Loshamn, Braathen og Næss raskest i terrenget på Råholt

Resultater fra det 8.løpet i ABIK-karusellen

Arian Loshamn og Solfrid Braathen var raskest i langløypen over 11,3 km da det 8.løpet i ABIK-karusellen ble arrangert tirsdag ettermiddag på Råholt. Karoline Næss fra Ull/Kisa var best på kvinnenes kortløype på 4,7 km, der de fleste damene løper. Begge distansene var terrengløp med en relativt krevende traśe.

ABIK-Raaholt-2016_Arian-Loshamn
Arian Loshamn i fint driv i tirsdagens løp på Råholt. Han gjentok bedriften fra forrige løp og gikk helt til topps i ABIK-karusellen. Foto: Bjørn Hytjanstorp
ABIK-Raaholt-2016_Solfrid-Braathen
Solfrid Braathen i farten igjen, til enda en seier i kvinnenes langløype. Foto: Bjørn Hytjanstorp

Resultater

Resultatliste ABIK-Karusellen 2016, 30.08.2016
Arrangør: Løpsklubben 1814
Løype 11,3 km og 4,7 km

Kvinner:

K16-19
1,Marie Næss,Ull Kisa,18:48
2,Kamilla Mørk Hansen,Gjerdrum IL,20:59
3,Ellen Skrimstad,NOTEAM,21:27
K20-24
1,Karoline Næss,Ull Kisa,18:02
2,Malin Othelia Skaar,NOTEAM,23:50
K25-29
1,Karina Hallstensen Øyen,NOTEAM,28:18
K30-34
1,Tonje Berg,Løpsklubben 1814 / Bene Agere,19:13
K35-39
1,Rigmor Bergh,Lørenskog kommune BIL,23:50
K40-44
1,Trine Seeberg,SINTEF,19:17
K45-49
1,Siri Anne Mørk Hansen,Gjerdrum IL,21:23
2,Merethe Andersen,NOTEAM,22:01
3,Nina Solberg,NOTEAM,22:24
4,Erica Georgsson Bratlie,NOTEAM,23:48
5,Elisabeth Bjølstad,RB 10,29:09
6,Kristin Aamodt,NOTEAM,Fullført
K50-54
1,Marit Tveit Igland,Nets Active,19:50
2,Anne Marit Arnegaard,Romerike Runners,20:10
3,Frøydis Hallstensen Øyen,NOTEAM,20:32
4,Helen Selboe,NOTEAM,20:43
5,Ida Romstad,Fet skiklubb,21:04
6,Trude Blomseth,Fet skiklubb,22:50
7,Liv Kooyman,Romerike Runners Teas,23:00
8,Kristin Antonsen,NOTEAM,Fullført
8,Bjørg Kvifte Andresen,NOTEAM,Fullført
8,Bente Rem ,NOTEAM,Fullført
K55-59
1,Anne-Brit Strandset,Romerike Runner`s,21:26
2,Trude Kattem,Skedsmo vgs.,21:30
3,May-Rita Dahl,Romerike Runners team,23:27
4,Tone Rud Fekjær,Fet skiklubb,24:37
5,Mette Tandberg,Privat,Fullført
K60-64
1,Karin Ø. Braathen,Lørenskog kommune BIL,23:09
2,Inger Perstuen Braathen,Lørenskog kommune BIL,24:10
3,Kari Zimmer,NOTEAM,Fullført
3,Trude Essie Ask,NOTEAM,Fullført
3,May Britt Taftø Petersen,Privat,Fullført
3,Gunn Røym,Nemko,Fullført
3,Åse-Karin Lindbo,NOTEAM,Fullført
K65-69
1,Erna Tranholt,NOTEAM,Fullført
1,Gerd Husvik,Aim Norway,Fullført
1,Bjørg Holås,NOTEAM,Fullført
1,Kari Hansen,Priv.,Fullført
1,Torild Pettersen,NOTEAM,Fullført
K70-74
1,Kari Furu,NOTEAM,34:48
2,Aud Jorun Korsmo,NOTEAM,35:09
3,Tone Eik,Harald Eik AS,Fullført
3,Anna K Blakkisrud Kruke,NOTEAM,Fullført
K75+
1,Wenche Haga,Peppes Pizza Jessheim,Fullført

Kvinner langdistanse
1,Solfrid BRAATHEN,NOTEAM,47:14
2,Silje Christiansen,Enebakk IF,49:37
3,Tone Dirdal,Skedsmo kommune,57:18
4,Monica Nyheim,NOTEAM,57:41
5,Våril Bendiksen,Skedsmo vgs,1:00:54
6,Signy Henden Rustlie,Lørenskog Friidrettslag,1:23:42

Menn:

M16-19
1,Njål Pedersen,Team Foss,46:09
2,Haakon Nyen,Eidsvoll Dyreklinikk,1:41:17
M25-29
1,Amund Hognestad Jensen,Eidsvold Verk Skiklubb,44:46
2,Håkon Ahlsen Grimstad,NOTEAM,Fullført
M30-34
1,Arian Loshamn,Eidsvoll dyreklinikk / Kristia,41:21
2,Ole Jakob Michelsen,NOTEAM,45:55
3,Tor Gunnar Bjørnstad,Allnex Bedrift,46:31
4,Jan Magnus Brevik,SK Rye Icebreakers,51:00
5,Jørgen Nordhagen ,NOTEAM,52:02
M35-39
1,Inge Pedersen,Nordea,52:36
2,Arnold Slåen,Aim Norway,1:17:11
M40-44
1,Håvard Holmedal,NOTEAM,44:39
2,Jon Hogne Dalen,Allnex BIL,49:26
3,Rune Sigvartsen,Nav BIL,51:31
4,Thomas Laiti,NOTEAM,54:50
5,Bendik Sagsveen,NOTEAM,55:16
6,Erlend Larsen,FFI,59:45
M45-49
1,Harald Furuseth,ull/kisa,46:55
2,Kjetil Brynildsen,Lørenskog FIL,48:32
3,Terje Fredriksen,Privat,51:39
4,Espen Skrimstad,NOTEAM,52:36
5,Vidar Fjelltun,Romerike Runner`s Team,52:42
6,Thorbjørn Næss,Ull Kisa,54:38
7,Dan Boye Nilsen,Romerike Runners team,1:00:06
8,Åge Haakonsen,Akershus Elektro,1:01:35
9,Frode Wolla,NOTEAM,Fullført
M50-54
1,Frode Engelund,NOTEAM,43:39
2,Bjørn Tore Gullord,Lørenskog FIL,45:27
3,Harald Vamnes,Siemens,48:20
4,Tor Ivar Hvam,Posten Norge AS,51:33
5,Terje Solberg,Gjelleråsen IF,53:33
6,Robert Lauritzen,NOTEAM,54:19
7,Øyvind Huse,NOTEAM,55:35
8,Tore Fagerheim,LK 1814,59:29
9,Håvard Nilsen,FLO/Kjeller B.I.L.,1:02:17
10,Terje Nyen,NOTEAM,1:41:17
11,Knut Ove Woldvik,NOTEAM,Fullført
M55-59
1,Lars Sverdrup-Thygeson,Høvik Jogg,45:59
2,Are Aarebrot,SVS VG Skole,46:31
3,Jarle Pettersen ,NOTEAM,50:16
4,Rune Sørheim,NOTEAM,51:09
5,Tor-Henning Lindhart,Nobina,54:37
6,Odd Solhaug,Enebakk IF,55:24
7,Lars Straumsheim,Frogner IL,55:30
8,Stein Bidne,NOTEAM,57:34
9,Per Bjerkan,Skedsmo vgs.,58:19
10,Åge Jensen,Romerike Runners team,59:31
11,Dag Sundet,Nittedal IL,1:00:22
12,Ombir Upadhyay,Nets Active,1:05:45
13,Alv Nustad,Skedsmo vgs.,1:06:24
14,Torgeir Jakobsen ,NOTEAM,1:06:58
M60-64
1,Jan Gunnar Braathen,Stovnerkammeratene,50:03
2,Steinar Skaar,LK1814 BIL,50:20
3,Geir Engesæter,Postnord termo,52:16
4,Arne Braathen,Stovnerkameratene,55:18
5,Jahn Bakke,Kondis,55:48
6,Gaute Bakken,Bjerke IL,55:49
7,Gunnar Fredrik Aasgaard,Lørenskog kommune BIL,57:56
8,Yngvar Kirkerud,IBM Klubben,1:00:36
9,Trygve Haug,Romerike Runners team,1:02:20
10,Ottar Arnold Eide,Oslo kommune BIL,1:04:41
11,Paul Andersen,Privat,1:08:55
12,Hans Eggen,NOTEAM,1:12:25
M65-69
1,Bjørn Lauglo,Stovnerkameratene,49:43
2,Tor-Arne Stenhaug,Romerike Runners team,50:31
3,Arne Johansen,Ull/Kisa il friidrett,54:34
4,Rolf Meek,Romerike Friidrett,56:45
5,Arne Åsen,NOTEAM,1:01:02
6,Tor Hegde,Lørenskog Friidrettslag,1:02:19
7,Frank Antonsen ,Ringnes Bil,1:02:49
8,Sigurd Steensæth,NOTEAM,1:02:50
9,Finn Løkeberg,AHF,1:04:19
10,Trygve Bårde,NOTEAM,1:05:04
11,Ole Melaas,NOTEAM,1:06:17
12,Asbjørn Ringstad,Icopal,Fullført
12,Bjarne Døhlen,Romerike Runner`s,Fullført
12,Steinar Ulsaker,Romerike Runners,Fullført
M70-74
1,Stein Berget,Lørenskog FIL,58:39
2,Odd Martin Jensen,Lørenskog FIL,1:07:33
3,Tor Omland,NOTEAM,1:12:43
4,Terje Mikal Meiland,posten bilpost,1:28:33
5,Håkon Stefferud,NOTEAM,Fullført
5,Arne Luke,Ull/Kisa il friidrett,Fullført
M75+
1,Steinar Bjørn Karlsen,Romerike Runnerteam,1:13:55
2,Olav Linde,NOTEAM,Fullført

Sportsmanden.no 

 

Lik gjerne
Del gjerne