Variert meny i Vinterkarusellen på Romerike

Frode Stenberg på ny til topps i motbakkeløpet

Den tradisjonsrike Vinterkarusellen på Romerike består av 10 løp og har en ganske så variert meny. Det tredje og siste løpet før jul var et motbakkeløp over 3 km fra Løvenstad, som ble vunnet av Frode Stenberg fra Lørenskog FIL og Silje Christiansen, IL Driv.

Alle gode ting er tre: Silje Christiansen løper seg stadig oppover resultatlistene. Etter 4.plass i første løp ble det 3.plass i andre løp på Sørum (bildet), før det ble seier i det tredje løpet i Vinterkarusellen. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden.no)

Frode Stenberg, som har vunnet her tidligere og som også vant det første løpet i årets karusell, halvmaraton på Lørenskog, var raskest med vinnertid på sterke 7.59, med god margin til vinneren av 2.løp, Glenn Røisgaard, som kom inn på 8.37. På kvinnesiden vant altså Silje Christiansen, treer fra det andre løpet, mens hverken vinneren av første løp Marthe Katrine Myhre eller andre løp Delphine Poirot deltok på Løvenstad.

VANT IGJEN: Frode Stenberg vant motbakkeløpet på Løvenstad også i 2014, der dette bildet er tatt. Stenberg løp imidlertid 4 sekunder raskere i år. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden.no)

Deltok gjorde derimot Morten Gammelsæter fra Team Sportsmanden, som gjorde et aldri så lite comeback på lørdag. Det endte med både klasseseier i M50-54 år, selv om 50-års dagen først kommer neste år (deltakerne i karusellen inndeles etter årsklasser i 2018) og triumf i «prestisjeduellen» mot kompis Steinar Lien.

Morten Gammelsæter i aksjon samme sted for 3 år siden. Det har ikke vært mange konkurranser i mellomtiden, men det gikk bare 32 sekunder raskere i 2014 enn i årets løp. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden.no)

Nå tar Vinterkarusellen «julepause» til 28.desember, før det arrangeres to løp per måned i januar, februar og mars.

Sportsmandens jubileums 5-er neste mulighet

Men om du vil løpe enda en ekstra konkurranse før jul, har du muligheten allerede førstkommende søndag i Ski, der Sportsmanden arrangerer et 5km jubileumsløp.

Info om det løpet her og påmelding kan gjøres her.

Resultater

Resultater 3.løp, lørdag 2.desember, 3km motbakkeløp:

 Kvinner 20-22
1 Veronica Søgaard NOTEAM 15:04
 Kvinner 23-34
1 Trine Torsrud NOTEAM 11:49
2 Camilla Slåtsveen Team Ocr Norway 12:12
3 Helene Lillekvelland NOTEAM 15:16
4 Monica Bodin Sundet Akershus krets 16:01
5 Tori Nikolaisen NOTEAM 16:57
 Kvinner 35-39
1 Helene Pham NOTEAM 13:14
 Kvinner 40-44
1 Silje Christiansen Driv Idrettslag – Friidrett 10:04
2 Tone Fløttum Fet friidrettsklubb 10:48
3 Mathilde Rutle 24fitclub Marikollen 14:47
 Kvinner 45-49
1 Ann-Heidi  Scharing Halmsås og Omegen Skiklubb 11:26
2 Monica Nyheim Bil Ahus 12:26
3 Beate Elvebakk Lørenskog kommune BIL 13:34
4 Hege Kvitting Røykås Racing Girls 15:01
5 Iren  Bang NOTEAM 15:06
 Kvinner 50-54
1 Dorte Foss Raufoss Friidrett 11:35
2 Sissel Johansen NOTEAM 15:37
3 Eva Haukeland NOTEAM 16:31
 Kvinner 55-59
1 Kari Elisabeth Oustad Bil Ahus 14:12
2 Mari-Anne Egge Ranheim Romerike runners team fullf
 Kvinner 60-64
1 Torill  Bergland Høvik Jogg 13:11
2 Elisabeth Skaret Lørenskog Friidrettslag /Romerik fullf
 Kvinner 65-69
1 Inger Berntzen Fet friidrettsklubb 15:18
 Kvinner 75-79
1 Signy Henden Rustlie Lørenskog Friidrettslag 21:55
 Menn 12-13
1 Wilhelm Elvebakk Saidi NOTEAM 10:35
 Menn 14-15
1 Tage Pedersen Skedsmo fotballklubb 12:03
Menn 16-17
1 Njål Pedersen NOTEAM 09:36
 Menn 18-19
1 Marius Wold NOTEAM 09:44
 Menn 20-22
1 Henrik Lie Aurskog – Høland Friidrettslag – 11:26
Menn 23-34
1 Frode Stenberg Lørenskog Friidrettslag 07:59
2 Magnus Salberg Aurskog – Høland Friidrettslag – 09:06
3 Håvard Husby NOTEAM 09:59
4 Robert Bue Marnardal IL 10:01
5 Tobias Lillekvelland NOTEAM 10:39
6 Stein Dahl NOTEAM 10:57
7 Daniel Gullerud Bil Ahus 14:12
 Menn 35-39
1 Glenn Røisgaard Aurskog – Høland Friidrettslag – 08:37
2 Tom-Vegard Olufsen Aurskog – Høland Friidrettslag – 10:21
3 Magnus Søby Markhus Bjørkelangen SF 10:26
4 Kim Rosengreen Møller NOTEAM 10:46
5 Lasse Wallin Team Ocr Norway 12:19
6 Lars Gjøran Back Fagforbundet Oslo 13:04
 Menn 40-44
1 Rune Holmen Halmsås og Omegn Skilag 10:35
2 Jarle Waldemar NOTEAM 10:40
 Menn 45-49
1 Espen Skrimstad NOTEAM 10:53
2 Torfin Olsen Romerike runners team 11:10
3 Raymond Pedersen NOTEAM 12:00
4 Per Ivar  Holsengen Raumnes & Årnes IL 12:15
5 Yngve Sporild  Breievne NOTEAM 13:29
 Menn 50-54
1 Morten Gammelsæter Sportsmanden 10:33
2 Einar Karlsen Romerike runners team 10:42
3 Steinar Lien Oppegård IL 10:44
4 Geir Bjerkestrand Hvam IL 11:58
5 Dan Boye Nilsen Romerike runners team 12:43
6 Knut Ove Woldvik Kløfta IL 13:15
7 Kåre Svensson Uio BIL 14:02
8 Oddbjørn Homstvedt FIL Borg fullf
 Menn 55-59
1 Are Aarebrot Kjelsås IL 09:41
2 Jostein Mjønerud Østmarka IL/ Sørum IL 10:41
3 Børre Olsen Akershus krets 10:50
4 Torbjørn Torbjørnsen NOTEAM 11:32
5 Borge Røstum Romerike Ultraløperklubb 13:13
6 Kjell Martinsen Skedsmo Kommune 13:44
7 Øyvind  Overrein NOTEAM 13:56
8 Dag Sundet Nittedal IL 15:04
9 Modolv Ranheim Romerike runners team fullf
 Menn 60-64
1 Asbjørn Oppegaard AHF 10:27
2 Steinar Skaar Løpsklubben 1814 BIL 10:47
3 Åge Jensen Romerike runners team 12:55
4 Ketil Stølen SINTEF 13:35
5 Ove Aastorp Ullensaker/Kisa IL Friidrett 13:40
6 Sverre Lang Akershus krets 14:11
7 Yngvar Kirkerud Høybråten og Stovner IL fullf
7 Thor Larsen NOTEAM fullf
7 Trygve Haug Romerike runners team fullf
 Menn 65-69
1 Ivar Egeberg Blaker IL 12:12
2 Rolf Meek Romerike Friidrett 12:54
3 Peder Back Aurskog Høland 13:23
4 Kjell Johansen NOTEAM 13:33
5 Sigurd Steensæth NOTEAM 13:39
6 Ottar Arnold Eide NOTEAM 14:07
7 Arne Langseth A-H-F fullf
7 Vidar Sørum Romerike Runners fullf
 Menn 70-74
1 Arne Johansen Ullensaker/Kisa IL Friidrett 12:07
2 Kjell Jonhaugen Nittedal IL 12:17
3 Widar Rognerud Raumnes & Årnes IL 13:28
4 Arne Ingelsrud Kollektivtransportens Personells 14:11
5 Gunnar Pedersen Lørenskog Friidrettslag 14:39
6 Finn Løkeberg AHF 14:47
7 Ole Jonny Sørensen HFIK 15:50
8 Arne Luke Ull/Kisa IL fullf
8 Asbjørn Ringstad Lørenskog Friidrettslag fullf
 Menn 75-79
1 Per Olav Anthonsen Nittedal IL 17:34
2 Henning  Høgheim Ullensaker/Kisa IL Friidrett 18:47
3 Lyder Alnes Lørenskog komm. BIL 19:06

Sportsmanden.no

Lik gjerne
Del gjerne