Holmenkollmarsjens 100 beste damer

Som tidligere omtalt så vant Solfrid Braathen Holmenkollmarsjen for 5.gang. Dermed tangerte hun rekorden til Elin Bakk Antonsen. Seieren var ganske så suveren, for det var hele 10 minutter ned til veteranen Inger Hegstad Krüger på andreplass. For i motsetning til i mennenes felt, så var ikke de beste landslagsløperne med i Holmenkollmarsjen, med unntak av Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Astrid valgte imidlertid den kortere 25 kilometeren, som hun vant. Mer om det i egen sak.

Her resultatene til de 100 beste damene og mange bilder fra Holmenkollmarsjen i den rekkefølgen de passerte toppen av Midtstubakken, med bare en kilometer igjen til mål i Holmenkollen nasjonalanlegg.

SAMSUNG CSC
Solfrid Braathen langet godt ut i bakken opp til Midstuen.
SAMSUNG CSC
Så er hun over toppen og Oslo åpenbarer seg nedenfor. Et flott syn som møtte alle løperne da kun en kilometer gjenstod.
SAMSUNG CSC
Marthe Kristine Hafsahl Karset fra Vang Skiløperforening passerer bakketoppen. Hun blir nummer 4.
SAMSUNG CSC
Emilie Kongsten tar 5.plassen
Inger-Hegstad-Kruger-nr2_
STERK VETERAN: Inger Hegstad Krüger fra Lyn Ski gikk imponerende på kjente trakter i Nordmarka og ble nummer 2 totalt 10.01 bak Solfrid Braath og vant selvsagt klasse 50-54 år!
SAMSUNG CSC
Den siste friske utforkjøringen venter.
SAMSUNG CSC
Sterk innsats av orienteringsløper Ingunn Weltzien, som her spretter opp bakken til 6.plass.
SAMSUNG CSC
Maratonmester Marthe Katrine Myhre med et kobbel av mannfolk på slep, har heller ingen problemer med å forsere bakkene i Nordmarka. Det ble 9.plass i mål.
SAMSUNG CSC
Pia Helene Paulsen blir nummer 13.
SAMSUNG CSC
Det går unna i nedoverbakkene fra Midtstuen.
SAMSUNG CSC
Marit Vala fra NTNUI tar 7.plassen totalt.
SAMSUNG CSC
Enda en sterk veteran. Liv-Janne Øvrebust fra Bjørndal IF, vinner av Sørkedalsrennet, suser inn mot seier i klasse 45-49 år på tiden 3.13.41 og blir nummer 9 totalt.
SAMSUNG CSC
Stine Fallingen Ødegård fra Lyn blir nummer 11.
SAMSUNG CSC
Louise Leren Moen kommer på plassen bak, 12.plass.
SAMSUNG CSC
Anne Maren Utne Belsby kan herfra speide over til Kjelsås, klubben som hun representerer. Det ble 25.plass totalt.
SAMSUNG CSC
Ida Eide fra Østre Slidre tar 17.plassen i mål.
SAMSUNG CSC
Ny Kjelsås-løper, Astrid Bruland, blir nummer 18.
SAMSUNG CSC
Vossingen Kari Øvsthus tar andreplassen i K45-49 år og blir nummer 20 totalt.
SAMSUNG CSC
-Kommer det noen bak meg, mon tro?
SAMSUNG CSC
Endelig oppe på bakketoppen!
SAMSUNG CSC
Vi tror dette er Ragnhild Amlie fra Try IL, som blir nummer 14 og har krefter igjen til et lite smil til fotografen.


Alle resultater

Topp 100 damer Holmenkollmarsjen

Plass Start Nr Navn Land Klubb Klasse Tid Etter Hastighet
1 186 Solfrid Braathen NOR Høybråten og Stovner IL F30-34 2:56:05 3:16 min/km
2 302 Inger Hegstad Krüger NOR Lyn Ski F50-54 3:06:06 + 10:01 3:27 min/km
3 635 Kristin Antonsen NOR NTNUI F20-24 3:08:04 + 11:59 3:29 min/km
4 189 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Vang Skiløperforening / Team SKIGO F30-34 3:08:27 + 12:22 3:30 min/km
5 200 Emilie Kongsten NOR Veidekke F20-24 3:09:43 + 13:38 3:31 min/km
6 219 Ingunn Weltzien NOR Superski F25-29 3:11:49 + 15:44 3:34 min/km
7 304 Marit Vala NOR NTNUI F25-29 3:12:58 + 16:53 3:35 min/km
8 305 Liv-Janne Øvrebust NOR Bjørndal IF/ Roche BIL F45-49 3:13:41 + 17:36 3:36 min/km
9 195 Marthe Katrine Myhre NOR Team United Bakeries F30-34 3:14:04 + 17:59 3:36 min/km
10 306 Margrete Dyrhovd NOR Krødsherad IL F20-24 3:15:22 + 19:17 3:38 min/km
11 700 Stine Fallingen Ødegård NOR LYN Ski F25-29 3:15:58 + 19:53 3:38 min/km
12 689 Louise Leren Moen NOR Milslukern Sport F25-29 3:16:59 + 20:54 3:39 min/km
13 216 Pia Helene Paulsen NOR Veidekke F20-24 3:17:31 + 21:26 3:40 min/km
14 1005 Ragnhild Amlie NOR Try IL/Entra F40-44 3:18:03 + 21:58 3:41 min/km
15 1296 Jeanette Persson NOR Hufserypene/Nittedal/Team Milsluker’n F30-34 3:20:20 + 24:15 3:43 min/km
16 2895 Chantal Carlen SUI Kjelsås IL F20-24 3:20:27 + 24:22 3:43 min/km
17 712 Ida Eide NOR Øystre Slidre F25-29 3:20:39 + 24:34 3:43 min/km
18 708 Astrid Bruland NOR Ernst & Young F25-29 3:21:28 + 25:23 3:44 min/km
19 766 Unni Persson Moseby NOR Kjelsås/Milsluker»n F50-54 3:22:18 + 26:13 3:45 min/km
20 762 Kari Øvsthus NOR Navnebytte F45-49 3:22:25 + 26:20 3:45 min/km
21 799 Elisabeth Berger NOR Rustad Langrenn / DN Aktiv F45-49 3:22:51 + 26:46 3:46 min/km
22 1823 Ingeborg Dahl NOR Navnebytte F25-29 3:23:59 + 27:54 3:47 min/km
23 1693 Maren Eliassen NOR OSI Langrenn F20-24 3:24:28 + 28:23 3:48 min/km
24 1271 Maren Thomasgaard NOR Team SKIGO F25-29 3:24:30 + 28:25 3:48 min/km
25 303 Anne Maren Utne Belsby NOR Kjelsås il F25-29 3:25:18 + 29:13 3:49 min/km
26 916 Elisabeth Gløersen NOR Bull Ski og Kajakk F25-29 3:25:26 + 29:21 3:49 min/km
27 1204 Heidi Maltun NOR DNB/Kjelsås F50-54 3:25:55 + 29:50 3:49 min/km
28 1226 Merethe Braathen Sinnes NOR Høybråten og Stovner IL F30-34 3:27:44 + 31:40 3:51 min/km
29 1310 Anne Christine Bull Haaversen NOR fossum F40-44 3:28:20 + 32:15 3:52 min/km
30 628 Lene Axelsen NOR Bull ski og kajakk / Statoil BIL F35-39 3:28:51 + 32:46 3:53 min/km
31 1292 Mari Bergendahl NOR NTNUI F20-24 3:29:13 + 33:08 3:53 min/km
32 1248 Birte Marie Skofteland NOR BOC F50-54 3:29:54 + 33:49 3:54 min/km
33 1535 Ingunn Andreassen NOR Oslostudentenes IK-ski F25-29 3:29:56 + 33:51 3:54 min/km
34 938 Line Rasmussen Petersen NOR Milsluker’n Sport F45-49 3:30:10 + 34:05 3:54 min/km
35 796 Bente Meisingseth Sjulstad NOR Skiforeningen / Molde og Omegn IF F50-54 3:30:28 + 34:23 3:54 min/km
36 1929 Nathalie Halvorsen NOR OSI F20-24 3:31:20 + 35:15 3:55 min/km
37 5135 Guro Flatekval NOR Oppsal IF F25-29 3:33:11 + 37:06 3:57 min/km
38 5712 Birgit Korvald NOR Koll F60-64 3:33:29 + 37:24 3:58 min/km
39 792 Vilde Ryen NOR Asker Skiklubb F20-24 3:33:45 + 37:40 3:58 min/km
40 2119 Ingvild Bratlie NOR Rustad IL F20-24 3:33:51 + 37:46 3:58 min/km
41 1020 Torun Øvergaard Aarvik NOR Fana IL F40-44 3:33:52 + 37:47 3:58 min/km
42 802 Tone Beate Grøtan NOR Asker Skiklubb F50-54 3:34:37 + 38:32 3:59 min/km
43 1308 Iren Tryggestad NOR Rustad IL/IFE F50-54 3:35:35 + 39:30 4:00 min/km
44 1548 Marit C Synnevåg NOR SK RYE F55-59 3:36:39 + 40:34 4:01 min/km
45 1255 Kari Mørkved Sylten NOR NTNUI F20-24 3:36:52 + 40:47 4:01 min/km
46 4865 Astrid Brathaug Sørset NOR Oslo Sportslager F25-29 3:37:09 + 41:04 4:02 min/km
47 1591 Anette Kleppestø NOR NTNUI F20-24 3:37:29 + 41:24 4:02 min/km
48 1519 Frida Næss-Ulseth NOR KPMG Puls / Nydalens Skiklubb F25-29 3:37:29 + 41:24 4:02 min/km
49 1218 Anfrid Dahlen NOR Santander/ Aas-Jakobsen BIL F30-34 3:37:34 + 41:29 4:02 min/km
50 1530 Kristine Gjelsvik Rønningen NOR Nittedal IL F45-49 3:37:44 + 41:39 4:02 min/km
51 1662 Jill Jørgensen NOR Team Aker F40-44 3:37:45 + 41:40 4:02 min/km
52 1942 Hilde Åkra NOR Stord F30-34 3:37:46 + 41:41 4:02 min/km
53 1206 Eline Egeland NOR Bull ski og kajakk / Fossum IF F30-34 3:38:08 + 42:03 4:03 min/km
54 1513 Rannveig Farestveit NOR OSI- langrenn F25-29 3:38:27 + 42:22 4:03 min/km
55 2121 Anne Myhr NOR Kjelsås F45-49 3:38:46 + 42:41 4:04 min/km
56 1341 Vilde Malmei NOR Sandnes IL F18-19 3:38:51 + 42:46 4:04 min/km
57 2125 Mari Sjøberg NOR Navnebytte F30-34 3:39:06 + 43:01 4:04 min/km
58 2201 Guro Vadheim NOR Norgesgruppen Data AS F35-39 3:39:31 + 43:26 4:04 min/km
59 1612 Kristin Eitrem Landmark NOR Team Skigo/Fossum F50-54 3:39:42 + 43:37 4:05 min/km
60 1941 Guri Sogn-Larssen NOR IL Try / Stamina Group BIL F45-49 3:40:02 + 43:57 4:05 min/km
61 1914 Selma Lie NOR Fossum IF F45-49 3:40:10 + 44:05 4:05 min/km
62 1577 Kaja Maria Stabursvik NOR Navnebytte F25-29 3:40:50 + 44:45 4:06 min/km
63 2271 Marianne Fjeld NOR Santander F30-34 3:41:05 + 45:00 4:06 min/km
64 5710 Berit Johannessen NOR Fossum if F60-64 3:41:35 + 45:30 4:07 min/km
65 1636 May Arna Risberg NOR Fossum IF F50-54 3:42:16 + 46:11 4:07 min/km
66 1700 Kristin Aamodt NOR Team Milsluker’n Sykkel F35-39 3:42:48 + 46:43 4:08 min/km
67 1330 Solveig Bratlie NOR Sweco BIL F25-29 3:42:56 + 46:51 4:08 min/km
68 2539 Tone Haugen Ramstad NOR Hufserypene/Banqsoft BIL F40-44 3:43:14 + 47:09 4:09 min/km
69 1363 Christine Dahl NOR Strindheim IL Ski F25-29 3:43:31 + 47:26 4:09 min/km
70 1826 Lene Hanche Hafskjold NOR Moss SK/Aberdeen Asset Management F45-49 3:43:44 + 47:39 4:09 min/km
71 1921 Frøydis Kvernes NOR OPIL F30-34 3:44:07 + 48:02 4:10 min/km
72 2153 Hanne Rieker NOR Røa IL F45-49 3:44:54 + 48:49 4:10 min/km
73 633 Elise Rivenes Hagen NOR NTNUI F20-24 3:45:17 + 49:12 4:11 min/km
74 2177 Karianne Evje Skiaker NOR Team Skigo/Haavind BIL F30-34 3:45:32 + 49:27 4:11 min/km
75 2248 Turid Johnsrud Guttormsen NOR Skiforeningen F55-59 3:45:46 + 49:41 4:11 min/km
76 2485 Live Lindemark NOR Asker SK F25-29 3:47:53 + 51:48 4:14 min/km
77 1962 Pernille Mølbak NOR Holmen IF/Accenture BIL F45-49 3:48:17 + 52:12 4:14 min/km
78 2288 Martine Kolstad NOR SHIUL F20-24 3:49:07 + 53:02 4:15 min/km
79 2424 Lillian Lauvsland Jahnsson NOR SparebankenSør / Lund Skiclubb F45-49 3:49:55 + 53:50 4:16 min/km
80 1970 Hjørdis Klonteig NOR Fossum if F55-59 3:50:13 + 54:08 4:16 min/km
81 1514 Madeleine Heiberg NOR NTNUI F20-24 3:51:00 + 54:55 4:17 min/km
82 2176 Anne Glomnes Rudi NOR Njård F35-39 3:51:05 + 55:00 4:17 min/km
83 2807 Hanne Sølna NOR Heming IL F50-54 3:51:09 + 55:04 4:17 min/km
84 2412 Petra Jacoby SWE Aker Solutions F30-34 3:51:50 + 55:45 4:18 min/km
85 2124 Wenche Bråten NOR Rustad IL F45-49 3:52:00 + 55:55 4:18 min/km
86 2584 Ane Sofie Ytterhaug NOR IL Nansen F20-24 3:52:06 + 56:01 4:18 min/km
87 2406 Nora Kirsten Sundvall NOR F25-29 3:52:18 + 56:13 4:19 min/km
88 2519 Anne Johnsrud Hagen NOR Hydro Oslo BIL F55-59 3:52:44 + 56:39 4:19 min/km
89 2717 Eline Granne Andresen NOR Aktiv mot kreft F20-24 3:52:46 + 56:41 4:19 min/km
90 1528 Ann Kristin Land NOR Konnerud IL F50-54 3:52:52 + 56:47 4:19 min/km
91 1806 Katrine Owren NOR Creuna F25-29 3:53:42 + 57:38 4:20 min/km
92 2276 Benedicte Willumsen Grieg NOR Arkwright F25-29 3:54:20 + 58:15 4:21 min/km
93 2114 Ellen Sofie Wessel NOR Njård F50-54 3:54:24 + 58:19 4:21 min/km
94 2289 Frida Rose Bustad NOR Skiforeningen F20-24 3:55:14 + 59:09 4:22 min/km
95 2459 Åse Gullsmedmoen NOR otra il F55-59 3:55:40 + 59:35 4:22 min/km
96 2469 Pernille Solberg Nymoen NOR NMD/Vitusapotek F35-39 3:56:13 + 1:00:08 4:23 min/km
97 1891 Jorun S. Kildahl PLW Skiforeningen/Møller BIL F50-54 3:56:26 + 1:00:21 4:23 min/km
98 2572 Eva Fjærestad NOR Fana IL/Norkart F55-59 3:56:29 + 1:00:24 4:23 min/km
99 1680 Christina Stusvik-Eide NOR Pareto F45-49 3:56:32 + 1:00:27 4:23 min/km
100 2586 Astrid Høst Sølna NOR NTNUI F20-24 3:56:35 + 1:00:30 4:23 min/km

 

 

 

 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 16
    Shares

En tanke om “Holmenkollmarsjens 100 beste damer

Kommentarfeltet er stengt