Bislett 50 km med mange sterke løpere

Fullstendig liste over påmeldte til Bislett Indoor 50 km –

Det går mot et knallsterkt felt når Bislett Indoor 50 km arrangeres lørdag 14.februar. Løpet er fulltegnet med to puljer på tilsammen 180 løpere. I 2013 vant Jarle Risa på ny norsk rekord på 2.58.43, med John Henry Strupstad bare 17 sekunder bak. De to var historiske som de første nordmenn som løp 50 km under den magiske tre timers grensen. Jarle Risa vant for øvrig i fjor også, da på 3.03.40. Begge to er påmeldt i år og Strupstad håper på revansje:

Bislett-50km-2014-Rita-Jarle_640
Fjorårsvinnerne og norgesrekordholderne Rita Nordsveen og Jarle Risa er begge påmeldt også til årets utgave av Bislett Indoor 50 km. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)

– Jeg satser hardt på ny norsk bestenotering på Bislett 50km, forteller Stupstad til Sportsmanden.

Dermed er det duket for litt av en duell mellom de to som er kåret til Årets ultraløper de to siste årene. Risa vant kåringen i 2013, mens Strupstad akkurat er kåret til Årets ultraløper for 2014 sammen med Sondre Amdahl, se egen sak. Fjorårets norgesmester på 100 km og 24-timers løp, Bjørn Tore Kronen Taranger, er også påmeldt, så det ligger an til et skikkelig rotterace under Bisletts tribuner den andre lørdagen i februar.

Også Årets ultraløper for kvinner de to siste årene Rita Nordsveen, som i fjor satt norgesrekord på 50 km da hun vant samme løp på 3.35.53, er påmeldt og satser på å stille på Bislett.

Påmeldte i pulje 1 med start kl 10:00 og antatt sluttid 4 timer eller bedre (Makstid 4t20min)

GeirWaltherSparebanken PlussM1968-08-21Norway45-49
AndreasStrømbergOsloFjord Triatlon/Tollernes ILM1975-06-24Norway40-44
RagnarNygårdRomerike UltraløperklubbM1967-08-20Norway45-49
ThereseFalkRomerike UltraløperklubbF1975-08-05Norway40-44
ToreGranliStatnett BILM1967-03-20Norway45-49
John HenryStrupstadFIK Ren-EngM1980-01-21Norway35-39
KjerstiLerkerødIl i BULF1986-06-21Norway23-34
LouiseSkakRomerike UltraløperklubF1976-02-14Norway35-39
Per AudunHeskestadFIL AKSM1955-08-14Norway60-64
IvarAkerlieCoca-ColaM1975-06-01Norway40-44
Bjørn-HaraldGarfjellSK KraftM1975-04-30Norway40-44
GisleJohnsenPT-GisleM1968-12-21Norway45-49
RitaNordsveenFIK OrionF1971-07-21Norway40-44
MindaugasLukauskasFossum IFM1983-09-17Norway23-34
geirandersenRomerike UltraløperklubbM1969-07-29Norway45-49
Per ØyvinnAndersenHytteplan ultraM1971-11-14Norway40-44
FrodeMonsenSportsmandenM1961-03-23Norway50-54
TorsteinBjerlandM1979-05-24Norway35-39
RaymondPedersenM1984-08-03Norway23-34
JohnLundRomerike UltraløperklubbM1962-03-11Norway50-54
John ArildHolterSørbråten ILM1963-07-04Norway50-54
AndreasGossnerRomerike UltraløperklubbM1973-02-28Norway40-44
Jan ToreNygårdundheim ilM1974-03-15Norway40-44
MargretheLøgavlenF1965-12-24Norway45-49
LineFossRoyal SportF1978-12-08Norway35-39
Svein OveRisaUndheim ILM1974-03-07Norway40-44
GustavGudmestadUndheim ILM1965-06-01Norway50-54
ErikBlom-DahlKolbotn sykkelklubbM1974-06-10Norway40-44
HaraldSverdrup-ThygesonRomerike UltraløperklubbM1955-03-27Norway60-64
JarleRisaUndheim ILM1976-05-20Norway35-39
PålSimonsenRomerike UltraløperklubbM1960-02-13Norway55-59
Ole ErikFlatinKongsbergM1972-04-09Norway40-44
ThomasLundstadHytteplan SportM1982-05-26Norway23-34
Ole ArneEiksundSK VidarM1967-03-30Norway45-49
IngolfGillesdalNordeaM1969-04-10Norway45-49
ToreMortensenJustervesenet BILM1973-12-08Norway40-44
DagBernSK KraftM1968-12-25Norway45-49
GuroSkjeggerudNorthern RunnersF1973-05-18Norway40-44
OveWolffHyllestad ILM1967-05-06Norway45-49
JohannaHålandBryne TriatlonF1976-07-21Norway35-39
tonjebrandeÅlesund friidrettsklubbF1974-07-01Norway40-44
TommyBorgenSvelvik SykleklubbM1989-11-11Norway23-34
Arne ChrFolmerIdd SKM1966-04-05Norway45-49
Espen A.EikTrætte MændM1979-11-13Norway35-39
HåvardEllefsenSA-kamerateneM1980-04-07Norway35-39
EivindGjøystdalNorconsult BILM1979-02-07Norway35-39
ThomasSeljordsliaNorconsult BILM1975-09-21Norway40-44
LarsDørumSpiridon LLLM1953-09-12Norway60-64
LarsSverdrup-ThygesonHøvik IF/Høvik JoggM1958-02-03Norway55-59
NinetteBanounSK VidarF1964-10-13Norway50-54
CecilieHolmgrenRomeriket ultraløperklubbF1977-07-06Norway35-39
Sverre GSvensenSkatteetatenM1966-01-31Norway45-49
Knut ErakerHoleRomerike UltraløperklubM1971-02-18Norway40-44
Tor EinarJohansenÅskamerateneM1976-04-29Norway35-39
ØyvindTosevikenÅakamerateneM1972-08-13Norway40-44
MalinKlintefjordEnhörna IFF1988-05-24Norway23-34
IngeHasundBøler IF FriidrettM1977-12-26Norway35-39
KimJohannesenRomerike UltraløperklubbM1985-08-22Norway23-34
CecilieKlungtveitSandnes ILF1992-01-01Norway23-34
AlexanderMillerHemingM1967-05-29Norway45-49
NilsHjelleSpiridon LLLM1968-06-06Norway45-49
FrantsMohrRomerike UltraløperklubbM1963-02-02Norway50-54
Bjørn ToreKronen TarangerGularM1979-04-23Norway35-39

Arrangøren opplyser at de fortsatt har noen på venteliste til raskeste pulje, der de har satt av 3-4 plasser.

– Vi satser på løpsfest inne på Bislett på Valentindagen, forteller Bislett Alliansens Anders Flem Hagen.

SAMSUNG CSC
Sensasjonsmannen i Bislett 24-timers Harald Sverdrup-Thygeson er en av de eldste som løper i 1.pulje i Bislett 50 km. (Foto: Frode Monsen)


Følgende er påmeldt i pulje 2 med start kl 14.30 og antatt sluttid 4-7 timer (Makstid 7 timer):

Gunnar MikalNaasTeam UlrikM1979-11-01Norway35-39
ViktoriaSollidTromsø løpeklubbF1993-05-03Norway20-22
MaritTørstadSK RyeF1969-10-06Norway45-49
Hanne GroKorsvoldOslofjord triatlonF1979-06-17Norway35-39
LeifAbrahamsenRomerike Ultraløp klubbM1969-06-18Norway45-49
BårdRøddeLånke ILM1946-10-31Norway65-69
AleksanderDagsvikOgndalM1998-06-25Norway16-17
NinaTvetenSkagerrak sportsklubbF1981-04-04Norway23-34
VileHorgM1971-05-03Norway40-44
CasparRieber-MohnTjøme LøpeklubbM1982-06-11Norway23-34
stiantvetenskagerrak sportsklubbM1978-02-11Norway35-39
ChristianMøller-SkauSkagerrak sportsklubbM1983-07-30Norway23-34
CathrineHolmeRomerike UltraløperklubbF1969-12-12Norway45-49
ChristianStabellM1969-04-25Norway45-49
Peder Th.GuldbjørnsenRomerike UltraløperklubbM1952-03-18Norway60-64
HildeJohansenRomerike UltraløperklubbF1973-01-24Norway40-44
NeilDrylandM1971-08-08Norway40-44
GregorGucwaM1974-05-16Norway40-44
Jan OlavDagsvikOgndalM1969-08-13Norway45-49
SynneVesterhusTEAM SKIGOF1975-05-07Norway35-39
OddgeirLiumLandM1966-10-04Norway45-49
TitinaBakkenRomerike ultraløperklubbF1971-04-19Norway40-44
VidarBlaafjelldalStatoil B.I.LM1956-09-28Norway55-59
TorstenGabrielsenTorsten GabrielsenM1968-02-15Norway45-49
JosteinLundgaardNammo Raufoss BILM1964-09-14Norway50-54
SveinStranddalGjerpenM1955-01-25Norway60-64
BjarteBoyeBUB-BERGENM1964-07-02Norway50-54
EvenNedbergRomerike UltraløperklubbM1977-07-24Norway35-39
Liv B. JegtebergLystadDrøbak Frogn ILF1960-06-18Norway55-59
StigWigumTEAM WIGUMM1962-11-30Norway50-54
AndersHaraldsenTeam IsklarM1969-06-25Norway45-49
RanveigJohnsenPT-GisleF1967-11-13Norway45-49
RunarThorstensenRomerike UltraløperklubbM1972-03-29Norway40-44
Magne HaraldKvikstadReinsvoll IFM1950-02-06Norway65-69
RuneKvikstadTeam Skar KiropraktorsenterM1974-01-05Norway40-44
Pål TorgerKjusOPIL\Dbf MMA\ Driv Il\ O3M1988-04-01Norway23-34
LiseLithunGjesdal ILF1959-02-17Norway55-59
SigurdLimaGjesdal ILM1955-04-08Norway60-64
PålHaugerødGrenland sykleklubbM1986-05-01Norway23-34
Per-EinarRothRomerike UltraløperklubbM1959-08-09Norway55-59
EspenBarroso-GomezBlodsmak SportsklubbM1974-06-22Norway40-44
RenateSætherF1992-07-20Norway23-34
Svein-RuneJohannessenKondisM1960-04-08Norway55-59
stianhauganHULKM1978-06-25Norway35-39
Oline LoviseYksnøySpiridon LLLF1942-11-01Norway70-74
GisleSellevoldIF KLYPETUSSENM1951-01-13Norway60-64
Per-OlaSaugnesFagerli B.I.L.M1959-08-25Norway55-59
SnorreHåkonsenM1991-08-03Norway23-34
Stig HaraldThunheimUndheim ILM1985-05-01Norway23-34
StianØidvinTreningscampM1982-11-20Norway23-34
Morten D.KarlsenSK KraftM1972-05-14Norway40-44
Aud elisabethStuhrSauda ilF1976-04-24Norway35-39
ErikSonge-MøllerArendal TriathlonM1981-08-22Norway23-34
ronaldrøyslandM1971-07-06Norway40-44
ToreSikvelandOrstad ILM1967-03-15Norway45-49
Inge AsbjørnHaugenHornindal ILM1953-04-27Norway60-64
IngunnMonsenSK VidarF1963-01-24Norway50-54
NilsBratbergOttestad IlM1958-09-18Norway55-59
AndréStrandbergM1980-05-25Norway35-39
alexhansenromerike ultrløper klubbM1975-04-11Norway40-44
HelgeReinholtTreungen IL/ Romerike UltraløperklubbM1967-03-29Norway45-49
EinarCyvinIdrett uten alkoholM1964-01-11Norway50-54
ToneØksenvågTeam PayF1972-12-15Norway40-44
ThomasStordalenRomerike UltraløperklubbM1977-11-07Norway35-39
SvenWellemanTibro AIK FIKM1969-08-07Sweden45-49
TomLarsenRomerike UltraløperklubbM1967-07-28Norway45-49
MartinOlafsenRomerike UltraløperklubbM1966-05-26Norway45-49
TormodFreidherPrivatM1974-10-12Norway40-44
Stig Andy KvalheimRambøRomerike UltraløperklubbM1969-01-29Norway45-49
WencheDørumRoyal SportF1954-03-18Norway60-64
DanielSalvesenRomerike UltraM1971-07-16Norway40-44
Vilde Nicoline KvamUstadHolmestrand UltraløperklubbF1975-11-17Norway40-44
EspenSkaufelM1982-09-15Norway23-34
RagnarLorentsenKondis TrondheimM1947-04-17Norway65-69
Frank RobertHansenNo teamM1981-02-12Norway23-34
ErlendLegangerM1963-12-13Norway50-54
MartinSagstuenM1984-10-21Norway23-34
AndersHansenVerket skole, MossM1959-07-29Norway55-59
ØisteinAckenhausenSpiridon LLLM1946-01-29Norway65-69
Lars-OveNordnesJutul ILM1951-08-10Norway60-64
Espen KnudsenWennerbergRomerike UltraløperklubbM1991-04-05Norway23-34
Tom-RuneBertelsenM1967-05-02Norway45-49
Esben. RohitHellebøM1980-07-26Norway35-39
FrankThommesenSK RyeM1968-07-16Norway45-49
JeanettBjerkeF1979-09-14Norway35-39
RobertBueMarnardal ILM1989-12-20Norway23-34
ErikNossumRomerike UltraløperklubbM1953-11-07Norway60-64
AreHotvedtTønsberg TriathlonklubbM1977-04-29Norway35-39
Knut-MortenEngenNetromtunkM1972-11-08Norway40-44
PerHaugenOmsorgsbyggM1948-11-01Norway65-69
MartinTreiderOppegård ILM1992-04-23Norway23-34
VictoriaEngebretsenF1988-01-25Norway23-34
KristianWaalenSpiridonLLLM1949-03-05Norway65-69
AlisonMatthewsF1979-06-16Norway35-39
ThomasØderudKristiansand LøpeklubbM1979-02-26Norway35-39
AndersLøitegårdSk RyeM1978-08-23Norway35-39
espengunderseningenM1973-10-07Norway40-44
HenningOlsrudSK RyeM1986-05-30Norway23-34
LarsKlevenM1996-10-26Norway18-19
PaulMatthewsStrikM1980-04-01Norway23-34
JørgenNordangerBergen LøpeklubbM1993-10-30Norway20-22
KjerstiMoodyIngenF1974-09-21Norway40-44
NinaPedersenHærens BefalsskoleF1995-10-08Norway20-22
BarbroLindkvamBarbro&Marius; UltraløperklubbF1982-07-15Norway23-34
MariusNakkeidBarbro&Marius; UltraløperklubbM1976-04-01Norway35-39
Signy HendenRustlielørenskog filF1937-05-29Norway75-79
Tina KarolineMoenSport1F1989-07-08Norway23-34
Tom AndreHenriksenROS ILM1991-03-04Norway23-34
GjermundSørstadM1979-02-17Norway35-39
John GunnarJakobsenNØSTRETM1967-10-04Norway45-49
LarsBjørbækFlorø Turn og IdrettsforeningM1983-08-28Norway23-34
ElineØidvinGTIF1976-12-03Norway35-39
AndreasAllebertGreed is GoodM1980-11-21Sweden23-34
Kai GlennBorgersenTeam RP/AchillesM1961-01-04Norway50-54
KristianHoelM1972-03-23Norway40-44
RagnvaldKanebogBergen LøpeklubbM1958-11-02Norway55-59
DagSpildeOSIM1969-02-13Norway45-49

Mer info på Bislett Alliansens hjemmeside her. 

Her kan du lese hvordan det gikk i 2013 da Jarle Risa satt norsk rekord på Bislett.

Les også hvordan det var da Sportsmandens redaktør debuterte med Drømmedag på Bislett Indoor 50 km i 2012.

 

sportsmanden.no 

 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 30
    Shares
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)