Gode prestasjoner i NM for veteraner

Svein Sølvberg er i gang igjen med medaljesankingen

Norsk og nordisk veteranmesterskap i friidrett ble arrangert i Deep Ocean Arena i Haugesund i helgen. De aller fleste av de 270 som stilte til start var imidlertid nordmenn. Kun 50 utlendinger deltok i Nordisk mesterskap.

Som vanlig var det mange gode prestasjoner. Friidrett.no skiver om rekorder i fleng og utdyper også litt rundt utfordringene knyttet til fremtidige nordiske mesterskap. Men de norske mesterskapene vil uansett bestå!

NM-Nordisk-innendørs2014-pallen3000m
STERK PALL: Svein Sølvberg (gull), Sverre Aksland (sølv) og Gunnar Bjørn Solfjeld (bronse) gratulerer hverandre med sterke løp på 3000 meter, mens fotografene knipser sine bilder. Aksland tok for øvrig gull på 800 meter dagen før, mens Solfjeld fikk revansje og tok gullet på 1500 meter dagen etter. (Foto: Tove Sølvberg)

To mann løp under 9 minutter på 3000 meter, der Kristian Nedregård (8.56,54) til slutt spurtslo Terje Aggvin. (8.57,33). Sterke vinnertider også i mange av de andre klassene, med 9.47,18 av Dag Øxnevad i klasse 50-54 år og 10.09,20 av Øivind Bernes i klasse 55-59 år. Sterke saker.

En annen som setter sitt årlige preg på veteranmesterskapene, med et utall av medaljer på rullebladet, er Svein Arne Sølvberg. Evighetsmaskinen fra Oppegård IL gjorde rent bord i fjor med 7 mesterskapsmedaljer av edleste valør. I Haugesund ble det nytt gull på lørdagens 3000 meter. 65-åringen snek seg såvidt under 11 minutter og vant på meget sterke 10.58,43, som også er ny mesterskapsrekord for klasse 65-69 år.

Men på søndagens 1500 meter viste Sølvberg at han ikke er uslåelig, og rekken av seire ble brutt da Gunnar Bjørn Solfjeld vant på 5.13,53. Sølvberg måtte nøye seg med nettopp sølv, på tiden 5.20,12, mens bronsen gikk til Per Laksfors på 5.28,88.

Alle resultater fra fredag og lørdag (NM) kan ses her.

Alle resultater fra søndag (Nordisk) her.

Alle resultater fra 3000 meter, som ble arrangert lørdag

Menn 3000 meter: 

MV 40-44                   3000 m

1      166   Kristian Nedregård                   Spjelkavik og Omegn                    8.56.54

2       77   Terje Charles Aggvin                 Gular, IL                                     8.57.33

3      175   Øyvind Aksland                       Stegaberg IL                                9.58.55

4      172   Rune Nicolai Jensen                 Stegaberg IL                              10.17.00

5        8    Petter Rasmussen                     BFG Bergen                               10.21.32

6      154   Torbjørn Aareskjold                  Sandnes IL                                10.28.58

MV 45-49                   3000 m

1       55   John Nicolaysen                      Glad Trim International                  9.49.22

2       64   Tor Eiane                               Glad Trim International                  9.54.32

3      180   Per Martin Furevik                    Stord IL                                    10.58.10

4      169   Asbjørn Fanum Elverhaug          Stegaberg IL                              11.25.27

5      197   Terje Arvid Bårdsen                   Torvastad IL                              12.34.50

171   Jakob Hetland                         Stegaberg IL                                   DNS

137   Morten Gammelsæter                Oppegård IL                                   DNS

MV 50-54                   3000 m

1      160   Dag Øxnevad                          Skjalg IL                                     9.47.18

2      193   Gunnar Thrana                        Sømna IL                                  10.20.18

3      170   Hans Rune Eikeskog                 Stegaberg IL                              10.31.80

4      159   Knut Ytrehus                           Ski IL Friidrett                            12.05.38

71   Bjarte Bogstad                         Gular, IL                                        DNS

MV 55-59                   3000 m                              

1      143   Øivind Bernes                         Osterøy IL                                 10.09.20

2       86   Jan Steinsund                         Haugesund Idrettslag                   10.53.82

3      135   Tron Ivar Kjønnø                      Norodd, IL                                 11.44.38

170   Hans Rune Eikeskog                 Stegaberg IL                                   DNS

MV 60-64                   3000 m

1       25   Bjarne Martin Gausvik               Fil Aks-77                                  11.27.20

2      107   Einar Uleberg                          Kristiansands IF-                        12.12.54

106   Øyvind Trongmo                     Korgen IL                                      DNF

26   Harald Nygård                         Fil Aks-77                                      DNS

MV 65-69                   3000 m

1      138   Svein Arne Sølvberg                  Oppegård IL                              10.58.43

2      173   Sverre Aksland                        Stegaberg IL                              11.13.28

3      199   Gunnar Bjørn Solfjeld                Tvedestrand Turn Og                   11.13.60

4      186   Per Laksfors                            Strindheim il                              11.40.36

5       49   Dan-Olav Tjessem Meling          Glad Trim International                 12.07.79

6       59   Olav Hagland                          Glad Trim International                 12.37.78

7      145   Harald Ødegård                       Raumnes & Årnes IL                    12.52.86

MV 70-74                   3000 m

1      185   Hagbart Vebostad                     Strindheim il                              13,13,19

2      209   arvid bjørsvik                          Viking, TIF                                13,55,67

3       15   Harald Sel                              Bryne Friidrettsklubb                    14,05,01

MV 75-79                   3000 m

1       98   Kjell Odd Steinset                     Jølster IL                                  13,36,45

MV 85-89                   3000 m

1      136   Ingolf Hådem                          NTNUI – Friidrett                         16,33,66

 

Damer 3000 meter   


KV 35-39
                   3000 m

1       48   Britt-Hege Nicolaysen                Glad Trim International                 12.48.89

KV 40-44                   3000 m

43   Angelina Fougner                    Glad Trim International                     DNS

 

KV 45-49                   3000 m                              

 

1      207   Hanne Liland                          Varegg Fleridrett                         12.21.15

2       63   Signe Emilsen                         Glad Trim International                 12.52.22

KV 55-59                   3000 m

1       11   Anne Berit Mæland                   Bremnes IL                                14.05.02

KV 70-74                   3000 m

1      126   Mariann Stenbakk                     Moss IL                                    14.01.36

2      146   Eva Carlsen                            Ready                                      16.42.00

3      210   Halldis Marit Nagell-Dahl            Viking, TIF                                17.18.37

 

sportsmanden.no 

 

 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 7
    Shares
Annonse (Klikk på bildet for info/påmelding)