Geir Steig og Hilde Fenne vant Kringsjåløpet

Sørdalskarusellen startet løpssesongen på Lillehammer

Sørdalskarusellen arrangeres i år for 35.gang. Siden 2001 har Kringslåløpet vært det første løpet i karusellen. Og det ble ny deltakerrekord da hele 334 løpere fullførte den første distansen onsdag kveld på Lillehammer.

Det 2,6 km lange løpet med start og mål ved Kringsjå skole ble vunnet av Geir Steig fra Luster IL med tiden 8.28,3. Han var 3,3 sekunder foran Kjartan Helland, Moi IL og langrennsløper Eirik Kurland Olsen på tredjeplass. Hilde Fenne ble best av kvinnene med 9.37,7, foran Marthe Flatlien, Lillehammer IF på 9.51,7. Hanne Maridal, Tiril Weng, Silje Eklund og Marte Sofie Buraas kom også innen 10.00.

Kringsjåløpet2016
Full fart og ny deltakerrekord i Kringsjåløpet i går.
Foto: Sport1 Lillehammer

Det var mange langrennsløpere som hadde skiftet ski med joggesko og fikk seg en solid hurtighetsøkt på Lillehammer. Foruten Hilde Fenne, som nylig vant Sjusjøen Fri, Kurland Olsen (nr 12 i samme renn) og Weng-tvillingene, ble blant andre Håvard Solås Taugbøl nr 10, Mårten Soleng Skinstad nr 17, Kristian Kjonerud nr 24, den sterke veteranen Geir Strandbakke nr 29 (og vinner av klasse 50-59 år), Thomas Gifstad nr 32 og Lillehammer-duoen Birk Strand Bjørnaa og Ulrik Måbø nummer 33 og 34.

SAMSUNG CSC
Fra seier i langrenn til seier i løping, Hilde Fenne er inne i en god stim. Her fra Sjusjøen Fri 9.april . 11 dager senere ble det ny seier, denne gangen i Kringsjåløpet med joggesko på beina. <br />Foto: Frode Monsen / Sportsmanden

Løyperekorden er på sterke 7.34,4, satt av Gishe Abdi Wako i 2014.  Thea Krokan Murud, som så svært overraskende tok bronse i Ski-NM i vinter, har rekorden blant jentene med tiden 9.17,7 fra 2011. Løypen var riktignok 140 meter lenger i år.

Sørdalskarusellen består av 10 mosjonsløp fra april til september, der du må fullføre minst 6 løp for å få premie.

Neste løp i karusellen er Maihaugenløpet om en uke.

Kringsjåløpet2016_JørgenSkau
Kringsjåløpet går i fine omgivelser. Her fra fjorårets løp. Foto: Fra hjemmesiden / Jørgen Skaug

Resultater

Alle resultater

TOPP 50 KVINNER: 

#

Navn

Land

Klubb

Klasse

Tid

Difftid

1

338

Fenne Hilde

NOR

 

Aktiv K16-35

09:37.7

06:20.0

2

24

Flatlien Marte

NOR

Lillehammer IF 

Aktiv K16-35

09:51.7

06:34.0

3

248

Maridal Hanne

NOR

Lillehammer IF 

Aktiv K16-35

09:53.3

06:35.6

4

171

Weng Tiril Annabelle

NOR

 

Aktiv K16-35

09:56.9

06:39.2

5

345

Eklund Silje

NOR

 

K30-39

09:59.1

06:41.4

6

23

Buraas Marte Sofie

NOR

 

Aktiv K16-35

10:00.0

06:42.3

7

141

Moger Julie Egeberg

NOR

Lillehammer Skiklubb 

K0-15

10:20.5

07:02.8

8

172

Weng Lotta Kommandora

NOR

Hula IL 

Aktiv K16-35

10:22.8

07:05.1

9

130

Gullikstad Pernille

NOR

Søre Ål IL 

Aktiv K16-35

10:30.7

07:13.0

10

4

Taarud Ingrid

NOR

Lillehammer Skiklub 

K0-15

10:32.6

07:14.9

11

98

Aspesletten Julie

NOR

 

Aktiv K16-35

10:36.9

07:19.2

12

219

Skari Hege

NOR

Lillehammer Skiklub 

K40-49

10:39.4

07:21.7

13

372

Skistad Kristine

NOR

NTG / Konnerud IL 

K16-29

10:41.3

07:23.6

14

306

Ous Amalie

NOR

Hula 

Aktiv K16-35

10:49.9

07:32.2

15

212

Granrud Britt Thorshaug

NOR

FIK Ren-Eng 

Aktiv K16-35

10:58.9

07:41.2

16

340

Sveen Marion Nystuen

NOR

Heidal IL 

K16-29

11:06.1

07:48.4

17

20

Dahl Tone Sundvor

NOR

 

Aktiv K16-35

11:09.2

07:51.5

18

153

Westad Ida Børset

NOR

 

K16-29

11:09.6

07:51.9

19

121

Kråkemo Mari Finnerud

NOR

 

K16-29

11:09.8

07:52.1

20

95

Persen Vibeke

NOR

 

Aktiv K16-35

11:14.0

07:56.3

21

33

Hagen Kristine Krüger

NOR

SIL BIL 

K16-29

11:14.2

07:56.5

22

163

Torgersen Kristine K.

NOR

 

Aktiv K16-35

11:17.7

08:00.0

23

31

Nordseth Karen Amalie

NOR

Gjøvik Friidretsklubb 

K16-29

11:18.9

08:01.2

24

22

Dørmænen Madelen

NOR

 

Aktiv K16-35

11:20.9

08:03.2

25

265

Lykken Hamre Maria

NOR

Søre Ål Il 

K0-15

11:25.0

08:07.3

26

323

Madslien Valborg

NOR

Sykehuset Innlandet BIL 

K40-49

11:26.2

08:08.5

27

176

Rusten Tina

NOR

 

Aktiv K16-35

11:26.9

08:09.2

28

144

Jeistad Julie

NOR

Lismarka/Team Sjusjøen 

K0-15

11:33.5

08:15.8

29

330

Måbø Pia Sofie

NOR

Lillehammer Skiklub 

Aktiv K16-35

11:36.6

08:18.9

30

215

Stakston Sigrid

NOR

Søre Ål IL 

Aktiv K16-35

11:39.9

08:22.2

31

59

Bergh Lise

NOR

 

K40-49

11:42.4

08:24.7

32

99

Flasnes Hanne Marie

NOR

 

K30-39

11:43.0

08:25.3

33

220

Berger Guro Skari

NOR

Lillehammer Skiklub 

Aktiv K16-35

11:48.9

08:31.2

34

2

Lauen Selma Ødegaard

NOR

 

K0-15

11:51.3

08:33.6

35

280

Øren Karoline Bye

NOR

 

Aktiv K16-35

11:53.2

08:35.5

36

3

Berget Hanne Knotten

NOR

 

K0-15

11:53.8

08:36.1

37

146

Waltenberg Julie

NOR

 

Aktiv K16-35

11:54.5

08:36.8

38

44

Kolden Karina Grytøyr

NOR

 

K30-39

11:55.2

08:37.5

39

314

Fløtlien Agnethe

NOR

 

K30-39

11:55.2

08:37.5

40

49

Svamo Nina

NOR

Sykehuset Innlandet 

K30-39

11:56.3

08:38.6

41

47

Løvseth Marthe Tøsse

NOR

 

K30-39

11:57.7

08:40.0

42

205

Lindgren Veslemøy

NOR

 

K30-39

11:59.9

08:42.2

43

6

Furuhaug Malin

NOR

Roterud IL 

K0-15

12:07.0

08:49.3

44

189

Bossum Jorunn Nordlunde

NOR

Søre Ål IL 

K40-49

12:08.6

08:50.9

45

225

Høiby Karoline Wardberg

NOR

Åsmarka IL 

Aktiv K16-35

12:09.5

08:51.8

46

325

Madslien Birgit Kleppa

NOR

 

K0-15

12:11.9

08:54.2

47

62

Kraabøl Anne Gunn

NOR

Eidsiva BIL 

K40-49

12:12.9

08:55.2

48

132

Haave Maria Masovn

NOR

 

K0-15

12:14.0

08:56.3

49

62

Kraabøl Anne Gunn

NOR

Eidsiva BIL 

K40-49

12:12.9

08:55.2

50

132

Haave Maria Masovn

NOR

 

K0-15

12:14.0

08:56.3

TOPP 50 MENN: 

#NavnLand Klubb KlasseTidDifftid
125Steig GeirNOR
Luster Il
Aktiv M16-35
08:28.3-7:54.3
2245Helland KjartanNOR
Moi Il/Kh Sport Support
Aktiv M16-35
08:31.6-7:51.0
3194Olsen Eirik KurlandNOR
Aktiv M16-35
08:36.0-7:46.6
4308Kvam AndreasNOR
Meldal IL
Aktiv M16-35
08:44.4-7:38.2
5263Hestetraeet KristofferNOR
Lillehammer Skiklub
M16-29
08:50.2-7:32.4
6317Kristiansen MartinNOR
Ros, Il
Aktiv M16-35
08:56.5-7:26.1
7193Aabrekk Eirik BergeneNOR
Hans Aanrudsveg Elite
Aktiv M16-35
08:58.2-7:24.4
839Næss Berge SimenNOR
M16-29
08:59.5-7:23.1
9299Vesterheim MagnusNOR
Kvæfjord IL, Team Bandittene
Aktiv M16-35
09:00.1-7:22.5
10319Taugbøl Håvard SolåsNOR
Aktiv M16-35
09:00.8-7:21.8
1196Søbergvaglum EnerNOR
Søre Ål IL
Aktiv M16-35
09:03.5-7:19.1
1240Røer Sigurd LundNOR
Bækkelagets SK
M16-29
09:05.8-7:16.8
1327Engseth LarsNOR
Ntnui
Aktiv M16-35
09:06.7-7:15.9
14145Johansen SindreNOR
Spydeberg IL
Aktiv M16-35
09:09.0-7:13.6
15302Ramsrud SondreNOR
Lillehammer IF
Aktiv M16-35
09:09.7-7:12.9
16123Nordseth Bjørn EgilNOR
Gjøvik Friidrettsklubb
M30-39
09:09.9-7:12.7
17243Skinstad Mårten SolengNOR
Skogn Il/Team Sport 1 Skinstad
Aktiv M16-35
09:11.5-7:11.1
18363Pollen RogerNOR
M16-29
09:11.8-7:10.8
19169Jonsson KristofferNOR
Aktiv M16-35
09:13.8-7:8.8
20115Øvrum Matias BjørnflatenNOR
Ntg-L
Aktiv M16-35
09:14.1-7:8.5
21312Kristoffersen Patrick FossumNOR
Zen Products
Aktiv M16-35
09:15.4-7:7.2
22365Meland Johan EirikNOR
Markane IL
Aktiv M16-35
09:16.4-7:6.2
23201Aurland JoachimNOR
Aktiv M16-35
09:17.1-7:5.5
24222Kjonerud Kristian ANOR
Lillehammer Skiklub
Aktiv M16-35
09:18.5-7:4.1
25106Melboe Jan-HenrikNOR
Hans Aanrudsveg Elite
Aktiv M16-35
09:18.9-7:3.7
26377Lyngstad Anders TrønsdalNOR
Inderøy Il
Aktiv M16-35
09:20.0-7:2.6
27279Skalle ElmerNOR
Elektriker’n Lillehammer
Aktiv M16-35
09:21.6-7:1.0
28371Gasmann Per OlaNOR
Ørje IL
M30-39
09:22.4-6:00.2
29168Strandbakke GeirNOR
Lillehammer Skiklub
M50-59
09:23.1-6:59.5
30357Ruud OleNOR
Aktiv M16-35
09:24.2-6:58.4
31258Moland StigNOR
NTG
Aktiv M16-35
09:24.8-6:57.8
32117Gifstad ThomasNOR
Oppegård IL
Aktiv M16-35
09:25.6-6:57.0
3316Bjørnaa Birk StrandNOR
Lillehammer Skiklub
M0-15
09:25.8-6:56.8
34331Måbø UlrikNOR
Lillehammer Skiklub
Aktiv M16-35
09:25.9-6:56.7
35118Toftaker ErikNOR
Lillehammer Fotballklubb
M0-15
09:26.3-6:56.3
36344Stiansen FrodeNOR
Statens Vegvesen
M40-49
09:26.5-6:56.1
3741Toresen Jens PetterNOR
Bækkelagets Sportsklub
M16-29
09:27.0-6:55.6
38246Stokkeland PetterKOR
Hans Aanruds Veg Elite
M16-29
09:29.0-6:53.6
39116Ludvigsen Håkon KruseNOR
M16-29
09:29.4-6:53.2
40276Lium KnutNOR
M40-49
09:30.5-6:52.1
41277Aulin LazzenNOR
Aktiv M16-35
09:31.8-6:50.8
42252Houm ErikNOR
Aktiv M16-35
09:32.5-6:50.1
43309Mørkve BjarteNOR
Aktiv M16-35
09:33.2-6:49.4
44191Hinchliffe RexAUS
LIF
M50-59
09:34.6-6:48.0
45359Jensen Vegar HattestadNOR
Ørje IL
M30-39
09:34.9-6:47.7
46253Avlund HansNOR
Aktiv M16-35
09:35.6-6:47.0
47137Staum ErikNOR
Aktiv M16-35
09:36.7-6:45.9
48356Brufladt SteffenNOR
Aktiv M16-35
09:38.1-6:44.5
49184Sletten EvenNOR
Aktiv M16-35
09:39.8-6:42.8
50358Thomassen HåkonNOR
Aktiv M16-35
09:40.4-6:42.2

Sportsmanden.no 

 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 36
    Shares
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)