Kristian Fæste(Drøbak-Frogn IL / Top Temp) 01:28:45, 30) Pål Jensen(Kjelsås IL - ski / Langrenn) 01:30:58, 31) Kjell Anton Dyrhovd 01:31:23, 32) Andre Sundero(Hindsæter) 01:32:09, 33) Bent Herman Christiansen(Rustad IL) 01:33:45, 34) Tom Børre Lindholm(Asker Basketball Club) 01:33:48, 35) Svein Lerkerød(Datametrix AS) 01:34:50, 36) Nils-Einar Stenmyren(Nordre Trysil IL) 01:39:48, 37) Per Sandberg(Koll IL / Statoil BIL) 01:41:14, 38) Morten Kval(Rinna IL / Team Sport1 Lillehammer) 01:42:42, 39) Werner Sveum(Torpa Ski) 01:44:59, 40) Jan Roger Olsen 01:56:08, 

M56-60:1) Steinar Hannestad 01:08:47, 2) Svein Roger Løken(Toten Treningssenter) 01:10:42, 3) Øyvind Wennersberg(Mysen IF) 01:12:18, 4) Willy Hatlevoll(Heming, IL - Ski) 01:13:21, 5) Edvard Dahl(Hamar Skiklubb) 01:16:55, 6) Dag Haakenstuen(Team Aktiv Bygg) 01:18:44, 7) Per Ole Nygaard(Vestringen IL) 01:20:29, 8) Johnny Ihlen(Ceres) 01:21:25, 9) Pål Bjerke(Bjerke IL Ski) 01:21:28, 10) Arne Skretteberg(Vikersund IF - Ski) 01:22:57, 11) Steen Morten Johansen(Hamar Politiidrettslag) 01:24:30, 12) Pål Hansen-Tangen(Asker Skiklubb / Det Norske) 01:25:46, 13) Arne Dahl(Lyn Ski / Lyn Ski) 01:27:34, 14) Inge Østby(Åsen IL) 01:28:39, 15) Hans Schwencke 01:31:09, 16) Sindre Jordet(Ottestad IL) 01:34:27, 17) Tormod Øvergaard(Skiforeningen / IStone) 01:36:05, 18) Hans Roger Østby(Åsen IL) 01:45:14, 19) Jon Arvid Fossum(Asker Skiklubb) 02:08:01, 

M61-65:1) Jon Andreas Krogsveen(Ringebu/Fåvang Skiklubb / Team Npro 2) 01:21:16, 2) Olaf Knai(Hurdal IL) 01:21:45, 3) Vidar Myrvold(Setskog IF / Mangenfjellet Langdistanse) 01:23:51, 4) Eivind Nybakken(Ringebu/Fåvang Skiklubb) 01:25:17, 5) Nils-Erik Hulbak(Hemsedal IL) 01:26:23, 6) Øyvind Brenden 01:27:04, 7) Leo Lansbergen 01:27:52, 8) Svein S Jacobsen(IL Jardar) 01:33:31, 9) Bernd Lange 01:42:51, 10) Arne Stonor(Søre Ål IL) 01:46:36, 11) Ola Kr. Rusaanes(Innovasjon Norge) 02:10:02, 

M66-70:1) Olaf Pedersen(Søre Ål IL / Team Sport 1 Lillehammer) 01:19:34, 2) Harald Austgarden(Vestringen IL) 01:28:08, 3) Kjell Ivar Skjemstad(Svea Skilag) 01:28:23, 4) Per Gunnar Jevne(Nittedal IL / Nittedal IL) 01:28:53, 5) Inge Skavhaug(Ringkollen Skiklubb) 01:30:05, 6) Birger Helstad(Næroset IL) 01:30:56, 7) Einar Haugen(Øyer-Tretten IF) 01:30:56, 8) Wilfred Lerberg(Åsen IL) 01:31:48, 9) Anders Johan Krosby(Fredrikstad SK / Fredrikstad Skiklubb) 01:40:32, 10) Kai Øiseth(Asker Skiklubb) 01:43:00, 11) Hasse Bergstrøm(Tyrving Il) 01:43:44, 

M71-75:1) Svein Magne Storli 01:35:41,
Lik gjerne
Del gjerne
  • 5
    Shares

3 tanker om “Sprintpar til topps i Romjulsrennet

Kommentarfeltet er stengt