Norgescupen for juniorer startet opp med tette dueller

Se bilder og alle resultatene –
Herman Martens Meyer med knepen seier i M18 –

Fjorårets bestemann i M17, Herman Martens Meyer fra Frogner IL fortsatte der han slapp i fjor og vant årets første Norgescupløp i klasse M18 år. Men det var knallhard kamp om seieren i den tøffe klassen, med Thomas Bücher-Johannessen fra Fossum og Petter Stakston fra Søre Ål hakk i hæl.

006
I dag gikk starten for årets Norgescup for juniorer på Lygna. Her er det Amund Hoel som legger i vei i G18.

Det var fine forhold på Lygna med nysnø og rundt null grader. Litt vind, men like forhold for alle. Herman Martens Meyer gikk jevnt på begge rundene og måtte med sitt tidlige startnummer vente lenge før avgjørelsen kom, siden både Thomas Bucher-Johannessen og Petter Stakston startet sent. Men de to kom til slutt henholdsvis 4 og 13 sekunder for sent til å tukte Martens Meyer.

030
Sterk trio på pallen i G18: Herman Martens Meyer vant, men Thomas Bucher-Johannessen (t.v.) og Petter Stakston var bare sekunder bak.

På plassene bak pallen kom Erling Fagerbakke Fosse, Bergsdalen UL/Vossalangrenn (+53 sek), Sigurd Rønning fra Vikersund IF (+55 sek) og Sivert Wiig fra Gjesdal IL. (+1.10), mens Fredrik Tveter fra Oppegård IL, som gikk strålende til 3.plass totalt i Lygnarennet som beste junior i desember, måtte nøye seg med 7.plassen samme sted nå. I Lygnarennet slo han Herman Martens Meyer med halvannet minutt og ble kun selv slått av seniorene Øystein «Pølsa» Pettersen og Petter Skinstad.

025
SOLID START PÅ SESONGEN: Thomas Bucher-Johannessen fra Fossum IF var meget godt fornøyd med andreplass, kun 4 sekunder bak vinneren.
029
Ivar Ryttervold overrasket med et jevnt bra renn og 8.plass etter en uke med sykdom i forkant av Norgescupen.
017
Både Herman Martens Meyer og pappa Bjørn kan fornøyd konstatere at sesongen startet bra med seier i første renn i Norgescupen i M18.
019
Ingar Høiseth fra Frogner IL på Sørum i Akershus ble nummer 35.

Hard kamp i eldste juniorklasse

Eldste juniorklasse hos gutta ble vunnet av Johannes Høsflot Klæbo fra Byåsen IL på 22:47, ett sekund foran vinneren av forrige helgs Skeikampenrennet, Mattis Stenshagen fra Follebu SK, med Audun Erikstad, Vadsø SK og fjorårets junior-verdensmester Eirik Sverdrup Augdal, Ringkollen SK, på de neste plassene. Nivået er med andre ord meget høyt også her.

Udnes Weng-tvillingene splittet for en gangs skyld

Martine Lorgen Øvrebust vant jentejuniorene sin 18-års klasse, mens Tiril Udnes Weng fra Nes Ski ikke overraskende var raskest i eldste junior (19-20 år). For en gangs skyld ble de to tvillingene splittet, da Julie Myhre fra Byåsen snek seg mellom Tiril og Lotta på 3.plass. Det skilte kun 10 sekunder mellom de tre.

Alle bilder: Arnstein Andreassen / Sportsmanden 

Totalt deltok hele 801 løpere på Lygna.

Fullstendige resultater

Resultater Statoil NC Junior
Lygna 16.01.2015

K 19/20 år
Plass Navn Klubb Land Tid Etter
1 Tiril Udnes Weng NTG-L/ Nes Ski AK 12:28
2 Julie Myhre Byåsen IL ST 12:33 00:05
3 Lotta Udnes Weng NTG-L/ Nes Ski AK 12:38 00:10
4 Sofie Nordsveen Hustad Nes Ski AK 12:48 00:20
5 Inger Bonden Sande Sportsklubb TV 13:00 00:32
Lisa Kvamme NTG-L/ Søre Ål IL OP 13:00 00:32
7 Guro Bostad Strindheim IL ST 13:01 00:33
8 Marte Skaanes Strindheim IL ST 13:13 00:45
9 Lovise Heimdal NNS/ Bardu IL TR 13:17 00:49
10 Ingrid Mathisen Fauske IL Ski NO 13:25 00:57
11 Ingrid Sørumshaugen Gjøvik SK/ Gjøvik/Toten LangrennOP 13:26 00:58
Solveig Hegstad Krüger Lyn Ski – Ski/ Team Kollen OS 13:26 00:58
Marte Håkenstad-Bråten NTG-L/ Lillehammer Skiklub OP 13:26 00:58
14 Bertine Thorsnes Lefdal NTG-G/ IL Bjørn SF 13:27 00:59
15 Anne Vatnedalen HSG/ Bykle IL AR 13:29 01:01
16 Ingvild Øye Hovdebygda IL MR 13:32 01:04
17 Amalie Håkonsen Ous NTG-L/ Nes Ski AK 13:33 01:05
18 Anna Emilie Kant Hernes IL HE 13:35 01:07
19 Guro Jordheim Hemsedal IL/ Team Hallingdal BU 13:36 01:08
20 Julie Synnøve Ensrud NTG-G/ Trøsken IL ØF 13:40 01:12
Anine Ahlsand Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 13:40 01:12
22 Johanne Larsen NNS/ Lyngen/Karnes IL TR 13:43 01:15
23 Christina Rolandsen Fauske IL Ski NO 13:47 01:19
24 Caroline Ziesler Sandnes IL AR 13:48 01:20
25 Hedda Lundeberg Aas NTG-L/ Skarphedin, IL TV 13:49 01:21
26 Marit Østvang NTG-L/ Tolga IL HE 13:50 01:22
27 Sofie Winona Aa Fossum IF AK 13:54 01:26
Hanne Skulbru Strindheim IL ST 13:54 01:26
29 Hanna Ruud Barland MVS/ Mysen IF ØF 13:55 01:27
30 Hilde Brennmoen Tollan Tolga IL HE 13:57 01:29
31 Ingunn Jegteberg HSG/ Bykle IL AR 13:58 01:30
32 Marte Skaug NTG-G/ Stokke IL TV 13:59 01:31
Margit Wiberg HSG/ Otra IL AR 13:59 01:31
Elise Røer Drabløs NTG-G/ Nesodden IF – Ski AK 13:59 01:31
35 Maria Nyeng Ringebu/Fåvang SK OP 14:03 01:35
Anne Siri Lervik Asker SK/ Team G-Sport Asker AK 14:03 01:35
37 Ellen Merethe Schjelderup SkarpsnoAlvdal IL HE 14:05 01:37
38 Ida Mogstad MVS/ Surnadal IL ST 14:10 01:42
39 Maren Grande Inderøy IL NT 14:13 01:45
Marte Sofie Buraas Lillehammer Skiklub OP 14:13 01:45
Anna Jensen Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 14:13 01:45
42 Pernille Skarpenes Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 14:15 01:47
43 Kristine Bruland Svensen MVS/ Trøsken IL ØF 14:17 01:49
Hege Snortheimsmoen Vestre Slidre IL/ Team Valdres Ski OP 14:17 01:49
45 Solveig Bøgseth Henning Skilag NT 14:20 01:52
46 Eiril Fuglem Renå MVS/ Hommelvik IL ST 14:21 01:53
47 Ida Karoline Vannebo Spillum IL NT 14:25 01:57
Karoline Wollan Byåsen IL ST 14:25 01:57
49 Elise Langkaas Bærums Verk og Hauger Idrettsf AK 14:32 02:04
Ingrid Sørum Gjelleråsen IF AK 14:32 02:04
51 Anne Marthe Brenden Gjøvik SK/ Gjøvik/Toten LangrennOP 14:33 02:05
52 Ingvild Engenes Hansen Tromsø SK – Langrenn TR 14:36 02:08
53 Mari Dahl Benum Byåsen IL ST 14:40 02:12
Tine Marit Renå MVS/ Hommelvik IL ST 14:40 02:12
55 Amanda Borge Byrkjeland Røa IL/ Team Kollen OS 14:46 02:18
56 Pauline Sjøvold Røros IL ST 14:47 02:19
57 Stina Johanne Sandberg Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 14:52 02:24
58 Nora Ugland Strømmen og Lillestrøm SK AK 14:55 02:27
Unni Geitle Nesthus Vargar IL/ Vossalangrenn HO 14:55 02:27
60 Oda Eidem Jensen Innstrandens IL NO 15:06 02:38
61 Anne Strid Nessegutten, SPK NT 15:08 02:40
Nikoline Asdøl Bærums Verk og Hauger Idrettsf AK 15:08 02:40
63 Ane Appelkvist Stenseth Grong IL NT 15:09 02:41
64 Marte Erfjord Hafslo IL SF 15:10 02:42
65 Therese Øverhagen Tærud Strømmen og Lillestrøm SK AK 15:15 02:47
Ingrid Gustavsen Nessegutten, SPK NT 15:15 02:47
67 Amanda Bjørnenak NNS/ Bardu IL TR 15:19 02:51
68 Kristin Riseth Spillum IL NT 15:20 02:52
69 Rikke Bjørbæk Melum IL TV 15:22 02:54
70 Ingerid Fredriksen Lillehammer Skiklub OP 15:24 02:56
71 Andrine Benjaminsen Lillomarka SK/ Team Kollen OS 15:33 03:05
72 Amalie Næss Amundsen Lillehammer Skiklub OP 15:37 03:09
73 Julie Kristoffersen Storforshei IF NO 15:47 03:19
74 Cristina Ara Koll IL OS 15:55 03:27
75 Hanne Grøthe Tormod Skilag OP 15:56 03:28
76 Lisa Bakøy Sunde Fjellørnen IL ST 16:52 04:24
77 Margit Sandem Fjellengen Askim IF ØF 18:04 05:36
78 Ine Margarethe Svendsen Trøsken IL/ Team Grenland Ski ØF 21:03 08:35
DNS Amalie Lundervold Asker SK/ Team G-Sport Asker AK
DNS Caroline Madsen Konnerud IL/ Team Drammen BU
DNS Embla Stol Øyan MVS/ IL Varden Meråker NT
DNS Ida Sonflå MVS/ IL Varden Meråker NT
DNS Ingrid Elisabeth Tveten Røa IL/ Team Kollen OS
DNS Magni Smedås MVS/ Nansen, IL HE
DNS Mille Bøhm Syversen Bækkelagets SK/ Team Kollen OS
DNS Oda Nerdrum Ringkollen SK BU
DNS Sigrid Kjønnø Schaanning Fossum IF AK
DNS Tonje Roaldstveit Vang Skiløperforening HE
Fullførte:78 Påmeldte:88 Startende: 78

FH Kvinner junior stående
Plass Navn Klubb Land Tid Etter
1 Anne Karen Olsen Svea Skilag OP 18:50
Fullførte:1 Påmeldte:1 Premier:3 Startende: 1

K 18 år
Plass Navn Klubb Land Tid Etter
1 Martine Lorgen Øvrebust Stordal IL MR 13:04
2 Karoline Simpson-Larsen Vargar IL/ Vossalangrenn HO 13:30 00:26
3 Karianne Moe Høybråten og Stovner IL/ Team Kollen OS 13:33 00:29
4 Kristine Alm Karsrud Raufoss IL/ Gjøvik/Toten Langrenn OP 13:34 00:30
5 Julie Victoria Berg Leksvik IL NT 13:44 00:40
6 Marthe Lindmoen Raufoss IL/ Gjøvik/Toten Langrenn OP 13:55 00:51
7 Ingeborg Eide Byåsen IL ST 13:57 00:53
8 Emma Arnesen Byåsen IL ST 14:01 00:57
9 Marianne Hermansen HSG/ Rein, IL TV 14:04 01:00
10 Mariah Bredal MVS/ IL Varden Meråker NT 14:06 01:02
11 Ingvild Skogan Brensholm Steinkjer SK NT 14:12 01:08
12 Nora Lian Aarrestad HSG/ Sandnes IL AR 14:20 01:16
13 Ida Harto Seim Heming, IL – Ski/ Team Kollen OS 14:21 01:17
14 Synne Reitan Støren Sportsklubb ST 14:23 01:19
15 Vilde Edvardsen Hansen NTG-L/ Mysen IF ØF 14:24 01:20
16 Sunniva Sausjord Eldar IL/ Vossalangrenn HO 14:25 01:21
17 Lene Taugbøl Lomeland HSG/ Gjesdal IL AR 14:26 01:22
Tina Andrea Thomte Vind IL/ Gjøvik/Toten Langrenn OP 14:26 01:22
19 Ellinor Høgberg NTG-L/ Heming, IL – Ski OS 14:27 01:23
20 Martine Ek Strøm Bærums Verk og Hauger Idrettsf AK 14:32 01:28
Ingvild Ytterhus Utengen Byåsen IL ST 14:32 01:28
22 Kristin Lindahl Nilsen Bærums Verk og Hauger Idrettsf AK 14:37 01:33
23 Ragnhild Rykhus Aa Dombås IL OP 14:44 01:40
24 Inger Brenna Skrautvål IL/ Team Valdres Ski OP 14:45 01:41
Mona Songve Vargar IL/ Vossalangrenn HO 14:45 01:41
26 Sigrid Hallem Solum Leksdal IL NT 14:47 01:43
27 Pauline Forren Ytre Snillfjord IL ST 14:48 01:44
28 Emilie Pareli Sortland og Omegn SK – Ski NO 14:49 01:45
29 Nora Sørensen Overrein Henning Skilag NT 14:50 01:46
30 Charlotte W Grøgaard Fossum IF AK 14:58 01:54
31 Kristine Solem Michelsen Byåsen IL ST 15:04 02:00
32 Karoline Bye Øren Lillehammer Skiklub OP 15:09 02:05
33 Inga Haukland Eide Innstrandens IL NO 15:11 02:07
34 Karoline Haaland Fossum IF AK 15:16 02:12
35 Kristine Fjeld MjøsSki HE 15:18 02:14
36 Camilla Vannebo Fossum IF AK 15:20 02:16
37 Guro Ørbeck HSG/ Gjerdrum IL – Ski AK 15:24 02:20
38 Martine Slokvik Ottestad IL HE 15:26 02:22
Hennie Barstrand Stornes Fauske IL Ski NO 15:26 02:22
40 Gina Flugstad Øistuen Etnedal Skilag/ Team Valdres Ski OP 15:31 02:27
41 Stina Meinicke IL Jardar AK 15:37 02:33
42 Vilde Malmei Sandnes IL AR 15:46 02:42
43 Henriette Bryhn ROS, IL/ Team Grenland Ski BU 15:47 02:43
44 Emilie Helskog Fauske IL Ski NO 15:53 02:49
45 Kaja Seim Vorren Polarstjernen, IL FI 15:58 02:54
46 Ragnhild Wingan MVS/ Kyrksæterøra IL ST 16:06 03:02
47 Christina Sveen Strandbygda IL HE 16:09 03:05
48 Emilie Johanne Hagen Gjerdrum IL – Ski AK 16:28 03:24
49 Ellen-Sara Sparrok MVS/ Hattfjelldal IL NO 16:30 03:26
50 Andrea Trebostad Viken Spillum IL NT 16:36 03:32
51 Viola Marie Hyrve Lillomarka SK/ Team Kollen OS 16:39 03:35
52 Malin Kristine Teisrud Oddersjaa SSK/ Team Grenland AR 16:45 03:41
53 Kristrun Gudnadottir Hjelmeland IL – ski AR 16:56 03:52
54 Hanna Mathisen Runar, IL TV 17:27 04:23
55 Aase Rosvoll Riise MVS/ IL Varden Meråker NT 18:14 05:10
DNS Andrea Rydland Sivertsgård Fossum IF AK
DNS Anna Marie Weel Konnerud IL/ Team Drammen BU
DNS Birgitte Dørmænenm Vadsø skiklubb FI
DNS Gudrun Sandsæter Vinne Skilag NT
DNS Helene Victoria Haugsten Røa IL/ Team Kollen OS
DNS Ingrid Heringstad NTG-G/ Heidal IL OP
DNS Johanne Hauge Harviken NTG-L/ Strandbygda IL HE
DNS Kaja Midtskog Sandsten Oppdal IL – ski ST
DNS Marte Mæhlum Johansen NTG-L/ Østre Toten Skilag OP
DNS Marthe Klausen NTG-L/ Konnerud IL BU
DNS Marthe Karlsen NNS/ Melbo IL NO
DNS Mie Bjørndal Ottestad Lyn Ski – Ski/ Team Kollen OS
DNS Oda Myrvold Thorud NTG-G/ Strømmen og Lillestrøm SK AK
DNS Sirin Elisabeth Strand Alta IF/ Team Nordlysbyen Ski FI
DNS Susann Sagstuen NTG-L/ Østre Toten Skilag OP
DNS Tuva Børsting Saltnes Asker SK/ Team G-Sport Asker AK
Fullførte:55 Påmeldte:71 Startende: 55

K 17 år
Plass Navn Klubb Land Tid Etter
1 Mathilde Myhrvold Vind IL/ Gjøvik/Toten Langrenn OP 13:26
2 Mari Nordlunde NTG-L/ Follebu SK OP 13:28 00:02
3 Martine Engebretsen Heming, IL – Ski OS 13:36 00:10
4 Anna Grøntjernet Svea Skilag/ Team Hadeland OP 13:44 00:18
5 Nora Ulvang Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 13:45 00:19
6 Hilvi Emerense Hamar Byaasen Skiklub ST 13:55 00:29
7 Synne Arnesen Senja Ski TR 13:56 00:30
Marte Fosen NTG-G/ Fossum IF AK 13:56 00:30
9 Tiril Liverud Knudsen Konnerud IL/ Team Drammen BU 13:59 00:33
10 Julie Karlsen Melbo IL NO 14:05 00:39
11 Ingvild Margrete Ofstad Tromsø SK – Langrenn TR 14:11 00:45
12 Hedda Østberg Amundsen Asker SK/ Team G-Sport Asker AK 14:18 00:52
13 Camilla Lie Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 14:21 00:55
Ingrid Nerem Emblem IL MR 14:21 00:55
15 Johanne Birkeland Abrahamsen Heming, IL – Ski/ Team Kollen OS 14:23 00:57
16 Anine Hallén Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 14:25 00:59
17 Hanne Mo Vaadal Lillehammer Skiklub OP 14:26 01:00
18 Synnøve Larsen Lyngen/Karnes IL TR 14:28 01:02
Martine Korslund NTG-L/ Roterud IL OP 14:28 01:02
Alise Einmo MVS/ Surnadal IL ST 14:28 01:02
21 Marie Frivold HSG/ Oddersjaa SSK AR 14:30 01:04
22 Synne Brovold Byåsen IL ST 14:33 01:07
23 Tina Knutsmoen Nesodden IF – Ski AK 14:34 01:08
24 Johanne Heimdal Bardu IL TR 14:35 01:09
Siri Beate Solbergløkk Sokna IL ST 14:35 01:09
26 Sandra Vestly Sirevåg Sandnes IL AR 14:37 01:11
27 Oda Nevland NTG-L/ Bjerkreim IL AR 14:41 01:15
28 Sigrid Ertresvåg Jakobsen Emblem IL MR 14:43 01:17
29 Jenny Aune Forbord Strindheim IL ST 14:46 01:20
30 Line Dugstad IL Bevern/ Team Drammen BU 14:47 01:21
31 Lone Johansen Melhus IL ST 14:50 01:24
32 Turid Therese Austrheim Heming, IL – Ski OS 14:51 01:25
33 Ina Høie Rustad IL OS 14:52 01:26
Henriette Furu Gjerdrum IL – Ski AK 14:52 01:26
35 Maiken Min Midtskogen NTG-L/ Stor-Elvdal SK HE 14:54 01:28
Thea Maurtvedt NTG-L/ Slitu IF ØF 14:54 01:28
37 Emma Murvold MVS/ Stor-Elvdal SK HE 14:55 01:29
38 Sara Pettersen Fuglu Gjerdrum IL – Ski AK 14:56 01:30
39 Åshild Faller Råheim Fet SK AK 15:01 01:35
40 Ingrid Haugland Strindheim IL ST 15:02 01:36
Hedda Hulbaklien Bakke Koll IL/ Team Kollen OS 15:02 01:36
42 Marie Pedersen Byåsen IL ST 15:03 01:37
43 Une Adeline Haugen Melhus IL ST 15:06 01:40
44 Julia Mehre Ystgaard Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 15:11 01:45
45 Margit S. Flothyl IL Rein TV 15:12 01:46
46 Marthe Jullum Fiskvik MVS/ Stjørdals-Blink, IL NT 15:15 01:49
47 Audhild Espedal HSG/ Bjerkreim IL AR 15:18 01:52
Pia Nystu Nordreisa IL TR 15:18 01:52
Cecilie Mogen Oppegård IL AK 15:18 01:52
50 Caroline Brekke Ørn, IF/ Team Grenland Ski TV 15:21 01:55
51 Eva Charlotte Eiking Viking, TIF HO 15:22 01:56
52 Kristine Nes MVS/ Surnadal IL ST 15:25 01:59
53 Oda Svendgård Hommelvik IL ST 15:28 02:02
54 Henriette Olsen Kaale Ivrig, IL/ Team Nordre Vestfold TV 15:29 02:03
Mari Virik Nøvik Skåbu-Tverrbygda- Espedalen IL OP 15:29 02:03
56 Elin Aune Forbord Strindheim IL ST 15:31 02:05
57 Karoline Strømmen MartinsenVind Il, Gjøvik/Toten Langrenn HE 15:38 02:12
58 Kristina Pettersen Runar, IL TV 15:43 02:17
59 Marte Norbom Killingstad Konnerud IL BU 15:48 02:22
60 Hannah Malmei Sandnes IL AR 15:53 02:27
61 Vilde Flatland Heddal IL/ Team Grenland Ski TV 15:58 02:32
62 Julie Rustad Drøbak-Frogn IL AK 16:01 02:35
63 Tale Lindefjeld IL Jardar AK 16:02 02:36
64 Ilja Elise Engeset IL Jardar AK 16:03 02:37
65 Ingvill Odden Suldal IL AR 16:08 02:42
66 Anniken Helland-Hansen IL Jardar AK 16:11 02:45
67 Judith Ingela Rickertsen Hole Bækkelagets SK/ Team Kollen OS 16:16 02:50
68 Aurora Kildahl Asker SK/ Team G-Sport Asker AK 16:22 02:56
69 Margit Hågå Dombås IL OP 16:34 03:08
70 Madelen Nilsen Austad Nord Odal/ Team Odal HE 16:37 03:11
Emilie Thrane Hof IL/ Team Nordre Vestfold TV 16:37 03:11
72 Emilie Gleditsch Runar, IL TV 16:38 03:12
73 Elise Gravningen Sande Sportsklubb/ Team Nordre TV 16:45 03:19
74 Tuva Skarra Konnerud IL BU 16:49 03:23
75 Helena Kumar Westberg Koll IL/ Team Kollen OS 16:56 03:30
76 Ylva Horten Høybråten og Stovner IL/ Team Kollen OS 16:59 03:33
77 Emilie Stålerød Larsen Stokke IL TV 17:21 03:55
78 Åsa Lerum Førde IL SF 17:32 04:06
79 Vilde Reitan MVS/ Stjørdals-Blink, IL NT 17:39 04:13
80 Eirin Marie Syvertsen Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 17:51 04:25
81 Sigrid Snuggerud Gjøvik SK/ Gjøvik/Toten LangrennOP 17:59 04:33
82 Marthe Jansen Sandnes IL AR 18:33 05:07
DNS Guro Finstad Bjerken Gjerdrum IL – Ski AK
DNS Julie Juvik Sand IF/ Team Odal HE
DNS Katrine Seim NTG-G/ Hol IL BU
DNS Kristine Høgli Byåsen IL ST
DNS Kristine Strand Amundsen IL Jardar AK
DNS Maria Victoria Dammen Lørenskog SK – Ski AK
DNS Marit Kulseth MVS/ Selbu IL ST
DNS Marte Emilsen Nordbygda/Løten Ski HE
DNS Oda Johanne Sikkeland IL Jardar AK
Fullførte:82 Påmeldte:91 Startende: 82

M 19/20 år
Plass Navn Klubb Land Tid Etter
1 Johannes Høsflot Klæbo Byåsen IL ST 22:47
2 Mattis Stenshagen NTG-L/ Follebu SK OP 22:48 00:01
3 Audun Erikstad Vadsø SK/ Team Varanger FI 22:55 00:08
4 Eirik Sverdrup Augdal Ringkollen SK BU 23:05 00:18
5 Gaute Kvåle HSG/ Røldal IL HO 23:09 00:22
6 Ole Jørgen Bruvoll MVS/ Lierne IL NT 23:10 00:23
7 Aksel Rosenvinge Oseberg Skilag TV 23:12 00:25
8 Lars Gunnar Skjevdal Røros IL ST 23:19 00:32
9 Gaute Iversen MVS/ IL Varden Meråker NT 23:20 00:33
10 Erik Valnes NNS/ Bardufoss og Omegn IF TR 23:23 00:36
11 Kristian Græsli Hamar SK HE 23:26 00:39
12 Stian Christoffersen Runar, IL TV 23:28 00:41
13 Martin Hovin Byåsen IL ST 23:34 00:47
14 Sjur Slettom NTG-L/ Lom IL OP 23:46 00:59
15 Joachim Aurland NTG-L/ Kjellmyra IL/ Team Solør Ski HE 23:48 01:01
16 Jan Thomas Jenssen MVS/ Hommelvik IL ST 23:50 01:03
17 Sivert Grøtan Eriksen Byåsen IL ST 23:51 01:04
18 Ask Kleist Godal MVS/ Innstrandens IL NO 23:58 01:11
19 Even Northug MVS/ Strindheim IL ST 23:59 01:12
20 Sivert Halfdan Bergan HSG/ Larvik Ski TV 24:01 01:14
21 Fredrik Riseth Byåsen IL ST 24:03 01:16
22 Erik Olsvik Dengerud Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 24:06 01:19
23 Harald Wright Lyn Ski – Ski/ Team Kollen OS 24:07 01:20
David Dong-hee Vik Alta IF/ Team Nordlysbyen Ski FI 24:07 01:20
25 Torstein Bu MVS/ Førde IL SF 24:11 01:24
26 Anders Sørensen NTG-G/ Bjørndal IF OS 24:12 01:25
27 Thomas Hetland Helleland IL/ Sirdal Ski Langrenn AR 24:13 01:26
Sindre Folkvord HSG/ Sandnes IL AR 24:13 01:26
29 Henrik Dønnestad Gulset IF/ Team Grenland Ski TV 24:14 01:27
30 Torgeir Sulen Hovland Kvaløysletta Skilag TR 24:15 01:28
31 Edvard Grut Andersen Syril IL SF 24:18 01:31
32 Maximilian Bie NNS/ Bardufoss og Omegn IF TR 24:20 01:33
Ørjan Staff NTG-G/ Brandbu IF/ Team OP 24:20 01:33
Kornelius Grøv Byaasen Skiklub ST 24:20 01:33
35 Eirik Mikkelsen NNS/ Medkila SL TR 24:22 01:35
Jørgen J Borgersen Hokksund IL/ Team Drammen BU 24:22 01:35
Jonas Austad Henning Skilag NT 24:22 01:35
38 Lasse Løwstrøm Aulin NTG-L/ Siggerud IL – Ski AK 24:23 01:36
39 Johan Sørum Gangsø NTG-G/ Gran IL/ Team Hadeland OP 24:29 01:42
40 Sigurd Lund Røer NTG-G/ Bækkelagets SK OS 24:41 01:54
Kristoffer Bryhn ROS, IL/ Team Drammen BU 24:41 01:54
42 Eivind Høydal Lyn Ski – Ski/ Team Kollen OS 24:45 01:58
43 Arnt Gunnar Winther MVS/ Kabelvåg og Svolvær Ski NO 24:47 02:00
44 Magnus Lian Aarrestad HSG/ Sandnes IL AR 24:48 02:01
45 Stein-erik Eriksen Heming, IL – Ski OS 24:51 02:04
Svein Berg Fines MVS/ Strindheim IL ST 24:51 02:04
Sindre Grønflaten Fjellørnen IL ST 24:51 02:04
48 Iver Matias Linge Glomnes Valldal IL MR 24:53 02:06
Sander Leinan BaksjøbergetVang Skiløperforening HE 24:53 02:06
50 Tølløv Trønsdal Lyngstad Inderøy IL NT 24:58 02:11
Ulrik Leinan Baksjøberget Vang Skiløperforening HE 24:58 02:11
Edvin Frost Tromsø SK – Langrenn TR 24:58 02:11
53 Bjørn André Aaslund Heming, IL – Ski/ Team Kollen OS 24:59 02:12
54 Even Kristoffersen Kragerø IF Ski/ Team Grenland Ski TV 25:00 02:13
55 Aslak Ole Eira NNS/ Nordreisa IL TR 25:01 02:14
Aleksander De Lange Claussen Bærums Skiklub AK 25:01 02:14
57 Torbjørn Øilo Jacobsen Bærums Skiklub AK 25:02 02:15
58 Harald Astrup Arnesen Heming, IL – Ski/ Team Kollen OS 25:05 02:18
59 Erik Bøe Lyn Ski – Ski/ Team Kollen OS 25:06 02:19
Henrik Olav Aandstad MVS/ Askim IF ØF 25:06 02:19
61 Markus A. Svendsen Bardu IL TR 25:07 02:20
Halvor Kleivi Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 25:07 02:20
63 Joakim Vangen Thomassen Innstrandens IL NO 25:08 02:21
64 Erling Tofte Lillehammer Skiklub OP 25:11 02:24
65 Sondre Bjørkli Hommelvik IL ST 25:14 02:27
Sondre Taugbøl Lomeland HSG/ Gjesdal IL AR 25:14 02:27
Vebjørn Aaseth Strandbygda IL HE 25:14 02:27
68 Anders Aamodt Resell Lyn Ski – Ski/ Team Kollen OS 25:16 02:29
69 Aleksander Riseth Byåsen IL ST 25:17 02:30
70 Eirik Renna Eilertsen NNS/ Kirkenes & Omegn SK/ Team Sør- FI 25:18 02:31
71 Vegard Flystveit HSG/ Oddersjaa SSK AR 25:19 02:32
Geir Steig Luster IL SF 25:19 02:32
Trym Gjerstad Smedsrud Larvik Ski/ Team 2022 TV 25:19 02:32
John Gunnar Hoås Lånke IL NT 25:19 02:32
75 Stian Grastveit Heming, IL – Ski/ Team Kollen OS 25:20 02:33
76 Fredrik Løwstrøm Nyenget NTG-L/ Siggerud IL – Ski AK 25:21 02:34
Jakob Mestvedthagen Hemsedal IL/ Team Hallingdal BU 25:21 02:34
78 Aksel Madslien Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 25:22 02:35
79 Simen Nordhagen NTG-L/ Strandbygda IL HE 25:23 02:36
Anders Johan Sandberg Skogn IL NT 25:23 02:36
81 Thomas Ekren Strindheim IL ST 25:25 02:38
82 Vebjørn Tandberg Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 25:28 02:41
Vebjørn Trønsdal Bævre Rindal IL ST 25:28 02:41
84 Aleksander Wisløff Ranheim SK ST 25:29 02:42
Eivind Haugen Furunes Hommelvik IL ST 25:29 02:42
Per Ola Flaten Bredvold Brøttum IL/ Team Sjusjøen HE 25:29 02:42
Sindre Øwre Haugan MVS/ Hommelvik IL ST 25:29 02:42
88 Iver Andreas Svarstad Hanslien Lillehammer Skiklub OP 25:31 02:44
89 Martin Kristiansen ROS, IL/ Team Drammen BU 25:32 02:45
Alexander Løvik Nyheim MVS/ Tomrefjord IL MR 25:32 02:45
91 Christian Øveråsen Lillehammer Skiklub OP 25:33 02:46
92 Eirik Bruland Bærums Skiklub AK 25:35 02:48
93 Sigurd Mjøen Oppdal IL – ski ST 25:36 02:49
94 Halvor Dagssøn Landsverk HSG/ Ørn, IF TV 25:37 02:50
Stian Sundsvik Frol IL NT 25:37 02:50
96 Andreas Andersen Sauge Nes Ski AK 25:39 02:52
Are Smeland Nygårdseter HSG/ Vegårshei IL AR 25:39 02:52
98 Harald Ihlebæk Drøbak-Frogn IL AK 25:40 02:53
99 Espen Persen NTG-G/ Røa IL OS 25:41 02:54
Magnus-johan Færø Nordhordland SK HO 25:41 02:54
Stian Yndesdal Ofte HSG/ Høydalsmo IL TV 25:41 02:54
102 Erling Engesvold Flataker MVS/ Hommelvik IL ST 25:42 02:55
Isak Nordeng Jensen Sortland og Omegn SK – Ski NO 25:42 02:55
104 Sivert Fodnes Årdalstangen IL SF 25:44 02:57
Morten Torvik MVS/ IL Varden Meråker NT 25:44 02:57
106 Jørgen Jakola Innstrandens IL NO 25:45 02:58
107 Torstein Haaker Dagestad Bulken IL/ Vossalangrenn HO 25:46 02:59
108 Jon Kristian Netland Andersen Bardu IL TR 25:48 03:01
Erling Pettersen Vollan Høybråten og Stovner IL/ Team Kollen OS 25:48 03:01
110 Ole Magnus Egebakken Grotli Gjelleråsen IF AK 25:50 03:03
Erlend Nyhus Bardu IL TR 25:50 03:03
112 Håvard Petterson Østre Toten Skilag/ Gjøvik/Toten LangrennOP 25:53 03:06
Eirik Andreas Johansen Skoppum IL TV 25:53 03:06
114 Øystein Tallhaug Engelstad NTG-L/ MjøsSki HE 25:55 03:08
Øyvind Brakvatne Mjelde NTG-G/ Osterøy IL HO 25:55 03:08
116 Sondre Stormo Hommelvik IL ST 26:01 03:14
Hans Einar Sørensen Overrein Henning Skilag NT 26:01 03:14
118 Olav Vikøren Espenes Lyn Ski – Ski/ Team Kollen OS 26:02 03:15
119 Ola Fjelltun Stensvand ROS, IL/ Team Drammen BU 26:03 03:16
120 Sigurd Braathen Reigstad Osterøy IL/ Vossalangrenn HO 26:04 03:17
121 Vegard Johnsen Ankenes SK TR 26:05 03:18
Truls Trøan Aune Steinkjer SK NT 26:05 03:18
123 Ådne Mannsåker HSG/ Sandnes IL AR 26:06 03:19
124 Ola Brosveet Rannem Inderøy IL NT 26:07 03:20
Vetle Ryen Asker SK/ Team G-Sport Asker AK 26:07 03:20
Daniel May Instanes Fana IL HO 26:07 03:20
Ludvig Killingberg Oppdal IL – ski ST 26:07 03:20
128 Tord Høisveen Nannestad MjøsSki HE 26:14 03:27
129 Erling Nyborg Owren Gjøvik SK/ Gjøvik/Toten LangrennOP 26:19 03:32
Krister Hovde MjøsSki HE 26:19 03:32
131 Ole Edvard Husebråten Ørje IL ØF 26:21 03:34
132 Even Kristian Tønsberg Fet SK AK 26:22 03:35
133 Torstein Hagen MVS/ Tynset IF HE 26:23 03:36
134 Tor Jøran Ravndal Gjesdal IL/ Sirdal Ski Langrenn AR 26:24 03:37
André Lenningsvik MVS/ Korgen IL NO 26:24 03:37
136 John Einar Føll Flytør Fjellørnen IL ST 26:25 03:38
137 Lars Bergendahl Lyn Ski – Ski/ Team Kollen OS 26:27 03:40
Vebjørn Heitmann MikkelsenAlta IF/ Team Nordlysbyen Ski FI 26:27 03:40
139 Lars Johannessen Ørn, IF/ Team Grenland Ski TV 26:29 03:42
Tomas Renå Hommelvik IL ST 26:29 03:42
141 Sondre Jacobsen Runar, IL TV 26:31 03:44
Lars Digerud Lillomarka SK/ Team Kollen OS 26:31 03:44
Henrik Netteland Nordbygda/Løten Ski HE 26:31 03:44
Kristoffer Darell Lurvik Ranheim SK ST 26:31 03:44
145 Eirik Tvedt Aastvedt Osterøy IL/ Vossalangrenn HO 26:35 03:48
146 Magnus Drivenes Bærums Skiklub AK 26:37 03:50
Nils Herman Stray Oddersjaa SSK/ Team Grenland AR 26:37 03:50
148 Arne Fodstad Karlsen MVS/ Strandbygda IL HE 26:39 03:52
149 Erik Vik Sirdal Skilag/ Sirdal Ski Langrenn AR 26:40 03:53
Pål Marius Mørch Rustad IL/ Team Kollen OS 26:40 03:53
151 Sondre Stenvold Simonsen Bardu IL TR 26:41 03:54
152 Erlend Elveos Kjelstrup Innstrandens IL 26:42 03:55
Amund Blikra Strindheim IL ST 26:42 03:55
154 Even Årekol Lørenskog SK – Ski AK 26:44 03:57
155 Anders Johan Olsen Kabelvåg og Svolvær Ski NO 26:45 03:58
156 Henrik Fjellstad Vindbjart, IL AR 26:48 04:01
157 Håvard Flaten Gran IL/ Team Hadeland OP 26:50 04:03
Simen Bekkevoll NNS/ Bjerkvik IF TR 26:50 04:03
159 Tommy Richard Wilhelmsen NTG-G/ IL Bevern BU 26:51 04:04
Brage Askeli Gjøvik SK/ Gjøvik/Toten LangrennOP 26:51 04:04
Harald Hansen Storforshei IF NO 26:51 04:04
162 Gjermund Korbøl Thoner NTG-L/ Slåstad IL/ Team Odal HE 26:54 04:07
163 Andreas Faanes Lyn Ski – Ski/ Team Kollen OS 26:55 04:08
164 Simen Bratberg Ramstad MVS/ Vind IL/ Gjøvik/Toten Langrenn OP 26:56 04:09
165 Hans Kristian Folde Molde og Omegn IF – Ski MR 27:01 04:14
166 Martin Spillum Grønli Frol IL NT 27:03 04:16
167 Even Wiborg Nordsletten Koll IL/ Team Kollen OS 27:04 04:17
168 Jonas Berg Byåsen IL ST 27:06 04:19
169 Håkon Myrmo Rennebu IL ST 27:09 04:22
170 Sigurd Kirkebøen MVS/ Hemsedal IL BU 27:10 04:23
171 Lars Treekrem Ås IL AK 27:27 04:40
172 Haakon Olsen GudbrandsenGulset IF/ Team Grenland Ski TV 27:32 04:45
173 Sigurd Sollien Hulbak Hemsedal IL/ Team Hallingdal BU 27:36 04:49
174 Simen Heimdahl Rustad IL OS 27:48 05:01
Vetle Varslot Halsan MVS/ Frol IL NT 27:48 05:01
176 Michael Polsrød Gulset IF/ Team Grenland Ski TV 27:50 05:03
177 Ole Gamme Gran IL/ Team Hadeland OP 27:54 05:07
178 Jørgen Natvig Løvseth Byåsen IL ST 28:12 05:25
179 Simen Grønli NNS/ Tromsø SK – Langrenn TR 28:16 05:29
180 Joachim Haugen HSG/ Bykle IL AR 28:22 05:35
181 Sander Jansson Ringebu/Fåvang SK OP 28:23 05:36
Matias Gjestvang Brandt Nes Ski AK 28:23 05:36
183 Oddvar Saanum MVS/ Tolga IL HE 28:24 05:37
184 Magnus Rokne Vågen Koll IL/ Team Kollen OS 28:25 05:38
185 Jonas Andre Bergsland Trøsken IL ØF 28:42 05:55
186 Sebastian Aagnes Bærums Skiklub AK 28:51 06:04
187 Henrik Furu Gjerdrum IL – Ski AK 29:20 06:33
188 Bjarte Lie Aurdal IF Langrenn/ Team Valdres Ski OP 29:22 06:35
189 Børge Løvseth Langedal Gjøvik SK/ Gjøvik/Toten LangrennOP 29:38 06:51
190 Jørgen Hågensen Hamar SK HE 29:47 07:00
191 Eirik Stonor Lillehammer Skiklub OP 31:14 08:27
192 Jens Storås Sommer Lillehammer Skiklub OP 40:39 17:52
DNF Erland Kvisle Asker SK/ Team G-Sport Asker AK
DNF Trym Halbjørhus Fikke NTG-G/ Hemsedal IL BU
DNS Iver Anton Flatås Aune Steinkjer SK NT
DNS Anders Reitan Ålen IL ST
DNS Anders Quist Nyrnes Byåsen IL ST
DNS Eirik Jonas Blomseth Lillomarka SK/ Team Kollen OS
DNS Henrik Teien Sande Sportsklubb TV
DNS John Magnus Haugen MVS/ Hommelvik IL ST
DNS Jørgen Tveita Rustad IL/ Team Kollen OS
DNS Jørgen Frihagen Dahl IL Bever’n BU
DNS Kristoffer Hestetræet Lillehammer Skiklub OP
DNS Livar Vaule HSG/ Bjerkreim IL AR
DNS Ludvik Bjørnstad MVS/ Malvik IL ST
DNS Magnus Telebond Klæbu IL ST
DNS Martin Skjøstad Andersen Hamar SK HE
DNS Ola Jordheim Hemsedal IL/ Team Hallingdal BU
DNS Sindre A Winther TorbergsenMedkila SL TR
DNS Torgeir Moe Høybråten og Stovner IL/ Team Kollen OS
DNS Vegard Ødegården Rustad IL/ Team Kollen OS
DNS Vegard Johnson Joranger Fossum IF AK
DNS Øystein Ellefsen Sjøli Byåsen IL ST
Fullførte:192 Påmeldte:213 Startende: 195

FH Menn junior stående
Plass Navn Klubb Land Tid Etter
DNS Eirik Bye MVS/ Oppegård IL AK
Fullførte:0 Påmeldte:1 Premier:1 Startende: 0

M 18 år
Plass Navn Klubb Land Tid Etter
1 Herman Martens Meyer Frogner IL AK 23:11
2 Thomas Bucher-johannessenNTG-G/ Fossum IF AK 23:15 00:04
3 Petter Stakston NTG-L/ Søre Ål IL OP 23:24 00:13
4 Erling Fagerbakke Fosse Bergsdalen UL/ Vossalangrenn HO 24:04 00:53
5 Sigurd Rønning Vikersund IF – Ski BU 24:06 00:55
6 Sivert Wiig HSG/ Gjesdal IL AR 24:21 01:10
7 Fredrik Tveter Oppegård IL AK 24:22 01:11
8 Ivar Andre Ryttervold Frogner IL AK 24:35 01:24
9 Hans-inge Klette Viljar, IL/ Vossalangrenn HO 24:36 01:25
10 Simen Thune Rolfsen Fossum IF AK 24:47 01:36
Vegard Stav Flå IL ST 24:47 01:36
12 Kjetil Stuge Bånerud Koll IL/ Team Kollen OS 24:50 01:39
13 Jostein S Strandbråten NTG-L/ Begna IL OP 24:52 01:41
14 Vetle Skeime Kostøl Lillomarka SK/ Team Kollen OS 24:55 01:44
15 Amund Hoel Frogner IL AK 24:56 01:45
Eivind Kjennerud Sande Sportsklubb/ Team TV 24:56 01:45
17 Erik Husby Skaun IL ST 24:57 01:46
Martin Bentzen Kvaløysletta Skilag TR 24:57 01:46
19 Bendik Skjønberg Holth Birkebeineren, IF/ Team DrammenBU 24:58 01:47
Marius Svendsby NTG-L/ Tistedalen FL ØF 24:58 01:47
21 Fredrik Helgestad Hamar SK HE 25:02 01:51
22 Simen Eide Brøste Lillehammer Skiklub og NTG/L HE 25:03 01:52
23 Vetle Ulrichsen Flaget Hemsedal IL/ Team Hallingdal BU 25:04 01:53
Emil Wiik ROS, IL/ Team Drammen BU 25:04 01:53
25 Ole Morten Flataker MVS/ Hommelvik IL ST 25:05 01:54
26 Eirik Johansen Bossekop UL/ Team Nordlysbyen Ski FI 25:06 01:55
27 Øystein Hatlestad Hovland NTG-G/ IL Jardar AK 25:07 01:56
Sivert Knotten Svarstad IL TV 25:07 01:56
Gaute Eriksen ROS, IL/ Team Drammen BU 25:07 01:56
30 Vebjørn Nerheim HSG/ Suldal IL AR 25:08 01:57
31 Ole-einar Brukvangen Vang Skiløperforening HE 25:10 01:59
Erling Moseby Kjelsås IL – ski OS 25:10 01:59
33 Eirik Abrahamsen Stokke IL TV 25:13 02:02
Jo Svinsås Rindal IL ST 25:13 02:02
35 Ingar Høiseth Frogner IL AK 25:15 02:04
36 Tage Bjørkli Alta IF/ Team Nordlysbyen Ski FI 25:18 02:07
37 Jørgen Vold Byåsen IL ST 25:22 02:11
Henrik Gullikstad Lillehammer Skiklub OP 25:22 02:11
39 Pål Jenssen Runar, IL TV 25:24 02:13
40 Kristian Kvamme NTG-L/ Søre Ål IL OP 25:26 02:15
Mårten Soleng Skinstad NTG-L/ Vind IL OP 25:26 02:15
Sigve Smedshammer Tynset IF HE 25:26 02:15
43 Thor Eirik Skaret Monsen Alta IF/ Team Nordlysbyen Ski FI 25:29 02:18
44 Sander Murbræch Innstrandens IL NO 25:31 02:20
45 Tobias Solgaard Vågstranda IL MR 25:33 02:22
46 Vegard Vårheim Fjellørnen IL ST 25:39 02:28
47 Ivar Jevne Arnesen Hamar SK HE 25:41 02:30
48 Håkon Brynjulf Tesaker Rustad IL/ Team Kollen OS 25:43 02:32
49 Lars Kringlebotn Ottestad IL HE 25:47 02:36
50 Lars Sønsterud Bækkelagets SK/ Team Kollen OS 25:53 02:42
51 Tørris Sandsæter Vinne Skilag NT 25:57 02:46
52 Sebastian Haugeto Ringkollen SK BU 25:58 02:47
53 Fillip Gisleberg Løken Bækkelagets SK/ Team Kollen OS 26:02 02:51
Jakob Velle Bækkelagets SK/ Team Kollen OS 26:02 02:51
Lars Norheim Christiansen Botne SK/ Team Nordre Vestfold TV 26:02 02:51
56 Anders Nyaas Tynset IF HE 26:03 02:52
Bjørn Georg Riksaasen MVS/ Vågå IL OP 26:03 02:52
Vebjørn Midttun Byneset IL ST 26:03 02:52
59 Kristian Røise Kolbukameratene, IL/ Gjøvik/Toten OP 26:05 02:54
60 Magnus Sivertsen Leirådal IL NT 26:08 02:57
Christian Magnus Hjelde NTG-L/ Konnerud IL BU 26:08 02:57
62 Erling Helgaas Kvaløysletta Skilag TR 26:11 03:00
63 Marius Landsem Melhus Steinkjer SK NT 26:13 03:02
64 Aksel Norli Rindal IL ST 26:15 03:04
65 Borgar Norrud Røa IL/ Team Kollen OS 26:17 03:06
66 Even Lindstad Børresen Ottestad IL HE 26:19 03:08
67 Audun Heimdal Konnerud IL BU 26:20 03:09
68 Sivert Hansen Hauan MVS/ Kvaløysletta Skilag TR 26:21 03:10
69 Andreas Rauset Fjellhug/Vereide IL SF 26:22 03:11
Knut Skrindo Gol IL/ Team Hallingdal BU 26:22 03:11
71 Mathias Bruun Lorentsen Koll IL OS 26:23 03:12
Jørgen Henriksen Sortland og Omegn SK – Ski NO 26:23 03:12
Sindre Johansen StrandheimFjellørnen IL ST 26:23 03:12
74 Henrik Bauge Rosendal TL HO 26:25 03:14
75 Sebastian Aas Jonsvatnet IL ST 26:35 03:24
76 Vegard Stornes Iversen Asker SK/ Team G-Sport Asker AK 26:37 03:26
77 Vebjørn Klingen Kolvereid IL NT 26:40 03:29
78 Håkon Andresen Kjonerud NTG-L/ Lillehammer Skiklub OP 26:41 03:30
79 Isak Stiansson Pedersen Vågstranda IL MR 26:44 03:33
80 Jonas Aasbø MVS/ Surnadal IL ST 26:45 03:34
81 David Bleich Rustad IL/ Team Kollen OS 26:46 03:35
Jens Andersen Gjerdrum IL – Ski AK 26:46 03:35
83 Eirik Haug Driv IL – Ski AK 26:51 03:40
84 Jonas Køso Svarstad Gol IL/ Team Hallingdal BU 26:52 03:41
85 Erik Staum Follebu SK OP 26:53 03:42
86 Johan Henrik Grøgaard Fossum IF AK 26:54 03:43
87 Tobias Lerche Fodstad Østre Toten Skilag/ Gjøvik/Toten LangrennOP 26:56 03:45
88 Gunnar Johannes Wang-haugseth Lørenskog SK – Ski AK 27:00 03:49
89 Ola Nygård Snellingen Svea Skilag/ Team Hadeland OP 27:07 03:56
90 Magnus Gravdahl Raufoss IL/ Gjøvik/Toten Langrenn OP 27:08 03:57
91 Eirik Sømoen MVS/ Vang Skiløperforening HE 27:09 03:58
92 Bjarte Eide Voss IL/ Vossalangrenn HO 27:19 04:08
93 Brian Holmstrøm Fauske IL Ski NO 27:20 04:09
Marcus Solbakke NTG-G/ Bækkelagets SK OS 27:20 04:09
95 Tore Berdal MVS/ Kyrksæterøra IL ST 27:21 04:10
Eirik Lund Vinne Skilag NO 27:21 04:10
Sander Emil Wold Bærums Verk og Hauger Idrettsf AK 27:21 04:10
98 Marius Myren Nybø Nes Ski AK 27:22 04:11
Markus Wirstad MVS/ Åslia Skilag HE 27:22 04:11
100 Toralf Neraas MVS/ Aure IL – Ski ST 27:23 04:12
101 Vetle Gunnar Lyckander Gran IL/ Team Hadeland OP 27:29 04:18
102 Fredrik Haugen Petersen Rustad IL/ Team Kollen OS 27:31 04:20
103 Sjur Tveito Voss IL/ Vossalangrenn HO 27:34 04:23
104 Sivert Størseth MVS/ Malvik IL ST 27:41 04:30
105 Christian Skyttermoen Follebu SK OP 27:43 04:32
106 Sigurd Fredriksen Agnalt Trøsken IL ØF 27:44 04:33
107 Vetle Sommerstad Raufoss IL/ Gjøvik/Toten Langrenn OP 27:45 04:34
108 Herman Mæhle Drøbak-Frogn IL AK 27:55 04:44
109 Haagen Ole Fossen Moelven IL/ Team Sjusjøen HE 28:03 04:52
110 Eivind Nygaard Sandnes IL/ Sirdal Ski Langrenn AR 28:13 05:02
111 Sindre Berland Sandnes IL/ Sirdal Ski Langrenn AR 28:16 05:05
112 Bård Tollef Tveiterås Lyn Ski – Ski/ Team Kollen OS 28:20 05:09
113 Thor Gudmund Dost Weisz Koll IL/ Team Kollen OS 28:22 05:11
114 Ulrik Astrup Arnesen Heming, IL – Ski OS 28:27 05:16
115 Rasmus Mikalsen Øsleby Oddersjaa SSK/ Sirdal Ski Langrenn AR 28:32 05:21
116 Ekolai Linus Bang Lunde Fossum IF AK 28:36 05:25
117 Magnus Sandnes Splint, IL NO 28:42 05:31
118 Oliver Lillefjell Moen MVS/ Hommelvik IL ST 28:43 05:32
119 Marius Backe Botne SK/ Team Nordre Vestfold TV 28:45 05:34
120 Eirik Teien Sande Sportsklubb TV 28:58 05:47
Morten Rese Gol IL/ Team Hallingdal BU 28:58 05:47
122 Erik Olsen Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 29:08 05:57
123 Sindre Berg Jømna/Heradsbygd Langrenn HE 29:18 06:07
124 Bernt Marius Rørstad MVS/ Volda T og IL MR 29:19 06:08
125 Håkon Berg-Pedersen Heming, IL – Ski/ Team Kollen OS 29:21 06:10
126 Harald Skurdal Ottestad IL HE 29:22 06:11
127 Fredrik Gulbrandsen Nes Ski AK 29:47 06:36
128 Mats Burud Skjølsvold MVS/ Bækkelagets SK OS 30:06 06:55
129 Jonas Knoph Bjerknes Fossum IF AK 30:25 07:14
130 Snorre Ødegaard Konnerud IL BU 31:37 08:26
DNF Hans Henrik Lange Sortland og Omegn SK – Ski NO
DNF Henrik Romundstad Heming, IL – Ski/ Team Kollen OS
DNF Mats Lanner Larvik Ski TV
DNF Victor Tomas Haugaard Kjelsås IL – ski OS
DNS Didrik Singsaas Magnussen NTG-G/ Bærums Skiklub AK
DNS Georg Johan Benestad Heming, IL – Ski/ Team Kollen OS
DNS Halvor Vadder HSG/ Høydalsmo IL TV
DNS Henrik Austgulen Hestnes Osterøy IL/ Vossalangrenn HO
DNS Jon Amund Vold Heming, IL – Ski OS
DNS Jonas Kolderup Lund Rustad IL/ Team Kollen OS
DNS Kristian Ulleland Ørn, IF/ Team Grenland Ski TV
DNS Lars Bovold Østby IL HE
DNS Sebastian Loraas Valnesfjord IL NO
DNS Sindre Finne Kolvereid IL NT
DNS Truls Sildnes Baklid Konnerud IL/ Team Drammen BU
DNS Ulrik Måbø Lillehammer Skiklub OP
DNS Vetle Schie Bjerva HSG/ Skade, IL TV
Fullførte:130 Påmeldte:147 Startende: 134

M 17 år
Plass Navn Klubb Land Tid Etter
1 Vebjørn Hegdal Larvik Ski/ Team 2022 TV 23:36
2 Jørgen Lippert NTG-G/ Trøsken IL ØF 24:19 00:43
3 Thomas Helland Larsen NTG-G/ Fossum IF AK 24:26 00:50
Håkon Asdøl NTG-G/ IL Jardar AK 24:26 00:50
5 Jon Rolf Skamo Hope NTG-G/ Hyen IL SF 24:29 00:53
6 Simen Munch Wahl NTG-G/ Bjørndal IF OS 24:38 01:02
Simen Myhre Koll IL/ Team Kollen OS 24:38 01:02
8 Kristoffer Liset Ivrig, IL/ Team Nordre Vestfold TV 24:45 01:09
9 Tobias Topp Sandvik HSG/ Hjelmeland IL – ski AR 24:46 01:10
10 Petter Bergmann Konnerud IL BU 24:55 01:19
11 Eirik Bergene Aabrekk NTG-L/ Runar, IL TV 24:56 01:20
12 Johannes Bjertnæs Jevnaker Idrettsforening Ski/ Team OP 24:59 01:23
13 Sivert Moen Mellembygd IL TR 25:04 01:28
14 Håkon Størset Grøtte Byåsen IL ST 25:07 01:31
15 Andreas Finni Magnussen NTG-L/ Nittedal IL AK 25:09 01:33
Tinius Ruzicka IL Jardar AK 25:09 01:33
17 Emil Intelhus Brøto NTG-G/ Gol IL BU 25:10 01:34
Iver Skaarseth NTG-L/ Lillehammer Skiklub OP 25:10 01:34
19 Sindre Johansen NTG-L/ Spydeberg IL ØF 25:11 01:35
Lars Laulo Heming, IL – Ski/ Team Kollen OS 25:11 01:35
21 Anders Haga Åsen IL AK 25:13 01:37
22 Martin Julian Buvarp Byåsen IL ST 25:15 01:39
23 Christopher Christophersen Grindhaug Heming, IL – Ski OS 25:17 01:41
24 Vegard Sivertsgård Ålen IL ST 25:20 01:44
25 Hans Kristian Holmbro MVS/ Høland IL AK 25:22 01:46
Sondre Ramse HSG/ Otra IL AR 25:22 01:46
27 Erik Høiås Birkebeineren, IF BU 25:29 01:53
Petter Vangen Lunåsmo Tynset IF HE 25:29 01:53
29 Harald Østberg Amundsen Asker SK/ Team G-Sport Asker AK 25:31 01:55
Sigve Kolderup Trøsken IL ØF 25:31 01:55
31 Anton Elvseth Lierne IL NT 25:34 01:58
Vebjørn Moen Tverlandet IL NO 25:34 01:58
Geir Kristian Hoås MVS/ Lånke IL NT 25:34 01:58
34 Christoffer Henningsen Lillehammer Skiklub OP 25:35 01:59
35 Kristian Skjeldal Bulken IL/ Vossalangrenn HO 25:36 02:00
36 Kristian Jakobsen Gjøvik SK/ Gjøvik/Toten LangrennOP 25:37 02:01
37 Sevat Mestvedthagen Hemsedal IL/ Team Hallingdal BU 25:46 02:10
38 Aleksander Slydahl MVS/ Halsøy IL Ski NO 25:50 02:14
39 Ole Marius Kirkeng ROS, IL/ Team Drammen BU 25:51 02:15
40 Johannes Bordal MjøsSki HE 25:53 02:17
41 Aksel Bru-Hemmingby Strømmen og Lillestrøm SK AK 25:54 02:18
42 Kasper Rønning Komnæs Fana IL HO 25:56 02:20
43 Tor Olav Hægeland Rustad IL/ Team Kollen OS 26:03 02:27
44 Jesper Abelsen Andreasen MVS/ Halsøy IL Ski NO 26:05 02:29
Magnus Norøy MVS/ Frol IL NT 26:05 02:29
46 Kjetil Mølnvik Byaasen Skiklub ST 26:06 02:30
47 Brage Skei Byaasen Skiklub ST 26:07 02:31
48 Emil Robert Book Bratbak Lillehammer Skiklub OP 26:09 02:33
49 Eirik Bergo Røa IL/ Team Kollen OS 26:10 02:34
Magnus Brath Skurdal Bærums Verk og Hauger Idrettsf AK 26:10 02:34
51 Petter Ihlebæk Drøbak-Frogn IL AK 26:11 02:35
52 Sivert Risnes Bøen Kjelsås IL – ski OS 26:13 02:37
53 Per Ivar Reinemo Hamar SK HE 26:17 02:41
54 William Nymo Melseth Bardufoss og Omegn IF TR 26:18 02:42
55 Jan Magnus Vaule HSG/ Bjerkreim IL AR 26:19 02:43
Fredrik Ramstad Hoff Fossum IF AK 26:19 02:43
57 Vegard Olsvik Malvik IL ST 26:21 02:45
Gaute Lund Vinne Skilag NO 26:21 02:45
59 Skjalg Espeland Jondal IL HO 26:23 02:47
60 Håvard Eidsmo Byaasen Skiklub ST 26:24 02:48
Joakim Støre Kristiansen Siso, IL NO 26:24 02:48
62 Jakob Stensåsen Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 26:25 02:49
63 Eirik Skoglund Dahler Bossekop UL FI 26:27 02:51
64 Håvard Mannsåker HSG/ Sandnes IL AR 26:33 02:57
65 Patrick Fossum Kristoffersen NTG-L/ Gjerdrum IL – Ski AK 26:36 03:00
Vegard Røyrhus Hovdebygda IL MR 26:36 03:00
67 Aslak Groseth Ringkollen SK BU 26:40 03:04
68 Erik Hattestad Lillehammer Skiklub OP 26:41 03:05
69 Simen Andersen Drøbak-Frogn IL AK 26:42 03:06
70 Sigurd Mellemsæter Oppdal IL – ski ST 26:43 03:07
71 Olav Meling Spikkeland Oddersjaa SSK/ Sirdal Ski Langrenn AR 26:45 03:09
72 Jostein Tandberg Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 26:47 03:11
Trym Moeng Jensen Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 26:47 03:11
74 Lars Sørensen Rustad IL/ Team Kollen OS 26:49 03:13
75 Martin Berg Remo Røa IL/ Team Kollen OS 26:54 03:18
76 Jørgen Barkenæs Fet SK AK 27:03 03:27
Ole Haldor Ensrud NTG-G/ Trøsken IL ØF 27:03 03:27
Vebjørn Risholt Ørn, IF/ Team Grenland Ski TV 27:03 03:27
Henrik Husdal MVS/ Drøbak-Frogn IL AK 27:03 03:27
80 Erlend Hordvei Koll IL OS 27:04 03:28
Endre georg Svendsen Trøsken IL/ Team Grenland Ski ØF 27:04 03:28
Joakim Herbrandsen Rustad IL/ Team Kollen OS 27:04 03:28
83 Mats Kobbersletten Jensen NTG-L/ Gjerdrum IL – Ski AK 27:05 03:29
Erlend Austgulen Byåsen IL ST 27:05 03:29
Robin Løvoll Troøyen Byåsen IL ST 27:05 03:29
86 Jonatan Norbye Koll IL OS 27:09 03:33
87 Adrian Sandnes Lillevoll Valnesfjord IL NO 27:10 03:34
Daniel Estil Brissach Lierne IL NT 27:10 03:34
89 Thomas Ødegaarden Stathelle og Omegn IL/ Team Grenland SkiTV 27:11 03:35
90 Eirik Bonden Sande Sportsklubb TV 27:12 03:36
Eirik Langedal Breivik Koll IL OS 27:12 03:36
92 Sigurd Arne Brones Engen Kvaløysletta Skilag TR 27:13 03:37
Victor Wejden Asker SK/ Team G-Sport Asker AK 27:13 03:37
94 Tor-Magnus Skredegård Gol IL/ Team Hallingdal BU 27:15 03:39
Bjørnar Tørnes Holm Tørn, IL TV 27:15 03:39
96 Tormod Garnes Flatjord Byaasen Skiklub ST 27:16 03:40
Trym Overrein Lunde Røa IL/ Team Kollen OS 27:16 03:40
98 Eivind Moholdt Ålen IL HO 27:17 03:41
Vegard Myklemyr Birkebeineren, IF BU 27:17 03:41
100 Sindre Kulset Røa IL OS 27:18 03:42
Fredrik Moholt Jevnaker Idrettsforening Ski/ Team OP 27:18 03:42
102 Even Seeberg Nittedal IL AK 27:20 03:44
103 Svein Odland Bjerkreim IL/ Sirdal Ski Langrenn AR 27:21 03:45
104 Ole Kristian Lae Mjøndalen IF BU 27:25 03:49
105 Andreas Bossum NTG-L/ Søre Ål IL OP 27:28 03:52
Jonas Skjeldestad Hove Sogndal IL AR 27:28 03:52
107 Herman Andreas Andersen Ås IL AK 27:30 03:54
108 Birk Manum Bjerkan Byaasen Skiklub ST 27:31 03:55
109 Henning Åsheim Kjelsås IL – ski/ Team Kollen OS 27:33 03:57
Håkon Fjærli Stadsbygd IL ST 27:33 03:57
111 Georg Henden Kaasen Bærums Skiklub AK 27:42 04:06
112 Ådne Reidar Nes Kleppe Eid IL SF 27:44 04:08
113 Andre Ravndal Gjesdal IL AR 27:45 04:09
114 Lauritz Rokne Vågen Koll IL/ Team Kollen OS 27:49 04:13
Kristian Nilsen IL Jardar AK 27:49 04:13
116 Daniel Bergquist Rømskog IL ØF 27:51 04:15
117 Kristian Wilberg Rofstad Byåsen IL ST 27:52 04:16
118 Håvard Falch Byåsen IL ST 27:53 04:17
Martin Grønvold Stor-Elvdal SK HE 27:53 04:17
120 Paul Andre Kristoffersen Storforshei IF NO 27:54 04:18
121 Henrik Thorsnes Lefdal IL Bjørn SF 27:58 04:22
122 Kristoffer Nyberg Åslia Skilag HE 28:01 04:25
123 Ola Prebensen Spillum IL NT 28:02 04:26
124 Jørgen Haraldstad Heier Oddersjaa SSK AR 28:03 04:27
125 Ola Tandberg Ryan Asker SK/ Team G-Sport Asker AK 28:07 04:31
126 Torjus Aasrum Midtgarden Hei, IL – Ski/ Team Grenland Ski TV 28:08 04:32
Anders Grundt Heming, IL – Ski/ Team Kollen OS 28:08 04:32
128 Sindre Bergan Tørn, IL TV 28:11 04:35
129 Vebjørn Hallberg BakkestuenBrøttum IL/ Team Sjusjøen HE 28:13 04:37
130 Jørgen Wekre Henning IL NT 28:14 04:38
131 Andreas Bjørvik Fugle MVS/ Førde IL SF 28:19 04:43
132 Sivert Sætre Harpefoss IL OP 28:25 04:49
133 Magnus Harstveit Rustad IL/ Team Kollen OS 28:26 04:50
134 Håkon Kjelland-Mørdre Koll IL/ Team Kollen OS 28:32 04:56
135 Jonas Sørensen Stokmarknes IL NO 28:37 05:01
136 Knut Eirik Stavnes Olsen Siljan IL/ Team Grenland Ski NO 28:38 05:02
137 Kristoffer Bilgrav Sæther Vind IL/ Gjøvik/Toten Langrenn OP 28:54 05:18
138 Jørn Troøyen Byaasen Skiklub ST 28:56 05:20
139 Sander Hildebrand Rogndokken Fet SK AK 28:57 05:21
140 Aleksander Sunde Kvile Førde IL SF 29:06 05:30
141 Anton Evensen Søre Ål IL OP 29:11 05:35
142 Kornelius Linge Glomnes Valldal IL MR 29:12 05:36
143 Halvor Frøhaug Willumsen Stathelle og Omegn IL/ Team Grenland SkiTV 29:13 05:37
144 Elias Roland Udnæs Lillehammer Skiklub OP 29:15 05:39
Henrik Myrvang Olsen Runar, IL TV 29:15 05:39
146 Tarjei Holo Fossum IF AK 29:20 05:44
147 Herman Kristoffer Tveten Røa IL/ Team Kollen OS 29:28 05:52
148 Ole Jakob Warlo Heming, IL – Ski OS 29:30 05:54
149 Karsten Østeberg Vaaler IF/ Team Solør Ski HE 29:34 05:58
150 Robin Ulverud Gjerdrum IL – Ski AK 29:50 06:14
151 Kristian Glasius Hegg Botne SK/ Team Nordre Vestfold TV 29:52 06:16
Simen Lande MVS/ Terråk IL NT 29:52 06:16
153 Edvin Moe Rustad IL/ Team Kollen OS 29:54 06:18
154 Jørgen Andrisson Kvam Fjellblom IL/ Team Valdres Ski OP 30:02 06:26
155 Bjørnar Jacobsen Driv IL – Ski AK 30:03 06:27
156 Kjartan Nyberg Håland Sandnes IL/ Sirdal Ski Langrenn AR 30:11 06:35
157 Viktor Bakker Roland Gjerdrum IL – Ski AK 30:14 06:38
Fredrik Lorentsen Koll IL OS 30:14 06:38
159 Vegard Øverås Melum IL/ Team Grenland Ski TV 30:22 06:46
160 Mathias Horn Elieson Oddersjaa SSK AR 30:27 06:51
161 Anders Skeie Sandnes IL/ Sirdal Ski Langrenn AR 30:55 07:19
162 Trym Jordahl Molde og Omegn IF – Ski MR 31:00 07:24
163 Hermann Glasius Hegg Botne SK/ Team Nordre Vestfold TV 31:09 07:33
164 Lars Andreas Underthun Røa IL/ Team Kollen OS 31:17 07:41
165 Even Skeide Eidsvold Værks Skiklub AK 31:44 08:08
166 Iver Honningdal Nilsen Gulset IF/ Team Grenland Ski TV 32:25 08:49
167 Fredrik Fossum Jensen Moss SK ØF 32:38 09:02
168 Johannes Vincent Meo Røa IL/ Team Kollen OS 33:37 10:01
169 Andreas Bothner Sand IF/ Team Odal HE 34:12 10:36
DNS170 Sebastian Kristoffer Endrestad Oppegård IL AK
DNS Alexander Kolstad Heimdal Ski ST
DNS Ask Moe Løite Sørkedalens IF/ Team Kollen OS
DNS Birk Svendsen Imås ski AR
DNS Eirik Sørgård Anderssen Lillomarka SK/ Team Kollen OS
DNS Eivind Landsem Orkdal IL ST
DNS Esten Sørhus Åslia Skilag HE
DNS Håkon Horndalsveen Bærums Verk og Hauger Idrettsf AK
DNS Jan Espen Spydevold Trøsken IL ØF
DNS Johannes Tyldum IL Hållingen NT
DNS Jonas Strøm Scheie Vang Skiløperforening HE
DNS Jørgen Bakken Hodt Konnerud IL BU
DNS Knut Feldberg Bakken Bærums Verk og Hauger Idrettsf AK
DNS Kristian Haugen IL Bjørn SF
DNS Ludvig Finstad Bjerken Gjerdrum IL – Ski AK
DNS Marcus Arnesen HSG/ Høland IL AK
DNS Ole-Henrik Lervik Molde og Omegn IF – Ski MR
DNS Oliver Hjerpseth Oppegård IL AK
DNS Simon Gåsbakk Leik, IL ST
DNS Thomas Hjelde Steinkjer SK NT
Fullførte:169 Påmeldte:189 Startende: 170

Totalt: Antall: 801

sportsmanden.no

Lik gjerne
Del gjerne
  • 84
    Shares