156 løp Ryeløpet på Bygdøy i sommersol

Her er alle resultatene da Kvan Edman og Skauen vant

Ferdinand Kvan Edman fra Sturla IL og Karoline Skauen fra Sarpsborg IL vant det 5 km lange Ryeløpet tirsdag kveld. Løpet går i en idyllisk rundløype over 2,5 km på Bygdøy med start og mål ved Paradisbukta. Vinnertidene var gode 15.37 og 17.31.

Idyllisk i skogsområdene på Bygdøy under Rye-løpet, her fra 2014. (Foto: Mauro Pau)

Nærmest fulgte vinneren av Norwegian Outlet-løpet Ulrik Lolland fra Moss IL – kun fire sekunder bak Ferdinand Kvan Edman – og Sigrun Gjølberg fra Rygge IL, mens «kongen av Kongeskogen» Øystein Mørk ble detronisert fra tronen og måtte nøye seg med tredjeplass etter fire strake seire i Ryeløpet. Langrennsløper Ingeborg Dahl fra Ringerike Friidrettsklubb var tredje raskest av kvinnene.

DETRONISERT: Veteranen Øystein Mørk fra SK Kraft i Lier trives på Bygdøy, men etter imponerende fire strake seire, ble det tredjeplass denne gangen. Her fra seieren i 2014. (Foto: Mauro Pau)
Raske Ulrik Lolland måtte se seg slått med fire sekunder i seierskampen, men tok en klar andreplass på gode 17.41. Her fra Norwegian Outlet-løpet, som han vant. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)
I likhet med Ulrik Lolland kunne også Sigrun Gjølberg dra hjem til Østfold med en andreplass i bagasjen, også hun etter seier her i Norwegian Outlet-løpets 5km. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)

Alle resultater

MENN:

RankNrUtøverKlasseTidDiff
182Ferdinand Kvan Edman
Sturla IF
NOR5 km
M 20 – 29
00:15:37
254Ulrik Lolland
Moss IL
NOR5 km
M 20 – 29
00:15:41+00:00:04
31Øystein Mørk
Sportsklubben Kraft
NOR5 km
M 40 – 49
00:16:12+00:00:35
486Kristian Karlsen
— ingen klubb —
NOR5 km
M 30 – 39
00:16:33+00:00:56
520David Lukas Bleich
Oppegård IL
NOR5 km
M 20 – 29
00:17:19+00:01:42
610Daniel Støen
— ingen klubb — / Bonum
NOR5 km
M 30 – 39
00:17:19+00:01:42
737Kjetil Sørum
— ingen klubb — / Stavern Sport
NOR5 km
M 40 – 49
00:17:23+00:01:46
863Sjur Iversen Skjeggestad
— ingen klubb — / FTT OSLO
NOR5 km
M 30 – 39
00:17:25+00:01:48
975Matias Bugge
— ingen klubb —
NOR5 km
M 30 – 39
00:17:37+00:02:00
10119Henrik Fjeld
Vidar, Sportsklubben
NOR5 km
M 14 – 15
00:17:45+00:02:08
1152Vegard Fluge Samuelsen
— ingen klubb — / Milsluker’n / IL Try
NOR5 km
M 40 – 49
00:17:52+00:02:15
1280Johannes Galåen
Rye Sp.Kl.
NOR5 km
M 14 – 15
00:17:57+00:02:20
1362Magnus Sedeniussen
Nittedal IL
NOR5 km
M 16 – 17
00:18:07+00:02:30
1412Bastian Karlsen Antonsen
Lyn Ski
NOR5 km
M 16 – 17
00:18:14+00:02:37
1560Kittil Eriksrud Bergan
— ingen klubb — / Advokatfirmaet Haavind
NOR5 km
M 30 – 39
00:18:17+00:02:40
1674Asbjørn Lyséll Dølvik
— ingen klubb — / Adv.firma Glittertind
NOR5 km
M 30 – 39
00:18:29+00:02:52
1769Mads Blomfeldt
Bøler IF – Friidrett
NOR5 km
M 40 – 49
00:18:36+00:02:59
1821Geir Thoresen
Røa IL
NOR5 km
M 40 – 49
00:18:37+00:03:00
1979Lars Fredrik Myklebust Moe
Bærums Verk Hauger Idrettsforening – Friidrett
NOR5 km
M 20 – 29
00:18:38+00:03:01
2061Elia Thorvik
Nydalens Skiklub
NOR5 km
M 14 – 15
00:18:42+00:03:05
216Eikil Elias Aasbø
Heming, IL
NOR5 km
M 14 – 15
00:18:48+00:03:11
2271Børge Nordvold
— ingen klubb —
NOR5 km
M 40 – 49
00:18:55+00:03:18
2368Asbjørn Lund Onsaker
— ingen klubb — / Svinndal IL
NOR5 km
M 16 – 17
00:18:57+00:03:20
2464Kristoffer Kvamme Jensen
— ingen klubb — / Bygdøy IL
NOR5 km
M 18 – 19
00:18:59+00:03:22
2513Elias Røyneberg
Sarpsborg IL
NOR5 km
M 16 – 17
00:19:06+00:03:29
2632Mads Orø Olsen
— ingen klubb — / Team Orø Olsen
NOR5 km
M 14 – 15
00:19:07+00:03:30
2729Marcus Dahl-Rismyhr
Sarpsborg IL
NOR5 km
M 12 – 13
00:19:10+00:03:33
2819Andreas Berg
— ingen klubb — / ABB BIL
NOR5 km
M 30 – 39
00:19:15+00:03:38
2956Tobias Dyrli Thoresen
Røa IL
NOR5 km
M 12 – 13
00:19:20+00:03:43
3015Christen Rehn
— ingen klubb —
NOR5 km
M 40 – 49
00:19:23+00:03:46
3172David Reiss-Andersen
— ingen klubb — / Tåsen Turlag
NOR5 km
M 40 – 49
00:19:24+00:03:47
329Asbjørn Dyrnes Ræder
— ingen klubb — / DNB
NOR5 km
M 20 – 29
00:19:32+00:03:55
3348Øivind Larsen
— ingen klubb — / Bjerkodden Skiløperforening
NOR5 km
M 50 – 59
00:19:38+00:04:01
3483Alexander Stene Moen
Rye Sp.Kl. / Sportsklubben Rye
NOR5 km
M 30 – 39
00:19:43+00:04:06
3541Petter Andreas Brennhovd
Vidar, Sportsklubben
NOR5 km
M 12 – 13
00:19:43+00:04:06
3681Vidar Thorvik
Kjelsås IL
NOR5 km
M 40 – 49
00:19:43+00:04:06
37155Petter Østreng
Vidar, Sportsklubben / SK Vidar
NOR5 km
M 16 – 17
00:19:44+00:04:07
3846Thomas Nordbø Berg
— ingen klubb —
NOR5 km
M 30 – 39
00:19:44+00:04:07
3967Mads Lolland
— ingen klubb — / Moss Skiklubb
NOR5 km
M 30 – 39
00:19:45+00:04:08
4033Morten Syversen
— ingen klubb — / Elkjøp Nordic
NOR5 km
M 40 – 49
00:20:00+00:04:23
41142Jan Olav Lindåsen
— ingen klubb —
NOR5 km
M 30 – 39
00:20:05+00:04:28
4253Simen Lundem
Sarpsborg IL
NOR5 km
M 14 – 15
00:20:10+00:04:33
43191Seb Wettergreen
— ingen klubb — / Team Elgheim Express
NOR5 km
M 12 – 13
00:20:11+00:04:34
44173Oskar Farbrot
Rustad IL
NOR5 km
M 14 – 15
00:20:11+00:04:34
45189Øyvind Rise
— ingen klubb —
NOR5 km
M 50 – 59
00:20:12+00:04:35
4611emil kullerud
Sarpsborg IL
NOR5 km
M 16 – 17
00:20:17+00:04:40
47133Jaan Ivar Semlitsch
— ingen klubb — / Elkjøp Nordic
NOR5 km
M 40 – 49
00:20:19+00:04:42
48164Thomas Rygh
— ingen klubb — / Team Kjelsåslærerne
NOR5 km
M 30 – 39
00:20:28+00:04:51
4966Carl Andreas Wathne
— ingen klubb — / Thunder Athletics
NOR5 km
M 20 – 29
00:20:36+00:04:59
5045Steinar Odberg Lien
Oppegård IL / Team Sportsmanden
NOR5 km
M 50 – 59
00:20:45+00:05:08
51157Przemyslaw Marcin Dawiczewski
— ingen klubb — / Jack Team
POL5 km
M 30 – 39
00:20:48+00:05:11
5265Aleksander Kvamme Jensen
— ingen klubb — / TRY IL
NOR5 km
M 14 – 15
00:20:50+00:05:13
5347Thomas K. Føre
— ingen klubb — / Northern Runners
NOR5 km
M 40 – 49
00:20:51+00:05:14
5459Tore Jørgen Rye
— ingen klubb — / Storebrand Sport
NOR5 km
M 40 – 49
00:20:52+00:05:15
5550Svein Anders Aarsbog
— ingen klubb —
NOR5 km
M 40 – 49
00:20:55+00:05:18
56130Cato Rachlew
Rustad IL
NOR5 km
M 40 – 49
00:20:58+00:05:21
57135Kasper Aasebø
Rye Sp.Kl.
NOR5 km
M 12 – 13
00:20:59+00:05:22
58123Even Rognes
Hindrum Skilag
NOR5 km
M 30 – 39
00:21:11+00:05:34
59176Tormod Reiersen
— ingen klubb —
NOR5 km
M 40 – 49
00:21:20+00:05:43
60108Christian Falkenberg Kjøde
— ingen klubb — / Finanstilsynet
NOR5 km
M 40 – 49
00:21:27+00:05:50
6138Knut Hauge jr.
— ingen klubb — / BanQsoft
NOR5 km
M 20 – 29
00:21:27+00:05:50
62190Ingar Nystrøm
BUL, IL i
NOR5 km
M 40 – 49
00:21:31+00:05:54
63180Terje Bøe
— ingen klubb — / Hakadal IL
NOR5 km
M 50 – 59
00:21:40+00:06:03
6430John Åsmund Westberg
IL Koll
NOR5 km
M 40 – 49
00:21:42+00:06:05
65128Håkon Nergaard Berg
Stokke IL / ABB BIL
NOR5 km
M 30 – 39
00:21:47+00:06:10
6676Morten Tomter
— ingen klubb — / rustad il
NOR5 km
M 50 – 59
00:22:01+00:06:24
67168Sigurd Kallum
Kjelsås IL
NOR5 km
M 12 – 13
00:22:12+00:06:35
68158Oliver Kjørsvik
— ingen klubb — / TRY IL
NOR5 km
M 12 – 13
00:22:14+00:06:37
69187Eirek Engmark
BUL, IL i / Engmarks Turn
NOR5 km
M 50 – 59
00:22:17+00:06:40
7055Tollef Johan Vollan
— ingen klubb — / Thunder Athletics
NOR5 km
M 20 – 29
00:22:45+00:07:08
71121Amandus Molland Karlson
Kjelsås IL
NOR5 km
M 12 – 13
00:22:45+00:07:08
72109Andrea Di Manno
— ingen klubb — / Villa Import AS
ITA5 km
M 30 – 39
00:22:54+00:07:17
73161Tom Henrik Monsen
— ingen klubb —
NOR5 km
M 30 – 39
00:23:01+00:07:24
74169Thomas Støvind Berg
— ingen klubb —
NOR5 km
M 40 – 49
00:23:03+00:07:26
75175Terje Sorteberg
— ingen klubb — / Bygdøy IL
NOR5 km
M 50 – 59
00:23:15+00:07:38
76171Thomas Barth
— ingen klubb —
NOR5 km
M 65 – 69
00:23:18+00:07:41
77136Joachim Guise
— ingen klubb —
NOR5 km
M 20 – 29
00:23:26+00:07:49
78184Torkel Nilssen
— ingen klubb —
NOR5 km
M 40 – 49
00:23:34+00:07:57
79149Rune Fossheim
— ingen klubb — / DNL-Kondis
NOR5 km
M 60 – 64
00:23:35+00:07:58
80102Eldar Steinsvik
— ingen klubb — / NEF Kapitalforvaltning
NOR5 km
M 40 – 49
00:23:42+00:08:05
81144Marius Sørum Kristiansen
— ingen klubb — / Team Kjelsåslærerne
NOR5 km
M 30 – 39
00:24:12+00:08:35
82145Roger Soløy
— ingen klubb —
NOR5 km
M 40 – 49
00:24:16+00:08:39
83137Jon Erik Arnesen
— ingen klubb —
NOR5 km
M 50 – 59
00:24:27+00:08:50
84138Jan Henning Thorsen
— ingen klubb —
NOR5 km
M 30 – 39
00:25:58+00:10:21
85107Henning Emil Berg Heyerdahl
— ingen klubb —
NOR5 km
M 30 – 39
00:26:28+00:10:51
86139Ronny Frimann
Heming, IL / Familieduellen
NOR5 km
M 50 – 59
00:26:41+00:11:04
87118Hans Kumar
Lyn Ski
NOR5 km
M 12 – 13
00:26:43+00:11:06
8877Botolf Myrvold
Jutul, IL
NOR5 km
M 70 – 74
00:27:42+00:12:05
89141Olav Gjervan
— ingen klubb — / Bygdøy IL
NOR5 km
M 50 – 59
00:28:05+00:12:28
90134Mats Holt Myrvold
— ingen klubb —
NOR5 km
M 30 – 39
00:28:56+00:13:19
91112Dag Erichsrud
BUL, IL i
NOR5 km
M 65 – 69
00:30:11+00:14:34
92186Bjarne Farstad
— ingen klubb —
NOR5 km
M 75 – 79
00:30:15+00:14:38
93162Tore Brønnum
— ingen klubb —
NOR5 km
M 65 – 69
00:33:14+00:17:37

KVINNER

RankNrUtøverKlasseTidDiff
131Karoline Skauen
Sarpsborg IL
NOR5 km
K 16 – 17
00:17:31
273Sigrun Gjølberg
Rygge IL / Ryggejoggen
NOR5 km
K 20 – 29
00:19:10+00:01:39
378Ingeborg Dahl
Ringerike Friidrettsklubb
NOR5 km
K 30 – 39
00:19:28+00:01:57
434Lina Eikenes Hvamstad
Vidar, Sportsklubben
NOR5 km
K 16 – 17
00:19:51+00:02:20
540Ingvild Brennhovd
Vidar, Sportsklubben
NOR5 km
K 14 – 15
00:20:05+00:02:34
639Sara Magndal
Nittedal IL
NOR5 km
K 12 – 13
00:20:08+00:02:37
73Elisabeth Kollerød
— ingen klubb —
NOR5 km
K 40 – 49
00:20:12+00:02:41
851Thea Utaker
Vidar, Sportsklubben / Vestre Aker Skiklub
NOR5 km
K 14 – 15
00:20:19+00:02:48
9154Kaja Maria Stabursvik
Ås IL / EY BIL
NOR5 km
K 20 – 29
00:20:21+00:02:50
1085Petra Jacoby
Rye Sp.Kl.
SWE5 km
K 30 – 39
00:20:27+00:02:56
1114Elise Fredheim Simonsen
Sarpsborg IL
NOR5 km
K 12 – 13
00:20:29+00:02:58
1217Cornelia Maria Usler
Bækkelagets SK
NOR5 km
K 14 – 15
00:20:36+00:03:05
13129Ida Marie Dahl
Ringerike Friidrettsklubb
NOR5 km
K 30 – 39
00:20:41+00:03:10
148Henriette Bjørnstøl Berg
Rustad IL
NOR5 km
K 14 – 15
00:20:46+00:03:15
1549Sille Hustvedt
Rustad IL
NOR5 km
K 14 – 15
00:20:51+00:03:20
1628Jill Jørgensen
Rye Sp.Kl.
NOR5 km
K 40 – 49
00:21:01+00:03:30
1735Sara Røyneberg
Sarpsborg IL
NOR5 km
K 14 – 15
00:21:14+00:03:43
1884Malin Holmen Banken
Nesodden IF
NOR5 km
K 16 – 17
00:21:57+00:04:26
19124Helene Eggen
Rustad IL / Langrenn
NOR5 km
K 14 – 15
00:22:00+00:04:29
20152Johanne Jarbeaux
Nittedal IL
NOR5 km
K 12 – 13
00:22:04+00:04:33
21172Sandra Sedeniussen
— ingen klubb — / Gjelleråsen IF
NOR5 km
K 18 – 19
00:22:10+00:04:39
2226Selma Andersen
Røa IL
NOR5 km
K 16 – 17
00:22:24+00:04:53
23188Kamilla Aasebø
Kjelsås IL
NOR5 km
K 12 – 13
00:22:38+00:05:07
24178Mathilde Eiklid
Sørkedalens IF
NOR5 km
K 16 – 17
00:22:38+00:05:07
25167Sofie Eide Sulusnes
Sarpsborg IL
NOR5 km
K 14 – 15
00:22:47+00:05:16
26125Ingrid Elise Kullerud
Sarpsborg IL
NOR5 km
K 12 – 13
00:22:49+00:05:18
27170Solfrid Agersten
— ingen klubb — / Oslofjord triatlon
NOR5 km
K 40 – 49
00:22:53+00:05:22
28150Kaisa Holm-Lombnæs
Heming, IL
NOR5 km
K 14 – 15
00:23:05+00:05:34
2916Carmen Maria Usler
Vidar, Sportsklubben
NOR5 km
K 16 – 17
00:23:11+00:05:40
30114Emilie Marie Moland Krogsrud
Heming, IL / Familieduellen
NOR5 km
K 12 – 13
00:23:31+00:06:00
31153Marit Owren
Nydalens Skiklub
NOR5 km
K 30 – 39
00:23:37+00:06:06
32132Mille Opdahl Fjeldstad
— ingen klubb — / NEF Kapitalforvaltning
NOR5 km
K 30 – 39
00:23:42+00:06:11
33181Christine Louise Stavnum Arnkværn
Rustad IL
NOR5 km
K 14 – 15
00:23:45+00:06:14
34148Sigrun Raastad
Rustad IL
NOR5 km
K 14 – 15
00:23:54+00:06:23
35182Laura Espenhain
Rye Sp.Kl.
DEN5 km
K 30 – 39
00:24:02+00:06:31
36126hege kullerud
Sarpsborg IL
NOR5 km
K 30 – 39
00:24:05+00:06:34
37159Katrin Olaisen
— ingen klubb — / SpareBank 1
NOR5 km
K 50 – 59
00:24:37+00:07:06
38120Caroline Molland Karlson
Kjelsås IL
NOR5 km
K 16 – 17
00:24:53+00:07:22
39185gry anita larsen
— ingen klubb —
NOR5 km
K 40 – 49
00:25:05+00:07:34
40122Carina Nyvoll
— ingen klubb — / Høyskolen Kristiania BIL
SWE5 km
K 50 – 59
00:25:12+00:07:41
41156Mette Rennemo
— ingen klubb —
NOR5 km
K 50 – 59
00:25:54+00:08:23
42106Anne Søbstad Rye
— ingen klubb — / GE Healthcare
NOR5 km
K 60 – 64
00:26:02+00:08:31
43131Ingunn Ytrehus
Tromsø Løpeklubb
NOR5 km
K 65 – 69
00:26:03+00:08:32
44163Torild Moland
Heming, IL / Familieduellen
NOR5 km
K 40 – 49
00:26:15+00:08:44
45101Eyrun Thune
— ingen klubb — / Scott & damene
NOR5 km
K 50 – 59
00:26:31+00:09:00
46166Thanh Elisabeth Kieu
— ingen klubb —
NOR5 km
K 20 – 29
00:28:17+00:10:46
47174Nina Bakke Hansen
— ingen klubb — / Ocr Norway
NOR5 km
K 50 – 59
00:28:29+00:10:58
48146Neena Theresa Kumar
Lyn Ski
NOR5 km
K 40 – 49
00:28:49+00:11:18
49177Marit Irene Kvittem
Freidig, SPK
NOR5 km
K 30 – 39
00:28:52+00:11:21
50165Wenche Traasdahl
Heming, IL
NOR5 km
K 50 – 59
00:28:59+00:11:28
51117Anne Lise Mosveen Evensen
— ingen klubb — / BICEPS
NOR5 km
K 50 – 59
00:29:23+00:11:52
52116Ann Kristin Lillelien
— ingen klubb —
NOR5 km
K 40 – 49
00:29:26+00:11:55
53105Hege Kornør
— ingen klubb —
NOR5 km
K 40 – 49
00:29:33+00:12:02
54147Marte Linnea Smeland Haug
— ingen klubb — / BICEPS
NOR5 km
K 30 – 39
00:29:38+00:12:07
55113Berte Søbstad
— ingen klubb —
NOR5 km
K 60 – 64
00:29:38+00:12:07
56111Camilla Henning
— ingen klubb —
NOR5 km
K 40 – 49
00:30:10+00:12:39
57127Eiril Soltvedt Moen
— ingen klubb — / NVHI
NOR5 km
K 20 – 29
00:31:17+00:13:46
58179Lisbeth Lauvdal
— ingen klubb —
NOR5 km
K 60 – 64
00:31:37+00:14:06
59110Henriette Høymyr
— ingen klubb —
NOR5 km
K 40 – 49
00:35:52+00:18:21
602Cat Tien Nguyen
— ingen klubb —
NOR5 km
K 12 – 13
00:36:19+00:18:48
6143Thuy Tien Nguyen
— ingen klubb —
NOR5 km
K 12 – 13
00:36:20+00:18:49
6223My Tien Nguyen
— ingen klubb —
NOR5 km
K 12 – 13
00:38:41+00:21:10
6322My Hue Thi Tran
Rye Sp.Kl.
NOR5 km
K 30 – 39
00:38:44+00:21:13

 

Her kan du også se reportasje og bildeserie fra løpet i 2014, som Øystein Mørk og Astrid Uhrenholdt Jacobsen vant. 

Sportsmanden.no

Lik gjerne
Del gjerne
  • 15
    Shares
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)