Geir Steig og Hilde Fenne vant Kringsjåløpet

Sørdalskarusellen startet løpssesongen på Lillehammer

Sørdalskarusellen arrangeres i år for 35.gang. Siden 2001 har Kringslåløpet vært det første løpet i karusellen. Og det ble ny deltakerrekord da hele 334 løpere fullførte den første distansen onsdag kveld på Lillehammer.

Det 2,6 km lange løpet med start og mål ved Kringsjå skole ble vunnet av Geir Steig fra Luster IL med tiden 8.28,3. Han var 3,3 sekunder foran Kjartan Helland, Moi IL og langrennsløper Eirik Kurland Olsen på tredjeplass. Hilde Fenne ble best av kvinnene med 9.37,7, foran Marthe Flatlien, Lillehammer IF på 9.51,7. Hanne Maridal, Tiril Weng, Silje Eklund og Marte Sofie Buraas kom også innen 10.00.

Kringsjåløpet2016
Full fart og ny deltakerrekord i Kringsjåløpet i går.
Foto: Sport1 Lillehammer

Det var mange langrennsløpere som hadde skiftet ski med joggesko og fikk seg en solid hurtighetsøkt på Lillehammer. Foruten Hilde Fenne, som nylig vant Sjusjøen Fri, Kurland Olsen (nr 12 i samme renn) og Weng-tvillingene, ble blant andre Håvard Solås Taugbøl nr 10, Mårten Soleng Skinstad nr 17, Kristian Kjonerud nr 24, den sterke veteranen Geir Strandbakke nr 29 (og vinner av klasse 50-59 år), Thomas Gifstad nr 32 og Lillehammer-duoen Birk Strand Bjørnaa og Ulrik Måbø nummer 33 og 34.

SAMSUNG CSC
Fra seier i langrenn til seier i løping, Hilde Fenne er inne i en god stim. Her fra Sjusjøen Fri 9.april . 11 dager senere ble det ny seier, denne gangen i Kringsjåløpet med joggesko på beina. <br />Foto: Frode Monsen / Sportsmanden

Løyperekorden er på sterke 7.34,4, satt av Gishe Abdi Wako i 2014.  Thea Krokan Murud, som så svært overraskende tok bronse i Ski-NM i vinter, har rekorden blant jentene med tiden 9.17,7 fra 2011. Løypen var riktignok 140 meter lenger i år.

Sørdalskarusellen består av 10 mosjonsløp fra april til september, der du må fullføre minst 6 løp for å få premie.

Neste løp i karusellen er Maihaugenløpet om en uke.

Kringsjåløpet2016_JørgenSkau
Kringsjåløpet går i fine omgivelser. Her fra fjorårets løp. Foto: Fra hjemmesiden / Jørgen Skaug

Resultater

Alle resultater

TOPP 50 KVINNER: 

#

Navn

Land

Klubb

Klasse

Tid

Difftid

1

338

Fenne Hilde

NOR

 

Aktiv K16-35

09:37.7

06:20.0

2

24

Flatlien Marte

NOR

Lillehammer IF 

Aktiv K16-35

09:51.7

06:34.0

3

248

Maridal Hanne

NOR

Lillehammer IF 

Aktiv K16-35

09:53.3

06:35.6

4

171

Weng Tiril Annabelle

NOR

 

Aktiv K16-35

09:56.9

06:39.2

5

345

Eklund Silje

NOR

 

K30-39

09:59.1

06:41.4

6

23

Buraas Marte Sofie

NOR

 

Aktiv K16-35

10:00.0

06:42.3

7

141

Moger Julie Egeberg

NOR

Lillehammer Skiklubb 

K0-15

10:20.5

07:02.8

8

172

Weng Lotta Kommandora

NOR

Hula IL 

Aktiv K16-35

10:22.8

07:05.1

9

130

Gullikstad Pernille

NOR

Søre Ål IL 

Aktiv K16-35

10:30.7

07:13.0

10

4

Taarud Ingrid

NOR

Lillehammer Skiklub 

K0-15

10:32.6

07:14.9

11

98

Aspesletten Julie

NOR

 

Aktiv K16-35

10:36.9

07:19.2

12

219

Skari Hege

NOR

Lillehammer Skiklub 

K40-49

10:39.4

07:21.7

13

372

Skistad Kristine

NOR

NTG / Konnerud IL 

K16-29

10:41.3

07:23.6

14

306

Ous Amalie

NOR

Hula 

Aktiv K16-35

10:49.9

07:32.2

15

212

Granrud Britt Thorshaug

NOR

FIK Ren-Eng 

Aktiv K16-35

10:58.9

07:41.2

16

340

Sveen Marion Nystuen

NOR

Heidal IL 

K16-29

11:06.1

07:48.4

17

20

Dahl Tone Sundvor

NOR

 

Aktiv K16-35

11:09.2

07:51.5

18

153

Westad Ida Børset

NOR

 

K16-29

11:09.6

07:51.9

19

121

Kråkemo Mari Finnerud

NOR

 

K16-29

11:09.8

07:52.1

20

95

Persen Vibeke

NOR

 

Aktiv K16-35

11:14.0

07:56.3

21

33

Hagen Kristine Krüger

NOR

SIL BIL 

K16-29

11:14.2

07:56.5

22

163

Torgersen Kristine K.

NOR

 

Aktiv K16-35

11:17.7

08:00.0

23

31

Nordseth Karen Amalie

NOR

Gjøvik Friidretsklubb 

K16-29

11:18.9

08:01.2

24

22

Dørmænen Madelen

NOR

 

Aktiv K16-35

11:20.9

08:03.2

25

265

Lykken Hamre Maria

NOR

Søre Ål Il 

K0-15

11:25.0

08:07.3

26

323

Madslien Valborg

NOR

Sykehuset Innlandet BIL 

K40-49

11:26.2

08:08.5

27

176

Rusten Tina

NOR

 

Aktiv K16-35

11:26.9

08:09.2

28

144

Jeistad Julie

NOR

Lismarka/Team Sjusjøen 

K0-15

11:33.5

08:15.8

29

330

Måbø Pia Sofie

NOR

Lillehammer Skiklub 

Aktiv K16-35

11:36.6

08:18.9

30

215

Stakston Sigrid

NOR

Søre Ål IL 

Aktiv K16-35

11:39.9

08:22.2

31

59

Bergh Lise

NOR

 

K40-49

11:42.4

08:24.7

32

99

Flasnes Hanne Marie

NOR

 

K30-39

11:43.0

08:25.3

33

220

Berger Guro Skari

NOR

Lillehammer Skiklub 

Aktiv K16-35

11:48.9

08:31.2

34

2

Lauen Selma Ødegaard

NOR

 

K0-15

11:51.3

08:33.6

35

280

Øren Karoline Bye

NOR

 

Aktiv K16-35

11:53.2

08:35.5

36

3

Berget Hanne Knotten

NOR

 

K0-15

11:53.8

08:36.1

37

146

Waltenberg Julie

NOR

 

Aktiv K16-35

11:54.5

08:36.8

38

44

Kolden Karina Grytøyr

NOR

 

K30-39

11:55.2

08:37.5

39

314

Fløtlien Agnethe

NOR

 

K30-39

11:55.2

08:37.5

40

49

Svamo Nina

NOR

Sykehuset Innlandet 

K30-39

11:56.3

08:38.6

41

47

Løvseth Marthe Tøsse

NOR

 

K30-39

11:57.7

08:40.0

42

205

Lindgren Veslemøy

NOR

 

K30-39

11:59.9

08:42.2

43

6

Furuhaug Malin

NOR

Roterud IL 

K0-15

12:07.0

08:49.3

44

189

Bossum Jorunn Nordlunde

NOR

Søre Ål IL 

K40-49

12:08.6

08:50.9

45

225

Høiby Karoline Wardberg

NOR

Åsmarka IL 

Aktiv K16-35

12:09.5

08:51.8

46

325

Madslien Birgit Kleppa

NOR

 

K0-15

12:11.9

08:54.2

47

62

Kraabøl Anne Gunn

NOR

Eidsiva BIL 

K40-49

12:12.9

08:55.2

48

132

Haave Maria Masovn

NOR

 

K0-15

12:14.0

08:56.3

49

62

Kraabøl Anne Gunn

NOR

Eidsiva BIL 

K40-49

12:12.9

08:55.2

50

132

Haave Maria Masovn

NOR

 

K0-15

12:14.0

08:56.3

TOPP 50 MENN: 

# Navn Land Klubb Klasse Tid Difftid
1 25 Steig Geir NOR
Luster Il
Aktiv M16-35
08:28.3 -7:54.3
2 245 Helland Kjartan NOR
Moi Il/Kh Sport Support
Aktiv M16-35
08:31.6 -7:51.0
3 194 Olsen Eirik Kurland NOR
Aktiv M16-35
08:36.0 -7:46.6
4 308 Kvam Andreas NOR
Meldal IL
Aktiv M16-35
08:44.4 -7:38.2
5 263 Hestetraeet Kristoffer NOR
Lillehammer Skiklub
M16-29
08:50.2 -7:32.4
6 317 Kristiansen Martin NOR
Ros, Il
Aktiv M16-35
08:56.5 -7:26.1
7 193 Aabrekk Eirik Bergene NOR
Hans Aanrudsveg Elite
Aktiv M16-35
08:58.2 -7:24.4
8 39 Næss Berge Simen NOR
M16-29
08:59.5 -7:23.1
9 299 Vesterheim Magnus NOR
Kvæfjord IL, Team Bandittene
Aktiv M16-35
09:00.1 -7:22.5
10 319 Taugbøl Håvard Solås NOR
Aktiv M16-35
09:00.8 -7:21.8
11 96 Søbergvaglum Ener NOR
Søre Ål IL
Aktiv M16-35
09:03.5 -7:19.1
12 40 Røer Sigurd Lund NOR
Bækkelagets SK
M16-29
09:05.8 -7:16.8
13 27 Engseth Lars NOR
Ntnui
Aktiv M16-35
09:06.7 -7:15.9
14 145 Johansen Sindre NOR
Spydeberg IL
Aktiv M16-35
09:09.0 -7:13.6
15 302 Ramsrud Sondre NOR
Lillehammer IF
Aktiv M16-35
09:09.7 -7:12.9
16 123 Nordseth Bjørn Egil NOR
Gjøvik Friidrettsklubb
M30-39
09:09.9 -7:12.7
17 243 Skinstad Mårten Soleng NOR
Skogn Il/Team Sport 1 Skinstad
Aktiv M16-35
09:11.5 -7:11.1
18 363 Pollen Roger NOR
M16-29
09:11.8 -7:10.8
19 169 Jonsson Kristoffer NOR
Aktiv M16-35
09:13.8 -7:8.8
20 115 Øvrum Matias Bjørnflaten NOR
Ntg-L
Aktiv M16-35
09:14.1 -7:8.5
21 312 Kristoffersen Patrick Fossum NOR
Zen Products
Aktiv M16-35
09:15.4 -7:7.2
22 365 Meland Johan Eirik NOR
Markane IL
Aktiv M16-35
09:16.4 -7:6.2
23 201 Aurland Joachim NOR
Aktiv M16-35
09:17.1 -7:5.5
24 222 Kjonerud Kristian A NOR
Lillehammer Skiklub
Aktiv M16-35
09:18.5 -7:4.1
25 106 Melboe Jan-Henrik NOR
Hans Aanrudsveg Elite
Aktiv M16-35
09:18.9 -7:3.7
26 377 Lyngstad Anders Trønsdal NOR
Inderøy Il
Aktiv M16-35
09:20.0 -7:2.6
27 279 Skalle Elmer NOR
Elektriker’n Lillehammer
Aktiv M16-35
09:21.6 -7:1.0
28 371 Gasmann Per Ola NOR
Ørje IL
M30-39
09:22.4 -6:00.2
29 168 Strandbakke Geir NOR
Lillehammer Skiklub
M50-59
09:23.1 -6:59.5
30 357 Ruud Ole NOR
Aktiv M16-35
09:24.2 -6:58.4
31 258 Moland Stig NOR
NTG
Aktiv M16-35
09:24.8 -6:57.8
32 117 Gifstad Thomas NOR
Oppegård IL
Aktiv M16-35
09:25.6 -6:57.0
33 16 Bjørnaa Birk Strand NOR
Lillehammer Skiklub
M0-15
09:25.8 -6:56.8
34 331 Måbø Ulrik NOR
Lillehammer Skiklub
Aktiv M16-35
09:25.9 -6:56.7
35 118 Toftaker Erik NOR
Lillehammer Fotballklubb
M0-15
09:26.3 -6:56.3
36 344 Stiansen Frode NOR
Statens Vegvesen
M40-49
09:26.5 -6:56.1
37 41 Toresen Jens Petter NOR
Bækkelagets Sportsklub
M16-29
09:27.0 -6:55.6
38 246 Stokkeland Petter KOR
Hans Aanruds Veg Elite
M16-29
09:29.0 -6:53.6
39 116 Ludvigsen Håkon Kruse NOR
M16-29
09:29.4 -6:53.2
40 276 Lium Knut NOR
M40-49
09:30.5 -6:52.1
41 277 Aulin Lazzen NOR
Aktiv M16-35
09:31.8 -6:50.8
42 252 Houm Erik NOR
Aktiv M16-35
09:32.5 -6:50.1
43 309 Mørkve Bjarte NOR
Aktiv M16-35
09:33.2 -6:49.4
44 191 Hinchliffe Rex AUS
LIF
M50-59
09:34.6 -6:48.0
45 359 Jensen Vegar Hattestad NOR
Ørje IL
M30-39
09:34.9 -6:47.7
46 253 Avlund Hans NOR
Aktiv M16-35
09:35.6 -6:47.0
47 137 Staum Erik NOR
Aktiv M16-35
09:36.7 -6:45.9
48 356 Brufladt Steffen NOR
Aktiv M16-35
09:38.1 -6:44.5
49 184 Sletten Even NOR
Aktiv M16-35
09:39.8 -6:42.8
50 358 Thomassen Håkon NOR
Aktiv M16-35
09:40.4 -6:42.2

Sportsmanden.no 

 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 36
    Shares