ABIK-karusellen startet opp igjen med dobbel Braathen-seier

Veteranene i flertall i den tradisjonsrike karusellen

ABIK-karusellen på Romerike startet opp igjen med første løp etter sommerferien, og det sjette av 10 løp totalt, med en 5 km terrengløype fra Sessvollmoen tirsdag.

SAMSUNG CSC
Solfrid Braathen herjer i ABIK-karusellen. I det sjette løpet tirsdag ble det en ny seier til langrennsløperen som har flere NM-gull i stafett for Høybråten og Stovner for en noen år siden vinterstid, og som også har gått for langløpslaget Team SkiProAm i Ski Classics, men som ikke representerer noen klubb i ABIK-karusellen. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)

Raskest var Kristian Braathen med 17.28, foran de to veteranene Ole Gorm Berg fra Lørenskog FIL (M45-49 år) med 18.02 og Håvard Holmedal (M40-44 år) med 18.16. Blant kvinnene ble det trippelseier til den såkalte «langdistansepuljen» med Solfrid Braathen som vinner på 19.06, foran Elbjørg Moxnes, Gjerdrum IL med 19.11 og Silje Christiansen, Enebakk IF med 20.49 på tredjeplass.

Dobbeltseier til familien Braathen altså, men ellers var det som vanlig størst deltakelse i veteranklassene. Aller flest var det faktisk i menn klasse 65-69 år med 18 som fullførte, med sterke Bjørn Lauglo fra Stovnerkameratene som vinner på gode 20.51, en tid som ville gitt klasseseier også for de som er 10 år yngre!

SAMSUNG CSC
Og superveteranen Bjørn Lauglo herjer i klasse 65-69 år. Her er en av landets beste løpere i aldersklassen i bra driv i forrige løp på Fetsund, som han også vant. (Foto: Frode Monsen Sportsmanden)

Resultater

Resultatliste ABIK-karusellens sjette løp – 09.08.2016

Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)

5 km på Sessvollmoen

K16-19
1,Ellen Skrimstad, NOTEAM,  24:45

K20-24
1,Malin Othelia Skaar, NOTEAM, 27:12

K25-29
1,Helene Lillekvelland, FFI BIL, 26:44
2,Monica Sundet, NOTEAM, 31:32

K30-34
1,Hasnija Sinkovic, Rignes, 21:32

K40-44
1,Trine Seeberg, SINTEF,22:04
2,Marianne Røtterud, NOTEAM, Fullført

K45-49
1,Cecilie Kverme, Fossum IF, 23:03
2,Heidi Kildal, Romerike Friidrett, 25:22
3,Merethe Andersen, NOTEAM, 26:25
4,Erica Georgsson Bratlie, NOTEAM, 27:07

K50-54
1,Marit Tveit Igland, Nets Active, 22:29
2,Anne Marit Arnegaard, Romerike Runners, 22:43
3,Frøydis Hallstensen Øyen, NOTEAM, 23:21
4,Trude Blomseth, Fet skiklubb, 24:40
5,Helen Selboe, NOTEAM,24:55
6,Jorun S. Kildahl ,Romerike Runners Team, 25:17
7,Liv Kooyman, Romerike Runners Team, 25:41
8,Ingrid Hernes,R omerike Runners Team, 25:56
9,Kristin Løver, NOTEAM, Fullført

K55-59
1,Anne-Brit Strandset, Romerike Runners, 25:09
2,May-Rita Dahl, Romerike Runners team, 26:53
3,Mari-Anne Egge Ranheim, Romerike Runners team, 30:34
4,Torhild Hage, Telenor, Fullført
4,Berit Østvoll, NOTEAM, Fullført
4,Kari Jensen, Romerike Runners, Fullført

K60-64
1,Karin Ø. Braathen, Lørenskog kommune BIL, 27:13
2,Åse-Karin Lindbo, NOTEAM, Fullført
2,Kjersti Sortland, NOTEAM, Fullført
2,Turid Ingvaldsen, NOTEAM, Fullført
2,Bjørg Mentzoni, Lørenskog kommune BIL, Fullført
2,Grete Sveine, Skedsmo kommune, Fullført
2,Gunn Røym, Nemko, Fullført
2,Gerda Marie Grøndahl, Romerike Runners team, Fullført
2,Trude Essie Ask, NOTEAM, Fullført

K65-69
1,Torild Pettersen, NOTEAM, Fullført
1,Bjørg Holås, NOTEAM, Fullført
1,Mia Bjøntegaard, Leirsund IL, Fullført
1,Anne Håkensen, Håkensen Maskin AS, Fullført
1,Elisabeth Engø, NOTEAM, Fullført
1,May Gulbrandsen, NOTEAM, Fullført

K70-74
1,Kari Furu, NOTEAM, 37:57
2,Aud Jorun Korsmo, NOTEAM, 41:25
3,Gro Kristin Haug, Privat, Fullført
3,Tone Eik,Harald Eik AS, Fullført
3,Anna K Blakkisrud Kruke, NOTEAM, Fullført
3,Kerstin Lodding, Romerike Runners team, Fullført

K75+
1,Eva Carlsen, NRK, 32:15
2,Inger Marie Blomseth, NOTEAM, 44:59
3,Wenche Haga, Peppes Pizza Jessheim, Fullført

Kvinner langdistanse
1,Solfrid Braathen, NOTEAM, 19:06
2,Elbjørg Moxnes, Gjerdrum IL, 19:11
3,Silje Christiansen, Enebakk IF, 20:49
4,Tone Fløttum, Fet friidrettsklubb, 22:04
5,Monica Nyheim, NOTEAM, 24:23
6,Tone Dirdal, Skedsmo kommune, 24:36
7,Våril Bendiksen, Skedsmo vgs, 25:13
8,Nina Iversen, Icopal BIL, 27:27

M16-19
1,Njål Pedersen, Team Foss,19:28
2,Stig Fjelltun, Bingsfoss Sykkelklubb, 21:31

M25-29
1,Simen Sletten, FIK Ren-Eng, 18:58
2,Tobias Lillekvelland, FFI BIL, 20:25

M30-34
1,Kristian Braathen, NOTEAM, 17:28
2,Ole Jakob Michelsen, NOTEAM, 19:30
3,Robert Taraldsen, Strømbergs Plast, 21:32
4,Gudbrand Rognstad, RTV Bil, 22:03
5,Stian Lauritzen, Øst PD, 23:04

M35-39
1,Jarle Blindheim, Idrettens hus Strømmen, 21:17
2,Inge Pedersen, Nordea, 21:21
3,Lars Ola Aunerud, Nets Active, 23:28

M40-44
1,Håvard Holmedal, NOTEAM,18:16
2,Rune Sigvartsen, Nav BIL, 21:08
3,Inge Holter, NOTEAM, 21:38
4,Morten Buer, Lørenskog Friidrettslag, 22:53
5,Thomas Laiti, NOTEAM, 23:36
6,Jon Hogne Dalen, Allnex BIL, 31:33

M45-49
1,Ole Gorm Berg,Lørenskog FIL / Mailand vgs, 18:02
2,Harald Furuseth, Ull/kisa,19:20
3,Vidar Fjelltun, Romerike Runners Team, 21:23
4,Espen Skrimstad, NOTEAM, 21:41
5,Steinar Kilde, NOTEAM, 22:15
6,Knut Hodnebrog, Blomsterringen, 23:21
7,Åge Haakonsen, Akershus Elektro, 24:32
8,Dan Boye Nilsen, Romerike Runners team, 25:51
9,Anders Tangerud, NOTEAM, 29:43
10,Frode Wolla, NOTEAM, 39:52

M50-54
1,Bjørn Tore Gullord, Lørenskog FIL, 18:52
2,Tor Ivar Hvam, Posten Norge AS, 21:16
3,Dag Frode Bjerke, Romerike Friidrett, 21:40
4,Tom Kåre Borge, Kongberg, 22:07
5,Robert Lauritzen, NOTEAM, 22:49
6,Tore Fagerheim, LK 1814, 23:22
7,Øyvind Huse, NOTEAM, 23:26
8,Knut Ove Woldvik, NOTEAM, 24:26
9,Frank Olaf Holter, NOTEAM, 26:31

M55-59
1,Dag Hage, NOTEAM, 21:14
2,Tor-Henning Lindhart, Nobina, 23:03
3,Odd Solhaug, Enebakk IF, 23:44
4,Morten Dahl, Romerike Runners team, 24:05
5,Ole Solberg, NOTEAM, 24:14
6,Stein Bidne, NOTEAM, 24:40
7,Knut Hegland, Københavns Skiklub, 24:53
8,Åge Jensen, Romerike Runners team, 25:18
9,Tore W. Wirum, SLM Revisjon, 25:32
10,Kjell Martinsen, Skedsmo kommune, 25:59
11,Dag Sundet, Nittedal IL, 26:12
12,Karl Gustav Solberg, NOTEAM, 28:10
13,Bjørn Skeie, FFI, 28:59
14,Modolv Ranheim, Romerike Runners team, 30:49
15,Jørn Kårstad, NOTEAM, 34:10
16,Tor Odd Selbæk, NOTEAM, 35:05
17,Karsten Tanem, NOTEAM, Fullført

M60-64
1,Steinar Skaar, LK1814 BIL, 21:25
2,Sigmund Jensen, Romerike Runners team, 21:50
3,Geir Engesæter, Postnord termo, 22:13
4,Jahn Bakke, Kondis, 22:28
5,Anders Ask, Tollernes IL, 23:09
6,Svein Haavik, FFI, 23:25
7,Arne Braathen, Stovnerkameratene, 23:43
8,Arne Langseth,Aurskog-Høland friidrettslag,24:12
9,Ove Aastorp,NOTEAM,24:16
10,Gunnar Fredrik Aasgaard,Lørenskog kommune BIL,24:54
11,Per Johan Dulsrud,NOTEAM,26:31
12,Ottar Arnold Eide,Oslo kommune BIL,26:43
13,Ronald Berg, Allnex BIL, 27:01
14,Trygve Haug, Romerike Runners team, 27:04
15,Karl Grude, Moelven Modus Bil, 27:25
16,Bjørn Lage Tjernshaugen, Romerike Runners team, Fullført

M65-69
1, Bjørn Lauglo, Stovnerkameratene, 20:51
2,Tor-Arne Stenhaug, Romerike Runners team, 21:34
3,Rolf Meek, Romerike Friidrett, 23:36
4,Vidar Sørum, Romerike Runners team, 24:28
5,Erik Holt, Fet friidrettsklubb, 24:39
6,Frank Antonsen, Ringnes Bil, 25:12
7,Arne Åsen, NOTEAM, 25:14
8,Finn Løkeberg, AHF, 26:16
9,Knut Ivar Berg, NOTEAM, 26:27
10,Ole Melaas, NOTEAM, 26:59
11,Sigurd Steensæth, NOTEAM, 27:08
12,Ole Jonny Sørensen, Hadeland FIK, 27:31
13,Odd Gangås, NOTEAM, 28:32
14,Åge Arthur Johansen, Romerike Runners team, Fullført
14,Steinar Ulsaker, Romerike Runners, Fullført
14,Trygve Bjøntegaard, Romerike Runners Team, Fullført
14,Svein Søbakken, Romerike Runners team, Fullført
14,Knut Jenssen, Løpsklubben 1814BIL, Fullført

M70-74
1,Arne Ingelsrud, Sporveien Oslo B.I.L., 25:01
2,Dag H. Holum, NOTEAM, 25:24
3,Bjørnar Thoresen, NOTEAM, 26:58
4,Tor Omland, NOTEAM, 29:54
5,Arve Tretterud, Icopal, 31:54
6,Jan Erik Haug, FFI,F ullført
6,Leif Røise,Feiring IL, Fullført
6,Harald Eik,Harald Eik AS, Fullført
6,Arne Luke,Ull/Kisa il friidrett, Fullført

M75+
1,Petter Kildal, Haga IF, 26:30
2,Steinar Bjørn Karlsen, Romerike Runners team, 29:55
3,Lyder Kristian Alnes, Lørenskog kommune BIL, 36:04
4,Odd Busmundrud, FFI, 38:32

Oversikt over alle løp i ABIK-karusellen


Sportsmanden.no 

Lik gjerne
Del gjerne
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)