Holmenkollmarsjens 100 beste damer

Som tidligere omtalt så vant Solfrid Braathen Holmenkollmarsjen for 5.gang. Dermed tangerte hun rekorden til Elin Bakk Antonsen. Seieren var ganske så suveren, for det var hele 10 minutter ned til veteranen Inger Hegstad Krüger på andreplass. For i motsetning til i mennenes felt, så var ikke de beste landslagsløperne med i Holmenkollmarsjen, med unntak av Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Astrid valgte imidlertid den kortere 25 kilometeren, som hun vant. Mer om det i egen sak.

Her resultatene til de 100 beste damene og mange bilder fra Holmenkollmarsjen i den rekkefølgen de passerte toppen av Midtstubakken, med bare en kilometer igjen til mål i Holmenkollen nasjonalanlegg.

SAMSUNG CSC
Solfrid Braathen langet godt ut i bakken opp til Midstuen.
SAMSUNG CSC
Så er hun over toppen og Oslo åpenbarer seg nedenfor. Et flott syn som møtte alle løperne da kun en kilometer gjenstod.
SAMSUNG CSC
Marthe Kristine Hafsahl Karset fra Vang Skiløperforening passerer bakketoppen. Hun blir nummer 4.
SAMSUNG CSC
Emilie Kongsten tar 5.plassen
Inger-Hegstad-Kruger-nr2_
STERK VETERAN: Inger Hegstad Krüger fra Lyn Ski gikk imponerende på kjente trakter i Nordmarka og ble nummer 2 totalt 10.01 bak Solfrid Braath og vant selvsagt klasse 50-54 år!
SAMSUNG CSC
Den siste friske utforkjøringen venter.
SAMSUNG CSC
Sterk innsats av orienteringsløper Ingunn Weltzien, som her spretter opp bakken til 6.plass.
SAMSUNG CSC
Maratonmester Marthe Katrine Myhre med et kobbel av mannfolk på slep, har heller ingen problemer med å forsere bakkene i Nordmarka. Det ble 9.plass i mål.
SAMSUNG CSC
Pia Helene Paulsen blir nummer 13.
SAMSUNG CSC
Det går unna i nedoverbakkene fra Midtstuen.
SAMSUNG CSC
Marit Vala fra NTNUI tar 7.plassen totalt.
SAMSUNG CSC
Enda en sterk veteran. Liv-Janne Øvrebust fra Bjørndal IF, vinner av Sørkedalsrennet, suser inn mot seier i klasse 45-49 år på tiden 3.13.41 og blir nummer 9 totalt.
SAMSUNG CSC
Stine Fallingen Ødegård fra Lyn blir nummer 11.
SAMSUNG CSC
Louise Leren Moen kommer på plassen bak, 12.plass.
SAMSUNG CSC
Anne Maren Utne Belsby kan herfra speide over til Kjelsås, klubben som hun representerer. Det ble 25.plass totalt.
SAMSUNG CSC
Ida Eide fra Østre Slidre tar 17.plassen i mål.
SAMSUNG CSC
Ny Kjelsås-løper, Astrid Bruland, blir nummer 18.
SAMSUNG CSC
Vossingen Kari Øvsthus tar andreplassen i K45-49 år og blir nummer 20 totalt.
SAMSUNG CSC
-Kommer det noen bak meg, mon tro?
SAMSUNG CSC
Endelig oppe på bakketoppen!
SAMSUNG CSC
Vi tror dette er Ragnhild Amlie fra Try IL, som blir nummer 14 og har krefter igjen til et lite smil til fotografen.


Alle resultater

Topp 100 damer Holmenkollmarsjen

PlassStart NrNavnLandKlubbKlasseTidEtterHastighet
1186Solfrid Braathen NORHøybråten og Stovner ILF30-342:56:053:16 min/km
2302Inger Hegstad Krüger NORLyn SkiF50-543:06:06+ 10:013:27 min/km
3635Kristin Antonsen NORNTNUIF20-243:08:04+ 11:593:29 min/km
4189Marthe Kristine Hafsahl Karset NORVang Skiløperforening / Team SKIGOF30-343:08:27+ 12:223:30 min/km
5200Emilie Kongsten NORVeidekkeF20-243:09:43+ 13:383:31 min/km
6219Ingunn Weltzien NORSuperskiF25-293:11:49+ 15:443:34 min/km
7304Marit Vala NORNTNUIF25-293:12:58+ 16:533:35 min/km
8305Liv-Janne Øvrebust NORBjørndal IF/ Roche BILF45-493:13:41+ 17:363:36 min/km
9195Marthe Katrine Myhre NORTeam United BakeriesF30-343:14:04+ 17:593:36 min/km
10306Margrete Dyrhovd NORKrødsherad ILF20-243:15:22+ 19:173:38 min/km
11700Stine Fallingen Ødegård NORLYN SkiF25-293:15:58+ 19:533:38 min/km
12689Louise Leren Moen NORMilslukern SportF25-293:16:59+ 20:543:39 min/km
13216Pia Helene Paulsen NORVeidekkeF20-243:17:31+ 21:263:40 min/km
141005Ragnhild Amlie NORTry IL/EntraF40-443:18:03+ 21:583:41 min/km
151296Jeanette Persson NORHufserypene/Nittedal/Team Milsluker’nF30-343:20:20+ 24:153:43 min/km
162895Chantal Carlen SUIKjelsås ILF20-243:20:27+ 24:223:43 min/km
17712Ida Eide NORØystre SlidreF25-293:20:39+ 24:343:43 min/km
18708Astrid Bruland NORErnst & YoungF25-293:21:28+ 25:233:44 min/km
19766Unni Persson Moseby NORKjelsås/Milsluker»nF50-543:22:18+ 26:133:45 min/km
20762Kari Øvsthus NORNavnebytteF45-493:22:25+ 26:203:45 min/km
21799Elisabeth Berger NORRustad Langrenn / DN AktivF45-493:22:51+ 26:463:46 min/km
221823Ingeborg Dahl NORNavnebytteF25-293:23:59+ 27:543:47 min/km
231693Maren Eliassen NOROSI LangrennF20-243:24:28+ 28:233:48 min/km
241271Maren Thomasgaard NORTeam SKIGOF25-293:24:30+ 28:253:48 min/km
25303Anne Maren Utne Belsby NORKjelsås ilF25-293:25:18+ 29:133:49 min/km
26916Elisabeth Gløersen NORBull Ski og KajakkF25-293:25:26+ 29:213:49 min/km
271204Heidi Maltun NORDNB/KjelsåsF50-543:25:55+ 29:503:49 min/km
281226Merethe Braathen Sinnes NORHøybråten og Stovner ILF30-343:27:44+ 31:403:51 min/km
291310Anne Christine Bull Haaversen NORfossumF40-443:28:20+ 32:153:52 min/km
30628Lene Axelsen NORBull ski og kajakk / Statoil BILF35-393:28:51+ 32:463:53 min/km
311292Mari Bergendahl NORNTNUIF20-243:29:13+ 33:083:53 min/km
321248Birte Marie Skofteland NORBOCF50-543:29:54+ 33:493:54 min/km
331535Ingunn Andreassen NOROslostudentenes IK-skiF25-293:29:56+ 33:513:54 min/km
34938Line Rasmussen Petersen NORMilsluker’n SportF45-493:30:10+ 34:053:54 min/km
35796Bente Meisingseth Sjulstad NORSkiforeningen / Molde og Omegn IFF50-543:30:28+ 34:233:54 min/km
361929Nathalie Halvorsen NOROSIF20-243:31:20+ 35:153:55 min/km
375135Guro Flatekval NOROppsal IFF25-293:33:11+ 37:063:57 min/km
385712Birgit Korvald NORKollF60-643:33:29+ 37:243:58 min/km
39792Vilde Ryen NORAsker SkiklubbF20-243:33:45+ 37:403:58 min/km
402119Ingvild Bratlie NORRustad ILF20-243:33:51+ 37:463:58 min/km
411020Torun Øvergaard Aarvik NORFana ILF40-443:33:52+ 37:473:58 min/km
42802Tone Beate Grøtan NORAsker SkiklubbF50-543:34:37+ 38:323:59 min/km
431308Iren Tryggestad NORRustad IL/IFEF50-543:35:35+ 39:304:00 min/km
441548Marit C Synnevåg NORSK RYEF55-593:36:39+ 40:344:01 min/km
451255Kari Mørkved Sylten NORNTNUIF20-243:36:52+ 40:474:01 min/km
464865Astrid Brathaug Sørset NOROslo SportslagerF25-293:37:09+ 41:044:02 min/km
471591Anette Kleppestø NORNTNUIF20-243:37:29+ 41:244:02 min/km
481519Frida Næss-Ulseth NORKPMG Puls / Nydalens SkiklubbF25-293:37:29+ 41:244:02 min/km
491218Anfrid Dahlen NORSantander/ Aas-Jakobsen BILF30-343:37:34+ 41:294:02 min/km
501530Kristine Gjelsvik Rønningen NORNittedal ILF45-493:37:44+ 41:394:02 min/km
511662Jill Jørgensen NORTeam AkerF40-443:37:45+ 41:404:02 min/km
521942Hilde Åkra NORStordF30-343:37:46+ 41:414:02 min/km
531206Eline Egeland NORBull ski og kajakk / Fossum IFF30-343:38:08+ 42:034:03 min/km
541513Rannveig Farestveit NOROSI- langrennF25-293:38:27+ 42:224:03 min/km
552121Anne Myhr NORKjelsåsF45-493:38:46+ 42:414:04 min/km
561341Vilde Malmei NORSandnes ILF18-193:38:51+ 42:464:04 min/km
572125Mari Sjøberg NORNavnebytteF30-343:39:06+ 43:014:04 min/km
582201Guro Vadheim NORNorgesgruppen Data ASF35-393:39:31+ 43:264:04 min/km
591612Kristin Eitrem Landmark NORTeam Skigo/FossumF50-543:39:42+ 43:374:05 min/km
601941Guri Sogn-Larssen NORIL Try / Stamina Group BILF45-493:40:02+ 43:574:05 min/km
611914Selma Lie NORFossum IFF45-493:40:10+ 44:054:05 min/km
621577Kaja Maria Stabursvik NORNavnebytteF25-293:40:50+ 44:454:06 min/km
632271Marianne Fjeld NORSantanderF30-343:41:05+ 45:004:06 min/km
645710Berit Johannessen NORFossum ifF60-643:41:35+ 45:304:07 min/km
651636May Arna Risberg NORFossum IFF50-543:42:16+ 46:114:07 min/km
661700Kristin Aamodt NORTeam Milsluker’n SykkelF35-393:42:48+ 46:434:08 min/km
671330Solveig Bratlie NORSweco BILF25-293:42:56+ 46:514:08 min/km
682539Tone Haugen Ramstad NORHufserypene/Banqsoft BILF40-443:43:14+ 47:094:09 min/km
691363Christine Dahl NORStrindheim IL SkiF25-293:43:31+ 47:264:09 min/km
701826Lene Hanche Hafskjold NORMoss SK/Aberdeen Asset ManagementF45-493:43:44+ 47:394:09 min/km
711921Frøydis Kvernes NOROPILF30-343:44:07+ 48:024:10 min/km
722153Hanne Rieker NORRøa ILF45-493:44:54+ 48:494:10 min/km
73633Elise Rivenes Hagen NORNTNUIF20-243:45:17+ 49:124:11 min/km
742177Karianne Evje Skiaker NORTeam Skigo/Haavind BILF30-343:45:32+ 49:274:11 min/km
752248Turid Johnsrud Guttormsen NORSkiforeningenF55-593:45:46+ 49:414:11 min/km
762485Live Lindemark NORAsker SKF25-293:47:53+ 51:484:14 min/km
771962Pernille Mølbak NORHolmen IF/Accenture BILF45-493:48:17+ 52:124:14 min/km
782288Martine Kolstad NORSHIULF20-243:49:07+ 53:024:15 min/km
792424Lillian Lauvsland Jahnsson NORSparebankenSør / Lund SkiclubbF45-493:49:55+ 53:504:16 min/km
801970Hjørdis Klonteig NORFossum ifF55-593:50:13+ 54:084:16 min/km
811514Madeleine Heiberg NORNTNUIF20-243:51:00+ 54:554:17 min/km
822176Anne Glomnes Rudi NORNjårdF35-393:51:05+ 55:004:17 min/km
832807Hanne Sølna NORHeming ILF50-543:51:09+ 55:044:17 min/km
842412Petra Jacoby SWEAker SolutionsF30-343:51:50+ 55:454:18 min/km
852124Wenche Bråten NORRustad ILF45-493:52:00+ 55:554:18 min/km
862584Ane Sofie Ytterhaug NORIL NansenF20-243:52:06+ 56:014:18 min/km
872406Nora Kirsten Sundvall NORF25-293:52:18+ 56:134:19 min/km
882519Anne Johnsrud Hagen NORHydro Oslo BILF55-593:52:44+ 56:394:19 min/km
892717Eline Granne Andresen NORAktiv mot kreftF20-243:52:46+ 56:414:19 min/km
901528Ann Kristin Land NORKonnerud ILF50-543:52:52+ 56:474:19 min/km
911806Katrine Owren NORCreunaF25-293:53:42+ 57:384:20 min/km
922276Benedicte Willumsen Grieg NORArkwrightF25-293:54:20+ 58:154:21 min/km
932114Ellen Sofie Wessel NORNjårdF50-543:54:24+ 58:194:21 min/km
942289Frida Rose Bustad NORSkiforeningenF20-243:55:14+ 59:094:22 min/km
952459Åse Gullsmedmoen NORotra ilF55-593:55:40+ 59:354:22 min/km
962469Pernille Solberg Nymoen NORNMD/VitusapotekF35-393:56:13+ 1:00:084:23 min/km
971891Jorun S. Kildahl PLWSkiforeningen/Møller BILF50-543:56:26+ 1:00:214:23 min/km
982572Eva Fjærestad NORFana IL/NorkartF55-593:56:29+ 1:00:244:23 min/km
991680Christina Stusvik-Eide NORParetoF45-493:56:32+ 1:00:274:23 min/km
1002586Astrid Høst Sølna NORNTNUIF20-243:56:35+ 1:00:304:23 min/km

 

 

 

 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 16
    Shares
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)

Én kommentar til «Holmenkollmarsjens 100 beste damer»

Kommentarfeltet er stengt