Variert meny i Vinterkarusellen på Romerike

Frode Stenberg på ny til topps i motbakkeløpet

Den tradisjonsrike Vinterkarusellen på Romerike består av 10 løp og har en ganske så variert meny. Det tredje og siste løpet før jul var et motbakkeløp over 3 km fra Løvenstad, som ble vunnet av Frode Stenberg fra Lørenskog FIL og Silje Christiansen, IL Driv.

Alle gode ting er tre: Silje Christiansen løper seg stadig oppover resultatlistene. Etter 4.plass i første løp ble det 3.plass i andre løp på Sørum (bildet), før det ble seier i det tredje løpet i Vinterkarusellen. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden.no)

Frode Stenberg, som har vunnet her tidligere og som også vant det første løpet i årets karusell, halvmaraton på Lørenskog, var raskest med vinnertid på sterke 7.59, med god margin til vinneren av 2.løp, Glenn Røisgaard, som kom inn på 8.37. På kvinnesiden vant altså Silje Christiansen, treer fra det andre løpet, mens hverken vinneren av første løp Marthe Katrine Myhre eller andre løp Delphine Poirot deltok på Løvenstad.

VANT IGJEN: Frode Stenberg vant motbakkeløpet på Løvenstad også i 2014, der dette bildet er tatt. Stenberg løp imidlertid 4 sekunder raskere i år. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden.no)

Deltok gjorde derimot Morten Gammelsæter fra Team Sportsmanden, som gjorde et aldri så lite comeback på lørdag. Det endte med både klasseseier i M50-54 år, selv om 50-års dagen først kommer neste år (deltakerne i karusellen inndeles etter årsklasser i 2018) og triumf i «prestisjeduellen» mot kompis Steinar Lien.

Morten Gammelsæter i aksjon samme sted for 3 år siden. Det har ikke vært mange konkurranser i mellomtiden, men det gikk bare 32 sekunder raskere i 2014 enn i årets løp. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden.no)

Nå tar Vinterkarusellen «julepause» til 28.desember, før det arrangeres to løp per måned i januar, februar og mars.

Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)

Sportsmandens jubileums 5-er neste mulighet

Men om du vil løpe enda en ekstra konkurranse før jul, har du muligheten allerede førstkommende søndag i Ski, der Sportsmanden arrangerer et 5km jubileumsløp.

Info om det løpet her og påmelding kan gjøres her.

Resultater

Resultater 3.løp, lørdag 2.desember, 3km motbakkeløp:

 Kvinner 20-22
1Veronica SøgaardNOTEAM15:04
 Kvinner 23-34
1Trine TorsrudNOTEAM11:49
2Camilla SlåtsveenTeam Ocr Norway12:12
3Helene LillekvellandNOTEAM15:16
4Monica Bodin SundetAkershus krets16:01
5Tori NikolaisenNOTEAM16:57
 Kvinner 35-39
1Helene PhamNOTEAM13:14
 Kvinner 40-44
1Silje ChristiansenDriv Idrettslag – Friidrett10:04
2Tone FløttumFet friidrettsklubb10:48
3Mathilde Rutle24fitclub Marikollen14:47
 Kvinner 45-49
1Ann-Heidi  ScharingHalmsås og Omegen Skiklubb11:26
2Monica NyheimBil Ahus12:26
3Beate ElvebakkLørenskog kommune BIL13:34
4Hege KvittingRøykås Racing Girls15:01
5Iren  BangNOTEAM15:06
 Kvinner 50-54
1Dorte FossRaufoss Friidrett11:35
2Sissel JohansenNOTEAM15:37
3Eva HaukelandNOTEAM16:31
 Kvinner 55-59
1Kari Elisabeth OustadBil Ahus14:12
2Mari-Anne Egge RanheimRomerike runners teamfullf
 Kvinner 60-64
1Torill  BerglandHøvik Jogg13:11
2Elisabeth SkaretLørenskog Friidrettslag /Romerikfullf
 Kvinner 65-69
1Inger BerntzenFet friidrettsklubb15:18
 Kvinner 75-79
1Signy Henden RustlieLørenskog Friidrettslag21:55
 Menn 12-13
1Wilhelm Elvebakk SaidiNOTEAM10:35
 Menn 14-15
1Tage PedersenSkedsmo fotballklubb12:03
Menn 16-17
1Njål PedersenNOTEAM09:36
 Menn 18-19
1Marius WoldNOTEAM09:44
 Menn 20-22
1Henrik LieAurskog – Høland Friidrettslag –11:26
Menn 23-34
1Frode StenbergLørenskog Friidrettslag07:59
2Magnus SalbergAurskog – Høland Friidrettslag –09:06
3Håvard HusbyNOTEAM09:59
4Robert BueMarnardal IL10:01
5Tobias LillekvellandNOTEAM10:39
6Stein DahlNOTEAM10:57
7Daniel GullerudBil Ahus14:12
 Menn 35-39
1Glenn RøisgaardAurskog – Høland Friidrettslag –08:37
2Tom-Vegard OlufsenAurskog – Høland Friidrettslag –10:21
3Magnus Søby MarkhusBjørkelangen SF10:26
4Kim Rosengreen MøllerNOTEAM10:46
5Lasse WallinTeam Ocr Norway12:19
6Lars Gjøran BackFagforbundet Oslo13:04
 Menn 40-44
1Rune HolmenHalmsås og Omegn Skilag10:35
2Jarle WaldemarNOTEAM10:40
 Menn 45-49
1Espen SkrimstadNOTEAM10:53
2Torfin OlsenRomerike runners team11:10
3Raymond PedersenNOTEAM12:00
4Per Ivar  HolsengenRaumnes & Årnes IL12:15
5Yngve Sporild  BreievneNOTEAM13:29
 Menn 50-54
1Morten GammelsæterSportsmanden10:33
2Einar KarlsenRomerike runners team10:42
3Steinar LienOppegård IL10:44
4Geir BjerkestrandHvam IL11:58
5Dan Boye NilsenRomerike runners team12:43
6Knut Ove WoldvikKløfta IL13:15
7Kåre SvenssonUio BIL14:02
8Oddbjørn HomstvedtFIL Borgfullf
 Menn 55-59
1Are AarebrotKjelsås IL09:41
2Jostein MjønerudØstmarka IL/ Sørum IL10:41
3Børre OlsenAkershus krets10:50
4Torbjørn TorbjørnsenNOTEAM11:32
5Borge RøstumRomerike Ultraløperklubb13:13
6Kjell MartinsenSkedsmo Kommune13:44
7Øyvind  OverreinNOTEAM13:56
8Dag SundetNittedal IL15:04
9Modolv RanheimRomerike runners teamfullf
 Menn 60-64
1Asbjørn OppegaardAHF10:27
2Steinar SkaarLøpsklubben 1814 BIL10:47
3Åge JensenRomerike runners team12:55
4Ketil StølenSINTEF13:35
5Ove AastorpUllensaker/Kisa IL Friidrett13:40
6Sverre LangAkershus krets14:11
7Yngvar KirkerudHøybråten og Stovner ILfullf
7Thor LarsenNOTEAMfullf
7Trygve HaugRomerike runners teamfullf
 Menn 65-69
1Ivar EgebergBlaker IL12:12
2Rolf MeekRomerike Friidrett12:54
3Peder BackAurskog Høland13:23
4Kjell JohansenNOTEAM13:33
5Sigurd SteensæthNOTEAM13:39
6Ottar Arnold EideNOTEAM14:07
7Arne LangsethA-H-Ffullf
7Vidar SørumRomerike Runnersfullf
 Menn 70-74
1Arne JohansenUllensaker/Kisa IL Friidrett12:07
2Kjell JonhaugenNittedal IL12:17
3Widar RognerudRaumnes & Årnes IL13:28
4Arne IngelsrudKollektivtransportens Personells14:11
5Gunnar PedersenLørenskog Friidrettslag14:39
6Finn LøkebergAHF14:47
7Ole Jonny SørensenHFIK15:50
8Arne LukeUll/Kisa ILfullf
8Asbjørn RingstadLørenskog Friidrettslagfullf
 Menn 75-79
1Per Olav AnthonsenNittedal IL17:34
2Henning  HøgheimUllensaker/Kisa IL Friidrett18:47
3Lyder AlnesLørenskog komm. BIL19:06

Sportsmanden.no

Lik gjerne
Del gjerne
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)