Sterke seire i Skeikampenrennet

Magne Lund Hansen og Astrid Øyre Slind vant

– Utvidet reportasje – Det var et meget sterkt startfelt i Skeikampenrennet 2014 med en rekke toppløpere i dame- og herreklassen og en om mulig enda sterkere juniorklasse.

 

Skeikampenrennet2014-starten_ThomasEkren-131
Thomas Ekren (nr 131) og resten av feltet legger i vei i den andre utgaven av Skeikampenrennet. (Foto: Torger Fenstad, Skeikampen.no)


“Pølsa” ble slått

Ut fra start og ved passering 9 km var den knallsterke junioren Mattis Stenshagen som styrte feltet, men fra halvgått løp fikk han, Øystein “Pølsa” Pettersen og resten av feltet merke Lund Hansens styrke i bakkene.

Slind ledet dameklassen fra start og vant suverent.

-Dette var et flott skirenn, ei herlig løype og et veldig fin bekreftelse på NM-formen, sier en strålende vinner, Magne Lund Hansen fra Høybråten og Stovner.

Skeikampenrennet2014_MagneLundHansen-nr1_ØysteinPettersen-nr2
Øystein Pettersen gratulerer vinneren Magne Hansen med seieren. (Foto: Skeikampen.no)
MagneLundHansen
Magne Hansen tok en imponerende seier i Skeikampenrennet. Her på vei mot 12.plass i Romjulsrennet på Sjusjøen. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden.no)

 

Deltakerrekord

Med drøyt 350 påmeldte og 337 startende ble det deltakerrekord på Skeikampenrennet 2014.

-Dette ble en hyggelig aktivstart på året. God stemning både på stadion og i løypene og skikkelig vintervær ga oss ei veldig fin ramme.  Det var godt å komme i gang med et hektisk og innholdsrikt arrangementsår på Skeikampen, sier idrettskoordinator ved Skeikampen Resort, Torger Fenstad.

Hjemmeside med resultater

(Pressemelding, Skeikampen Resort / Skeikampen.no)

 

Omtale av junior- og veteranklassene under bildet!

Skeikampenrennet2014_AØSlind-vinner
Astrid Øyre Slind viste storform og vant Skeikampenrennet med nesten to minutter. (Foto: Skeikampen.no)
Skeikampenrennet2014_Emil-Nyeng_2_21-25
Emil Nyeng ble nummer 2 i klasse 21-15 år og tredjemann totalt (Foto: Skeikampen.no)

Sterke resultater blant juniorer og veteraner

18-åringer imponerte

Ellers merker vi oss at det ble ny dobbeltseier i jenter 17-18 år til tvillingene Lotta og Tiril Udnes Weng, som vi omtalte i reportasjen etter forrige helgs møsntringsrenn. 18-åringene fra Nes Ski var bare drøye minuttet bak en så sterk løper som Tuva Toftdahl Staver, vinner av klasse 21-15 år og nummer to totalt. Tvillingene hadde tredje- og fjerde raskeste tid av samtlige dameløpere på Skeikampen.

BeitoSprinten2013-Tuva-Toftdahl-Staver
Tuva Toftdahl Staver var nest raskeste dame på Skei. Her i aksjon på Beitostølen i sesongpremieren. (Foto: Bjørn Hytjanstorp / Sportsmanden)

Blant guttene er Mattis Stenshagen allerede nevnt, vinneren av gutter 17/18 år knep seg også to sekunder foran vinner av gutter 19/20, Kasper Stadaas. De to hadde sjette og sjuende beste tid totalt.

Tidligere verdensmestere vant veteranklasser

Interessante vinnere også i veteranklassene, der en tidligere verdensmester i skiskyting, Anne Elvebakk Linn, vant klasse 46-50 år, mens en tidligere verdensmester i skiorientering og innehaver av Egebergs Ærespris, Ragnhild Bratberg, knuste konkurrentene i klasse 51-56 år, som hun vant med 15 minutters margin. De to veteranene ble henholdsvis nummer sju og nummer ni totalt i dameklassen.

Blant veterangutta var det også en tøff duell mellom vinnerne av klasse 46-50 år, Geir Strandbakke og Andreas Beck Engebretsen, som var raskeste mann i klassen over. Strandbakke, som også vant klassen sin i Romjulsrennet, knep seg til slutt fire sekunder før Engebretsen i mål, men altså klasseseier til begge.

Klasseseier ble det også til Per-Christian Lysaker Torgersrud i M36-40 som for øvrig  vant første utgaven av motbakkeløpet Skeikampen Opp i høst. Tiden holdt også til åttendeplass totalt.

Per-Christian Lysaker Torgersrud-2
Per-Christian Lysaker Torgersrud har gjort det skarpt i motbakkeløp og trives tydelivis godt på Skeikampen. Her fra treningssamling på Sjusjøen i høst. (Foto: Frode Monsen / Sportsmanden)

 

Skeikampenrennet  11.01.2014 – Offisiell resultatliste

K 17-18 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Lotta Udnes Weng Ntg-l/ Nes Ski 52 1:27:32 00:00
2 Tiril Udnes Weng Ntg-l/ Nes Ski 57 1:27:40 00:08
3 Marit Østvang Ntg-l/ Tolga Il 51 1:33:16 05:44
4 Ingrid Sørumshaugen Gjøvik Skiklubb 55 1:34:41 07:09
5 Marte Nordlunde Ntg-l/ Follebu Skiklubb 54 1:35:59 08:27
6 Anne Marthe Brenden Gjøvik 56 1:36:12 08:40
7 Marthe Lindmoen Gjøvik Og Toten Langrenn Raufo 53 1:45:00 17:28
Fullførte:7 Påmeldte:7 Startende: 7

K 19-20 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Vibeke Linn Follebu Skiklubb 59 1:53:47 00:00
2 Emilie Bergheim Fossum IF 58 2:25:02 31:15
Fullførte:2 Påmeldte:2 Startende: 2

K 21-25 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Tuva Toftdahl Staver Heming IL 64 1:26:22 00:00
2 Marion Rønning Huber Tynset If 61 1:29:02 02:40
3 Britt Thorshaug Granrud Team Veidekke Innlandet 63 1:30:08 03:46
4 Anette Baklid Nmbui Langrenn 60 1:39:06 12:44
5 Marianne Bytuglien Ntnui 345 1:48:38 22:16
6 Marthe Bø Team Wottestad 62 2:24:15 57:53
DNS Emilie Fleten Team Veidekke Innlandet 65
Fullførte:6 Påmeldte:7 Startende: 6

K 26-30 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Astrid Øyre Slind Oppdal Il 416 1:24:33 00:00
2 Lene Nylund Jh Sykkel 66 1:58:01 33:28
DNS Astrid Øyre Slind Team Trøndelag/ Oppdal Il 328
Fullførte:2 Påmeldte:3 Startende: 2

K 31-35 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Ida Bråten Veidekke Bil 67 1:54:45 00:00
Fullførte:1 Påmeldte:1 Startende: 1

K 36-40 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Lene Bergwitz-Larsen Dnb 69 1:50:03 00:00
2 Inger Eline Romundgard Friskis & Svettis 68 1:54:12 04:09
Fullførte:2 Påmeldte:2 Startende: 2

K 41-45 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Jill Jørgensen Team Aker 75 1:48:09 00:00
2 Trond Egil Bræin Hagnæss Team Jumbo 74 1:48:22 00:13
3 Cecilie Klepstad Team Skigo 73 1:54:46 06:37
4 Ida Pollen Haslum IL 71 2:03:22 15:13
5 Cathrine Sandnes Kaninbyen – Milslukern 70 2:05:20 17:11
6 Lise Borgen Carlson Privat 405 2:12:07 23:58
DNS Henriette Smestad Romerike Runners 72
Fullførte:6 Påmeldte:7 Startende: 6

K 46-50 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Anne Elisabeth Elvebakk Linn Ntg-l/ Lillehammer Skiklub 82 1:34:01 00:00
2 Marit Stalsberg Nyeng Ringebu-Fåvang Skiklubb 77 1:36:45 02:44
3 Synnøve Stensheim Snøhetta IL 81 1:48:20 14:19
4 Anne Olaussen Follebu Skiklubb 80 1:50:57 16:56
5 Veronica Skaret Lillomarka Skiklubb 79 2:02:00 27:59
6 Ingebjørg Wikstrøm Friskis & Svettis 78 2:03:03 29:02
7 Sidsel Brath Lillehammer Skiklub 76 2:06:11 32:10
Fullførte:7 Påmeldte:7 Startende: 7

K 51-55 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Ragnhild Bratberg Skisporet 84 1:36:51 00:00
2 Ellen Kari Fredriksen Nittedal 85 1:51:56 15:05
3 Tove Stalsberg Redalen Il 86 1:56:36 19:45
4 Anne Johnsrud Hagen Team Solhaugen 83 1:58:20 21:29
DNS Marit Grumstad Svea Skilag 87
Fullførte:4 Påmeldte:5 Startende: 4

K 56-60 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Marit Austgulen Fet Skiklubb 90 1:55:26 00:00
2 Marit Valset Lillehammer Skiklub 88 2:00:49 05:23
3 Gerd Elisabeth Johnsrud Rye/DNB 89 2:32:16 36:50
Fullførte:3 Påmeldte:3 Startende: 3

K 66-70 ÅR
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Anita Eng Granli Il 340 2:41:34 00:00
Fullførte:1 Påmeldte:1 Startende: 1

M 15-16 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Martin Borge Heir Fossum IF 93 1:28:16 00:00
2 Erik Bergheim Fossum IF 91 1:47:15 18:59
3 Roman Magnus Lörken Gausdal Skilag 92 1:51:26 23:10
4 Patrick Sandgrav Lørenskog Skiklubb 94 1:56:48 28:32
DNS Oscar Aas Rolid Redalen Il 333
Fullførte:4 Påmeldte:5 Startende: 4

M 17-18 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Mattis Stenshagen Ntg-l/ Follebu Skiklubb 108 1:17:04 00:00
2 Sjur Slettom Ntg-l/ Lom Il 110 1:17:48 00:44
3 Petter Stakston Ntg-l/ Søre Ål Il 107 1:18:39 01:35
4 Joachim Aurland Ntg-l/ Kjellmyra Il 101 1:20:59 03:55
5 Erling Nyborg Owren Gjøvik SK/GjøvikToten Langrenn 113 1:22:19 05:15
6 Jostein Strandbråten Ntg-l/ Begna Il 98 1:23:04 06:00
7 Kristian Røise Kolbukam IL 96 1:25:52 08:48
8 Arne Bjørnevik Nygaard Molde Og Omegn IF 102 1:26:58 09:54
9 Lasse Løwstrøm Aulin Ntg-l/ Siggerud Il – Ski 115 1:27:15 10:11
10 Mathias Lorentsen Koll IL 109 1:27:50 10:46
Georg Benestad Heming IL 99 1:27:50 10:46
12 Brage Askeli Gjøvik Skiklubb 112 1:27:52 10:48
13 Mathias Aas Rolid Redalen Il 329 1:31:43 14:39
14 Vetle Sommerstad Raufoss Il 114 1:34:51 17:47
15 Henrik Roland Granseth Lillehammer Skiklub 95 1:35:40 18:36
16 Kjetil Rønn Harpefoss IL 349 1:35:55 18:51
17 Vegard Lyng Byåsen IL 116 1:37:03 19:59
18 Børge Langedal Gjøvik SK/GjøvikToten Langrenn 104 1:41:38 24:34
19 Eivind Stikbakke Østre Toten Skilag 100 1:43:59 26:55
20 Kasper Skjelstad Østre Toten Skilag 111 1:54:20 37:16
21 Petter Andre Kleiven Gjøvik Skiklubb 106 1:56:16 39:12
22 Sindre Riediger Lørenskog Skiklubb 97 1:56:49 39:45
DNS Even Kolsgaard Vind IL/Gjøvik Toten Langrenn 105
DNS Magnus Gravdahl Raufoss Il Langrenn/gtl 103
Fullførte:22 Påmeldte:24 Startende: 22

M 19-20 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Kasper Stadaas Heming IL/Milslukern Sport 120 1:17:06 00:00
2 Vinjar Skogsholm Åslia Skilag/ Rena 125 1:17:15 00:09
3 Jørgen Dahl Paule Hsg/ IF, Birkebeineren 129 1:17:53 00:47
4 Even Sæteren Hippe Lillehammer Skiklub 124 1:18:05 00:59
5 Kristian A Kjonerud Lillehammer Skiklub 137 1:18:10 01:04
6 Thomas Ekren Ntg-l/ Melhus Il 131 1:18:37 01:31
7 Espen Honganvik Holen Magnor Ul 136 1:19:48 02:42
8 Glenn Bakkum Ntg-l/ Øyer Tretten Il 119 1:20:15 03:09
9 Martin Thon Ntg-l/ Skiptvedt Il 127 1:20:27 03:21
10 Vegard Antonsen Ås Il 126 1:20:33 03:27
11 Kristoffer Nordlunde Ntg-l/ Follebu Skiklubb 135 1:21:11 04:05
12 Eirik Ek Hagen Driv IL 130 1:21:17 04:11
13 Fredrik Løwstrøm Nyenget Ntg-l/ Siggerud Il – Ski 118 1:24:24 07:18
14 Amund Brendbakken Gjøvik SK/GjøvikToten Langrenn 117 1:25:25 08:19
15 Bård Nordrum Ringebu-Fåvang Skiklubb 128 1:27:38 10:32
16 Tormod Stikbakke Østre Toten Skilag/Gjøvik Tote 134 1:28:57 11:51
17 Martin Steen Schnell Gjøvik SK/GjøvikToten Langrenn 132 1:30:09 13:03
18 Kjetil Tyrom Follebu Skiklubb 133 1:33:04 15:58
19 John Reboli Olsen Gjøvik SK/GjøvikToten Langrenn 122 1:41:50 24:44
DNF Marius Borge Heir Fossum IF 121
DNS Andreas Rivenes Ntg-l/ Vaaler Il 123
DNS Andreas Molden Nes Ski 330
Fullførte:19 Påmeldte:22 Startende: 20

M 21-25 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Magne Hansen Høybråten Og Stovner IL 151 1:15:06 00:00
2 Emil Nyeng Team Veidekke Innlandet 150 1:15:53 00:47
3 Eivind Bakkene Team Veidekke Innlandet 138 1:16:34 01:28
4 Timo André Bakken Team Veidekke Innlandet 147 1:17:27 02:21
5 Eivind Klemoen Vind IL 145 1:17:54 02:48
6 Sjur Obergestad Gabrielsen Sandnes Il 412 1:19:49 04:43
7 Runar Skaug Mathisen Team Hovden 413 1:20:05 04:59
8 Vegard Øie N/l Ski 154 1:20:21 05:15
9 Jonas Amundsen Nes Ski 146 1:20:46 05:40
10 Fredrik Skirbekk Vister Bækkelagets SK 152 1:22:23 07:17
11 Morten Sønsteby Rustad Il 141 1:23:03 07:57
12 Svein Erik Sandsnes Oppegård Il 143 1:24:24 09:18
13 Petter Hattestad Team Sport 1 Lillehammer 139 1:25:36 10:30
14 Jonas Sommerstad Juveli Team Trimtex 140 1:29:21 14:15
15 Lars Jørgen Tvenge GranerudNOTEAM 142 1:30:06 15:00
16 Martin Balleberg Sande Sportsklubb 408 1:31:41 16:35
17 Gaute Hovde Bø Lom IL 148 1:32:56 17:50
18 Erik Andreas Aure Kjellmyra Il 409 1:34:07 19:01
19 Even Bjerke Hurdal IL 144 1:34:29 19:23
20 Andreas Hovde Bø Ntnui/Lom Il 153 1:35:35 20:29
21 Thomas Strøm Mjøsski 346 1:42:07 27:01
22 Petter Wottestad Team Wottestad 149 2:09:33 54:27
Fullførte:22 Påmeldte:22 Startende: 22

M 26-30 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Eirik Kurland Olsen Lillehammer Skiklub 155 1:16:39 00:00
2 Oddvin Offigstad Øyer-Tretten IF 165 1:18:08 01:29
3 Magnus Bleken Team Sport 1 Lillehammer 174 1:20:17 03:38
4 Sverre Waaler Kaas Heming IL 170 1:24:21 07:42
5 Erik Gjerdbakken Team Oslo Sportslager 173 1:25:20 08:41
6 Olav Vikmoen Øyer-Tretten IF 163 1:28:25 11:46
7 Steinar Fredriksen Ntnui 156 1:28:27 11:48
8 Vegard Jevnesveen Vingrom IL 169 1:28:57 12:18
9 Christopher Syvertsen Rygene Il/Brekke Sport Stoa 161 1:30:14 13:35
10 Lars Olav Dybdal Team Aker 168 1:31:56 15:17
11 Ole Amund Øvstehage Vestringen IL 166 1:32:05 15:26
12 Øyvind Pedersen Lillehammer Skiklub 172 1:33:09 16:30
13 Ola Dahl-Hofseth Privat 410 1:34:16 17:37
14 Hans Thorvald Nygaard Vestringen IL 159 1:34:23 17:44
15 Vegard Solhaug Søndre Ål Spk. 160 1:34:42 18:03
16 Iver Johansen Aastebøl Magnor Ul 162 1:38:06 21:27
17 Stian Lre Hansen Skoger Il 419 1:43:36 26:57
18 Ole A Unelsrød Team Skitalk 418 1:53:59 37:20
19 Lars Lien Team Skitalk 417 1:57:21 40:42
20 Oddbjørn Hasle-Finstad Rakkestad Sykkelklubb 337 2:00:21 43:42
21 Martin Bergåker Team Spurv 158 2:11:25 54:46
22 Lene Lundblad Milslukeren 338 2:15:31 58:52
23 Espen Skaar Polaris 171 2:23:19 1:06:40
DNS Eivind Haakenstad Godli Svea Skilag/Team Overvektig 167
DNS Glenn Røisgaard Fet Skiklubb 157
Fullførte:23 Påmeldte:25 Startende: 23

M 31-35 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Øystein Pettersen Lillomarka Skiklubb 191 1:15:41 00:00
2 Per Ola Gasmann Ntg-l/ Ørje Il 178 1:18:42 03:01
3 Stig Zacharoff Moland Ntg-l/ Andebu Il 186 1:21:35 05:54
4 Øystein Solbjørg Madshus 187 1:22:27 06:46
5 Ole Christian Fagerli Skedsmo Skiklubb 177 1:24:38 08:57
6 Eivind Opsahl Vang Skiløperforening 164 1:24:46 09:05
7 Ronny Bakke Milslukern Sport 180 1:25:24 09:43
8 Øyvind Hasli Eina Sportsklubb 184 1:29:53 14:12
9 Magnus Solberg Norkart BIL 192 1:33:06 17:25
10 Lars Erik Thorkildsen Skiforeningen 185 1:46:06 30:25
11 Skjalg Hov NOTEAM 181 1:47:53 32:12
12 Frank-Jakob Sandbakk Markane IL 182 1:50:01 34:20
13 Roger Linnerud Team Honnetoppen 175 1:50:11 34:30
14 Thomas Rønningen Jh Sykkel 190 1:51:47 36:06
15 Martin Männer Team Aker 179 1:54:22 38:41
16 Lars Bjerkek Apokjeden 188 2:01:37 45:56
17 Rune Nystrøm XXL 176 2:10:22 54:41
DNF Thomas Bjerke Kjekkas IF 189
DNS Tore Ruud Hofstad Lillehammer Skiklub 183
Fullførte:17 Påmeldte:19 Startende: 18

M 36-40 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Per-Christian Lysaker Torgersrud Eidsiva Bil 342 1:17:32 00:00
2 Stig Morten Fakstad Team Synnfjell 197 1:22:21 04:49
3 Ole-Jacob Følling Team Npro 2 198 1:24:58 07:26
4 Eivind Slettebø Privat 343 1:25:41 08:09
5 Trond Floberghagen Hamar Skiklubb 199 1:31:51 14:19
6 Terje Myhre Ringebu-Fåvang Skiklubb 201 1:32:14 14:42
7 Kenet Andersstuen Tormod Skilag 404 1:32:35 15:03
8 Gaute Szacinski ØTI 203 1:35:08 17:36
9 Jan Leo Børnstadjordet Gausdal Skilag 411 1:38:54 21:22
10 Sandor Angi Hamar Skiklubb 193 1:42:49 25:17
11 Stian Skogstad Privat 401 1:48:10 30:38
12 Ingar Mikkelsen Oppdal Il 202 1:50:02 32:30
13 Geir Arne Fremstad Madshus 195 1:52:53 35:21
14 Kenneth Skoglund Gausdal Skilag 194 2:13:45 56:13
15 Lasse Landberg NOTEAM 200 2:20:05 1:02:33
16 Bjørn Haakenstad Rosenhoff Il 196 2:55:28 1:37:56
Fullførte:16 Påmeldte:16 Startende: 16

M 41-45 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Øyvind Viken Team Sport 1 Lillehammer- Åsma 218 1:19:34 00:00
2 Jørn Hemma Team Sport 1/Brøttum 231 1:23:40 04:06
3 Eigil Lyng Byåsen IL 216 1:25:49 06:15
4 Odd Arne Nerigård Drammens Ballklubb 347 1:26:01 06:27
5 Bjarne Valås Byåsen IL 219 1:26:05 06:31
6 Terje Nyland Nordbygda Ski 214 1:27:18 07:44
7 Vebjørn Skeggestad Ruste Il 225 1:27:50 08:16
8 Ragnar Crona Volvo If 208 1:27:52 08:18
9 Rune Hansen Snertingdal If Ski 211 1:31:38 12:04
10 Lars Laukeland Il Jutul 344 1:34:35 15:01
11 Bernt Tennstrand Team Sport 1 Lillehammer/ Mesn 223 1:34:41 15:07
12 Jannik Stanger Jumbo 230 1:36:01 16:27
13 Bjørn Erik Skjold Bjerke IL Ski/ssk 232 1:36:33 16:59
14 Sverre Sand Dnb – Piratbirken 229 1:37:09 17:35
15 Alexander Løvenskiold Genus BIL/ Il Try 217 1:38:37 19:03
16 Mads Holten-Andersen Søre Ål 406 1:39:20 19:46
17 Vidar Evensen Strømmen Og Lillestrøm Skiklub 224 1:39:41 20:07
18 Per-Ola Baalerud Team Aker 228 1:39:49 20:15
19 Marius Andesen Hmk 407 1:41:05 21:31
20 Jens Winther Københavns Skiklub 221 1:45:45 26:11
21 Morten Sjumann Anderssen Team Sport 1 Lillehammer/LSK 222 1:46:03 26:29
22 Eirik Torbjørnsen Faaberg IL 226 1:47:00 27:26
23 John Olav Syrrist Accenture 213 1:51:58 32:24
24 Anders Strømvall Østre-toten Skilag 264 1:54:51 35:17
25 Ole Steffen Brennhagen Dokka Sportsklubb 210 1:55:56 36:22
26 Jacob Lunding Ks 207 1:56:51 37:17
27 Dirk Lörken Gausdal Skilag 209 1:58:55 39:21
28 Bo Normander Københavns Skiklub 227 1:59:46 40:12
29 Fridtjov Janson Ringebu-Fåvang Skiklubb 205 2:00:07 40:33
30 Thor Egil Bjerke NOTEAM 215 2:09:06 49:32
DNF Tommy Brudal Fossum/Team Sprek 212
DNS Aslak Berglund Milslukern Sport 206
DNS Kim Strømsborg Lambertseter 204
DNS Øyvind Oxholm| Meisingset Lambertseter 220
Fullførte:30 Påmeldte:34 Startende: 31

M 46-50 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Geir Strandbakke Team Sport 1 Lillehammer/LSK 243 1:23:00 00:00
2 Per Atle Nustad Øyer-Tretten IF 244 1:23:42 00:42
3 Jan Olav Beitmyren Team Merida 254 1:24:07 01:07
4 Øystein Engesveen Team Sport 1 Lhmr/Roterud Il 260 1:27:03 04:03
5 Espen Ristvedt Milslukeren 335 1:29:44 06:44
6 Jon Hanestad Vestringen IL 233 1:30:39 07:39
7 Magne Loftesnes Fet Skiklubb 238 1:31:26 08:26
8 Carl Arthur David-Andersen Milslukern Sport 240 1:31:54 08:54
9 Jostein Haug Eidsvold Værk Skiklub 247 1:32:17 09:17
10 Olav Hasund Santander 249 1:32:39 09:39
11 Morten Heir Fossum IF 245 1:32:44 09:44
12 Gjermund Nereng Fluberg Skiklubb 239 1:33:31 10:31
13 Arnfinn Nereng Raufoss Il Langrenn 246 1:34:30 11:30
14 Ola Kjonerud Team Sport 1 Lillehammer/LSK 248 1:34:32 11:32
15 Tore Haverstad Harpefoss IL 235 1:35:17 12:17
16 Ragnar Andresen Sparebanken Sør Bil 255 1:35:48 12:48
17 Morten Erik Hoff Team Sport 1 Lillehammer/LSK 250 1:36:42 13:42
18 Jan Lenndin Søre Ål 402 1:37:18 14:18
19 Rune Nygård Skiptvet Il 253 1:38:47 15:47
20 Tor Egil Sand Telenor Bil 234 1:38:52 15:52
21 Ståle Hamnes Team Sport 1 Lillehammer/LSK 261 1:41:39 18:39
22 Espen Tåsåsen P4 Bil 242 1:42:00 19:00
23 Ove Karenstuen Harpefoss IL 241 1:42:17 19:17
24 Per Ragnar Karlsen Skiptvet Il 259 1:43:34 20:34
25 Christian Stabell Eriksen Milslukeren 334 1:46:42 23:42
26 Arnt Steinar Olasveen Lillehammer Skiklub 252 1:47:47 24:47
27 Ole Marcus Huse Team Sport 1 Lhmr/Roterud Il 237 1:47:51 24:51
28 Geir Bergheim Genus BIL 236 1:50:04 27:04
29 Pål Hansen Ceres 251 1:50:08 27:08
30 Simen Nyberg-Hansen Huff 258 1:51:47 28:47
31 Jørn Fossum Bakglatt.no 256 2:25:09 1:02:09
DNS Jarle Smestad Romerike Runners 257
Fullførte:31 Påmeldte:32 Startende: 31

M 51-55 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Andreas Beck Engebretsen Overtoppen / Bull Ski & Kajakk 280 1:23:04 00:00
2 Jarle Thon Skiptvet Il 283 1:27:00 03:56
3 Trond Ristvedt Milslukeren 336 1:27:02 03:58
4 Jon Evensen Team Sport 1 Lillehammer 339 1:28:19 05:15
5 Trond Buhaug Øyer-Tretten IF 274 1:28:23 05:19
6 Frode Martinussen Fossum IF 266 1:28:49 05:45
7 Torbjørn Stalsberg Næroset Il 288 1:28:54 05:50
8 Eirik Røysheim Team Sport 1 Lhmr/Søre Ål Il 294 1:29:27 06:23
9 Frode Olsen Nittedal 295 1:30:12 07:08
10 Thor Anders Johansen Team Sport 1 Lillehammer 267 1:30:48 07:44
11 Bjørn Ola Sætha Øyer-Tretten IF 277 1:31:58 08:54
12 Olav Sveum Gjøvik Skiklubb 289 1:32:37 09:33
13 Christian Gvein Nets Active 287 1:32:38 09:34
14 Tor Nordskog Harpefoss IL 272 1:33:10 10:06
15 Adam Blomberg Stern IK 276 1:34:18 11:14
16 Sverre Petlund Overtoppen/Baker Hansen/aktiv 291 1:34:26 11:22
17 Viggo Sandgrav Lørenskog Skiklubb 270 1:34:56 11:52
18 Jon Rørdam Høybråten Og Stovner IL 271 1:39:38 16:34
19 Eivind Anders Sørlien Overtoppen 415 1:41:04 18:00
20 Hans Ellingsen Overtoppen 275 1:41:04 18:00
21 Stig Benestad Overtoppen 290 1:41:30 18:26
22 Jan Arne Nygaard Molde Og Omegn IF 292 1:41:56 18:52
23 Jan Erik Johnsrud Bærum Skiklubb 278 1:42:33 19:29
24 Egil Paulsrud Gausdal Skilag 341 1:43:29 20:25
25 Baard Baardseth Koll IL 285 1:43:59 20:55
26 Per Kaarby Overtoppen 414 1:45:38 22:34
27 Morten Hagen Hsil 286 1:47:47 24:43
28 Andre Sundero Hindsæter 279 1:47:54 24:50
29 Runar Gundesø Ullern If 273 1:51:24 28:20
30 Jon Arne Roald Team Lett 269 1:51:46 28:42
31 Odd Pedersen Hamar Skiklubb 263 1:55:48 32:44
32 Morten Kval Team Sport 1 Lhmr/Rinna Il 268 2:01:10 38:06
33 Alf Kåre Andersen Infratek/Skiforeningen 282 2:02:02 38:58
34 Anders Persson Tormestorps If 265 2:08:52 45:48
35 Rolf Wilhelmsen Fossum IF 293 2:20:07 57:03
36 Christian Storm Uranienborg SK 281 2:24:55 1:01:51
DNS Jarle Hagen Team Tungt 284
DNS Kjartan Aas Redalen Il 332
Fullførte:36 Påmeldte:38 Startende: 36

M 56-60 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Bjørn Høiby Næroset Il 311 1:25:07 00:00
2 Svein Roger Løken Toten Treningssenter 297 1:26:03 00:56
3 Øyvind Wennersberg Mysen IF 304 1:31:00 05:53
4 Sven Lystad Fet Skiklubb 296 1:38:32 13:25
5 Inge Øvstehage Vestringen IL 303 1:42:34 17:27
6 Tom Jevnaker Benteler Bil 301 1:45:47 20:40
7 Johnny Stenshagen Follebu Skiklubb 306 1:47:49 22:42
8 Knut Krogstad Haugatoppen 302 1:51:11 26:04
9 Eivind Molteberg Fet Skiklubb 400 1:51:49 26:42
10 Bjørn Erik Ramtvedt Trøsken Il 299 1:53:40 28:33
11 Arnt Sønstevold Felleskjøpet 305 1:53:43 28:36
12 Dag Benestad Frigg 307 1:54:36 29:29
13 Gudmund Bakken Lillehammer Skiklub 298 1:58:56 33:49
14 John Arne Åmot Gausdal Skilag 309 2:06:40 41:33
15 Arne Husby Haugatoppen 300 2:10:34 45:27
16 Hans Rognerud Privat 348 2:20:20 55:13
17 Finn Landberg Bnp 308 2:35:25 1:10:18
DNS Mårten Nobin Tormestorps If 310
Fullførte:17 Påmeldte:18 Startende: 17

M 61-65 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Anders Berge Tormod Skilag 315 1:36:03 00:00
2 Hans Petter Gulbrandsen Berger IL 312 1:39:29 03:26
3 Jon Andreas Krogsveen Ringebu-Fåvang Skiklubbb Team 313 1:40:26 04:23
4 Morten Kristiansen Statnett 318 1:41:53 05:50
5 Olaf Knai Hurdal IL 319 1:43:42 07:39
6 Øyvind Brenden Redalen Il 320 1:45:48 09:45
7 Ole Bakken Rudsbygd Il 403 1:50:18 14:15
8 Gudmund Forseth Vestringen IL 314 1:50:32 14:29
9 Jarle Skår Sparebanken Hedmark 317 2:03:05 27:02
DNS Eivind Nybakken Ringebu-Fåvang Skiklubb 316
Fullførte:9 Påmeldte:10 Startende: 9

M 66-70 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Olaf Pedersen Søre Ål Team Sport 1 Lillehamm 324 1:34:34 00:00
2 Harald Austgarden Vestringen IL 323 1:46:21 11:47
3 Einar Haugen Øyer-Tretten IF 321 1:51:42 17:08
4 Kjell Ivar Skjemstad Svea Skilag 322 1:54:07 19:33
Fullførte:4 Påmeldte:4 Startende: 4

M 71-75 år
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
1 Steinar Brekke Lillehammer Skiklub 327 1:46:49 00:00
2 Åge Ludvigsen Lillehammer Skiklub 326 1:48:16 01:27
3 Knut Sæther Lillehammer Skiklub 325 2:12:05 25:16
Fullførte:3 Påmeldte:3 Startende: 3

Trim
Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter
Jan Berger Team Grønvold 11 1:15:40
Marie Birketvedt Overtoppen Groupies 13 1:24:43
Magnus Eckhoff Fossum IF 6 59:57
Ida Madeleine Fuglset Gjelleråsen 9 1:26:20
Monica Fuglset Gjelleråsen 3 1:26:24
Johan Hanestad Vestringen IL 15 1:06:54
Bjørn Olav Kåsin Gjelleråsen 4 1:26:22
Elisabeth Lockert Bjerke IL Ski/ssk 20 1:36:37
Finn Olav Lorentzen Hvaler 17 1:26:03
Marie Louise Lörken Gausdal Skilag 2 1:51:36
Christian Løvenskiold Try 21 1:38:04
Christian Løvenskjold Try 420 1:31:40
Mathias Navestad Kolbotn 12 1:26:20
Freddy Olsen Loretnzen Capin 14 1:37:31
Ole Petter Pollen Haslum IL 7 1:12:27
Vilde Pollen Haslum IL 5 1:12:25
Anne Reed-Larsen NOTEAM 8 1:47:47
Ida Sjold Bjerke IL Ski/ssk 19 1:36:36
Oskar Sjold Bjerke IL Ski/ssk 18 1:18:55
Emma Stanger Lørenskog Skiklubb 10 1:02:12
Fullførte:20 Påmeldte:22 Startende: 20

Totalt: Antall: 337

 

sportsmanden.no

 

Lik gjerne
Del gjerne
Annonse. Nå HALV PRIS på Lactoferrin Gold på Innovatera.no når du bestiller via klikk på bildet

2 tanker om “Sterke seire i Skeikampenrennet

Kommentarfeltet er stengt