Jonas Lurås Hammer med sterkt løp i Lørenskog Halvmaraton


Vant på hjemmebane 7 år etter sin forrige seier her

Jonas Lurås Hammer fra arrangørklubben Lørenskog FIL vant en klar seier i dagens Lørenskog Halvmaraton på 1.10.20. Dette er første løp i Vinterkarusellen på Romerike og tradisjonsrikt KM for både Oslo og Akershus også.

lorenhalv16-feltet
Vinneren Jonas Lurås Hammer har tatt kommandoen, mens løpere følger som perler på en snor. (Foto: Sportsmanden)

Kristian Monsen fra Ull/Kisa var nest raskest på 1.14.05, mens Martin Kjäll-Ohlsson tok den siste pallplassen etter knepen seier over klubbkameraten fra SK Vidar, August Flø.

Silje Nilsen fra Ålesund vant kvinnens konkurranse på 1.29.51, fem sekunder foran Inger Haugland, med Louise Skak på tredjeplass.

loenhalv16-siljenilsen_vinner
Silje Nilsen på vei til seier på kvinnenes halvmaraton. (Foto: Sportsmanden)

Vant igjen etter syv år

Det er ikke første gangen Jonas Lurås Hammer vinner Lørenskog halvmaraton. Også i 2009 vant han, men nå syv år senere løp han rundt seks minutter raskere enn den gang.

I Lørenskog Halvmaraton løpes det fire 5 km-runder, pluss et start- og målstrekk. Rundetidene til vinneren var på henholdsvis 16:42, 16:22,16:26 og 16:29.

Sæther og Løvnes raskest i kortløypen

I tillegg er det en kortløype på 5,9 km. Her vant Runar Sæther, Sportsklubben Rye på 19:41 (16:30 på 5 km-runden) og Ingeborg Løvnes med 21.08 (etter 17:50 på 5 km-runden). (Arrangøren har rettet tiden).

Det var et nydelig høstvær og flotte forhold på Lørenskog.

lorenhalv16-ogberg-rogerth-mfl
Ole Gorm Berg (t.h.) og Pål Simen Ruud (639) har hatt mange dueller i ABIK-karusellen i sommer. Mellom den er Elias Ytterlid Pettersen, mens roger Thompson fra Driv Il jager bak (38). (Foto: Sportsmanden)
lorenhalv16-ronniehallen-steinarlien
Ronnie Hallén gjør honnør, mens Steinar Lien følger like bak. (Foto: Sportsmanden)
lorenhalv16-magnussalberg
Magnus Salberg fra Aurskog-Høland i fint driv. (Foto: Sportsmanden)
lorenhalv16-ingerhaugland
Inger Haugland motsols i det fine høstværet. Det skilte bare 5 sekunder til vinneren i mål.
lorenhalv16-hegre
Her kommer fra venstre Jørgen Michelet fra Veidekke BIL, Karianne Ekern fra Romerike Ultraløperklubb, Anine Hegre fra Team Sportsmanden og Roy Anders Tuft. (Foto: Sportsmanden)
lorenhalv16-arvidm
Arvid Mathiesen fra Team Sportsmanden er som vanlig på plass i Lørenskog Halvmaraton, der han har perset flere ganger tidligere. (Foto: Sportsmanden)
lorenhalv16-signehendenrustlie
Grand old lady Signy Henden Rustlie fra arrangørklubben Lørenskog FIL konkurrerer langt mer enn kvinner flest i klase 75-79 år! (Foto: Sportsmanden)
lorenhalv16-1
KRETSMESTERE: Trond Inge Carlsen fra Rustad IL (i grønt) vant klasse 50-54 år på 1.24.18 og ble dermed kretsmester for Oslo. Bjørn Tore Gullord fra Lørenskog FIL (t.v.) ble kretsmester for Akershus etter sin 3.plass i samme klasse på 1.25.03, mens Steinar Lien fra Oppegård IL (t.h.) tok sølv i KM Akershus etter 5.plass i klassen. Espen Ringom (i hvit trøye) fra Rødtvet Road Runners fikk samme plassering i løpet klasse 40-44 år. (Foto: Arvid Mathiesen / Sportsmanden)
lorenhalv16-siljenilse-premie
KRETSMESTER OG VINNER: Silje Nilsen hadde all mulig grunn til å smile. (Foto: Arvid Mathiesen / Sportsmanden)
lorenhalv16-2
Roger Thompson fra Driv IL ble nummer 2 i klasse 40-44 år på 1.22.26. Andreas Gossner finner vi ikke på resultatlisten. Han skal ha løpt på 1.28-tallet.  (Foto: Arvid Mathiesen / Sportsmanden)
Trond Olav Berg kaller Lørenskog Halvmaraton for et av "høstens monumenter". Det blew andreplass i M55-59 år etter Lars Sverdrup-Thygeson og sølv i KM for Oslo. (Foto: Arvid Mathiesen / Sportsmanden)
Trond Olav Berg kaller Lørenskog Halvmaraton for et av «høstens monumenter». Det ble andreplass i M55-59 år etter Lars Sverdrup-Thygeson og gull i KM for Oslo. (Foto: Arvid Mathiesen / Sportsmanden)
Fikk luftet TS trøyen i fantastisk høstvær på Lørenskog, og satte pers med noen sekunder i går? 4 plass i klassen og hoppende glad
Anine Hegre postet denne gladmeldingen på Team Sportsmanden sin Facebookside etter løpet: «Fikk luftet TS trøyen i fantastisk høstvær på Lørenskog, og satte pers med noen sekunder i går? 4 plass i klassen og hoppende glad!»

Her er alle resultatene

Resultatliste Lørenskog Halvmaraton,29.10.2016

 Kvinner 12-13

1,Johanne Norheim,Ull/Kisa,1:42:55

 Kvinner 16-17

1,Ida Brenden,Nittedal Friidrett,1:40:10

 Kvinner 20-22

1,Alexandra Moen Paladino,Lørenskog Friidrettslag,1:48:05

 Kvinner 23-34
1,Silje Nilsen,Ålesund,1:29:51
2,Susanne Solberg Nilssen,BUL, IL i,1:35:24
3,Madelen Aas Hogstad,Bagn IL,1:42:39
4,Anine Hegre,Team Sportsmanden,1:43:45
5,Guri Lassen,NOTEAM,1:47:59
6,Linda Johansen,Tine,1:51:09
7,Ann-Kristin Enerud-Eikeli,NOTEAM,1:57:31
8,Cecilie Scharning,Rustad IL,1:57:45

9,Ida Salberg,Spårti Studio,1:58:10

 Kvinner 35-39
1,Inger Haugland,NOTEAM,1:29:56
2,Tone Fløttum,Fet Friidrettsklubb,1:34:54
3,Ana Costa Conrado,NOTEAM,1:38:04

4,Anna Nguyen-Skaret,NOTEAM,2:07:23

 Kvinner 40-44
1,Louise Skak,Romerike Ultraløperklubb,1:30:57
2,Silje Christiansen,Driv Idrettslag – Friidrett,1:31:26
3,Rita Steinsvik,Romerike Ultraløperklubb,1:38:29
4,Jenny Toftner,BUL, IL i,1:39:48
5,Beate Holm,Lørenskog CK,1:42:57
6,Ingebjørg Klausen,Fjords Processing,1:44:27
7,Magdolna Besenyine Takats,Ullensaker/Kisa IL Friidrett,1:45:09
8,Monica Nyheim,Bil Ahus,1:45:57
9,Helene Pham,NOTEAM,1:50:53
10,Beate Elvebakk,Røykås Racing Girls,1:52:12

11,Therese Istad,Oslofjord Triatlon/Milslukern.,2:03:02

 Kvinner 45-49
1,Mona Rydland,Bul,1:34:27
2,Ina Strømstad,Fossum IF,1:40:38
3,Karianne Ekern,Romerike Ultraløperklubb,1:49:00
4,Liv Østbye,NOTEAM,1:50:20
5,Siri Anne Mørk,Gjerdrum IL,1:51:39
6,Mona Johannessen,Posten Norge,1:55:03
7,Anne-Line Jorsett,Siste forsøk 2016,1:56:24
8,Helen Ringstad,NOTEAM,2:00:08
9,Beate Sonesen,Tosk,2:00:11
10,Hege Kvitting,Røykås Racing Girls,2:00:21
 Kvinner 50-54
1,Kristin Moen,Lørenskog Friidrettslag,1:45:35

2,Våril Bendiksen,Skedsmo vgs,1:55:50

 Kvinner 55-59
1,Elisabeth Skaret,NOTEAM,1:58:35

2,Gry Knudsen,NOTEAM,2:01:51

 Kvinner 75-79
1,Signy Henden Rustlie,Lørenskog FIL,2:33:33

Menn

 Menn 14-15

1,Tobias Grønn,HSIL,1:39:36

 Menn 16-17
1,Herman Foss,Strømmen og Lillestrøm skiklubb,1:22:55
2,Axel Moen Berg,Lørenskog Friidrettslag,1:48:52

3,Amund Moen Berg,Lørenskog Friidrettslag,1:54:57

 Menn 18-19

1,Elias Ytterlid Pettersen,Strømmen og Lillestrøm skiklubb,1:29:04

 Menn 20-22
1,August Flø,SK Vidar,1:14:44

2,Simen Nyhagen,NOTEAM,1:42:40

 Menn 23-34
1,Jonas Lurås  Hammer,Torshov Sport Runners /Lørenskog FIL,1:10:20
2,Øivind Bjerkseth,Royal Sportsklubb,1:15:53
3,Vegard Østli,NOTEAM,1:18:36
4,Christian Grønvold,Lillomarka Skiklubb,1:20:07
5,Pål Simen Ruud,NOTEAM,1:20:31
6,Glen  Røisgaard,Lørenskog CK ,1:20:36
7,Magnus Salberg,Aurskog – Høland Friidrettslag -,1:21:21
8,Eirik Rustad,Gjerdrum IL,1:22:19
9,Håkon Johannessen,Østmarka IL,1:22:23
10,Øystein Bertheussen,NOTEAM,1:27:40
11,Even Buer Løvås,Team Selkvinnen,1:27:57
12,Kim Møller,NOTEAM,1:31:35
13,Lars Petter Raknes,K by KAOS AS,1:36:38
14,Christian Berg,NOTEAM,1:37:54
15,Aleksander Skaare,NOTEAM,1:44:27
16,Christopher O. Hansen,NOTEAM,1:45:10
17,Olav Fønstelien,Statnett,1:47:33

18,Bretteville-Jensen Bretteville-Jensen,Røa IL,2:00:49

 Menn 35-39
1,Kristian Monsen,Ullensaker/Kisa IL Friidrett,1:14:05
2,Martin Kjäll-Ohlsson,Vidar, Sportsklubben,1:14:43
3,Eirik Gundersen,Romerike Ultraløperklubb,1:16:13
4,Michal Brandebura,NOTEAM,1:19:45
5,Vegar Lie,Team Lie,1:25:14
6,Ole Østbakken,Østbakken AS,1:26:26
7,Kenneth Pham,Oppegård IL,1:27:51
8,Kristoffer Skogsrud Bugge,PwC BIL,1:28:21
9,Henning  Holm,Skjalg IF,1:29:40
10,Øyvind  Raaen,Iss Catering,1:29:45
11,Magnus Følling,Skjalg IF,1:31:40
12,Lars Philip Olaussen,Lillehammer IF,1:31:52
13,Kristian Roald,Rye,1:36:51
14,Jon Christopher Knudsen,Aker Solutions,1:39:53
15,Christoph Langer,NOTEAM,1:40:31
16,Dag Møller Snellingen,Sport 1, #løpforlivet,1:42:55
17,Helge Bratland,NOTEAM,1:45:21

18,Øystein Laberget,Rejlers BIL,1:45:30

 Menn 40-44
1,Morten Grøan,HSIL/Oslo Sportlage,1:17:12
2,Roger Thompson,Driv Idrettslag – Friidrett,1:22:26
3,Audun Marken,PwC,1:23:52
4,Amund Hønningstad,Hamar IL,1:26:46
5,Espen Ringom,Rødtvet Road Runners,1:29:32
6,Ole Morten Korsmo,Sagli Grus AS,1:29:48
7,Ronnie Hallén,LCK-Tri,1:30:43
8,Jon Ribe,FST,1:31:49
9,Rune Holmen,Halmsås og Omegn Skilag,1:34:58
10,Kurt Jordnes,NOTEAM,1:36:58
11,Mike Allcock,Aker Solutions Bil,1:37:06
12,Thomas Brenni,Romerike Ultraløperklubb,1:38:25
13,Leif Erik Grønning,NOTEAM,1:39:46
14,Thomas Bjørvåg,NOTEAM,1:40:01
15,Raymond Røren Pedersen,NOTEAM,1:45:56
16,Steinar Wølner,NOTEAM,1:46:39
17,Daniel Cordero,NOTEAM,1:46:52
18,Jon Erik Høgåsen,Telenor,1:49:54

19,Ledsager Udnæs,Siste forsøk 2016,1:56:24

 Menn 45-49
1,Morten T. Vaagsbø,Rye Sp.Kl.,1:16:42
2,Helge Holthe,Varde IL,1:17:33
3,Ole Gorm Berg,Lørenskog Friidrettslag,1:20:00
4,Jørgen Saxegaard,Hjellnes BIL,1:26:50
5,Joachim Reitan,Lørenskog CK,1:28:14
6,Kjetil Brynildsen,Lørenskog Friidrettslag,1:29:14
7,Christopher Aalholm,Vidar, Sportsklubben,1:33:02
8,Alexander Miller,Heming, IL,1:34:04
9,Frode Lillerovde,Kløfta IL,1:37:03
10,Jaan Ivar Semlitsch,Elkjøp Nordic,1:37:23
11,Trond Arne Liavik,Medkila SL,1:37:37
12,Torfin Olsen,Romerike runners team,1:38:55
13,Einar Karlsen,Romerike runners team,1:39:06
14,Frode Brenden,Aktiv mot kreft,1:41:32
15,Joakim Gren,NOTEAM,1:41:49
16,Ole Arne Eiksund,SK Vidar,1:43:23
17,Pär-Eric Ronge,NOTEAM,1:44:24
18,Jostein Arnesen,Diakonhjemmet Sykehus,1:58:58

19,Kai  Ahokangas,Stovnerkameratene,2:10:55

 Menn 50-54
1,Trond Inge Carlsen,Rustad IL,1:24:18
2,Håkon Bull,Tjøme Løpeklubb,1:24:34
3,Bjørn Tore Gullord,Lørenskog Friidrettslag,1:25:03
4,Frode Georgsen,Rådtassene,1:31:00
5,Steinar Lien,Oppegård IL,1:31:55
6,Florentin Elger,NOTEAM,1:37:38
7,Tor Ivar Hvam,Kløfta IL,1:38:26
8,Michael  Floater,OSi Friidrett,1:38:48
9,Stig Benserud,Horten Friidrettsklubb,1:40:18
10,Ole Dahl,NOTEAM,1:40:57
11,Agnar Øystein Varsi,Sirma IL,1:42:42
12,Øyvind Huse,NOTEAM,1:44:17
13,Roy Anders Tuft,NOTEAM,1:44:36
14,Lars Helge Fjeldstad,ABB/Ulefoss,1:51:34
15,Harald H. Soleng,NOTEAM,2:00:24
16,Bernt Boldvik,Patentstyrets Bedriftsidrettslag,2:03:01
17,Torbjørn Sandmæl,Posten Norge,2:04:10

18,Steinar Eriksen,Heiskonsulenten AS,2:08:34

 Menn 55-59
1,Lars Sverdrup-Thygeson,Høvik IF,1:25:40
2,Trond Olav Berg,Bøler IF Friidrett,1:27:06
3,Jarle Pettersen,NOTEAM,1:33:23
4,Helge Fjeldstad,Rustad IL,1:34:23
5,Wayne Stebbing,Bertel O.Steen,1:42:25
6,Hans Schwencke,Kamp/Vestheim IF,1:43:10
7,Svein Hansen,Rye Sp.Kl.,1:48:58
8,Arvid Mathiesen,Team Sportsmanden,1:51:23
9,Dag Sundet,Nittedal IL,1:52:55
10,Tom Scharning,Rustad IL,1:57:46
11,Ketil Stølen,SINTEF,1:57:51

12,Tony Bansi,Blystadlia Fysoterapi,2:14:46

 Menn 60-64
1,Marino Jon Øien,BILpost,1:50:41
2,Gunnar Fredrik Aasgaard,Lørenskog FIL / Kommune BIL,1:52:01
3,Yngvar Kirkerud,Høybråten og Stovner IL – Friidr,1:52:46
4,Jørgen Michelet,Veidekke BIL,1:53:17
5,Jahn Bakke,Sats,1:55:24
6,Jan-Erik Østlie,NOTEAM,1:57:10

7,Trygve Haug,Romerike runners team,1:57:53

 Menn 65-69
1,Tor-Arne Stenhaug,Sørum IL ,1:35:37
2,Herbjørn Brenhovd,Gol,1:38:44
3,Jan Gulliksen,Romerike runners team,1:50:15
4,Reidar Peersen,NOTEAM,1:50:17
5,Knut Ivar Berg,NOTEAM,2:05:13

6,Odd Gangås,Wombles,2:07:57

 Menn 70-74
1,Stein Berget,Lørenskog Friidrettslag,1:46:17
2,Gunnar Lauritz Pedersen,Lørenskog Friidrettslag,1:53:48

5,9 km

Resultatliste Lørenskog 5,9 km Vinterkarusellen,29.10.2016

Kvinner 12-13
1,Anne Gine Løvnes,Romerike Friidrett,25:16
2,Ida Christiansen Engen,Enebakk IF,29:32
3,Emma Nybråten,Hokåse Il,32:08

4,Thea Christiansen Engen,Enebakk IF,34:14

 Kvinner 23-34
1,Ingeborg Løvnes,SK Vidar,21:08 (*tiden er korrigert)
2,Julie Dahl Benum,Bosten Consuling,23:49
3,Julia  Andersen,Sk Vidar,29:41
4,Helene Lillekvelland,FFI BIL,34:20

5,Nina Haalas,NOTEAM,35:20

 Kvinner 35-39

1,Kari Klævold,NOTEAM,33:12

 Kvinner 40-44
1,Berit Nybak,Gjensidige Sport,25:02

2,Monica Sannerud,Raumnes & Årnes IL,28:15

 Kvinner 45-49
1,Dorte Foss,Raufoss Friidrett,24:23
2,Ingjerd owren,Statsbygg Bil ,28:22
3,Karianne Tangen,Fürst BIL,30:14

4,Monica Haukåsveen,NOTEAM,39:54

 Kvinner 55-59
1,Torill Bergland,Høvik JOGG,30:02
2,Inger Thune,NOTEAM,33:35

3,Mari-Anne Egge Ranheim,Romerike runners team,35:14

 Kvinner 60-64

1,Inger Aamodt Berg,Høvik JOGG,31:01

 Kvinner 65-69

1,Kirsti M. Blomdal,Lørenskog Kommune BIL,42:27

Menn

 Menn 12-13
1,Nikolai Solum,Vidar, Sportsklubben,25:26

2,Tage Pedersen,NOTEAM,28:08

 Menn 16-17
1,Theodor Raaberg,Bøler IF,24:42

2,Kristian Kilde,NOTEAM,27:12

 Menn 20-22

1,Marius Skyrud Hansen,NOTEAM,23:27

 Menn 23-34
1,Rune Busch,SK Vidar,20:08
2,Ole Jakob Michelsen,NOTEAM,24:18

3,Tobias Lillekvelland,FFI BIL,25:04

 Menn 35-39

1,Arnold Slåen,Aim Norway ,36:26

 Menn 40-44
1,Runar Sæther,Rye Sp.Kl.,19:41
2,Per Ivar Hoelsengen,Raumnes & Årnes IL,26:14
3,Christian Andersen,Team Andersen,27:49
4,Juan Chako,NOTEAM,28:27

5,Morten Vilbo  Sørum,Raumar,33:27

 Menn 45-49
1,Steinar Kilde,Stovnerkameratene,25:28
2,Tor Edvin Hoelsengen,Raumnes & Årnes IL,26:30
3,Øyvind Hesselberg,NOTEAM,27:28

4,Dan Boye Nilsen,Romerike runners team,28:11

 Menn 50-54
1,Dag Frode  Bjerke,NOTEAM,25:53
2,Pål Lampert,Romerike runners team,26:38
3,Knut Ove  Woldvik,Kløfta IL,28:08

4,Per Erik Tangen,Fürst BIL,29:52

 Menn 55-59
1,Torbjørn Torbjørnsen,NOTEAM,25:31
2,Tor-Henning Lindhart,NOTEAM,25:39
3,Stein Haalas,NOTEAM,26:18
4,Asbjørn Oppegaard,Aurskog – Høland Friidrettslag -,26:42
5,Ole Solberg,NOTEAM,28:42
6,Erland Nærby,NOTEAM,31:37

7,Modolv Ranheim,Romerike runners team,37:34

 Menn 60-64
1,Gaute Bakken,NOTEAM,26:19
2,Arne Langseth,Aurskog – Høland Friidrettslag -,29:06
3,Per Johan  Dulsrud,Romerike runners team,31:21

4,Ottar Arnold Eide,Oslo Kommune BIL ,31:30

 Menn 65-69
1,Bjørn Lauglo,Stovnerkameratene,24:38
2,Arne Johansen,Ullensaker/Kisa IL Friidrett,26:12
3,Leif Arne Lundhagen,S. Høland,27:36
4,Rolf Meek,Romerike Friidrett,28:19
5,Arild Tormod Syversrud,B.I.L,29:31
6,Sigurd Steensæth,NOTEAM,31:24
7,Finn Løkeberg,AHF,31:32
8,Vidar Rognerud,Raumnes&Årnes,32:30

9,Jørn M Bakken,Høvik JOGG,32:50

 Menn 70-74
1,Arne Ingelsrud,Sporveien, 29:29
2,Odd Arne Døskeland,NOTEAM,31:49
3,Asbjørn Hollevik,NOTEAM,33:23

4,Per O. Anthonsen,Nittedal IL,34:58

 Menn 75-79
1,Petter Kildal,Haga IF,31:47

Les også reportasjer fra lørenskaoh Halvmaraton fra tidligere år:

Fenne og Haslie forsvarte «tronen» på Lørenskog

Fenne og Haslie vant Lørenskog Halvmaraton

Sportsmanden.no 


Del gjerne