Sykkelfest i Stange

Fra Gylne Gutuer Norges Cup-ritt i Norges Toscana

– Ottestad IL sykkel har latt seg inspirere av italienske Strade Bianche og arrangerer sin egen helnorske versjon, Gylne Gutuer i det vakre kulturlandskapet i Stange. Asfalt og grus, mye punkteringer og action. I 2015 har NCF ønsket at Gylne Gutuer arrangeres som Norges Cup-ritt, og det er vi veldig stolte av, stod det i pressemeldingen fra arrangøren Ottestad Sykleklubb før stevnet med det spenstige navnet Gylne Gutuer Sykkelfestival. Og sykkelfest ble det! Over to dager, i det som kalles for Norges Toscana, med rankingritt for seniorene og energiritt for de yngste onsdag, etterfulgt av selve Norges Cup-rittet på landeveien torsdag. Her er noen bilder fra sykkelfesten og landeveisrittet, tatt av Bjørn Hytjanstorp:

Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)

Kvinner senior

Gylne-Gutuer-Kvinner-senior-grusparti-rett for-Stange
Kvinner senior på et grusparti rett før Stange.
Foto: Bjørn Hytjanstorp
Gylne-Gutuer-Kvinner-senior-grusparti-Hitec-venter-inn-etter-punktering
Team Hitec Products venter på en av lagets ryttere etter en punktering på gruspartiet.
Foto: Bjørn Hytjanstorp
Gylne-Gutuer-Cecilie-Gotaas-Johnsen
Cecilie Gotaas Johnsen i den gule ledertrøyen for Norges Cupen.
Foto: Bjørn Hytjanstorp
SUVERENE: Firedobbelt Team Hitec under Gylne Gutuer! Miriam Bjørnsrud & Co var helt suverene i den 28 km lange rundløypa på Hedmarken. Dette var et Norgescupritt, og rytterne fikk bryne seg på blant annet 11 km med grusveger (per. runde) i Nordens Toscana. Som man ser på bildet syklet Vita Heine, Emilie Moberg, Cecilie Gotaas Johnsen og Miriam Bjørnsrud samlet i mål, men Gotaas Johnsen ble dømt først. Dermed har 39-åringen vunnet begge de to Norgescuprittene i årets sesong. Ps. Cecilie Gotaas Johnsen begynte å sykle etter at hun ga seg som fotballspiller. Hun har blant annet tre cupmesterskap og tre seriemesterskap for Trondheims-Ørn.  Foto og bildetekst: Bjørn Hytjanstorp
SUVERENE: Firedobbelt Team Hitec under Gylne Gutuer! Miriam Bjørnsrud & Co var helt suverene i den 28 km lange rundløypa på Hedmarken. Dette var et Norgescupritt, og rytterne fikk bryne seg på blant annet 11 km med grusveger (per. runde) i Nordens Toscana. Som man ser på bildet syklet Vita Heine, Emilie Moberg, Cecilie Gotaas Johnsen og Miriam Bjørnsrud samlet i mål, men Gotaas Johnsen ble dømt først. Dermed har 39-åringen vunnet begge de to Norgescuprittene i årets sesong. PS. Cecilie Gotaas Johnsen begynte å sykle etter at hun ga seg som fotballspiller. Hun har blant annet tre cupmesterskap og tre seriemesterskap for Trondheims-Ørn.
Foto og bildetekst: Bjørn Hytjanstorp

Menn junior

Teten av juniorgutta med Skreiaberg i bakgrunnen. Foto: Bjørn Hytjanstorp
Teten av juniorgutta med Skreiaberg i bakgrunnen.
Foto: Bjørn Hytjanstorp
Menn, juniorer cruiser gjennom flott kulturlandskap i Norges Toscana. Foto: Bjørn Hytjanstorp
Menn, juniorer cruiser gjennom flott kulturlandskap i Norges Toscana.
Foto: Bjørn Hytjanstorp
Gylne-Gutuer-Junior-menn-Hans-Kristian-Rudland
JUNIORVINNER: Hans Kristian Rudland kan strekke armene i været som vinner av juniorklassen i Gylne Gutuer.
Foto: Bjørn Hytjanstorp
Tore Andre Aase Vabo ble nummer 31 i juniorenes konkurranse.  Foto: Bjørn Hytjanstorp
Tore Andre Aase Vabo ble nummer 31 i juniorenes konkurranse.
Foto: Bjørn Hytjanstorp

Menn senior

Gylne-Gutuer-Senior-menn-Grusparti
Så kommer et fyldig felt i menn senior dampende i et grusparti.
Foto: Bjørn Hytjanstorp
Gylne-Gutuer-Senior-menn
I likhet med for damene ble det firedobbelt også for mennene, men da til Team Joker. Anders Skaarseth vinner foran Bjørn Tore Nilsen Hoem som får samme tid. 
Foto: Bjørn Hytjanstorp

Festivalsuksess

Sykkelfestivalen ble en suksess, med flott vær, vakre rammer og stort lokalt engasjement.

– Rittevaluering skal gjøres, men tilbakemelding fra ulike klubber, ryttere, forbund og tilskuere er entydige: Dette var en suksess! Løypa var morsom å kjøre, variert og hard. Vinden fikk også en betydelig rolle som påvirket alle felt og deres utvikling, skriver arrangøren selv på hjemmesiden.

RESULTATER:

KVINNER SENIOR

Plass Startnr Navn Klubb Tid Etter
1 108 Cecilie Gotaas Johnsen Hitec Products 03:16:27 +00:00
2 102 Vita Heine Hitec Products 03:16:27 +00:00
3 128 Emilie Moberg Hitec Products 03:16:27 +00:00
4 137 Miriam Bjørnsrud Hitec Products 03:16:27 +00:00
5 107 Ingrid LORVIK CK Victoria 03:17:37 +01:10
6 140 Kristin Lucie Falck SK Rye sykkel 03:17:45 +01:18
7 116 Vibeke Dybwad CK Victoria 03:17:45 +01:18
8 146 Emma Kristine Skjerstad Økern Cykle Klubb 03:17:45 +01:18
9 134 Ingvild Tangen Ottestad IL Sykkel 03:18:01 +01:34
10 109 Berit GJELTEN CK Victoria 03:18:01 +01:34
11 129 Marie Elise Ommundsen IK Hero 03:18:01 +01:34
12 103 Ingrid Moe Bergen CK 03:18:30 +02:03
13 106 Stine Borgli Bryne CK 03:19:07 +02:40
14 121 Camilla Seland Ellefsen Grimstad SK 03:24:54 +08:27
15 139 Andrea Terjesen Sandnes Sykleklubb 03:25:14 +08:47
16 131 Tiril Hole Mohr IK Hero 03:25:16 +08:49
17 104 Marianne Daae Bergen CK 03:25:16 +08:49
18 126 Turid Hagelia Korshavn Grimstad SK 03:25:22 +08:55
19 117 Marie Flataas CK Victoria 03:29:26 +12:59
20 115 Camilla S Horneman CK Victoria 03:29:32 +13:05
21 130 Katrine Aalerud IK Hero 03:30:41 +14:14
22 111 Solrun Sæther CK Victoria 03:30:41 +14:14
23 125 Merethe Gabrielsen Grimstad SK 03:30:42 +14:15
24 119 Tine Thomasli CK Victoria 03:30:45 +14:18
25 112 Kristin Krogstad CK Victoria 03:30:45 +14:18
26 120 Birgitte Ravndal Grimstad SK 03:30:48 +14:21
Z 138 Elise Karoline Moi Andreassen Sandnes Sykleklubb –
Z 136 Karoline Røste Omdahl Raufoss & Gjøvik SK –
Z 141 Eli Rogneby Eina Sportsklubb –
Z 118 Lise Ingeborg Holmlimo CK Victoria –
Z 114 Larisa KRISTIANSEN CK Victoria –
DNF 123 Tiril Bjønnes Grimstad SK –
DNF 145 Lisa Christin Axman Økern Cykle Klubb –

MENN SENIOR:

Plass Startnr Navn Klubb Tid Etter
1 237 Anders SKAARSETH Team Joker 04:12:33 +00:00
2 249 Bjørn Tore Nilsen Hoem Team Joker 04:12:33 +00:00
3 231 Truls Engen Korsæth Team Joker 04:13:30 +00:57
4 247 Reidar Bohlin Borgersen Team Joker 04:16:52 +04:19
5 263 Petter THEODORSEN Team Ringeriks-Kraft 04:16:52 +04:19
6 246 Adrian Aas Stien Team Joker 04:16:54 +04:21
7 229 Sondre Linstad-Hurum Kristiansands CK 04:16:54 +04:21
8 265 Max Emil Boholm Kørner Team Ringeriks-Kraft 04:17:00 +04:27
9 271 Audun Brekke Fløtten Team Ringeriks-Kraft 04:17:04 +04:31
10 202 Henrik Evensen Team Frøy Bianchi 04:17:54 +05:21
11 279 Krister Hagen Team Coop ? Oster Hus 04:17:54 +05:21
12 166 Kjetil Johansen Amundrud Asker CK 04:21:44 +09:11
13 259 Kristian KULSET Ringerike SK 04:21:47 +09:14
14 264 Kristoffer Sommer Wormsen Team Ringeriks-Kraft 04:22:22 +09:49
15 240 Christian HANNESTAD Lillehammer CK 04:22:45 +10:12
16 318 Jørn Fjeldavlie Grenland SK 04:23:03 +10:30
17 225 Åge Ljøstad Nilsen Kristiansands CK 04:23:03 +10:30
18 298 Eirik Oskari Halvorsen TVK Sykkel 04:23:31 +10:58
19 191 Jonas Abrahamsen Team Oster Hus – Ridley 04:23:32 +10:59
20 176 Bjørnar Vevatne Øverland Bergen CK 04:23:34 +11:01
21 297 Andreas Sandnes OLSEN TVK Sykkel 04:23:42 +11:09
22 195 Syver Westgaard Wærsted Grenland SK 04:23:45 +11:12
23 277 Ken-Levi Eikeland Sandefjord SK 04:23:47 +11:14
24 186 Tord Andre Sundhagen Frøy – Bianchi 04:23:47 +11:14
25 241 Rasmus Fossum Tiller Lillehammer CK 04:23:48 +11:15
26 233 Per Arne Kolseth Lillehammer CK 04:23:48 +11:15
27 177 Sivert Broll Bergen CK 04:23:48 +11:15
28 267 Joakim Johansson Ringerike SK 04:23:50 +11:17
29 311 Dan Erik Hansen SK Rye sykkel 04:23:50 +11:17
30 219 Odin Foldvik EIKELAND Kobba Sykkeklubb 04:23:50 +11:17
31 269 Torstein Træen Team Ringeriks-Kraft 04:23:56 +11:23
32 268 Tormod Ulven Ringerike SK 04:24:04 +11:31
33 224 Hans Tore Ebeltoft Andersen Kristiansands CK 04:24:18 +11:45
34 276 Marius Blålid Sandefjord SK 04:24:21 +11:48
35 306 Kjetil K. Isaksen Vossevangen CK 04:24:31 +11:58
36 289 Simen Kneppe SK Rye sykkel 04:24:54 +12:21
37 260 Eirik Stigsrud Ringerike SK 04:27:06 +14:33
38 286 Adrian Henriksen SK Rye sykkel 04:31:50 +19:17
Z 321 Odd Anders Ingebretsen Oslostudentenes IK –
Z 273 Reidar Skalleberg Sandefjord SK –
Z 194 Håvard Haugsvær Grenland SK –
Z 301 Bjørnar Gjemble TVK Sykkel –
Z 168 Torkel Østlyngen Dalan Asker CK –
Z 215 Jeff Webb IL Stjørdals-Blink –
Z 167 Thomas Wikstøl Jaerson Asker CK –
Z 319 Peter Hagelund Horn Ulstein og Omegn SK –
Z 213 Knut Erik Haugen IK Hero –
Z 284 Jovnna Ande Balto Henriksen Sirma IL Sykkel –
Z 187 Thomas ASPHAUG Gauldal SK –
Z 294 Johan Marandon Monsen Stavanger SK –
Z 281 Andreas Leander Harvey Sandnes Sykleklubb –
Z 234 Jon Åsbjørn Hauge Lillehammer CK –
Z 193 Even Hagerup Gulliksen Grenland SK –
Z 283 Anders Boine VERSTAD Sirma IL Sykkel –
Z 262 Martin VANGEN Ringerike SK –
Z 256 Hans Einar Ruud Karlsen Ottestad IL Sykkel –
Z 305 Sindre Høgset Vinje Idrettslag –
Z 312 Andreas Fuglstad IL Sverre –
Z 220 Heine Nysæther Kongsberg IF Sykkel –
Z 274 Johan Bakken Sandefjord SK –
Z 214 Aasmund Groven Lindtveit IK Hero –
Z 188 Henrik Lorentz Burchardt Gauldal SK –
Z 252 Kristian Tjønneland Ottestad IL Sykkel –
Z 303 Odin Knutsen TVK Sykkel –
Z 310 Peder Benjamin Grimstad Hagen Bærum OCK –
Z 243 Håkon Raaness Lillehammer CK –
Z 182 Roger Dale Fana IL Sykkel –
Z 189 Stijn Gerritsen Gauldal SK –
Z 227 Victor Køhler Kristiansands CK –
Z 309 Even Gyttrup Lillehammer CK –
Z 192 Fredrik Steen Grenland SK –
Z 299 Petter Nordby Kjelsberg TVK Sykkel –
Z 287 Dag Julius Moe SK Rye sykkel –
Z 211 Sindre Bjerkestrand Haugsvær IK Hero –
Z 307 Thomas-Cristopher Flores Strand Åsane CK –
Z 218 Mikkel Tefre LUNDER Team Bliz-Merida –
Z 288 Erik Sæbu Vatn SK Rye sykkel –
Z 250 Anders Nordby Gullhav NTNUI –
Z 185 Lars GURANDSRUD Frogner SK –
Z 296 Magnus Austlid Grov TVK Sykkel –
Z 280 Martin-Alexander Fatnes Sandnes Sykleklubb –
DNF 221 Adrian Hilde Kristiansands CK –
DNF 162 Bjarne Nilsen Asker CK –
DNF 169 Sondre Wiik Nielsen Asker CK –
DNF 171 Magnus Emil Furnes Asker CK –
DNF 180 Thomas WILSKOG CK Nittedal –
DNF 183 Erik Hægstad Team Lillehammer Powered by Sport 1 og S –
DNF 204 Sindre Trutt KF Oslofjord Elite –
DNF 205 Anders Oddli Team Frøy Bianchi –
DNF 212 Ola Jorde IK Hero –
DNF 217 Bjørn Anders Johnsen Kobba Sykkeklubb –
DNF 222 Kristoffer Halvorsen Kristiansands CK –
DNF 238 Vegard Børsheim Lillehammer CK –
DNF 245 Christian Barkald Lørenskog CK –
DNF 251 Vemund Lien Ottadalen SK –
DNF 254 Frode Jansen Ottestad IL Sykkel –
DNF 255 Sondre Unnestad Ottestad IL Sykkel –
DNF 257 Lasse Ringkilen Ottestad IL Sykkel –
DNF 261 Sverre Vik Ringerike SK –
DNF 272 Ole Hem Romeriksåsen SK –
Z 275 Jørgen Bang Sneisen Sandefjord SK –
DNF 290 Even Antonsen Solør CK –
DNF 291 Jo Henrik Jarstø Stavanger SK –
DNF 292 Christian Erevik Riise Stavanger SK –
DNF 300 Marius Foss TVK Sykkel –
DNF 308 Eirik B. Langerud Merida NTG –
DNF 314 Erlend Sundstrøm Kobba Sykkeklubb –
DNF 315 Magne Aarsteinsen CK Haugaland –

MENN JUNIOR

Plass Startnr Navn Klubb Tid Etter
1 159 Hans Kristian H. Rudland Lillehammer CK 02:52:08 +00:00
2 41 Lars SAUGSTAD Ringerike SK 02:52:35 +00:27
3 72 Petter Fagerhaug Lillehammer CK 02:53:57 +01:49
4 150 Joakim Kjemhus Glåmdal SK 02:54:44 +02:36
5 40 Frederik Heron Engebretsen Ringerike SK 02:54:44 +02:36
6 158 Ludvik Aspelund Holstad Glåmdal SK 02:54:46 +02:38
7 52 Sedrik Engebø Ullebø Sogn CK 02:54:49 +02:41
8 58 Torjus Sleen Tønsberg CK 02:54:52 +02:44
9 77 Iver Skaarseth Lillehammer CK 02:57:06 +04:58
10 70 Per Strømseth Lillehammer CK 02:59:15 +07:07
11 33 Daniel Ekløf Ringerike SK 02:59:15 +07:07
12 32 Michael Lillestrøm Skare Ringerike SK 02:59:15 +07:07
13 35 Christian Pjåka Ringerike SK 02:59:17 +07:09
14 61 Iver Johan Knotten Tønsberg CK 02:59:18 +07:10
15 38 Sindre Kulset Ringerike SK 02:59:20 +07:12
16 152 Henrik Tveitan Glåmdal SK 02:59:20 +07:12
17 2 Karl Jonas Tronstad Bergen CK 02:59:44 +07:36
18 10 Vidar Vikestad Gauldal SK 02:59:45 +07:37
19 153 Håkon Lunder Aalrust Glåmdal SK 02:59:45 +07:37
20 322 Sigurd Mellemsæter Oppdal SK 02:59:45 +07:37
21 11 Lars Bakk Stjern Gauldal SK 02:59:47 +07:39
22 64 Anton Tunset TVK Sykkel 02:59:50 +07:42
23 22 Erling Homme Grenland SK 03:00:06 +07:58
24 74 Jacob Rosenvinge Høyem Lillehammer CK 03:00:54 +08:46
27 46 Jonatan Frøyland Sandnes Sykleklubb 03:00:56 +08:48
25 47 Tor Arne Gilje Sandnes Sykleklubb 03:00:56 +08:48
26 4 Erik Vevatne Øverland Bergen CK 03:00:56 +08:48
28 50 Aksel Fischer Aasheim SK Rye sykkel 03:02:21 +10:13
29 30 Ole Ingar SEL Ottestad IL Sykkel 03:03:47 +11:39
30 148 Bjørn Tomas Vatnedal Glåmdal SK 03:04:57 +12:49
31 39 Tore Andre Aase Vabø Ringerike SK 03:04:57 +12:49
32 97 Thomas Helleland Bjurhult Bærum OCK 03:05:56 +13:48
33 66 Sigurd Salberg PEDERSEN TVK Sykkel 03:06:00 +13:52
34 323 Sebastian Kiese IF Frøy 03:06:02 +13:54
35 144 Iver Vattøy Ulstein og Omegn SK 03:07:31 +15:23
36 21 Sondre Bergan Moen Grenland SK 05:54:06 +3:01:58
Z 29 Ivar Refsdal Ottestad IL Sykkel –
Z 23 Niklas Rund Grenland SK –
Z 68 Haagen Fossen Ottestad IL Sykkel –
Z 160 Truls Ørneberg Asker CK –
Z 37 Alexander F Nybakk Ringerike SK –
Z 36 Sondre Midtsveen Fredriksen Ringerike SK –
Z 67 Jonas Åmli Ingdal TVK Sykkel –
Z 155 Thomas Waldorff Nilsberg Glåmdal SK –
Z 28 Bjørn Helge Sandberg IL Sverre –
Z 9 Bendik Aas Fredrikstad SK –
Z 69 Eivind Kampesæter Slaaen Lillehammer CK –
Z 71 Henrik Roland Granseth Lillehammer CK –
Z 157 Bernt Andreas Henriksen Glåmdal SK –
Z 48 Christoffer Ellingsen Sandnes Sykleklubb –
Z 18 Jakob Aune Høvik Gauldal SK –
Z 149 Sander Vatnedal Glåmdal SK –
Z 8 Even Skeide Eidsvoll SK –
Z 15 Eskil Johannes Havdal Gauldal SK –
Z 143 Halvor Wensaas Bærum OCK –
Z 25 Tobias Lystad IF Frøy –
Z 65 Hermann Skogan Fredriksen TVK Sykkel –
Z 100 Even Vangsnes Bærum OCK –
Z 20 Vegard Øyen Grenland SK –
Z 60 Henrik Pettersen Tønsberg CK –
Z 24 Erik Gellein Halvorsen Horten OCK –
Z 99 Åsmund Stein Bærum OCK –
Z 12 Mathias Berg Gauldal SK –
Z 16 Odin Rømuld Gauldal SK –
Z 55 Sindre Reidar Hole Mohr Stavanger SK –
Z 75 Andreas Staune-Mittet Lillehammer CK –
Z 95 Frode Svortevik Birkeland Bærum OCK –
Z 42 Emil Ims Svendsbø Sandnes Sykleklubb –
Z 1 Henrik Lauve Førland Åsane CK –
Z 44 Thomas Ingebretsen Sandnes Sykleklubb –
Z 45 Kristjan Osaland Sandnes Sykleklubb –
Z 43 Ole Martin Hagland Sandnes Sykleklubb –
Z 49 August Sørlie Nerland SK Rye sykkel –
DNF 7 Sindre Baas Dølemo IL Sykkel –
DNF 14 Andre Sotberg Gauldal SK –
DNF 19 Sondre Andersson Svensli Gauldal SK –
DNF 51 Jørgen Strømstad Sunde SK Rye sykkel –
DNF 62 Karl Andreas Sagadalen Tønsberg CK –
DNF 63 Anders Gravås TVK Sykkel –
DNF 80 Håkon Sandaker Bærum OCK –
Z 98 Leik TORSTEINSEN Bærum OCK –
DNF 151 Erlend Rinden Glåmdal SK –

KVINNER JUNIOR 

Plass Startnr Navn Klubb Tid Etter
1 89 Helene HOLTE Grenland SK 02:35:58 +00:00
2 94 Mie Bjørndal Ottestad Ullevål SK 02:37:12 +01:14
3 82 Emilie Tømmerås Bentzon Bergen CK 02:41:54 +05:56
4 87 Thea Kristine Matter Eidsvoll SK 02:44:24 +08:26
5 93 Astrid Amundsen Ullensaker CK 02:51:55 +15:57
6 86 Stine Marie Snortheim Eidsvoll SK 02:54:53 +18:55
DNF 84 Hanna Salminen Klæboe CK Victoria –
DNF 85 Karen Johanne Sandsmark Dalane SK –
DNF 90 Thea Jørgine Groven Lindtveit Grenland SK –
DNF 91 Julie Fatnes Sandnes Sykleklubb –

 

Sportsmanden.no 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 18
    Shares
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)