Engesæter med ny seier i Maratonkarusellen – Nå med bilder og kommentarer

Skeltved og Førre raskest på halvmaraton i Fana

Årets andre løp i Maratonkarusellen i Bergen ble som vanlig arrangert fra Fana stadion på lørdag. Det var triatleten Odd Arne Engesæter som til slutt trakk det lengste strået med sluttiden 2.39.11, etter hard fight med ultraløper Bjørn Tore Kronen Taranger, som løp sin nest raskeste maraton noensinne med 2.42.18. Cecilie Landro vant et tynt kvinnefelt på gode 3.26.38.

Maratonkarusellen2016_1_IMG_5801-Maraton-Vinner-Arkiv
TO STRAKE: Odd Arne Engesæter har vunnet begge løpene i Maratonkarusellen i år. Her etter seieren i første løp 23.januar på 2.48.25. Det gikk enda raskere på lørdag.
Foto: Maratonkarusellen / Jan Ringheim

På halvmaraton, den største distansen i Maratonkarusellen, ble det seier til Alexander Skeltved på gode 1.13.00 og til haugesunderen Anna Sofie Førre, som løper for Gular, på 1.30.17.

MK2016-2-starten
Starten er gått for Maratonkarusellens 2.løp i 2016 inne på tartandekket på Fana stadion. Bjørn Tore Taranger tar teten. Ultraløperen har skiftet klubb fra Gular til BFG Bergen og var meget godt fornøyd med eget løp, som var hans nest beste på maratondistansen. -Jaaaada!! 2.plass med negativ splitt (2 min og 22 sek) i Maratonkarusellen idag!! Strålende fornøyd med 2:42:18 så tidlig i sesongen!! Er inne i en tung mengdetreningsperiode, og mer skal det bli. Bøyer meg i buff’en for Odd Arne Engesæter som innkasserte seieren, kommenterer Taranger selv på sin Facebookside. (Foto: Arrangøren)
MK2016-2-Bjørn-SteinH-mfl
GJENGANGERE: Cecilie Landro (t.h. i gult) vant kvinnenes maraton på 3.26.38. Stein Henrik Olaussen (t.v.) har også vunnet tidligere, og Bjørn Fretland (i orange) er oftest med når Maratonkarusellen byr opp til dans. -Hadde ein mistanke om at kroppen ikkje var heilt klar for maraton, så eg hengde meg på Stein Henrik som var fartsholder i broren sin maratondebut. Første runden gjekk i behagelig pratetempo i godt selskap, men feiga ut og stakk fra når debutanten måtte roa ned ut på den andre. Økte farten litt, men gjekk faktisk tom for krefter, sjølv etter den «rolege» åpningen, forteller Bjørn Fretland til Sportsmanden. Fretland løp på 3.20.36 etter «ny bestenotering i negativ splitt» på 1.41.18/1.39.18. -Viktig å finna nye ting å gleda seg over når ein begynner å bli gammal og treg, resonnerer den spreke årdølen. (Foto: Arrangøren)
Morten Hauso, mangeårig styremedlem og en av de virkelige ildsjelene i Maratonkarusellen. (Foto: Arrangøren)
Morten Hauso, mangeårig styremedlem og en av de virkelige ildsjelene i Maratonkarusellen. (Foto: Arrangøren)
MK2016-2-EvaQ
Konkurranseglade Eva Quivey har alltid smilet på lur. Fort løp hun også, på 1.49.37 til 10.plass og klasseseier i K55-59 år på halvmaraton. (Foto: Arrangøren)
MK2016-2_SteinarLien
Steinar Lien hadde tatt turen helt fra Oslo og Oppegård for å teste halvmaratonformen. Han var ikke helt fornøyd, men fant også lyspunkter: –Løpet ble en tung affære. Det gikk greit i ca 9 km. Jeg runda på 44 minutter og hadde håp om å komme under 1,28, men fikk det skikkelig mellom 11 og 14 km. Da sleit jeg ordentlig, men klarte å samle meg mot slutten og kom i mål på 1.29.29. Nesten ett minutt bedre enn i fjor, forteller han til Sportsmanden. (Foto: Arrangøren)

Flere bilder, løpsdatoer, statistikk, resultater m.v. på Maratonkarusellen sin hjemmeside.

Maratonkarusellen i Fana, lørdag 27.feb. 2016
Alle resultater

Maraton

Kvinner
1 Cecilie Landro K22022 NOTEAM 948 03:26:38
2 Susan Sun K22334 Fenring Langdistanse 2311 03:42:24
3 Turid Landsvik K26064 Friidrettsklubben BFG Bergen 345 04:19:05

Menn
1 Odd Arne Engesæter M23539 Bergen Triathlon Club 689 02:39:11
2 Bjørn Tore Taranger M23539 Friidrettsklubben BFG Bergen 7002 02:42:18
3 Sveinar Rasmussen M24044 NOTEAM 2337 02:54:51
4 Per Ove Bøtum M24044 NOTEAM 7005 02:57:43
5 Tore Klanderud M24549 NOTEAM 7007 02:58:58
6 Johan Løve Gjersvik M22334 Rebel Lions 2259 03:14:41
7 Odd Gunnar Tveit M25054 Birkenes IL 576 03:17:52
8 Leif Nordland M24549 HSI 1103 03:18:11
9 Bjørn Fretland M25054 IL Jotun 72 03:20:40
10 Kjell Ove Breivik M24549 NOTEAM 1982 03:23:00
11 Stig Helge Westerheim M23539 Stord 2585 03:25:11
12 Arvid Haugen M24549 Team Enoro 2451 03:25:19
13 Per Gunnar Alfheim M25559 NOTEAM 258 03:28:38
14 Stein Henrik Olaussen M22334 Varegg, Øl og Kondis 1726 03:34:00
15 Lars Philip Olaussen M23539 Romerike Runners 2588 03:34:00
16 Michal Krajc M23539 Slovakia 1558 03:37:04
17 Øystein Dybdahl M25559 NOTEAM 507 03:38:15
18 Geir Jensen M25054 Kondis 109 03:38:45
19 Bjørn Haukeland M25054 Kondis 69 03:39:54
20 Arild Bjordal M24044 NOTEAM 7001 03:40:35
21 Ole Heine Kvernenes M24044 Øl & Kondis 2556 03:44:36
22 Ståle Viken M24549 Reno 2118 03:49:13
23 Lars-Ove Nordnes M26569 NOTEAM 7004 03:51:31
24 Jarle Johan Larsen M25054 NOTEAM 7008 03:54:01
25 Gunnar Lorens Lien M24549 BKK BIL 593 03:54:57
26 Per Audun Heskestad M26064 AKS 77 256 04:04:09
27 Bjørn Skarveland M26569 Kondis 71 04:11:01
28 Ørjan Talhaug M24044 Bergen Triathlon Club 1734 04:18:10

Maraton tidlig start kvinner
1 Lise Lithun K25559 Gjesdal IL 392 04:02:39
2 Liv B. Jegteberg Lystad K25559 NOTEAM 2055 04:04:18
3 Titina Bakken K24549 Romerike Ultraløperklubb 1461 04:28:00
4 Pia – Camilla Tømmernes K24044 Bergen CK og BTC 1467 06:01:54

Maraton tidlig start menn
1 Leif Halleland M27074 IF Klypetussen 199 03:52:52
2 Anders Austad M22334 NOTEAM 7000 03:57:54
3 Gunnar Nordbø M25054 Flekkefjord idrettsforening 489 04:16:45
4 Alf Gaupås M25559 DNM Bergen 20 04:17:03
5 Oddbjørn Austad M25054 Clairant BIL 2552 04:24:47
6 Sverre Solhaug M25054 IL Fri 310 04:26:09
7 Inge Asbjørn Haugen M26064 Hornindal IL 150 04:26:53
8 John Nikolaus Nessa M26569 GTI Stavanger 1247 04:28:01
9 Jan Billy Aas M22334 NOTEAM 7006 04:56:57
10 Ronny Kristiansen M22334 NOTEAM 7003 05:00:23
11 Sigurd Lima M26064 Gjesdal IL 286 05:19:08

Halvmaraton

Kvinner
1 Anna Sofie Førre K12022 Gular IL 2545 01:30:17
2 Malene Liljedahl Njaastad K12334 Gular IL 2591 01:31:55
3 Kristin Husby K15054 Laksevåg TIL 1164 01:35:55
4 Brianna Lambert K12334 NOTEAM 2581 01:39:32
5 Randi Hernes Tvilde K13539 Voss IL 368 01:46:31
6 Tove Larsen K14549 NOTEAM 734 01:46:49
7 Elisabeth Tangen Haug K13539 NOTEAM 2570 01:47:40
8 Mona Wolff K15054 ABB 2171 01:47:57
9 Nina Bergsik Thorn K14044 NOTEAM 7033 01:49:25
10 Eva Quivey K15559 Varegg Fleridrett 914 01:49:37
11 Nathalie Puaschitz K13539 Bergen Løpeklubb 448 01:50:12
12 Elin Reed Bratten K15054 Bergen CK 96 01:55:03
13 Gunhild Vatna K15054 Stord IL 2560 01:55:07
14 Stine Hillesøy K14549 NOTEAM 2167 01:56:16
15 Tone Johnsen K15054 Varegg Team Melkesyre 380 01:57:20
16 Torunn Hjellvik Bergset K15054 NOTEAM 1675 02:00:59
17 Trude Cristin Valle K14549 Tide Buss 2495 02:02:08
18 Karin Stang Volden K15559 NOTEAM 7042 02:03:04
19 Beate Skulstad K14549 NOTEAM 2481 02:04:04
20 Solveig Mo K12334 NOTEAM 2513 02:04:30
21 Veslemøy Meling K15054 NOTEAM 2596 02:06:10
22 Margot Carlsen K15054 NOTEAM 2374 02:06:11
23 Bente Andersen K14549 Bergen Kommune 1379 02:10:28
24 Lanè Lira K12334 South African 2578 02:10:29
25 Julia Vonheim K12334 NOTEAM 2598 02:10:50
26 Oddbjørg Risnes Løken K15054 FemiRoma/Ferning 1900 02:12:59
27 Marianne Eikeland K15054 Statoil BIL 1621 02:13:55
28 Marit Ryland K14549 NOTEAM 1799 02:14:11
29 Lise Austad K12334 NOTEAM 2551 02:14:48
30 Anette Indrebø K15054 NOTEAM 2576 02:15:55
31 Rita Knarvik K15054 Lindås Idrettslag 2594 02:15:57
32 Renate Macpherson K14044 NOTEAM 2018 02:16:58
33 Mehma Pannu K12022 NOTEAM 2599 02:17:39
34 Elisabeth Hilton K15054 NOTEAM 7018 02:20:34
35 Melissa Pate K12334 NOTEAM 7010 02:21:01
36 Aina Holsen Fjellanger K14549 NOTEAM 2559 02:22:13
37 Torhild Ulvesæter K15559 NOTEAM 7021 02:24:52
38 Brianna Lambert K12334 NOTEAM 7011 02:31:51
39 Karin Lampe K14549 NOTEAM 2568 03:01:37

Menn
1 Alexander B Skeltved M12334 NOTEAM 7038 01:13:00
2 Erlend Nymark Jensen M12334 Bergen Løpeklubb 1017 01:15:04
3 Mirza Nalic M13539 Friidrettsklubben BFG Bergen 1188 01:16:21
4 Øyvind Loftås M13539 NOTEAM 7014 01:16:41
5 Vetle Bergsvik Thorn M11617 NOTEAM 7034 01:19:36
6 Andre Hornæs M12334 NOTEAM 7030 01:20:57
7 Oscar Aubi M12334 Bergen Triathlon Club 1566 01:21:45
8 Jon Christian Jacobsen M12334 NOTEAM 7017 01:21:51
9 Kjetil Monstad M14044 Osterøy IL 2564 01:22:03
10 Jørgen Nordanger M12334 Bergen Løpeklubb 2078 01:22:14
11 Martin Karlsen M12334 NOTEAM 7016 01:22:22
12 Sigbjørn Reigstad M13539 Osterøy 2571 01:24:29
13 Jan Eirik Aske M13539 Bergen kommunes bedriftsidret 1331 01:26:34
14 Michael Cromie M13539 Fjøsanger Kiropraktorklinikk 1355 01:26:49
15 Jens Riis M15054 NOTEAM 7019 01:27:31
16 Roar MIsje M15054 NOTEAM 7037 01:27:58
17 Ove Wolff M14549 Hyllestad IL 1938 01:28:20
18 Truls Nesslin M12334 NOTEAM 2542 01:28:24
19 Øyvind Risnes M15054 Bergen Group/Ferning 1917 01:28:35
20 Arild Austrheim M16064 Statoil BIL 34 01:29:15
21 Tom-Erik Sund M12334 Bergen Triathlon Club 814 01:29:17
22 Steinar Lien M15054 Oppegård IL 1136 01:29:29
23 Einar Olsen M14549 NOTEAM 7040 01:29:42
24 Kim Ove Hommen M14044 NOTEAM 7015 01:29:57
25 Gunnar H. Aarseth M15559 Spirit FIK 1008 01:30:15
26 Sigve Ølfarnes M14549 Stord 546 01:30:40
27 Ragnvald Kanebog M15559 Bergen Løpeklubb 967 01:31:41
28 Jan Rolland M15054 Bergen CK 1022 01:31:44
29 Gunnar Lyngnes M15054 NOTEAM 1024 01:32:20
30 Magne Espelid M15054 Mjøsdalen IL 612 01:33:28
31 Alvar Rylandsholm Wæhle M12334 NOTEAM 2590 01:33:57
32 Jan-Tore Gjervik M14549 NOTEAM 7043 01:34:08
33 Fredrik Berentsen M13539 Bergen Løpeklubb 1655 01:34:12
34 Frode Walle M13539 NOTEAM 2528 01:34:26
35 Morten Hovland Sande M14044 Sotra Sportsklubb 900 01:34:48
36 Gunnar Vaage M15559 NOTEAM 7020 01:34:52
37 Andreas Sumstad Arne M13539 Stord IL 27 01:36:09
38 Frode Hodnekvam M14044 NOTEAM 2593 01:36:42
39 Tor A Jensen M15559 Hansa 2507 01:36:53
40 Bjarte Hetle M15054 NOTEAM 7023 01:37:21
41 Thomas Bucher Johannessen M14549 BUB Bergen 2474 01:37:51
42 Kim Ove Hansen M12334 NOTEAM 845 01:37:52
43 Yngve Holm M14549 NOTEAM 7027 01:38:14
44 Ole Harald Budal M14044 Gabbas Grabbar 2592 01:38:48
45 Andrii Lavrukhin M14044 Ukraine 2584 01:39:30
46 Robert Brown M14549 USA 1798 01:39:31
47 Øystein Tveit M14044 Gneist IL 1010 01:39:51
48 Terje Stenbakk M15559 Bergen CK 702 01:39:52
49 Erik Frich Sjurseth M13539 Titlestadguttene 1653 01:39:56
50 Petter Rasmussen M14549 Bergen Løpeklubb 532 01:40:05
51 Frode Øvre-Helland M15559 HSI 1992 01:40:53
52 Rune Møklebust M14044 Sædalen IL 2286 01:41:46
53 Petter Goga M14549 NRK Hordaland 2281 01:41:47
54 Tommy Berg-Larsen M13539 Skandiabanken 2595 01:42:17
55 Frode Nilsen M14549 Fana sykkel/EVRY 1586 01:43:24
56 Morten Damm M14549 NOTEAM 2597 01:43:46
57 Jan Silgjerd M14549 NOTEAM 7026 01:43:46
58 Paal Methlie M14044 NOTEAM 7029 01:43:49
59 Steinar Gangsø M14549 Aker Solutions BIL 695 01:43:50
60 Roar Pedersen M14044 Fitjar IL 675 01:44:35
61 Bjørn Tore Lothe M13539 NOTEAM 7035 01:45:28
62 Erik Dahl M15054 Bergen Kommunes BIL 1564 01:46:00
63 Hallstein Viken M14549 Strandebarm IL 126 01:46:10
64 Arild Løvik M14044 Laxefjorden pust & pes 2042 01:46:16
65 Dag Olav Løyland M14549 NOTEAM 2569 01:46:33
66 Knut Lien M14044 Team TCB 1297 01:46:50
67 Helge Magnus Erdal M15559 Statoil BIL 1555 01:48:25
68 Karl Morten Bårdsen M14549 Bergen Kommunes BIL 936 01:49:21
69 Torstein Veivåg M13539 NOTEAM 2434 01:49:29
70 Ståle Daae M15054 NOTEAM 7025 01:49:51
71 Trond Fuhr M15559 Aker Solutions BIL 7041 01:50:11
72 Martin B Konglevoll M13539 NOTEAM 823 01:53:12
73 Ove Hansen M15559 Bergen CK 248 01:53:45
74 Helge Tysse M15054 NOTEAM 7028 01:53:46
75 John Arvid Nilsen M16064 NOTEAM 7013 01:54:17
76 Jan Ove Henriksen M14549 Loddefjordløperne 1893 01:55:06
77 Trond Schjælberg M14549 NOTEAM 7022 01:55:07
78 Tormod Espelid M14549 NOTEAM 7036 01:56:05
79 Trond Vetås M13539 Odfjell Drilling 1794 01:57:37
80 Stig Rune Utstrand M14549 NOTEAM 2574 01:58:02
81 Arvid Reiertsen M16064 AKS 77 46 01:58:17
82 Lennart Thon M13539 Fritz Hansen AS 2440 01:59:50
83 Eskil Fjellanger M11819 NOTEAM 2456 01:59:52
84 John Kåre Larsen M14549 NOTEAM 2104 02:03:00
85 Ingvar Halstensen M14044 NOTEAM 7024 02:06:14
86 Rolf Madsen M14549 NOTEAM 2324 02:07:27
87 Gunvald Gundersen M17074 IF Klypetussen 391 02:07:28
88 Christian Alejandro Garate M15054 Varegg Fleridrett/ Melkesyre 1161 02:07:50
89 Atle Andersson M15054 NOTEAM 7031 02:08:42
90 Brahm Loubser M13539 South African 2579 02:10:29
91 Eigil Nødtvedt M16569 NOTEAM 7039 02:13:07
92 John Grieg M15054 NOTEAM 726 02:13:27
93 Rolf Wideroe M15559 NOTEAM 277 02:14:27
94 Stein Tore Viken M17074 NOTEAM 568 02:16:49
95 Bjarne Træland M16064 Statoil Mongstad BIL 62 02:16:58
96 Arild Bjørkheim M15559 Stanghelle 36 02:20:48
97 Aksel Løvenholm M17579 Hovding IL 19 02:21:01
98 Øystein Andersen M16064 BVKK 580 03:01:36

Tidlig start kvinner
1 Vibeche Nicolaisen K16064 1777 01:55:00
2 Hilde Greve Myhrvold K14044 BTC / Åsane CK 798 02:08:58

Tidlig start menn
1 Arvid Bjørsvik M17074 Haraldsplass 704 01:58:46

 

Sportsmanden.no

 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 17
    Shares