Arne Post vant årets første OBIK-renn

Mange trosset vinterkulden i Kollen

Det første av seks renn i den tradisjonsrike OBIK Bull Skikarusell gikk av stabelen i kaldt og fint vintervær i Holmenkollen onsdag kveld. Supermosjonisten Arne Post fra Team United Bakeries og Marit Vala fra Skullerud skole vant rennet, som hadde hele 279 fullførende en sen og kald onsdagskveld.

Arne-Post_OBIK2016
Arne Post er i gang igjen og viste at han har tenkt å markere seg også i vinter. (Foto: Privat)

– Flott å kunne starte sesongen med seier i Holmenkollen, oppdaterte Arne Post selv til #Sportsmanden på Instagram og Facebook.

Supermosjonisten som hver vinter ypper seg mot langrennseliten og ellers hevder seg i toppen av mange turrenn, har hatt en av sine tradisjonsrike «skippertaksuker» i romjula. Post, som har en tidkrevende fulltidsjobb, pleier å trene svært effektivt når muligheten byr seg.

– En liten uke med skippertakstrening er gjennomført på Geilo. Den blir god å ha i banken når hverdagen starter med et brak på mandag, fortalte han tidligere i uken.

Langrenssesongen startet også med et lite brak, med en ny seier etter 21.02 på de tre rundene á 2,5 kilometer som ble gått i Kollen. John Christian Deighan Hanssen fra Asker Skiklubb, som blant annet har vunnet SkiLøpet (uten ski på beina), tok andreplassen drøye halvminuttet bak, med Anders Engene Bjåland fra Gol IL på tredjeplass.

Marit Vala vant kvinneklassen totalt på 26.16 etter tøff fight med Elise Langkaas som var fire sekunder bak i mål, med Maren Thomasgaard på tredjeplass.

OBIKski2016_1_MThomasgaard
Aller først i mål i OBIK Skikarusell i 2016 kom Maren Thomasgaard. Med tiden 27.05 på 7,5 km ble hun tredje beste kvinne i Holmenkollen. (Foto: OBIK bik)

Resultater menn topp 50

Plass

Startnr

Navn

Land

Klubb

Klasse

Tid

Difftid

1

715

Post Arne

NOR

Team United Bakeries/Ey Bil 

M30-34

21:02

00:00

2

672

Hanssen John Christian Deighan

NOR

Asker Skiklubb 

M30-34

21:36

00:34

3

258

Bjåland Anders Engene

NOR

Gol Il 

M25-29

22:00

00:58

4

681

Drivenes Magnus

NOR

G-Max Slependen 

M20-24

22:18

01:16

5

175

Sollie Henrik

NOR

Sportslageret/Goldfish 

M40-44

22:32

01:30

6

305

Myhre Peder

NOR

Bull Ski & Kajakk 

M30-34

22:34

01:32

7

219

Bustad Ola Grønning

NOR

Skiforeningen 

M45-49

22:39

01:37

8

170

Ahlsand Torleif

NOR

Douchebags 

M50-54

22:40

01:38

9

147

Rimstad Sigmund

NOR

Åf Advansia Bil 

M25-29

22:41

01:39

10

29

Martinussen Andreas

NOR

Solon Eiendom/Team Oslo Sports 

M30-34

22:43

01:41

11

237

Fiskvik Anders

NOR

Team Trek Mesterhus 

M30-34

22:45

01:43

12

228

Hals Magnus

NOR

Team Baker Hansen 

M25-29

22:56

01:54

13

43

Magnussen Tomas

NOR

Tromsø Skiklubb/Itnor 

M30-34

23:04

02:02

14

668

Vala Torbjørn

NOR

Rustad Il/Nexans 

M25-29

23:11

02:09

15

687

Fuglerud Fredrik

NOR

Team Powerade 

M25-29

23:14

02:12

16

659

Tobiasson Espen

NOR

Bækkelagets SK 

M30-34

23:15

02:13

17

702

Fjell Anders

NOR

Team Arnesen 

M20-24

23:22

02:20

18

703

Henriksen Didrik Graham

NOR

Ntnui 

M20-24

23:27

02:25

18

671

Lyshaug Eirik

NOR

Forsvaret 330 Skvadron 

M30-34

23:27

02:25

20

674

Skjeggestad Sjur

NOR

Skiforeningen 

M30-34

23:28

02:26

21

101

Rise Pål

NOR

Nonamesport 

M45-49

23:33

02:31

22

678

Byrkjeland Jan

NOR

Rystad Energy / Røa Il 

M50-54

23:39

02:37

23

308

Fein Marius

NOR

Bull Ski & Kajakk 

M35-39

23:43

02:41

23

281

Thronsen Lars

NOR

Swix Sport 

M40-44

23:43

02:41

25

155

Hefre Lars Steinar

NOR

Skarphedin Il / Sport 1 Storga 

M20-24

23:46

02:44

26

197

Brenna Ulf

NOR

Dnb 

M45-49

23:50

02:48

27

174

Asp Eirik

NOR

E Eiendom As 

M40-44

23:51

02:49

28

653

Kurås Lars

NOR

Merino Capital/Bsk 

M25-29

23:52

02:50

29

173

Ristvedt Trond

NOR

Milslukern 

M50-54

23:54

02:52

30

405

Christensen Magnus

NOR

Milslukern Sport/Norges Idrett 

M20-24

23:55

02:53

31

240

Solvik Fred

NOR

Noteam 

M50-54

23:56

02:54

32

664

Bjerknes Johan Knoph

NOR

Fossum 

M20-24

24:04

03:02

32

257

Rodem Øystein

NOR

Driv Trening As 

M30-34

24:04

03:02

32

272

Harlem Kenneth

NOR

Asap Consulting 

M45-49

24:04

03:02

35

311

Christophersen Arild

NOR

Røa Il 

M15-19

24:08

03:06

36

677

Wettergreen Morten

NOR

Øhil 

M35-39

24:09

03:07

36

265

Løvmo Torgeir

NOR

Team Skigo 

M45-49

24:09

03:07

38

22

Brikselli Tomas

NOR

Norconsult 

M35-39

24:12

03:10

38

267

Aasum Yngve

NOR

Statoil Biloslo 

M50-54

24:12

03:10

40

670

Hande Erik

NOR

Noteam 

M35-39

24:17

03:15

40

162

Hellefossmo Arne-Vidar

NOR

Sparebank 1 Bil 

M35-39

24:17

03:15

40

81

Rosbach Eirik Oulie

NOR

Kjelsås Il/Skanska Aktiv 

M25-29

24:17

03:15

43

303

Hamar Magnus

NOR

Bull Ski & Kajakk 

M25-29

24:25

03:23

44

45

Bergo Knut

NOR

Wiersholm/Røa Il 

M45-49

24:26

03:24

44

707

Høsøien Martin

NOR

Klima- Og Miljødep. 

M30-34

24:26

03:24

44

414

Bentzen Eirik

NOR

Noteam 

M40-44

24:26

03:24

47

158

Nordengen Rune

NOR

Lyn Ski/Bull & Co Advokatfirma 

M40-44

24:33

03:31

48

404

Skalleberg Sondre Nobel

NOR

Milslukern Sport 

M20-24

24:42

03:40

48

676

Rypdal Simen

NOR

Milslukern Sport 

M20-24

24:42

03:40

48

215

Bøthun Gunnar

NOR

Team Skigo 

M30-34

24:42

03:40

Resultater kvinner

 Plass

Nr

Navn

Land

Klubb

Klasse

Tid

Difftid

124

Simonsen Silje

NOR

Noteam 

Trim

Fullført

1

709

Vala Marit

NOR

Skullerud Skole 

K25-29

26:16

00:00

2

663

Langkaas Elise

NOR

Bærums Verk If 

K20-24

26:20

00:04

3

224

Thomasgaard Maren

NOR

Team Skigo 

K25-29

27:05

00:49

4

713

Berger Elisabeth

NOR

Dagens Næringsliv /Rustad Il 

K45-49

27:56

01:40

5

282

Næss-Ulseth Frida

NOR

Kpmg Puls 

K25-29

27:57

01:41

6

62

Anne Haaversen

NOR

Fossumif/Rd 

K40-44

28:07

01:51

7

650

Kleppestø Anette

NOR

Ntnui 

K20-24

28:12

01:56

8

55

Bergersen Lene

NOR

Asker Skiklubb 

K30-34

29:35

03:19

9

32

Risberg May Arna

NOR

Fossum If 

K50-54

29:42

03:26

10

59

Lie Selma K.

NOR

Fossum If/Rd 

K45-49

29:56

03:40

11

54

Eckhoff Kaja

NOR

Noteam 

K30-34

30:23

04:07

12

711

Sjøberg Mari

NOR

Universitetet I Oslo 

K30-34

30:50

04:34

13

217

Landmark Kristin Eitrem

NOR

Fossum If 

K50-54

30:57

04:41

14

102

Myhr Anne

NOR

Kjelsås 

K50-54

31:04

04:48

15

77

Klonteig Hjørdis

NOR

Fossum If 

K60-64

31:15

04:59

16

135

Nisja Hanna Aarnes

NOR

Dr.Techn.Olav Olsen 

K25-29

32:12

05:56

17

234

Lyngnes Klara

NOR

Festesonen 

K40-44

32:24

06:08

18

254

Vea Siri

NOR

Jbv Bil 

K25-29

32:41

06:25

19

189

Nybø Berit

NOR

Dnb 

K55-59

33:01

06:45

20

109

Herstad Berit

NOR

Privat 

K40-44

33:22

07:06

21

86

Hals Helene

NOR

Team Baker Hansen 

K55-59

33:23

07:07

22

186

Forsman Fanny

NOR

Dnb 

K25-29

34:14

07:58

23

213

Kildahl Jorun S.

NOR

Møller Bil 

K50-54

34:18

08:02

24

248

Steensland Sissel

NOR

Festesonen / Computas 

K50-54

34:34

08:18

25

141

Dahl Anne

NOR

Nets Active 

K50-54

34:44

08:28

26

80

Fosnæs Randi Austgulen

NOR

Fossum 

K55-59

35:44

09:28

27

92

Øberg Mina Wiik

NOR

Noteam 

K25-29

35:53

09:37

28

108

Buraas Ida Kristine

NOR

Golder Associates 

K30-34

36:12

09:56

29

12

Høgseth Ann-Kristin

NOR

Noteam 

K45-49

36:14

09:58

30

148

Olesen Kirsten

NOR

Handelsbanken Bil 

K35-39

36:20

10:04

31

188

Sæther Bente

NOR

Dnb 

K50-54

36:42

10:26

32

136

Ellingsen Rikke

NOR

Dr.Techn.Olav Olsen 

K25-29

37:55

11:39

33

657

Kasseth Tina

NOR

Noteam 

K25-29

37:58

11:42

34

665

Marthe

NOR

Noteam 

K25-29

37:59

11:43

35

93

Øberg Mette Wiik

NOR

Oslo Kommune Bil 

K55-59

38:01

11:45

36

123

Hovland Kristin

NOR

Hjellnes Consult 

K25-29

38:14

11:58

37

91

Øberg Marianne Wiik

NOR

Noteam 

K30-34

38:30

12:14

38

117

Lie Line Cecilie

NOR

Hjellnes Consult 

K30-34

40:10

13:54

39

683

Nordibø Tone Birgit

NOR

Bygland Il 

K30-34

40:20

14:04

40

266

Lyngnes Martha

NOR

Festesonen 

K35-39

40:25

14:09

41

264

Øsebak Guro

NOR

Festesonen 

K35-39

41:40

15:24

42

403

Feragen Maren

NOR

Lyn Ski/Oslofjord Triatlon 

K30-34

41:51

15:35

43

704

Sellevoll Victoria Billington

NOR

Team Tandy 

K20-24

42:29

16:13

44

142

Drotningsvik Stine

NOR

Nedre Bekkelaget Skole 

K25-29

46:37

20:21

45

408

Søhoel Elisabeth

NOR

Heming 

K65-69

52:39

26:23

113

Brandvold Vibeke

NOR

Norconsult Bil 

K25-29

DNF

413

Mattson Astrid

NOR

Mattson Il 

K25-29

DNF

31

Nødset Undis

NOR

Vbil 

K60-64

DNF

Alle resultater

Sportsmanden.no 

Lik gjerne
Del gjerne