Marte Pedersen vant duellen på Sørum

Ole-Petter Fjeld aller raskest i den tradisjonsrike 5 kilometeren i Vinterkarusellen på Romerike

bingenrunden-12112016-ole-petter-fjeld
Ole-Petter Fjeld passerte målstreken aller først på Sørum. (Foto: Sportsmanden)

Det andre løpet i Vinterkarusellen på Romerike var den raske «Bingenrunden», en kontrollmålt og lettløpt 5 km med start og mål fra Sørum skole. Løypen har ord på seg for å være svært rask og for et par år siden kom Helge Dolsvåg helt fra Kristiansand for å få årsbeste her.

Ole-Petter Fjeld løper for Tønsberg FIK, og han var klart raskest med vinnertiden 15.53, visstnok ikke helt fornøyd med det, selv om det var 39 sekunder raskere enn da han vant i samme trasé i vår.

Bingenrunden er nemlig også arena for det første løpet i Stomperudkarusellen i april måned.

Vinnertiden nå var for øvrig sekundet svakere enn Kristian Monsens seierstid fra samme løp i fjor høst. 

Bak Fjeld kjempet trioen Glen Røisgard, Lørenskog CK (sluttid 17.19), Robert Hansen, Storgaten BIL og Roger Thompson, Driv IL om de neste plassene, og de kom i mål i den rekkefølgen med et par sekunders mellomrom.

Om trener Robert Hansen «bare» ble nummer 3 av gutta, tok elev Marte Pedersen seieren hjem til Storgaten BIL og Hønefoss på kvinnesiden. Hun lå lenge bak ungjenta Pernille Karlsen Antonsen (klasse 14-15 år) og etter en drøy kilometer hadde den unge Vidar-løperen en solid luke. Men Pedersen, som har tre seire i UltraBirken på rullebladet, fikk opp dampen etterhvert og vant på 19.08. Silje Christiansen løp også meget sterkt til tredjeplass såvidt under 20 blank.

Veteranen Dorte Foss, som vant vårløpet samme sted på 20.12, måtte opp 41 sekunder nå, men tok likevel fjerdeplass totalt og klasseseier i K50-54 på 20.53.

bingenrunden-12112016-marthe-pedersen
Solid løpt av Marte Pedersen. Helt bakerst i bildet sees Pernille Karlsen Antonsen, som ledet lenge. (Foto: Sportsmanden)
bingenrunden-12112016-glen-roisgaard
Glen Røisgaard har fått en avgjørende luke og kan spurte inn to sekunder foran Robert Hansen i kamp om andreplassen. (Foto: Sportsmanden)
bingenrunden-12112016-steinar-lien
Steinar Lien fra Oppegård IL har hatt en travel sesong og løp sin 34.konkurranse for året på Sørum. «Nå blir det 3 rolige uker før jeg starter oppkjøringen til neste sesong med bakkeløp i 3. desember. Planen er å få med de fleste løpene i Vinterkarusellen på Romerike;» forteller Lien. (Foto: Sportsmanden)

Resultater

Vinterkarusellen på Romerike, 2.løp Sørum

126 løpere stilte til start i årets 2 karusell løp:

 Resultatliste Sørum 5 KM, 12.11.2016

 Kvinner 12-13
1,Ida Christiansen Engen,Enebakk IF,23:49
2,Thea Christiansen Engen,Enebakk IF,28:22

3,Sofia Kolseth,NOTEAM,44:07

 Kvinner 14-15
1,Pernille Karlsen  Antonsen,Sk Vidar,19:24

2,Anne Gine Løvnes,Romerike Friidrett,21:22

 Kvinner 18-19

1,Loise Mogstad-Allum,NOTEAM,22:08

 Kvinner 20-22

1,Oda Lægran,Vidar, Sportsklubben,21:21

 Kvinner 23-34
1,Marthe Pedersen,Storgaten BIL,19:06

2,Helene Lillekvelland,FFI BIL,27:49

 Kvinner 35-39
1,Anne Andersen,Sløyfa,21:08

2,Hege S Bue,NOTEAM,29:40

 Kvinner 40-44

1,Silje Christiansen,Driv Idrettslag – Friidrett,19:56

 Kvinner 45-49
1,Monica Sannerud,Raumnes & Årnes IL,23:00
2,Randi Frøyland,NOTEAM,23:09
3,Monica Nyheim,Bil Ahus,23:10

4,Siri Anne Mørk,Gjerdrum IL,24:51

 Kvinner 50-54
1,Dorte Foss,Raufoss Friidrett,20:53
2,Anne Myhr,Vidar, Sportsklubben,21:40
3,Ingjerd owren,Statsbygg Bil ,23:16

4,Karianne Tangen,Fürst BIL,26:09

 Kvinner 55-59
1,Kari Elisabeth Oustad,Bil Ahus,26:40
2,Mari-Anne Egge Ranheim,Romerike runners team,29:36
3,Kari Jensen,Romerike runners team,29:57

4,Mette Tandberg,NOTEAM,Fullført

 Kvinner 60-64
1,Torill Bergland,Høvik JOGG,24:27
2,Elisabeth  Skaret,NOTEAM,25:57
3,Inger Aamodt Berg,Høvik JOGG,26:03

4,Anne Karin Brandt,Privat,Fullført

 Kvinner 65-69

1,Inger Berntzen,Fet Friidrettsklubb,26:47

 Kvinner 75-79

1,Signy Henden Rustlie,Lørenskog FIL,33:01

 Menn 12-13
1,Teodor Hansen,Storgaten BIL,19:35

2,Nikolai Solum,Vidar, Sportsklubben,21:26

 Menn 14-15
1,Kristian  Brenni,Privat,19:09
2,Sander Myhre Sauge,Aurskog Høland Triatlon,21:00

3,Tage Pedersen,NOTEAM,26:09

 Menn 16-17
1,Magnus Sedinussen,NOTEAM,18:58

2,Njål Pedersen,NOTEAM,19:21

 Menn 20-22

1,Ole-Petter Fjeld,TFIK,15:53

 Menn 23-34
1,Glen  Røisgaard,Lørenskog CK ,17:19
2,Andres Gulliksrud,Team Bjerkrheim,19:12
3,Anders Brænna,Extra Lørenfallet,19:36
4,Rolf Sindre Johanssen Libakken,NOTEAM,19:38
5,Ole Jakob Michelsen,NOTEAM,19:41
6,Bjørnar Hornnes,Vik IL,20:41
7,Tobias Lillekvelland,FFI BIL,20:45

8,Erik Andrè Kristiansen,Extra Lørensfalle,20:48

 Menn 35-39
1,Øistein Olsen,Lørenskog Friidrettslag,18:51
2,Bent Ulseth,Aurskog-Høland Triatlon,19:46
3,Steinar Lund,Bjørklangen SF,19:55
4,Magnus Søby Markus,Høland IL,22:15
5,Lars Gøran Back,NOTEAM,22:17
6,Stian Svendsen,Høland IL,22:24

7,Arnold Slåen,Aim Norway ,29:54

 Menn 40-44
1,Robert Hansen,Storgaten BIL,17:21
2,Roger Thompson,Driv Idrettslag – Friidrett,17:23
3,Rune Holmen,Halmsås og Omegn Skilag,19:40
4,Per Ivar Hoelsengen,Raumnes & Årnes IL,21:51
5,Steinar Wølner,NOTEAM,22:20
6,Christian Andersen,Team Andersen,23:45

7,Morten Vilbo  Sørum,Raumar,28:40

 Menn 45-49
1,Kjetil Brynildsen,Lørenskog Friidrettslag,19:27
2,Morten  Gammelsæter,Oppegård Bil ,20:12
3,Jørgen J Kind,Afsk,20:16
4,Torfin Olsen,Romerike runners team,21:12
5,Tor Edvin Hoelsengen,Raumnes & Årnes IL,21:52
6,Sverre Waagø,Emilstugan O2 snapper Liga,24:44
7,Raymond Røren Pedersen,NOTEAM,26:12

8,Ståle Murud,Kløfta,29:41

 Menn 50-54
1,Bjørn Tore Gullord,Lørenskog Friidrettslag,18:13
2,Steinar Lien,Oppegård IL,20:30
3,Einar Karlsen,Romerike runners team,20:53
4,Michael  Floater,OSi Friidrett,21:01
5,Børre Olsen,Driv,21:05
6,Dag Frode  Bjerke,NOTEAM,21:28
7,Lasse Finstad,Asko,21:30
8,Pål Lampert,Romerike runners team,21:48
9,Knut Ove  Woldvik,Kløfta IL,23:17
10,Kåre Chr. Olsen,A-K maskiner,23:43
11,Tormod Allum,LHL-Helse,29:57

12,Oddbjørn Homstvedt,NOTEAM,Fullført

 Menn 55-59
1,Lars Sverdrup-Thygeson,Høvik IF,19:00
2,Tor Ivar Hvam,Kløfta IL,21:20
3,Torbjørn Torbjørnsen,NOTEAM,21:23
4,Øyvind Huse,NOTEAM,22:48
5,Ole Solberg,NOTEAM,24:00
6,Dag Sundet,Nittedal IL,24:18
7,Knut  Engen,Nes O-lag,25:23
8,Tor-Henning Lindhart,NOTEAM,29:50
9,Modolv Ranheim,Romerike runners team,30:58
10,Kjell Martinsen,Skedsmo Kommune,Fullført
10,Kåre Svensson,UIO BIL,Fullført

10,Åge Jensen,Romerike runners team,Fullført

 Menn 60-64
1,Steinar Skaar,Løpsklubben 1814 BIL,19:50
2,Asbjørn Oppegaard,Aurskog – Høland Friidrettslag -,20:44
3,Gaute Bakken,NOTEAM,21:37
4,Leif  Damsgård,FFI Bil ,22:18
5,Stein T Dahl,Elixia,22:19
6,Jahn Bakke,Sats,22:28
7,Marino Jon Øien,BILpost,23:11
8,Ketil Stølen,SINTEF,24:15
9,Peder Back,NOTEAM,24:17
10,Ove Aastorp,Ullensaker/Kisa IL Friidrett,24:20

11,Thor Larsen,NOTEAM,Fullført

 Menn 65-69
1,Bjørn Lauglo,Stovnerkameratene,20:11
2,Tor-Arne Stenhaug,Romerike runners team,20:53
3,Arne Johansen,Ullensaker/Kisa IL Friidrett,21:34
4,Ivar Egberg,Blaker IL ,22:46
5,Arild Tormod Syversrud,Arcus Bil,23:35
6,Rolf Meek,Romerike Friidrett,23:52
7,Bjørn Knudsen,Stovnerkameratene,24:03
8,Gunnar Fredrik Aasgaard,Lørenskog FIL / Kommune BIL,24:46
9,Per Johan  Dulsrud,Romerike runners team,27:43
10,Jørn M Bakken,Høvik JOGG,27:51
11,Alf-Steinar Lamo,RRT,29:40
12,Dag Erichsrud,BUL, IL i,32:39
13,Asbjørn  Ringstad,Lørenskog FIL,Fullført

13,Vidar Sørum,Romerike runners team,Fullført

 Menn 70-74
1,Kjell Jonhaugen,Nittedal IL,22:13
2,Arne Ingelsrud,Oslo Sporveier,24:07
3,Gunnar Lauritz Pedersen,Lørenskog Friidrettslag,24:28
4,Vidar Rognerud,Raumnes&Årnes,25:57
5,Odd Arne Døskeland,NOTEAM,26:24
6,Ole Jonny Sørensen,Hadeland Friidrettsklubb,26:53

7,Arne Luke,Ull/Kisa,Fullført

 Menn 75-79
1,Petter Kildal,Haga IF,26:58
2,Per O. Anthonsen,Nittedal IL,29:27

3,Henning  Høgheim,Ull/Kisa,31:15

 Menn 80-84

1,Olav Linde,NOTEAM,Fullført

Sportsmanden.no