Mads Waaler med rask vinnertid i Vinterkarusellen


Det femte av 10 løp i den tradisjonsrike Vinterkarusellen på Romerike ble arrangert i dag, lørdag 6.januar, i en 8 km lang løype på Bjørkelangen. Og med minus 5-6 grader og flotte vinterforhold, gikk det virkelig unna. Mads Waaler (forsidebildet, foto: Bjørn Hytjanstorp) vant på meget gode 26,22, halvminuttet foran Frode Stenberg, vinneren av Lørenskog halvmaraton, det første løpet i Vinterkarusellen, med Roger Thompson fra Driv IL og Team Sportsmanden på tredjeplass som klassevinner i M40-44 år på 27.46.

Og Driv IL sikret seg også seieren i kvinnenes konkurranse ved Silje Christiansen, som også vant motbakkeløpet som utgjorde det tredje løpet i årets karusell. Vinnertiden ble 31.42. På de andre «pallplassene» kom Tone Fløttum fra Fet FIK på 33.41 og superveteranen Dorte Foss fra Raufoss FIK, som løper i klasse K50-54, med tiden 35.09.

Silje Christiansen på vei til seier på Bjørkelangen i Vinterkarusellen. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
Det var skikkelige vinterforhold på Bjørkelangen. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
Roger Thompson i grønn «ledertrøye» koblet i hvert fall grepet om tredjeplassen, samt klasseseier i M40-44 år. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)

 

Det ble løpt fort på Bjørkelangen i dag. Vi kan ikke finne en bedre vinnertid de 10 siste årere med dagens vinntertid av Mats Waaler med tiden 26.22. (Arrangøren)

 

Her er alle resultatene

Resultatliste Bjørkelangen ,06.01.2018. Arrangør var Aurskog-Høland FIL.
 Kvinner 23-34

1,Trine Torsrud,NOTEAM,36:16

 Kvinner 35-39
1,Helene Pham,NOTEAM,42:20
2,Carina Stubberud,NOTEAM,45:30

3,Kristine Vea Kjølen,NOTEAM,45:58

 Kvinner 40-44
1,Silje Christiansen,Driv Idrettslag – Friidrett,31:42
2,Tone Fløttum,Fet friidrettsklubb,33:41
3,Mathilde Rutle,24fitclub Marikollen,44:30
4,Linn Skaalerud,NOTEAM,46:11

5,Tove Berg,Blaker IL ,46:16

 Kvinner 45-49
1,Monica Nyheim,Bil Ahus,40:34
2,Beate Elvebakk,Lørenskog kommune BIL,41:38
3,Anne Woldmo,Harestua,44:12
4,Hege Kvitting,Røykås Racing Girls,44:23

5,Iren Bang,NOTEAM,46:15

 Kvinner 50-54
1,Dorte Foss,Raufoss Friidrett,35:09
2,Ann-Heidi  Scharing,Halmsås og Omegen Skiklubb,35:50

3,Sissel Johansen,NOTEAM,46:08

 Kvinner 55-59

Mari-Anne Egge Ranheim,Romerike runners team,

 Kvinner 60-64
1,Elisabeth Skaret,Lørenskog Friidrettslag /Romerik,45:43

Anne Karin  Brandt,NOTEAM,

 Kvinner 65-69

1,Inger Berntzen,Fet friidrettsklubb,44:46

 Kvinner 70-74
1,Kirsti M. Blomdal,Lørenskog kommune BIL,57:47

Elisabeth Engø,NOTEAM,

 Menn 12-13
1,Wilhelm Elvebakk Saidi,NOTEAM,40:59
 Menn 14-15
1,Tage Pedersen,Skedsmo fotballklubb,40:16
 Menn 16-17
1,Njål Pedersen,NOTEAM,31:01

2,Sigurd Sporild  Breievne,NOTEAM,34:10

 Menn 18-19

1,Fredrik Jensløkken Gullord,NOTEAM,39:19

 Menn 23-34
1,Mats Waaler,NOTEAM,26:22
2,Frode Stenberg,Lørenskog Friidrettslag,26:52
3,Magnus Salberg,Aurskog – Høland Friidrettslag -,28:11
4,Andres Gulliksrud,Team Bjerkrheim,31:03
5,Robert Bue,Marnardal IL,31:46
6,Håvard Husby,NOTEAM,32:41

7,Atle Sletten,NOTEAM,36:25

 Menn 35-39
1,Glenn Røisgaard,Aurskog – Høland Friidrettslag -,27:59
2,Anders Brænna,NOTEAM,31:21
3,Morten Engen,Blaker IL ,32:17
4,Tom-Vegard Olufsen,Aurskog – Høland Friidrettslag -,32:22
5,Magnus Søby Markhus,Bjørkelangen SF,33:06
6,Bent Ulseth,Aurskog-Høland Triatlon,33:11
7,Kim Rosengreen Møller,NOTEAM,35:02
8,Tommy Nilsen,AFSK,36:43
9,Stian  Svendsen,Bjørkelangen SF,37:28
10,Kenneth Bergersen,Bjørkelange SF,37:31
11,Even Nordmo,No Future,39:03
12,Lars Gjøran Back,Fagforbundet Oslo,39:42

13,Arnold  Slåen,Aim Norway ,52:26

 Menn 40-44
1,Roger Thompson,Driv IL friidrett,27:46
2,Rune Holmen,Halmsås og Omegn Skilag,32:49
3,Jørgen Andreas Michaelsen,Rye Sp.Kl.,34:06
4,Christian  Andersen,team Andersen ,39:22

5,Jørn Inge Bunes,Bjørkelangen,43:52

 Menn 45-49
1,Espen Skrimstad,NOTEAM,34:47
2,Jan-Åke Jørgensen,NOTEAM,35:23
3,Raymond Pedersen,NOTEAM,35:34
4,Per Ivar  Holsengen,Raumnes & Årnes IL,38:47
5,Lars Jørgen Skaret,AHF,38:50

6,Yngve Sporild  Breievne,NOTEAM,42:03

Menn 50-54
1,Steinar Lien,Oppegård IL,33:31
2,Nils Erik Lillesæter,SKBIL,37:12
3,Geir Bjerkestrand,Hvam IL,37:34
4,Dan Boye Nilsen,Romerike runners team,39:24
5,Knut Ove Woldvik,Kløfta IL,39:31
6,Ole Kristian Brastad,Bøler IF – Friidrett,41:45

Oddbjørn Homstvedt,FIL Borg,

 Menn 55-59
1,Torbjørn Torbjørnsen,NOTEAM,35:07
2,Tor Ivar Hvam,Kløfta IL,35:38
3,Eirik Tørstad,Gamleveien Road Runners,36:37
4,Borge Røstum,Romerike Ultraløperklubb,39:13
5,Knut Bøvre,NOTEAM,39:30
6,Øyvind  Overrein,NOTEAM,43:07
Kjell Martinsen,Skedsmo Kommune,

Modolv Ranheim,Romerike runners team,

 Menn 60-64
1,Leif Damsgård,FFI Bil,36:03
2,Asbjørn Oppegaard,AHF,36:54
3,Marino Øien,BILpost,40:17
4,Ove Aastorp,Ullensaker/Kisa IL Friidrett,41:26
5,Ketil Stølen,SINTEF,42:53
6,Sverre Lang,Akershus krets,47:06
Yngvar Kirkerud,Høybråten og Stovner IL,

Thor Larsen,NOTEAM,

 Menn 65-69
1,Leif Arne Lundhagen,S.H.I.U.L,37:19
2,Gaute Bakken,Bjerke IL,37:42
3,Ivar Egeberg,Blaker IL ,38:08
4,Bjørn Knudsen,Stovnerkameratene,40:15
5,Rolf Meek,Romerike Friidrett,40:59
6,Sigurd Steensæth,NOTEAM,41:49
7,Peder Back,Aurskog Høland ,42:34
8,Trygve Haug,Romerike runners team,43:02

9,Ottar Arnold Eide,NOTEAM,45:41

 Menn 70-74
1,Bjørn Lauglo,Stovnerkameratene,34:19
2,Tor-Arne Stenhaug,Sørum IL,37:19
3,Kjell Jonhaugen,Nittedal IL,38:32
4,Widar Rognerud,Raumnes & Årnes IL,42:49
5,Arne Ingelsrud,Oslo Sporveien ,43:18
6,Gunnar Pedersen,Lørenskog Friidrettslag,43:22
7,Ole Jonny Sørensen,HFIK,45:35
Finn Løkeberg,AHF,

Arne Luke,Ull/Kisa IL,

 Menn 75-79
1,Henning  Høgheim,Ullensaker/Kisa IL Friidrett,56:47
Per Olav Anthonsen,Nittedal IL,

Neste løp i Vinterkarusellen på Romerike går lørdag 20.januar, 9 km fra Østersund ungdomsskole med Fet FIK som arrangør.

Sportsmanden.no


Del gjerne