156 løp Ryeløpet på Bygdøy i sommersol

Her er alle resultatene da Kvan Edman og Skauen vant

Ferdinand Kvan Edman fra Sturla IL og Karoline Skauen fra Sarpsborg IL vant det 5 km lange Ryeløpet tirsdag kveld. Løpet går i en idyllisk rundløype over 2,5 km på Bygdøy med start og mål ved Paradisbukta. Vinnertidene var gode 15.37 og 17.31.

Idyllisk i skogsområdene på Bygdøy under Rye-løpet, her fra 2014. (Foto: Mauro Pau)

Nærmest fulgte vinneren av Norwegian Outlet-løpet Ulrik Lolland fra Moss IL – kun fire sekunder bak Ferdinand Kvan Edman – og Sigrun Gjølberg fra Rygge IL, mens «kongen av Kongeskogen» Øystein Mørk ble detronisert fra tronen og måtte nøye seg med tredjeplass etter fire strake seire i Ryeløpet. Langrennsløper Ingeborg Dahl fra Ringerike Friidrettsklubb var tredje raskest av kvinnene.

DETRONISERT: Veteranen Øystein Mørk fra SK Kraft i Lier trives på Bygdøy, men etter imponerende fire strake seire, ble det tredjeplass denne gangen. Her fra seieren i 2014. (Foto: Mauro Pau)
Raske Ulrik Lolland måtte se seg slått med fire sekunder i seierskampen, men tok en klar andreplass på gode 17.41. Her fra Norwegian Outlet-løpet, som han vant. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)
I likhet med Ulrik Lolland kunne også Sigrun Gjølberg dra hjem til Østfold med en andreplass i bagasjen, også hun etter seier her i Norwegian Outlet-løpets 5km. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)

Alle resultater

MENN:

Rank Nr Utøver Klasse Tid Diff
1 82 Ferdinand Kvan Edman
Sturla IF
NOR 5 km
M 20 – 29
00:15:37
2 54 Ulrik Lolland
Moss IL
NOR 5 km
M 20 – 29
00:15:41 +00:00:04
3 1 Øystein Mørk
Sportsklubben Kraft
NOR 5 km
M 40 – 49
00:16:12 +00:00:35
4 86 Kristian Karlsen
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 30 – 39
00:16:33 +00:00:56
5 20 David Lukas Bleich
Oppegård IL
NOR 5 km
M 20 – 29
00:17:19 +00:01:42
6 10 Daniel Støen
— ingen klubb — / Bonum
NOR 5 km
M 30 – 39
00:17:19 +00:01:42
7 37 Kjetil Sørum
— ingen klubb — / Stavern Sport
NOR 5 km
M 40 – 49
00:17:23 +00:01:46
8 63 Sjur Iversen Skjeggestad
— ingen klubb — / FTT OSLO
NOR 5 km
M 30 – 39
00:17:25 +00:01:48
9 75 Matias Bugge
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 30 – 39
00:17:37 +00:02:00
10 119 Henrik Fjeld
Vidar, Sportsklubben
NOR 5 km
M 14 – 15
00:17:45 +00:02:08
11 52 Vegard Fluge Samuelsen
— ingen klubb — / Milsluker’n / IL Try
NOR 5 km
M 40 – 49
00:17:52 +00:02:15
12 80 Johannes Galåen
Rye Sp.Kl.
NOR 5 km
M 14 – 15
00:17:57 +00:02:20
13 62 Magnus Sedeniussen
Nittedal IL
NOR 5 km
M 16 – 17
00:18:07 +00:02:30
14 12 Bastian Karlsen Antonsen
Lyn Ski
NOR 5 km
M 16 – 17
00:18:14 +00:02:37
15 60 Kittil Eriksrud Bergan
— ingen klubb — / Advokatfirmaet Haavind
NOR 5 km
M 30 – 39
00:18:17 +00:02:40
16 74 Asbjørn Lyséll Dølvik
— ingen klubb — / Adv.firma Glittertind
NOR 5 km
M 30 – 39
00:18:29 +00:02:52
17 69 Mads Blomfeldt
Bøler IF – Friidrett
NOR 5 km
M 40 – 49
00:18:36 +00:02:59
18 21 Geir Thoresen
Røa IL
NOR 5 km
M 40 – 49
00:18:37 +00:03:00
19 79 Lars Fredrik Myklebust Moe
Bærums Verk Hauger Idrettsforening – Friidrett
NOR 5 km
M 20 – 29
00:18:38 +00:03:01
20 61 Elia Thorvik
Nydalens Skiklub
NOR 5 km
M 14 – 15
00:18:42 +00:03:05
21 6 Eikil Elias Aasbø
Heming, IL
NOR 5 km
M 14 – 15
00:18:48 +00:03:11
22 71 Børge Nordvold
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 40 – 49
00:18:55 +00:03:18
23 68 Asbjørn Lund Onsaker
— ingen klubb — / Svinndal IL
NOR 5 km
M 16 – 17
00:18:57 +00:03:20
24 64 Kristoffer Kvamme Jensen
— ingen klubb — / Bygdøy IL
NOR 5 km
M 18 – 19
00:18:59 +00:03:22
25 13 Elias Røyneberg
Sarpsborg IL
NOR 5 km
M 16 – 17
00:19:06 +00:03:29
26 32 Mads Orø Olsen
— ingen klubb — / Team Orø Olsen
NOR 5 km
M 14 – 15
00:19:07 +00:03:30
27 29 Marcus Dahl-Rismyhr
Sarpsborg IL
NOR 5 km
M 12 – 13
00:19:10 +00:03:33
28 19 Andreas Berg
— ingen klubb — / ABB BIL
NOR 5 km
M 30 – 39
00:19:15 +00:03:38
29 56 Tobias Dyrli Thoresen
Røa IL
NOR 5 km
M 12 – 13
00:19:20 +00:03:43
30 15 Christen Rehn
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 40 – 49
00:19:23 +00:03:46
31 72 David Reiss-Andersen
— ingen klubb — / Tåsen Turlag
NOR 5 km
M 40 – 49
00:19:24 +00:03:47
32 9 Asbjørn Dyrnes Ræder
— ingen klubb — / DNB
NOR 5 km
M 20 – 29
00:19:32 +00:03:55
33 48 Øivind Larsen
— ingen klubb — / Bjerkodden Skiløperforening
NOR 5 km
M 50 – 59
00:19:38 +00:04:01
34 83 Alexander Stene Moen
Rye Sp.Kl. / Sportsklubben Rye
NOR 5 km
M 30 – 39
00:19:43 +00:04:06
35 41 Petter Andreas Brennhovd
Vidar, Sportsklubben
NOR 5 km
M 12 – 13
00:19:43 +00:04:06
36 81 Vidar Thorvik
Kjelsås IL
NOR 5 km
M 40 – 49
00:19:43 +00:04:06
37 155 Petter Østreng
Vidar, Sportsklubben / SK Vidar
NOR 5 km
M 16 – 17
00:19:44 +00:04:07
38 46 Thomas Nordbø Berg
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 30 – 39
00:19:44 +00:04:07
39 67 Mads Lolland
— ingen klubb — / Moss Skiklubb
NOR 5 km
M 30 – 39
00:19:45 +00:04:08
40 33 Morten Syversen
— ingen klubb — / Elkjøp Nordic
NOR 5 km
M 40 – 49
00:20:00 +00:04:23
41 142 Jan Olav Lindåsen
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 30 – 39
00:20:05 +00:04:28
42 53 Simen Lundem
Sarpsborg IL
NOR 5 km
M 14 – 15
00:20:10 +00:04:33
43 191 Seb Wettergreen
— ingen klubb — / Team Elgheim Express
NOR 5 km
M 12 – 13
00:20:11 +00:04:34
44 173 Oskar Farbrot
Rustad IL
NOR 5 km
M 14 – 15
00:20:11 +00:04:34
45 189 Øyvind Rise
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 50 – 59
00:20:12 +00:04:35
46 11 emil kullerud
Sarpsborg IL
NOR 5 km
M 16 – 17
00:20:17 +00:04:40
47 133 Jaan Ivar Semlitsch
— ingen klubb — / Elkjøp Nordic
NOR 5 km
M 40 – 49
00:20:19 +00:04:42
48 164 Thomas Rygh
— ingen klubb — / Team Kjelsåslærerne
NOR 5 km
M 30 – 39
00:20:28 +00:04:51
49 66 Carl Andreas Wathne
— ingen klubb — / Thunder Athletics
NOR 5 km
M 20 – 29
00:20:36 +00:04:59
50 45 Steinar Odberg Lien
Oppegård IL / Team Sportsmanden
NOR 5 km
M 50 – 59
00:20:45 +00:05:08
51 157 Przemyslaw Marcin Dawiczewski
— ingen klubb — / Jack Team
POL 5 km
M 30 – 39
00:20:48 +00:05:11
52 65 Aleksander Kvamme Jensen
— ingen klubb — / TRY IL
NOR 5 km
M 14 – 15
00:20:50 +00:05:13
53 47 Thomas K. Føre
— ingen klubb — / Northern Runners
NOR 5 km
M 40 – 49
00:20:51 +00:05:14
54 59 Tore Jørgen Rye
— ingen klubb — / Storebrand Sport
NOR 5 km
M 40 – 49
00:20:52 +00:05:15
55 50 Svein Anders Aarsbog
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 40 – 49
00:20:55 +00:05:18
56 130 Cato Rachlew
Rustad IL
NOR 5 km
M 40 – 49
00:20:58 +00:05:21
57 135 Kasper Aasebø
Rye Sp.Kl.
NOR 5 km
M 12 – 13
00:20:59 +00:05:22
58 123 Even Rognes
Hindrum Skilag
NOR 5 km
M 30 – 39
00:21:11 +00:05:34
59 176 Tormod Reiersen
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 40 – 49
00:21:20 +00:05:43
60 108 Christian Falkenberg Kjøde
— ingen klubb — / Finanstilsynet
NOR 5 km
M 40 – 49
00:21:27 +00:05:50
61 38 Knut Hauge jr.
— ingen klubb — / BanQsoft
NOR 5 km
M 20 – 29
00:21:27 +00:05:50
62 190 Ingar Nystrøm
BUL, IL i
NOR 5 km
M 40 – 49
00:21:31 +00:05:54
63 180 Terje Bøe
— ingen klubb — / Hakadal IL
NOR 5 km
M 50 – 59
00:21:40 +00:06:03
64 30 John Åsmund Westberg
IL Koll
NOR 5 km
M 40 – 49
00:21:42 +00:06:05
65 128 Håkon Nergaard Berg
Stokke IL / ABB BIL
NOR 5 km
M 30 – 39
00:21:47 +00:06:10
66 76 Morten Tomter
— ingen klubb — / rustad il
NOR 5 km
M 50 – 59
00:22:01 +00:06:24
67 168 Sigurd Kallum
Kjelsås IL
NOR 5 km
M 12 – 13
00:22:12 +00:06:35
68 158 Oliver Kjørsvik
— ingen klubb — / TRY IL
NOR 5 km
M 12 – 13
00:22:14 +00:06:37
69 187 Eirek Engmark
BUL, IL i / Engmarks Turn
NOR 5 km
M 50 – 59
00:22:17 +00:06:40
70 55 Tollef Johan Vollan
— ingen klubb — / Thunder Athletics
NOR 5 km
M 20 – 29
00:22:45 +00:07:08
71 121 Amandus Molland Karlson
Kjelsås IL
NOR 5 km
M 12 – 13
00:22:45 +00:07:08
72 109 Andrea Di Manno
— ingen klubb — / Villa Import AS
ITA 5 km
M 30 – 39
00:22:54 +00:07:17
73 161 Tom Henrik Monsen
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 30 – 39
00:23:01 +00:07:24
74 169 Thomas Støvind Berg
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 40 – 49
00:23:03 +00:07:26
75 175 Terje Sorteberg
— ingen klubb — / Bygdøy IL
NOR 5 km
M 50 – 59
00:23:15 +00:07:38
76 171 Thomas Barth
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 65 – 69
00:23:18 +00:07:41
77 136 Joachim Guise
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 20 – 29
00:23:26 +00:07:49
78 184 Torkel Nilssen
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 40 – 49
00:23:34 +00:07:57
79 149 Rune Fossheim
— ingen klubb — / DNL-Kondis
NOR 5 km
M 60 – 64
00:23:35 +00:07:58
80 102 Eldar Steinsvik
— ingen klubb — / NEF Kapitalforvaltning
NOR 5 km
M 40 – 49
00:23:42 +00:08:05
81 144 Marius Sørum Kristiansen
— ingen klubb — / Team Kjelsåslærerne
NOR 5 km
M 30 – 39
00:24:12 +00:08:35
82 145 Roger Soløy
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 40 – 49
00:24:16 +00:08:39
83 137 Jon Erik Arnesen
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 50 – 59
00:24:27 +00:08:50
84 138 Jan Henning Thorsen
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 30 – 39
00:25:58 +00:10:21
85 107 Henning Emil Berg Heyerdahl
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 30 – 39
00:26:28 +00:10:51
86 139 Ronny Frimann
Heming, IL / Familieduellen
NOR 5 km
M 50 – 59
00:26:41 +00:11:04
87 118 Hans Kumar
Lyn Ski
NOR 5 km
M 12 – 13
00:26:43 +00:11:06
88 77 Botolf Myrvold
Jutul, IL
NOR 5 km
M 70 – 74
00:27:42 +00:12:05
89 141 Olav Gjervan
— ingen klubb — / Bygdøy IL
NOR 5 km
M 50 – 59
00:28:05 +00:12:28
90 134 Mats Holt Myrvold
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 30 – 39
00:28:56 +00:13:19
91 112 Dag Erichsrud
BUL, IL i
NOR 5 km
M 65 – 69
00:30:11 +00:14:34
92 186 Bjarne Farstad
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 75 – 79
00:30:15 +00:14:38
93 162 Tore Brønnum
— ingen klubb —
NOR 5 km
M 65 – 69
00:33:14 +00:17:37

KVINNER

Rank Nr Utøver Klasse Tid Diff
1 31 Karoline Skauen
Sarpsborg IL
NOR 5 km
K 16 – 17
00:17:31
2 73 Sigrun Gjølberg
Rygge IL / Ryggejoggen
NOR 5 km
K 20 – 29
00:19:10 +00:01:39
3 78 Ingeborg Dahl
Ringerike Friidrettsklubb
NOR 5 km
K 30 – 39
00:19:28 +00:01:57
4 34 Lina Eikenes Hvamstad
Vidar, Sportsklubben
NOR 5 km
K 16 – 17
00:19:51 +00:02:20
5 40 Ingvild Brennhovd
Vidar, Sportsklubben
NOR 5 km
K 14 – 15
00:20:05 +00:02:34
6 39 Sara Magndal
Nittedal IL
NOR 5 km
K 12 – 13
00:20:08 +00:02:37
7 3 Elisabeth Kollerød
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 40 – 49
00:20:12 +00:02:41
8 51 Thea Utaker
Vidar, Sportsklubben / Vestre Aker Skiklub
NOR 5 km
K 14 – 15
00:20:19 +00:02:48
9 154 Kaja Maria Stabursvik
Ås IL / EY BIL
NOR 5 km
K 20 – 29
00:20:21 +00:02:50
10 85 Petra Jacoby
Rye Sp.Kl.
SWE 5 km
K 30 – 39
00:20:27 +00:02:56
11 14 Elise Fredheim Simonsen
Sarpsborg IL
NOR 5 km
K 12 – 13
00:20:29 +00:02:58
12 17 Cornelia Maria Usler
Bækkelagets SK
NOR 5 km
K 14 – 15
00:20:36 +00:03:05
13 129 Ida Marie Dahl
Ringerike Friidrettsklubb
NOR 5 km
K 30 – 39
00:20:41 +00:03:10
14 8 Henriette Bjørnstøl Berg
Rustad IL
NOR 5 km
K 14 – 15
00:20:46 +00:03:15
15 49 Sille Hustvedt
Rustad IL
NOR 5 km
K 14 – 15
00:20:51 +00:03:20
16 28 Jill Jørgensen
Rye Sp.Kl.
NOR 5 km
K 40 – 49
00:21:01 +00:03:30
17 35 Sara Røyneberg
Sarpsborg IL
NOR 5 km
K 14 – 15
00:21:14 +00:03:43
18 84 Malin Holmen Banken
Nesodden IF
NOR 5 km
K 16 – 17
00:21:57 +00:04:26
19 124 Helene Eggen
Rustad IL / Langrenn
NOR 5 km
K 14 – 15
00:22:00 +00:04:29
20 152 Johanne Jarbeaux
Nittedal IL
NOR 5 km
K 12 – 13
00:22:04 +00:04:33
21 172 Sandra Sedeniussen
— ingen klubb — / Gjelleråsen IF
NOR 5 km
K 18 – 19
00:22:10 +00:04:39
22 26 Selma Andersen
Røa IL
NOR 5 km
K 16 – 17
00:22:24 +00:04:53
23 188 Kamilla Aasebø
Kjelsås IL
NOR 5 km
K 12 – 13
00:22:38 +00:05:07
24 178 Mathilde Eiklid
Sørkedalens IF
NOR 5 km
K 16 – 17
00:22:38 +00:05:07
25 167 Sofie Eide Sulusnes
Sarpsborg IL
NOR 5 km
K 14 – 15
00:22:47 +00:05:16
26 125 Ingrid Elise Kullerud
Sarpsborg IL
NOR 5 km
K 12 – 13
00:22:49 +00:05:18
27 170 Solfrid Agersten
— ingen klubb — / Oslofjord triatlon
NOR 5 km
K 40 – 49
00:22:53 +00:05:22
28 150 Kaisa Holm-Lombnæs
Heming, IL
NOR 5 km
K 14 – 15
00:23:05 +00:05:34
29 16 Carmen Maria Usler
Vidar, Sportsklubben
NOR 5 km
K 16 – 17
00:23:11 +00:05:40
30 114 Emilie Marie Moland Krogsrud
Heming, IL / Familieduellen
NOR 5 km
K 12 – 13
00:23:31 +00:06:00
31 153 Marit Owren
Nydalens Skiklub
NOR 5 km
K 30 – 39
00:23:37 +00:06:06
32 132 Mille Opdahl Fjeldstad
— ingen klubb — / NEF Kapitalforvaltning
NOR 5 km
K 30 – 39
00:23:42 +00:06:11
33 181 Christine Louise Stavnum Arnkværn
Rustad IL
NOR 5 km
K 14 – 15
00:23:45 +00:06:14
34 148 Sigrun Raastad
Rustad IL
NOR 5 km
K 14 – 15
00:23:54 +00:06:23
35 182 Laura Espenhain
Rye Sp.Kl.
DEN 5 km
K 30 – 39
00:24:02 +00:06:31
36 126 hege kullerud
Sarpsborg IL
NOR 5 km
K 30 – 39
00:24:05 +00:06:34
37 159 Katrin Olaisen
— ingen klubb — / SpareBank 1
NOR 5 km
K 50 – 59
00:24:37 +00:07:06
38 120 Caroline Molland Karlson
Kjelsås IL
NOR 5 km
K 16 – 17
00:24:53 +00:07:22
39 185 gry anita larsen
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 40 – 49
00:25:05 +00:07:34
40 122 Carina Nyvoll
— ingen klubb — / Høyskolen Kristiania BIL
SWE 5 km
K 50 – 59
00:25:12 +00:07:41
41 156 Mette Rennemo
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 50 – 59
00:25:54 +00:08:23
42 106 Anne Søbstad Rye
— ingen klubb — / GE Healthcare
NOR 5 km
K 60 – 64
00:26:02 +00:08:31
43 131 Ingunn Ytrehus
Tromsø Løpeklubb
NOR 5 km
K 65 – 69
00:26:03 +00:08:32
44 163 Torild Moland
Heming, IL / Familieduellen
NOR 5 km
K 40 – 49
00:26:15 +00:08:44
45 101 Eyrun Thune
— ingen klubb — / Scott & damene
NOR 5 km
K 50 – 59
00:26:31 +00:09:00
46 166 Thanh Elisabeth Kieu
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 20 – 29
00:28:17 +00:10:46
47 174 Nina Bakke Hansen
— ingen klubb — / Ocr Norway
NOR 5 km
K 50 – 59
00:28:29 +00:10:58
48 146 Neena Theresa Kumar
Lyn Ski
NOR 5 km
K 40 – 49
00:28:49 +00:11:18
49 177 Marit Irene Kvittem
Freidig, SPK
NOR 5 km
K 30 – 39
00:28:52 +00:11:21
50 165 Wenche Traasdahl
Heming, IL
NOR 5 km
K 50 – 59
00:28:59 +00:11:28
51 117 Anne Lise Mosveen Evensen
— ingen klubb — / BICEPS
NOR 5 km
K 50 – 59
00:29:23 +00:11:52
52 116 Ann Kristin Lillelien
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 40 – 49
00:29:26 +00:11:55
53 105 Hege Kornør
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 40 – 49
00:29:33 +00:12:02
54 147 Marte Linnea Smeland Haug
— ingen klubb — / BICEPS
NOR 5 km
K 30 – 39
00:29:38 +00:12:07
55 113 Berte Søbstad
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 60 – 64
00:29:38 +00:12:07
56 111 Camilla Henning
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 40 – 49
00:30:10 +00:12:39
57 127 Eiril Soltvedt Moen
— ingen klubb — / NVHI
NOR 5 km
K 20 – 29
00:31:17 +00:13:46
58 179 Lisbeth Lauvdal
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 60 – 64
00:31:37 +00:14:06
59 110 Henriette Høymyr
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 40 – 49
00:35:52 +00:18:21
60 2 Cat Tien Nguyen
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 12 – 13
00:36:19 +00:18:48
61 43 Thuy Tien Nguyen
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 12 – 13
00:36:20 +00:18:49
62 23 My Tien Nguyen
— ingen klubb —
NOR 5 km
K 12 – 13
00:38:41 +00:21:10
63 22 My Hue Thi Tran
Rye Sp.Kl.
NOR 5 km
K 30 – 39
00:38:44 +00:21:13

 

Her kan du også se reportasje og bildeserie fra løpet i 2014, som Øystein Mørk og Astrid Uhrenholdt Jacobsen vant. 

Sportsmanden.no

Lik gjerne
Del gjerne
  • 15
    Shares