Strupstad seiret i stiv kuling på Sola

Sterke løp i Spirit Halvmaraton

John Henry Strupstad imponerte stort med å sette ny pers på halvmaraton på 1.10.01 da han vant Spirit Halvmaraton langs en særdeles vindfull Solastrand i dag. Det blåste opp i kuling styrke, og fergen fra Haugesund, som skulle fraktet mange løpere til Sola, ble innstilt.

Strupstad spurtbeseiret Svein Ove Risa i kamp om seieren med to sekunders margin, med Trond Arne Rugland fra arrangørklubben Spirit på tredjeplass, ikke langt bak.

Til tross for gufne værforholdene og kun en plussgrad, ble det ny personlig rekord for årets norgesmester på maraton.

 

Strupstad-etter-29k
Det var litt varmere forhold da John Henry Strupstad løp inn til andreplass i Oslo Maraton i høst. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)

– På Yr.no stod det stiv kuling og det føltes slik også. Men jeg hadde trodd det skulle være verre. Vi østendinger tåler jo ikke mer enn 3 sekundmeter før det oppleves som storm, sa Strupstad til Solabladet etter løpet.

Mål-2-strupstad2
– Det var deilig å slå Svein Ove på slutten, men jeg holdt på og spy da jeg kom over målstreken, sa Strupstad til Solabladet like etter målgang. Her etter målgang i Oslo Maraton. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)

På damesiden ble det en suveren hjemmeseier til Elise Selvikvåg Molvik fra Spirit på pene 1.19,03.

Håvard Lalit Øglænd (36,04) og Mia Martine Solum Larsen (46,31) vant 10 kilometeren.


Resultater halvmaraton

 

RESULTATER SPIRIT HALVMARATON 18.1.2014 – MENN
129 John Henry Strupstad Ren-Eng, FIK – Friidrett M23-39 21 km 1.10,01
341 Svein Ove Risa Undheim IL M40-44 21 km 1.10,03
127 Trond Arne Rugland Hovden Sportsklubb M23-39 21 km 1.10,12
363 Tom Erik Halvorsen GTI M23-39 21 km 1.11,30
133 Kjetil Bregård Undheim IL M23-39 21 km 1.14,46
137 Roger Nevland Gjesdal M23-39 21 km 1.14,47
120 Marius Skeide Ruth Sandnes Skiskytterlag / Sirdal VGS MU23 21 km 1.15,20
138 Bjøro Nevland Gjesdal M23-39 21 km 1.16,22
139 Ola Magnus Laugaland M23-39 21 km 1.18,01
136 Eirik Skaale GTI M23-39 21 km 1.18,45
191 Jan-Åge Moen M50-54 21 km 1.20,00
360 Carlo Brekken Undheim IL M23-39 21 km 1.21,02
383 Sjur Ferkingstad M23-39 21 km 1.21,06
153 Torleiv Haus Bryne Friidrettsklubb M50-54 21 km 1.21,08
145 Gjermund Stakland M45-49 21 km 1.22,06
170 Tor Erga M45-49 21 km 1.22,13
146 Helge Løge Bryne CK M45-49 21 km 1.23,32
126 Stig Torp M23-39 21 km 1.24,20
365 Frode Nordheim KPMG AS M23-39 21 km 1.24,48
179 Atle Gundersen Fjord Events M45-49 21 km 1.24,59
155 Bård Borch Michalsen Haugesund Triatlonklubb M55-59 21 km 1.25,05
366 Jostein Sandve M23-39 21 km 1.27,30
344 Morten Vistnes Raftklinikken M40-44 21 km 1.27,33
104 Mark Thomson M40-44 21 km 1.27,35
387 Lars-Ivar Folgerø M23-39 21 km 1.28,34
174 Morten Skare M45-49 21 km 1.28,40
382 Lasse Røsvik Papirfly AS M23-39 21 km 1.29,17
140 Odd Magne Høyland Undheim IL M40-44 21 km 1.29,22
343 Geir Lindtner Randaberg Kommune M40-44 21 km 1.29,29
134 Erlend Frisvold Skjalg IL M23-39 21 km 1.29,36
171 Gustav Gudmestad Undheim IL M45-49 21 km 1.29,56
150 Asbjørn Vestbø Varhaug IL M50-54 21 km 1.30,04
132 Egil Østbø M23-39 21 km 1.30,09
190 Kristian Steinnes NTNUI – Friidrett M50-54 21 km 1.30,12
175 Geir Eikeskog Spirit Stavanger Fr. M45-49 21 km 1.30,17
100 Shezad Inayat M40-44 21 km 1.30,23
339 Håvar Eiane Skretting Statoil BIL M23-39 21 km 1.30,24
176 Morten Refve M45-49 21 km 1.30,45
156 Gunnar H.m. Aarseth Spirit M55-59 21 km 1.30,58
148 Bård Christian Jensen STRIK M45-49 21 km 1.31,22
367 Ole Amundsen M23-39 21 km 1.32,07
364 Jone Jonsson Egersund M23-39 21 km 1.32,22
102 Jamie Haynes M40-44 21 km 1.32,43
123 Runar Loe M23-39 21 km 1.33,13
124 Tore Nordenborg M23-39 21 km 1.33,28
369 Kjetil Knutsen M23-39 21 km 1.33,31
157 Harald Nilsen M55-59 21 km 1.34,28
362 Aleksander Joa Haga M23-39 21 km 1.34,30
381 Martin Lillo M23-39 21 km 1.34,32
131 Thomas Rimau M23-39 21 km 1.34,55
172 Bjørn Heradstveit M45-49 21 km 1.34,58
384 Gøran Nylund M23-39 21 km 1.35,08
165 Pontus Christensson M23-39 21 km 1.35,29
125 Kenneth Pettersen M23-39 21 km 1.35,51
361 Kyrre Seim Sandven Noteam M23-39 21 km 1.35,55
154 Bo Højmark Flåværingen IL M50-54 21 km 1.36,06
121 Vegard Moen MU23 21 km 1.36,32
380 Jon Kristian Hansen M23-39 21 km 1.36,33
389 Tor Kvernland M23-39 21 km 1.37,48
177 John Olav Barstad M45-49 21 km 1.38,12
143 Martyn Smit M40-44 21 km 1.38,21
144 Jeroen Schils M40-44 21 km 1.38,22
388 Kjartan Hjortland M23-39 21 km 1.38,36
386 Nils Fredrik Gjerpe M40-44 21 km 1.39,48
336 Per Erik Haga M23-39 21 km 1.43,07
101 Svein Helland Sivertsen M40-44 21 km 1.43,49
152 Roy Løvland M50-54 21 km 1.43,51
135 Eirik Tveit M23-39 21 km 1.44,24
337 Gisle Melås Spirit M23-39 21 km 1.44,46
342 Ståle With M40-44 21 km 1.44,54
334 Roar Hollund Nesse M23-39 21 km 1.45,05
173 Oddbjørn Austad M45-49 21 km 1.45,42
149 Ståle Østerhus RPIL M45-49 21 km 1.46,08
151 Morten Håland M50-54 21 km 1.46,09
147 Tore Sikveland Orstad IL M45-49 21 km 1.46,35
335 Gunnar Ramsland M23-39 21 km 1.47,28
178 Oddvar Meisland M45-49 21 km 1.47,34
117 Dag Skretting Undheim IL MU23 21 km 1.48,05
116 Daniel Higraff MU23 21 km 1.48,37
338 Emil Mikalsen Sola Fotball M23-39 21 km 1.48,54
130 Arvid Drange M23-39 21 km 1.49,00
180 Eilif Rasmussen Kallesten Revisjon og Regnskap AS M45-49 21 km 1.49,13
192 Jose Sanchez M50-54 21 km 1.49,16
161 Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL M60-64 21 km 1.50,34
162 Kjell Enok Grude Klepp IL M60-64 21 km 1.50,38
181 Simo Petkovic Stavang Triathlonklubb M45-49 21 km 1.50,45
142 Magne Lygren M40-44 21 km 1.52,01
385 Terje Fjeldstad M23-39 21 km 1.52,11
160 Torstein Østevik Klepp IL M60-64 21 km 1.52,30
128 Jonas Rogne M23-39 21 km 1.52,32
103 Herbjørn Vestvik Kallesten Revisjon og Regnskap AS M40-44 21 km 1.52,38
368 Stig Harald Thunheim Undheim IL M23-39 21 km 1.53,37
158 Iver Jan Leren M55-59 21 km 1.53,52
141 Lars Rotseth M45-49 21 km 1.56,36
340 Jeroen Veen M40-44 21 km DNF?
HALVMARATON DAMER SORTERT ETTER TID / KLASSE
202 Elise Selvikvåg Molvik Spirit KU23 21 km 1.19,03
230 Mari Mauland K23-39 21 km 1.30,43
201 Rebecca Rage Gundersen Spirit KU23 21 km 1.38,26
224 Elise Constance Grude Spirit K23-39 21 km 1.38,52
231 Carolin Eggen K23-39 21 km 1.39,06
226 Johanna Håland Håland Kjøtt K23-39 21 km 1.39,31
241 Julie Rage Spirit K40-44 21 km 1.40,45
229 Sara Nustad Mauland Spirit / Vegan Runners K23-39 21 km 1.41,42
244 Trude Håland K40-44 21 km 1.41,46
200 Benedicte Aarsand Dale KU23 21 km 1.44,12
225 Arnhild Støvik K23-39 21 km 1.49,48
243 Joanna Haynes K40-44 21 km 1.49,49
228 Hege Egeland Jonsson K23-39 21 km 1.50,38
223 Ingrid Jensen K23-39 21 km 1.53,46
240 Guro Runestad Fiskå IL K40-44 21 km 1.56,05
227 Irina Borisova K23-39 21 km 2.00,16
242 Therese Sivertsen K40-44 21 km DNF


Resultater 10 km

Håvard Lalit Øglænd Spirit Stavanger Fr. M18-19 10 km 36,04
Thomas Finshus Stegaberg IL M23-39 10 km 36,25
Thomas Hetland Egersunds IK M23-39 10 km 36,48
Karl Tunheim Undheim IL M23-39 10 km 36,57
Antoine Sabatier M23-39 10 km 37,14
Jan-Petter Fredriksen M45-49 10 km 37,59
Rune Boge M40-44 10 km 39,23
Dag Einar Bøtun Spirit MU23 10 km 40,13
Jens Erik Jensen M23-39 10 km 40,15
Øystein Zahl Fjell M23-39 10 km 40,27
Jan-Morten Ra Stavanger Triathlonklubb M23-39 10 km 40,31
Leiv Kåre Kleppa M55-59 10 km 40,52
7 Kjetil Mydland M23-39 10 km 41,59
10 Jostein Skretting Statoil Bil M23-39 10 km 44,07
13 Ove Nygaard Statoil M40-44 10 km 44,1
49 Stefan Hjønnevåg Karlsen Stavanger Triathlonklubb M23-39 10 km 44,23
22 Jan Hetland Egersunds IK M60-64 10 km 44,35
29 Tore Anvik Internat. School of Stavanger M23-39 10 km 44,45
34 Dagfinn Solvik-Olsen M23-39 10 km 45,41
8 Thibaut Forest Årdalstangen IL M23-39 10 km 46,04
46 Tommas Soma M23-39 10 km 46,13
26 Tom Henrik Flaa M23-39 10 km 46,15
14 Espen Strand M23-39 10 km 46,2
52 Leif Johannes Omland M23-39 10 km 47,11
21 Øyvind Kirkhus Statoil M60-64 10 km 47,22
40 Atle Gjengedal M23-39 10 km 47,35
1 Steinar Stueland M23-39 10 km 47,51
45 Trond Håland Ingen klubb M23-39 10 km 50,53
28 Magnus Grønås M23-39 10 km 52,43
30 Odd-Inge Torvestad Repratørene M50-54 10 km 52,53
20 Henning Furu Verstegen GTI M40-44 10 km 53,07
32 Ken Arild Nordmark M23-39 10 km 53,17
50 Matt Groom M23-39 10 km 53,35
25 Tom Ole Dalsrud OCTAE M23-39 10 km 1.10,41
43 Ørjan Grønnevig Spirit M23-39 10 km DNF
4
35
23 Mia Martine Solum Larsen K23-39 10 km 46,31
37 Kjersti Tungland K23-39 10 km 47,46
44 Beate Norheim K40-44 10 km 48,45
18 Lise Bentsen K40-44 10 km 51,02
5 Therese Øvernes K40-44 10 km 53,4
2 Mari Ueland K23-39 10 km 53,48
33 Christine Trettenes K23-39 10 km 54,05
38 Guppi Ra K23-39 10 km 54,07
41 Trude Gabrielsen K40-44 10 km 54,1
42 Anna-Liisa Ramsland K23-39 10 km 54,55
Kayla Beige K23-39 10 km 57,28
10KM DAMER – Ida Torvestad KU23 10 km 57,44
6 Tone Mikalsen K40-44 10 km 58,2
19 Kine Paulsen K23-39 10 km 1.00,35
48 Hannah Mccall K23-39 10 km 1.05,14
12 Joann Janey Rasmussen K23-39 10 km 1.33,46

Hjemmeside med billedserie 

 

sportsmanden.no

 

Lik gjerne
Del gjerne
  • 16
    Shares
Annonse. Nå HALV PRIS på Lactoferrin Gold på Innovatera.no når du bestiller via klikk på bildet