Glimt fra Maratonkarusellen og Bergen Ultra

Helge Hafsås tilbake på vinnersporet

En av verdens mestvinnende maratonløpere i antall seiere, Helge Hafsås fra Olden i Nordfjord, var tilbake på vinnersporet i årets tredje løp i Maratonkarusellen i Bergen. Hafsås har hatt for vane å vinne de litt mindre maratonløpene som han stilte opp i, og det er mange, men de siste årene har det ikke blitt like mange seire som tidligere. Men i Bergen overrasket han seg selv med å vinne, foran triatleten Odd Arne Engesæter, på den meget gode tiden 2.43.15.

11128835_10200307837855548_5675982776450065153_n
Helge Hafsås i velkjent driv på vei til en ny maratonseier.

Den lengste ultradistansen over 100 km ble vunnet av Per Olav Bøyum som løp under de magiske 8 timene på 7.56.24. Den korteste ultradistanen på 63,3 km (halvannen maraton) ble vunnet av Andrew Tillary på 4.45.53 og Aud Elisabeth Stuhr, som debuterte på løp lenger enn halvmaraton, med å vinne på 5.24.40.

Til tross for løpets navn, er det flest som løper halvmaraton, der Alexander B. Skeltved og Rebecca Hilland var raskest med sterke vinnerider på henholdsvis 1.14.50 og 1.18.42.

Her er flere bilder tatt av Marit Ryland av spreke og blide løpere fra det noe vekslende været i Bergen, der regnværet selvsagt måtte vise seg litt frem for de som løp lengst.  Alle resultater kan sees under bildeserien.

10271421_10200307839415587_3098062548989447669_o
I fint driv langs veiene i Fana.
10922315_10200307840775621_7687487933435239376_o
På rekke og rad: Her leder Christer Skjerve an, foran Ragnvald Kanebog, som begge løp halvmaraton på under 1.30.
11154701_10200307842855673_7304654353945480141_o
Dag Grønnestad i rød trøye, fra Åsane CK og Fjellgeitene, løp halvmaraton på 1.28.55. Nancy Sommer (t.h.) var tredje raskeste kvinne på samme distanse på 1.31.18.
10995821_10200307843855698_9209176186839235052_n
MARATONVINNER: Veteranen Kristin Husby var litt usikker etter en skade, men vant like godt maraton for kvinner på 3.14.09.
11059929_10200307844975726_4290401329226062167_n
Sigve Ølfarnes og Sverre Midlang i hard kamp på halvmaraton.
11090993_10200307846855773_3298913908988167174_o
NY PERS! Morten Vestvik i Spirit sin orange trøye, selv mangeårig funksjonær i Maratonkarusellen, slo til med ny pers på 3.10.59. Bjørn Fretland i grønn jakke holdt lenge følge, men denne gangen måtte den rutinerte maratoneksperten fra Øvre Årdal se seg slått av av Vestvik med 51 sekunder.
10955543_10200307848415812_4628671223068635488_n
Ole Jakob Oanses ser strålende fornøyd ut der han cruiser inn til 1.34.42 på halvmaraton.
11155157_10200307850895874_678672661968697043_o
Roger Nyhammer fra Team Melkesyre løper halv på 1.39.09, mens maratonslugger Terje Lyngstad (t.h.) er i gang igjen. Han løp selvsagt helmaraton, som gikk unna på 3.25.51.
10527824_10200307828935325_3403792384917137447_n
MR.MARATON: Nedtellingen mot 500 maratonløp har forlengst begynt for Inge Asbjørn Haugen, som alltid stiller med et eget startnummer i tillegg til arrangørens.
11133683_10200307851375886_5709210016730584144_n
Inger Johanne Klokset vinker til fotografen på sin ferd mot 8.plass på halvmaraton på 1.42.13.
11150884_10200307853855948_3777652971250255687_n
Randi Hernes Tvilde fra Voss løp halvmaraton.
11138175_10200307859016077_5019439792645739034_n
Harald Løbersli fra Follesø Mannskor trener pustemusklene.
11025738_10200307858776071_2059912725637117410_n
Glen Haugland med smilet på lur.
11127201_10200307862296159_4378945618606181337_n
Flere smil, her fra Johanna Haaland fra Loddefjordløperne, som løp på 1.57.01.
11127819_10200307862576166_3298195107602911905_n
Tommel opp fra og for Kenneth Smørdal.
11048605_10200307864856223_2832192082844742528_o
Her løpes det i begge retninger!…
11051764_10200307866136255_6857694080405022337_n
Løpegruppen Loddefjordløperne i Bergen vest stilte som vanlig med flere til start. Her er det Sten H. Johannessen som ser ut til å kose seg på tur til søndre bydel i Fana.
11146408_10200307867896299_4528000773070230247_o
ULTRASEIER 63,3 KM: Andrew Tillary og Frode Johansen var suverent best på den litt utradisjonelle distansen over halvannen maraton, eller tre halvmaraton om du vil. De to var de eneste som løp på under fem timer.
11041276_10200307827735295_5342748113333814768_n
Fire fingre i været for fjerdeplass på 63,3 km til Fredrik Berentsen.
11051976_10200307830535365_5900341562499918579_n
Hilde Greve Myhvold smiler til fotografen hun også.
11156307_10200307834415462_2671118736066778518_n
ULTRAVINNER 100KM. Rutinerte Per Olav Bøyum var en av to som fullførte 100 km. Men den sterke vinnertiden 7.56.24 hadde de aller fleste fått problemer med å slå. Og en seiersmargin på over 3 timer må vel være Norgesrekord?
11150413_10200307834815472_7743668881121861469_n
SMIL! Den tidligere syklisten Liv B. Jegteberg Lystad fra Drøbak har virkelig fått smaken på de lange løp. Denne gangen nøyde hun seg med halvannen maraton.
11133735_10200307837535540_4676813124645439043_n
VINNER HALVMARATON: Alexander B. Skeltved fra Bergen Triathlon Club på vei til seier på 1.14.50.
11149411_10200307836255508_7859508886431833029_n
Erlend Nymark Jensen fra Bergen Løpeklubb fulgte nærmest på 1.16.47.
11052440_10200307838175556_4677734000806746831_n
VINNER HALVMARATON: Rebecca Hilland løp på meget sterke 1.18.42 og var over syv minutter foran nest raskeste kvinne, Janne Elin Vatnaland.

 Alle bilder: Marit Ryland 

 

Resultatliste Bergen Ultra 11.4.2015

100 Km menn
1 Per Olav Bøyum Syril M44044 260 7:56:24
2 Bjarte Boye BUB Bergen M45054 64 10:58:36
11/2 Maraton kvinner
1 Aud Elisabeth Stuhr Sauda IL K33539 2242 5:24:40
2 Cathrine Wiseth Fjellgeitene K33539 813 6:05:35
3 Øygunn Bygstad Gular IL K32334 2253 6:39:31
4 Karin Vik Bergen Triathlon Club K35054 1199 7:10:49
11/2 Maraton menn
1 Andrew Tillery SK Vidar/England M35054 29 4:45:53
2 Frode Johansen Bergen Løpeklubb M34549 104 4:57:34
3 Eugenio More Valdes Raft trening senter M34549 1573 5:21:00
4 Fredrik Berentsen Eikanger-Bjørsvik Musikklag M33539 1655 5:34:03
5 Stig-Are Mauland Bergen Triathlon Club M34044 1193 5:49:16
6 Asle Stensæter NOTEAM M34044 2145 6:29:09
7 Per Verner Aase NOTEAM M36064 7002 7:58:19
11/2 Maraton kvinner tidlig start
1 Liv B. Jegteberg Lystad Drøbak Frogn IL / Team Girlpow K35559 2055 8:04:55
2 Pia- Camilla Tømmernes Bergen CK og BTC K33539 1467 8:34:38
11/2 Maraton menn tidlig start
1 Jan Robert Heiberg NOTEAM M32334 2144 5:56:16
Maraton kvinner
1 Kristin Husby Laksevåg TIL K25054 1164 3:14:09
2 Elisabet Gjersøe NOTEAM K24044 2149 3:34:07
3 Cecilie Landro Norna-Salhus IL K22022 948 3:37:45
4 Ragnhild Nysæter Bergens TF K24549 1741 4:13:54
Maratonkvinner tidlig start
1 Merete Vågheim Tellevik Øystese IL K24044 472 4:12:00
2 Lise Lithun NOTEAM K25559 392 5:01:23
3 Hilde Greve Myhrvold BTC / Åsane CK K34044 798 5:22:41
Maraton menn
1 Helge Hafsås NOTEAM M24549 7001 2:43:15
2 Odd Arne Engesæter Bergen Triathlon Club M23539 689 2:47:57
3 Håkon Landro Bergen Løpeklubb M24044 1664 3:00:49
4 Ove Wolff Hyllestad IL M24549 1938 3:09:34
5 Morten Vestvik Spirit Friidrett M25054 222 3:10:59
6 Bjørn Fretland IL Jotun M25054 72 3:11:50
7 Øyvind Lohmann Bergen Triathlon Club M24044 771 3:16:01
8 Terje Lyngstad Jølster IL M24549 1308 3:26:51
9 Magne Espelid Mjøsdalen IL M25054 612 3:28:04
10 Kenneth Dragøy Haugesund Triathlon Klubb M22334 1500 3:34:05
11 Per Gunnar Alfheim Friidrettsklubben BFG Bergen M25559 258 3:41:51
12 Bjørn Haukeland Kondis M25054 69 3:42:31
13 Jone Furlund Owe Bergen Triathlon Club M24044 1233 3:52:44
14 Victor Larsen Stahl Heiser M27074 348 3:53:48
15 Espen Konglevoll BUB Bergen M24549 99 3:58:11
16 Bjørn Skarveland Kondis M26569 71 4:07:41
17 Anders Tøsse NOTEAM M25559 7003 4:20:58
Maraton menn tidlig start
1 Bernt Vinsnesbakk Popupruns M22334 1518 3:40:01
2 Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL M26064 150 4:07:41
3 Ruben Lokøy NOTEAM M24044 1976 4:15:00
4 Harald Krøvel Kondis M26569 130 4:25:00
5 Peter Gøtze Varegg IL M22334 2151 4:25:48
6 Gunnar Nordbø Flekkefjord idrettsforening M25054 489 4:29:03
7 Leif Halleland IF Klypetussen M27074 199 4:38:47
8 Harald Sel NOTEAM M27074 132 4:55:32
9 Jarle Hammer Nittedal IL M27074 7000 4:59:38
10 Sigurd Lima Gjesdal IL M26064 286 5:00:24
11 Torstein Østevik Klepp I.L. M26569 337 5:07:41
Halvmaraton kvinner
1 Rebecca Hilland Bergen Løpeklubb K13539 1251 1:18:42
2 Janne Elin Vatnaland Spirit Stavanger Friidrettsklu K12334 1301 1:25:56
3 Nancy Sommer Varegg K14549 225 1:31:18
4 Tone Raaen Åsane CK K13539 326 1:38:26
5 Kari Johannesen Sigdestad Loddefjordløperne K14044 1351 1:38:57
6 Guri Kyte NOTEAM M18084 7049 1:40:38
7 Stine Mari Taule Kyrkjebø IL K12334 1891 1:41:52
8 Inger Johanne Klokset Stavanger Friidrettsklubb K14549 395 1:42:13
9 Anette Mørch NOTEAM K13539 7054 1:42:26
10 Karianne Jørgensen Loddefjordløperne K14549 1332 1:42:47
11 Nina Møller Bergen Triathlon Club K14044 1912 1:44:15
12 Randi Hernes Tvilde Voss IL K13539 368 1:46:31
13 Bibbi Misje NOTEAM K15054 7027 1:46:48
14 Camilla Grindheim Bergen Løpeklubb K12334 1513 1:47:14
15 Tove Larsen NOTEAM K14549 734 1:47:37
16 Annemarie B Aarnes NOTEAM K12334 7052 1:47:58
17 Mona Wolff ABB K14549 2171 1:48:12
18 Elin R Bratten NOTEAM K15054 7032 1:56:58
19 Anne-Merette Vabø Haugane NOTEAM K14549 7045 1:56:58
20 Anita Vabø NOTEAM K14044 7043 1:56:59
21 Johanna Haaland Loddefjordløperne K14549 1086 1:57:01
22 Silje Hope Lossius Fana IL K11819 2148 1:59:34
23 Suanne Ackre NOTEAM K11819 1773 1:59:39
24 Mariann Kjelby Fjell kommune K15054 1923 1:59:51
25 Patricia Flataker Varegg Fleridrett/ Fjellgeiten K12334 1514 2:00:37
26 Kathrine Baldersheim Bluegarden K14044 2290 2:00:53
27 Therese Karadas NOTEAM K13539 2155 2:01:24
28 Anne Kristine Johansson Bergen Løpeklubb K12334 1469 2:01:25
29 Helene G. Martinsen NOTEAM K12334 2143 2:01:27
30 Bente Rivrud Varegg Team Melkesyre K15559 481 2:01:37
31 Hege Mørch Fosse NOTEAM K13539 7053 2:01:56
32 Vibeke Tefre Grieg NOTEAM K13539 7021 2:02:00
33 Bjørg Fagnastøl NOTEAM K15559 1823 2:02:23
34 Marit Bjerheim NOTEAM K14044 7042 2:02:51
35 Hanne Liland Varegg Fleridrett K14549 127 2:03:16
36 Nora Hauge Svedsen Bergen Løpeklubb K14549 1648 2:04:48
37 Grete Håvåg Lothe IL Korlevoll K16064 116 2:05:05
38 Signe Rode Rio Lærdal IL K12334 2140 2:07:50
39 Elisabeth Misje NOTEAM K14044 7028 2:10:34
40 Veronica Gabriela Johannessen NOTEAM K12334 2157 2:10:38
41 Irene Kjønnerød Varegg Fleridrett K13539 812 2:11:40
42 Marie Ackre NOTEAM K14549 1774 2:14:04
43 Katrine Thorsen NOTEAM K12334 2142 2:14:54
44 Karin Stang Volden NOTEAM K15054 7033 2:15:17
45 Liv Turøy Kondis K14549 631 2:16:04
46 Hilde Sandstå NOTEAM K12334 1310 2:18:00
47 Anne – Kristin Dale NOTEAM K15054 2203 2:36:39
48 Yngvild Holm Kondis K16064 354 2:37:09
49 Kari Heggland NOTEAM K16064 2307 2:43:13
50 Wenche Holmedal NOTEAM K16064 1549 2:51:29
Halvmaraton kvinner tidlig start
1 Vibeche Nicolaisen NOTEAM K16064 1777 2:08:13
2 Nina Rydland NOTEAM K15559 2297 2:08:14
3 Maren Kjos Veim NOTEAM K12334 2282 2:32:08
4 Anne Kjos Veim NOTEAM K15054 2283 2:32:12
5 Anita Marie Ness NOTEAM K14044 2158 3:32:59
6 Britt-Elin Birkeland NOTEAM K16064 1527 4:00:24
Halvmaraton menn
1 Alexander B Skeltved Bergen Triathlon Club M12334 1276 1:14:50
2 Erlend Nymark Jensen Bergen Løpeklubb M12022 1017 1:16:47
3 Tor Aanen Kallekleiv NOTEAM M12334 7026 1:16:57
4 Håkon Kolstø Haugesund Triathlonklubb M12022 1363 1:19:22
5 Bjørn Harald Bongom Varegg/Fjellgeitene M14549 1604 1:23:52
6 Eirik Matre NOTEAM M14044 7022 1:23:53
7 Stian Hordvik NOTEAM M13539 7034 1:24:15
8 Jan Rolland NOTEAM M15054 7029 1:24:39
9 Carl Petter Marthinsen NOTEAM M15054 7023 1:25:15
10 Johannes Bysheim NOTEAM M13539 7040 1:25:46
11 Tore Klanderud Varegg IL M14549 330 1:25:54
12 Øystein Brun NOTEAM M15054 7011 1:26:55
13 Dag Rød Hilland Bergen Løpeklubb M13539 993 1:27:12
14 Christen Skjerven NOTEAM M14044 596 1:28:51
15 Gunnar Lyngnes NOTEAM M14549 1024 1:28:55
16 Dag Grønnestad Åsane CK / Fjellgeitene M15054 2032 1:28:55
17 Robert Næss NOTEAM M15054 422 1:28:56
18 Maarten Boting Åsane CK M14549 224 1:29:02
19 Ragnvald Kanebog Bergen Løpeklubb M15559 967 1:29:04
20 Asbjørn Fossmark NOTEAM M14549 7016 1:29:18
21 Andreas Jensen Gneist M11617 2050 1:29:29
22 Trond Kleivedal Eidsvåg M13539 623 1:30:37
23 Sindre Egeland Team YOLO M12334 2059 1:31:16
24 Pål Rørvik Rørvik M14044 2306 1:31:25
25 Kim Ove Hommen Exeter City BIL M14044 2056 1:32:01
26 Sverre Midlang NOTEAM M13539 7025 1:32:05
27 Sigve Ølfarnes Stord M14549 546 1:33:01
28 Morten Waage Omholt BUB Bergen M14549 223 1:33:13
29 André Hornæs NOTEAM M12334 1785 1:33:22
30 Bernt Bergheim Sogndal IL M14044 2206 1:33:38
31 Gunnar H. Aarseth Spirit FIK M15559 1008 1:33:48
32 Rune Kvam Gullfjell IL M14549 828 1:34:17
33 Tobias Nieber NOTEAM M14549 7039 1:34:35
34 Ole Jakob Oanes NOTEAM M12334 2131 1:34:42
35 Petter Goga NRK Hordaland M14549 2281 1:34:48
36 Eirik Johnsen Varegg Team Melkesyre M11819 1255 1:35:25
37 Pål Eidsheim BUB Bergen M14549 264 1:35:54
38 Harald Eidsheim NOTEAM M12334 7037 1:36:00
39 Tore Tvilde Voss IL M16569 367 1:36:26
40 Sturla Sletten NOTEAM M14549 2308 1:36:35
41 Per Oddvar Lien Kyrkjebø IL M15054 847 1:36:38
42 Øyvind Risnes NOTEAM M15054 7055 1:36:54
43 Jarle Johan Larsen Bergen Triathlon Club M14549 2227 1:37:04
44 Frode Sørhøy Varegg Team Melkesyre M14549 1318 1:37:14
45 Vebjørn Samuelsen NOTEAM M12334 7024 1:37:35
46 Andreas Sumstad Arne Stord IL M13539 27 1:37:41
47 Torbjørn Helland NOTEAM M14044 7019 1:38:07
48 Frode Røsland Grieg Team M15559 105 1:38:10
49 Bjørn Peter Tjøstheim NOTEAM M14044 7056 1:38:39
50 Roger Nyhammer Team Melkesyre M14044 2139 1:39:09
51 Gunnar Lorens Lien BKK BIL M14549 593 1:40:11
52 Sindre Andal Habbestad NOTEAM M12334 7031 1:40:24
53 Rune Torgersen Kondis M14549 476 1:40:25
54 Ronny Skråmestø Team Ricoh M14044 2216 1:40:55
55 Øyvind Lillevik Grieg Team M16569 359 1:41:36
56 Egil Hessen Bergen Løpeklubb M14549 7018 1:42:19
57 Knut Lien NOTEAM M14044 1297 1:42:39
58 Erik Frich Sjurseth Titlestadguttene M12334 1653 1:43:01
59 Truls Angerman Titlestadguttene M14044 1554 1:43:17
60 Erik Dahl Bergen Kommunes BIL M15054 1564 1:43:31
61 Jonny Mikalsen Evry M14549 1713 1:43:36
62 Stian Sæle NOTEAM M13539 1240 1:43:46
63 Tore Ueland Mikkeller running club M13539 2234 1:43:53
64 Kim Ove Hansen NOTEAM M12334 845 1:43:59
65 Anders Markestad NOTEAM M13539 2161 1:44:28
66 Lars Ole Høknes Mikkeller running club M12334 2245 1:45:20
67 Øyvind Thowsen TIF Viking M12334 415 1:45:27
68 Thomas Martinsen NOTEAM M13539 735 1:45:28
69 Thomas Frøyen NOTEAM M12334 2285 1:45:38
70 Robert Brown USA M14044 1798 1:45:40
71 Frode Øvre-Helland NOTEAM M15054 1992 1:45:41
72 Eirik Nordeide Helgøy Bergen Triathlon Club M12334 2109 1:45:51
73 Svein Flatøy NOTEAM M15559 7017 1:45:51
74 Harald Løbersli Follesø Mannskor M14549 1709 1:46:06
75 Arthur A. Soedermann NOTEAM M12334 7046 1:47:00
76 Steinar Gangsø Aker Solutions BIL M14549 695 1:47:07
77 AlF Magnus Flatøy NOTEAM M16064 1936 1:47:11
78 Mads Toppe NOTEAM M14044 7051 1:47:29
79 Eirik Bækkevold HSI M15559 94 1:47:50
80 Einar Olsen NOTEAM M14549 1674 1:48:10
81 Kay-Andre Kristoffersen NOTEAM M12334 2036 1:48:18
82 Bjarne Jacobsen Proffice M15559 1141 1:48:27
83 Asbjørn Ovarheim NOTEAM M14044 7013 1:49:21
84 Audun Aadnevik NOTEAM M16569 2314 1:49:23
85 Joachim Kaufmann Bergen Osteopatiklinikk M15559 2162 1:49:36
86 Karl Morten Bårdsen Bergen kommune BIL M14044 936 1:49:52
87 Arvid Reiertsen AKS 77 M16064 46 1:50:17
88 Jarle Nymark Johannessen NOTEAM M12334 2156 1:51:02
89 Per Jorem NOTEAM M14549 7035 1:51:03
90 Thorbjørn Osen NOTEAM M15559 1177 1:51:30
91 Odd Monsen Gneist M15559 2302 1:51:40
92 Lars-Petter Jevnaker NOTEAM M13539 2044 1:52:21
93 Thomas Sjurseth Team YOLO M12334 1937 1:52:29
94 Halvor Aas NOTEAM M15054 7044 1:52:29
95 Geir Iden Åsane CK M15054 108 1:52:57
96 Jan Ove Henriksen Loddefjordløperne M14549 1893 1:53:38
97 Glen Haugland NOTEAM M13539 7048 1:54:05
98 Paal Methlie NOTEAM M14044 7041 1:54:17
99 Vegard Jarness Mikkeller running club M13539 2123 1:54:24
100 Sturle Rode Rio Lærdal IL M12334 2125 1:54:47
101 Roald Gulbrandsøy NOTEAM M16064 7020 1:54:58
102 Tor Hjelmeland Viking M16569 327 1:55:05
103 Trond Fosse NOTEAM M14044 7038 1:55:12
104 Ingar Romslo IL Fri M16064 976 1:55:15
105 Eystein Magnus Næsheim Haukeland Sykehus Idrettslag M14044 2235 1:55:19
106 Oddvar Lotsberg Statoil BIL M14549 1561 1:55:38
107 Svein Thowsen TIF Viking M16569 379 1:55:49
108 John Arvid Nilsen RENO M15559 2086 1:56:36
109 Helge Andersen NOTEAM M15054 7010 1:56:55
110 Arvid Bjørsvik Haraldsplass M17074 704 1:56:58
111 Øystein L Iversen NOTEAM M15054 2288 1:57:21
112 Gunvald Gundersen IF Klypetussen M17074 391 1:57:41
113 Geir Rosenvinge Oddfjel Drilling M15559 2150 1:58:21
114 Bøye M Skeie NOTEAM M12334 1309 1:59:06
115 Hallstein Viken NOTEAM M14044 7012 2:01:34
116 Kenneth Smørdal NOTEAM M13539 7030 2:02:15
117 Andreas Haukaas Bergen Triathlon Club M14549 2153 2:04:54
118 Nils Kristian Djupevåg Djupevåg M14044 2305 2:06:15
119 Christian Alejandro Garate Varegg Fleridrett/ Melkesyre M15054 1161 2:09:33
120 Bjarne Træland Statoil Mongstad BIL M16064 62 2:09:37
121 Stein H. Johannesen Loddefjordløperne M16569 590 2:12:01
122 John Tore Madsen NOTEAM M12334 2311 2:13:14
123 Atle Andersson Bergens Tidende BIL M15054 1313 2:13:44
124 Kai Gunnar Nysæther Stord IL M15559 2274 2:13:46
125 Bjørn Kåre Hansen NOTEAM M16064 7050 2:14:20
126 Terje Kleiveland Viking M16569 2011 2:17:55
127 Karl Weydahl Høgskolen i Bergen – BIL M16064 1748 2:18:27
128 Rolf Madsen NOTEAM M14549 7047 2:20:46
129 Ulf Sjulstad NOTEAM M14549 7014 2:21:38
130 Jørgen Leroy NOTEAM M14549 7015 2:21:38
131 Stein Tore Viken NOTEAM M16569 568 2:25:12
132 Paal Minne NOTEAM M15054 7036 2:26:37
133 Arthur Lillefosse SAS klubben M17074 44 2:28:22
134 Knut Ersland HSI M15054 1825 2:29:17
135 Olav Tangen NOTEAM M13539 2313 2:31:58
136 Bjørn Erdal BVKK M17074 67 3:16:01
Halvmaraton menn tidlig start
1 Lars-Johan Røsberg Bergen Løpeklubb M15054 2019 2:19:01
2 Hans-Jacob Berntsen IL Gular M17074 129 4:01:22

 

Sportsmanden.no