Full fart i Nøklevann Rundts 5km

Jonas Kolderup Lund og Ida Bergsløkken raskest på 5 km

Nøklevann Rundt har også en kontrollmålt 5 km som går i nærområdene rundt flotte Haraløkka Idrettsanlegg, der start- og mål er for alle løpene. 211 løpere deltok på den halve distansen, som er langt raskere og flatere enn hovedløpet.

Raskeste mann på 5 kilometeren var, som på hoveddistansen 10 km, også en langrennsløper, da lovende Jonas Kolderup Lund fra Rustad IL vant på 16.51. Den jevngamle klubbkameraten Pål Marius Mørch (begge løper i klasse 18-19 år) kom 14 sekunder bak på andreplass, mens Abdullah Hassan Ali fra IK Tjalve tok tredjeplassen. Vi tar også med at unge Sivert Eggen (klasse 14-15 år) fra arrangørklubben Bøler IF tok fjerdeplassen, bare fem sekunder fra pallen på gode 17.19.

SAMSUNG CSC
TØFF FIGHT: Starten er gått for 5 km og de to beste, klubbkameratene Jonas Kolderup Lund (t.h.) og Pål Marius Mørch i de grønne Rustad-trøyene har tatt teten ut fra start. Midt mellom dem er unge Sivert Eggen i blågul Bølerdrakt, mens tredjemann Abdullah Hassan Ali sees over Mørch sin venstre skulder. Bak kommer resten av det store feltet halsende. 
Foto: Julianne Strander / Sportsmanden

Fremgangsrike Ida Bergsløkken fra SK Vidar, bronsevinneren fra NM halvmaraton, vant kvinnenes 5 km på 17.44 etter å ha forbedret tiden sin fra i fjor med et helt minutt. Hun var dermed 12 sekunder foran unge Ane Uglem Mobakken, klubbvenninnen som vant samme distanse som 12-åring for to år siden og som imponerte stort med å vinne Oslos Bratteste nylig. Enda yngre Pernille Karlsen Antonsen (klasse 12-13 år) tok tredjeplassen på sterke 18.39. Joda, det spirer og gror godt i de yngre rekker.

Som en «motvekt» må vi nesten også trekke frem superveteranen Synøve Brox, som med knallsterke 19.13 ble nummer 5 totalt fra klasse 55-59 år. Mellom dem var Eldbjørg Moxnes fra OSI på fjerdeplass.

SAMSUNG CSC
MYE UNGT: Unge Pernille Karlsen Antonsen i rød Vidardrakt blir til slutt nummer tre, mens Ina Høie i sort tar 7.plassen .
SAMSUNG CSC
Vidar Svendsen (t.h.) vant klasse 60-64 år på 25.32.
SAMSUNG CSC
Løpere strømmer på.
SAMSUNG CSC
Trond Haraldsen (1467) er en ivrig deltaker i mosjonsløp i distriktet.
SAMSUNG CSC
Fargerikt fellesskap i alle aldre.
SAMSUNG CSC
Ida Bergsløkken har hatt sin store gjennombruddssesong i år. SK Vidar-løperen er her på oppløpet, på vei mot en ny flott seier på 5 kilometeren.
Foto: Julianne Strander / Sportsmanden
SAMSUNG CSC
TALENT: Unge Ane Uglem Mobakken med et nytt flott løp. 14-åringen som vant samme distanse for 2 år siden og som var raskest av alle kvinnene i Oslos Bratteste for noen uker siden, ble nummer to på Haraløkka. 
Foto: Julianne Strander / Sportsmanden
SAMSUNG CSC
Pål Marius Mørch spurter mot mål til nest beste tid.
SAMSUNG CSC
Svein Andreas Istad sjekker om han har kontroll på 5.plassen. Det har han forsåvidt, for Magne Rønningen er på betryggende avstand, selv om det bare skiller tre sekunder i mål.
SAMSUNG CSC
Rune Følstad tar 7.plassen på 17.45, mens kvinnevinner Ida Bergsløkken spurter friskt og får sekundet bedre tid i mål.
SAMSUNG CSC
Espen Aakervik fra Fet Skiklubb tar 9.plassen på 18.19.
SAMSUNG CSC
Torjus Fluge Fornes løper på 18.22 og blir nummer 10.
SAMSUNG CSC
Silja Svanstrøm Amundsen, som her jakter på en sprek liten kar fra barneløpet, blir nummer 13 av kvinnene på 22.33.
SAMSUNG CSC
Det var nemlig også et barneløp over 5 km for unge løpere fra 7-11 år.
SAMSUNG CSC
Tidlig krøkes: Joda, det spirer og gror i friidretts-Norge! Kanskje en kommende storløper?


Alle bilder: Julianne Strander / Sportsmanden 

Topp 20 menn – og alle under 20 minutter:

Pls 

Stnr 

Navn

Klasse

Klubb/Lag/Bedrift

Offisiell Tid

Bak

Nettotid

Detaljer

1

1562

Jonas Kolderup Lund (NOR)

M 18-19

RUSTAD IL

00:16:51

+00:00

00:16:49

[+]

2

1584

Pål Marius Mørch (NOR)

M 18-19

RUSTAD IL

00:17:05

+00:14

00:17:04

[+]

3

1566

Abdullahi Hassan Ali (NOR)

M 20-22

IK TJALVE

00:17:12

+00:21

00:17:11

[+]

4

1520

Sivert Eggen (NOR)

M 14-15

BØLER IF FRIIDRETT

00:17:19

+00:28

00:17:18

[+]

5

1619

Svein Andreas Istad (NOR)

M 35-39

PRIVAT

00:17:32

+00:41

00:17:30

[+]

6

1631

Magne Rønningen (NOR)

M 23-34

OSI FRIIDRETT

00:17:35

+00:44

00:17:32

[+]

7

1527

Rune Følstad (NOR)

M 40-44

LILLOMARKA SKIKLUBB

00:17:45

+00:54

00:17:43

[+]

8

1559

Alf-Morten Aakervik (NOR)

M 40-44

FET SKIKLUBB

00:18:00

+01:09

00:17:56

[+]

9

1561

Espen Aakervik (NOR)

M 14-15

FET SKIKLUBB

00:18:19

+01:28

00:18:15

[+]

10

1530

Torjus Fluge Fornes (NOR)

M 14-15

RUSTAD IL

00:18:22

+01:31

00:18:20

[+]

11

1581

Fredrik Camilo Halsbog (NOR)

M 23-34

SK VIDAR

00:18:27

+01:36

00:18:21

[+]

12

1535

Bendik Håland Pedersen (NOR)

M 14-15

RUSTAD IL

00:19:06

+02:15

00:19:04

[+]

13

1494

Johan Kristian Bjølseth (NOR)

M 45-49

BØLER IF FRIIDRETT

00:19:07

+02:16

00:19:01

[+]

14

1582

Runar Gilberg (NOR)

M 50-54

SK VIDAR

00:19:36

+02:45

00:19:33

[+]

15

1577

Torbjørn Rolstad (NOR)

M 12-13

LØRENSKOG SKIKLUBB

00:19:37

+02:46

00:19:33

[+]

16

1646

Sturle Brustad (NOR)

M 50-54

FULL FART

00:19:40

+02:49

00:19:40

[+]

17

1629

Tørres Lutnæs (NOR)

M 12-13

RUSTAD IL

00:19:46

+02:55

00:19:43

[+]

18

1589

Steinar Uran (NOR)

M 45-49

TEAM URAN

00:19:53

+03:02

00:19:50

[+]

19

1639

Vetle Hoel Kjørstad (NOR)

M 12-13

RUSTAD LANGRENN

00:19:56

+03:05

00:19:53

[+]

20

1632

Christian Eckhoff (NOR)

M 40-44

BÆKKELAGET

00:19:57

+03:06

00:19:57

Topp 20 kvinner:

1

1648

Ida Bergsløkken (NOR)

K 23-34

VIDAR

00:17:46

+00:00

00:17:44

[+]

2

1645

Ane Uglem Mobakken (NOR)

K 14-15

VIDAR

00:17:58

+00:12

00:17:56

[+]

3

1516

Pernille Karlsen Antonsen (NOR)

K 12-13

SK VIDAR

00:18:39

+00:53

00:18:37

[+]

4

1591

Eldbjørg Moxnes (NOR)

K 23-34

OSI FRIIDRETT

00:19:03

+01:17

00:19:01

[+]

5

1590

Synøve Brox (NOR)

K 55-59

SK VIDAR

00:19:13

+01:27

00:19:10

[+]

6

1628

Karoline Stakston Kvinge (NOR)

K 23-34

ADVOKATFIRMAET NORMAN & CO ANS

00:19:58

+02:12

00:19:56

[+]

7

1514

Ina Høie (NOR)

K 16-17

BØLER IF FRIIDRETT

00:20:15

+02:29

00:20:13

[+]

8

1526

Xeni Dimakos (NOR)

K 40-44

PRIVAT

00:21:23

+03:37

00:21:18

[+]

9

1572

Cornelia Maria Usler (NOR)

K 12-13

RUSTAD IL

00:21:45

+03:59

00:21:40

[+]

10

1614

Ann Johnsen (NOR)

K 40-44

00:22:04

+04:18

00:21:58

[+]

11

1587

Henriette Bjørnstøl Berg (NOR)

K 12-13

RUSTAD IL

00:22:09

+04:23

00:22:03

[+]

12

1573

Carmen Maria Usler (NOR)

K 14-15

RUSTAD IL

00:22:24

+04:38

00:22:20

[+]

13

1543

Silja Svanstrøm Amundsen (NOR)

K 40-44

FRIKRANSEN

00:22:33

+04:47

00:22:27

[+]

14

1440

Ingvild Tveita (NOR)

K 16-17

RUSTAD IL

00:22:45

+04:59

00:22:42

[+]

15

1524

Dalia Santana Mendez (NOR)

K 35-39

PRIVAT

00:22:46

+05:00

00:22:43

[+]

16

1564

Dina Kolderup Lund (NOR)

K 14-15

RUSTAD IL

00:23:29

+05:43

00:23:24

[+]

17

1644

Helga Bysting (NOR)

K 23-34

00:23:42

+05:56

00:23:37

[+]

18

1643

Frøydis H. Øyen (NOR)

K 50-54

ROMERIKE RUNNERS TEAM

00:24:11

+06:25

00:24:01

[+]

19

1611

Birgit Engelsen (NOR)

K 50-54

BØLER IF FRIIDRETT

00:24:14

+06:28

00:24:07

[+]

20

1536

Britt Grytbak Nasário (NOR)

K 40-44

PRIVAT

00:24:26

+06:40

00:24:15


Alle resultater

Les også: Pharo og langrennsløpere sterkest i Nøklevann Rundt

 


Sportsmanden.no 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 21
    Shares
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)